Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1491 31 lipca 2013, 16:38

Konto usunięte
Zycze aby wszystko sie polepszylo I abys mogla cieszyc sie ciaza jeszcze bardziej!! Teraz odpoczywaj duzo zero stresu w domku w pracy pewnie ciagle go mialas...

Zgłoś nadużycie #1492 31 lipca 2013, 17:14

Konto usunięte
Ja również życzę abyś jak najszybciej wyzdrowiała :) Zobaczysz wszystko wyjdzie dobrze :) nie denerwuj się!! ja mam kota w domu ,całe życie miałam koty :D Mam wysoką toksoplazmozę igg wyszło mi wysokie ,ale igm ujemne . Teraz czeka mnie powtórka igg i wtedy się zobaczy :) Jak wyjdzie wysokie to na wakacje do Gdańska (szpital chorób zakaznych) pojadę .... a z samochodem to chyba przebiję wszystkich :P 1230 zł za przegląd,wymiana klocków i tarczy,jak hamulec się nacisneło to pisk był niesamowity ,aż ludzie się oglądali :D
poszłam po zakupy i obiad zrobiłam ,a tu 4 strony do czytania :P ,dziewczyny jesteście niesamowite!! :)

Zgłoś nadużycie #1493 31 lipca 2013, 17:16

babeluniek Gotowa na wszystko
kincia nie życzę Ci tego szpitala, ale w razie czego będę Cię odwiedzać z siatką pomarańczy albo słoikiem zupy, bo mieszkam dość blisko szpitala zakaźnego :)

Zgłoś nadużycie #1494 31 lipca 2013, 17:20

mamaJulki Zadomowiona
Hej nadrobiłam :)
Łatwo nie jest tyle stron ;)
Widzę ze nie tylko mi doktorek zobaczył co będzie oczywiście nie na 100 % ale ...u mnie też podobno ma być synek mamusi jak to gin stwierdził ale zobaczymy następna wizyta 14 sierpnia i konkretne badanie
Wszystkim życzę zdrowka ,niestety nie zawsze mam czas aby tutaj zaglądać ale się postaram...

Zgłoś nadużycie #1495 31 lipca 2013, 17:37

Konto usunięte
maInka moja mama zajmuje się takimi sprawami ,spytałam ją o Twoją sytuację. Ubezpieczenie musisz sobie wykupić żeby tam za coś nie płacić czasami :) Jeśli masz L4 w którym nie jest napisane że musisz leżeć ( w L4 są jakieś tam różne numerki ) to możesz jechać zus nie ma prawa nic podważyć ,ale jeśli masz ten numerek w zwolnieniu że musisz leżeć ,to lepiej nie jechać . Pozdrawiam :) jak masz jeszcze jakieś pytania ,to moja mama służy pomocą w różnych sprawach jeśli chodzi o chorobowe , rodzinne itp :)
babeluniek - dziękuje jesteś Kochana !! :*

Zgłoś nadużycie #1496 31 lipca 2013, 17:59

kirsti30 Gotowa na wszystko
Kincie, może to zabrzmi egoistycznie, ale cieszę się że nie jestem sama, bo troche spanikowałam. Kiedy mieszkałam z siostrą miałyśmy 2 kocury :) Nie potrafie dokładnie powtórzyć terminologi jakiej używał gin, ale powiedział że ing normalnie do zaakceptowania to do 300, a ja mam 650 - czyli bardzo wysokie, powtórzył krew i zobaczymy. A ty się orientujesz jakie są dalsze kroki? bo tego mi nie powiedział.

Zgłoś nadużycie #1497 31 lipca 2013, 18:12

maInka Zaprawiona w bojach
Kinci - dziękuję :) . Chyba mam to że powinnam leżeć, ale chciałabym jechać we wrześniu to powiem lekarzowi żeby zaznaczył to drugie . :)

Kristi - a jakie masz IGM ?? Ja też mam podwyższone do 306 ,6 a w innm badaniu do 365 ale mam ujemne iGM i powidzieli mi że to jest oznaka że już przechodziłam. Ale takie wysokie to może świadczyć że w danej chwili lub całkiem niedawno się przechodziło. Wiem, że ważne jest to IGM bo jeśli i ono wzrasta to wtedy są powody do obawy. Ja też mam styczność z kotkami i może stąd to wyższe IGG ?? ?? Choć toxo możemy zarazić sie poprzez nieumyte owoce czy warzywa...

Zgłoś nadużycie #1498 31 lipca 2013, 18:20

Konto usunięte
Kristi30 teraz pewnie będziesz miała igm ,jeśli wyjdzie ujemne to znaczy że przechodziłaś tą chorobę już i masz przeciw ciała . Ale skoro mamy wysokie igg ( ja tez mam poza normę ) to będziemy musiały to kontrolować co jakiś czas. Jeśli moje igg teraz wyjdzie takie jakie miałam ,lub wyższe to muszę pojechać do szpitala chorób zakaźnych i tam pewnie antybiotyki dostanę jakieś. Ale może się tak zdażyć że igg wyjdzie mi teraz niższe niż przedtem i to znaczy że spada . Nie będe musiała nigdzie jechać ,ale kontrolne igg pewnie znów będą kazali robić . Napewno będzie wszystko dobrze !! Ja wierzę w to że Ty będziesz zdrowa jak koń :D na zapas się nie martw ,bo ja się martwiłam i nocy nie przespałam ze stresu . Nawet jeśli mamy toksoplazmoze w ciąży to teraz są takie leczenia że dzidzi nic nie bedzie :) i nie ma co się stresować :) napewno nic nie mamy :) lekarze poprostu dmuhają na zimne :) aaa i nie polecam wpisywania w google haseł typu " mam toksoplazmozę i jestem w ciąży " bo niektóre dziewczyny piszą tam takie bzdury że szkoda gadać :P

Zgłoś nadużycie #1499 31 lipca 2013, 18:25

kincia napisał(a)

(...) aaa i nie polecam wpisywania w google haseł typu " mam toksoplazmozę i jestem w ciąży " bo niektóre dziewczyny piszą tam takie bzdury że szkoda gadać :P

Racja!!!! Ja się naczytałam, napłakałam i parę nocy nie przespałam. A wyszło że jest ok.

Zgłoś nadużycie #1500 31 lipca 2013, 18:36

Konto usunięte
dobry pomysł :) będziesz miała wpisane że nie musisz leżeć to będziesz spokojnie mogła pojechać :) nie wiadomo skąd to wyższe igg.. też już myślałam że może mój kot ma toksoplazmoze i mnie ją cały czas zaraża ?

Zgłoś nadużycie #1501 31 lipca 2013, 18:41

kincia napisał(a)

dobry pomysł :) będziesz miała wpisane że nie musisz leżeć to będziesz spokojnie mogła pojechać :) nie wiadomo skąd to wyższe igg.. też już myślałam że może mój kot ma toksoplazmoze i mnie ją cały czas zaraża ?

NO właśnie nie wiem jak to jest, skoro mówi się że jak już raz przejdzie się toxo to można spać spokojnie. Ja jeszcze w czasie 1 ciąży miałam nerwówkę z tym, dlatego teraz byłam spokojna - do czasu zobaczenia wyniku.

Zgłoś nadużycie #1502 31 lipca 2013, 18:41

kincia napisał(a)

NO właśnie nie wiem jak to jest, skoro mówi się że jak już raz przejdzie się toxo to można spać spokojnie. Ja jeszcze w czasie 1 ciąży miałam nerwówkę z tym, dlatego teraz byłam spokojna - do czasu zobaczenia wyniku.

Zgłoś nadużycie #1503 31 lipca 2013, 19:52

kirsti30 Gotowa na wszystko
Macie racje kobiety :) a koty i tak kocham i kochać będe. Ucinam i kontroluje co jem, rozbijam sobie obiad na dwie porcje, nie ryzykuje już wymiotowania, musze przytyć :) ) no i teraz leżeć i oglądać TV, aha a tak w nawiasie, dzisiaj rewelacyjny film na TVN7 o 20 :) )polecam jak ktoś lubi taką tematyke, toche wyciskacz łez.
Pozdrawiam i zostajemy w pozytywach, jemy jemy i rośniemy :D

Zgłoś nadużycie #1504 31 lipca 2013, 19:58

Dorota93 Supermama
kirsti moj K też mi polecił dziś ten film :) ) Nie widziałam go jeszcze

Zgłoś nadużycie #1505 31 lipca 2013, 20:11

Ece Gotowa na wszystko
Oj,ale dużo naskrobalyscie!
U mnie drzemka się udała-podladowalam trochę akumolatorek ;-) .
Kirstie30-dbaj o siebie Kochana-z miesniakami w ciąży nie ma żartów.
Odnosnie toxoplazmozy to wydaje mi sie,ze powinnyscie kobietki dostac skierowanie na awidność toxo IgG-to badanie pozwala stwierdzic czy to swieze zakazenie(niebezpieczne dla dzidzisia).Wklejam link ze szczegolowymi informacjami odnosnie tego badania:http://www.factor.bielsko.pl/pytania_i_odpowiedzi/15
Co do wagi u mnie stoi w miejscu.Starań się jeść jak najmniej przetworzonej żywności, male porcje i często. Trochę tez zgodnie z grupa krwi,ale nie do końca szczególnie teraz w ciąży ;-) . Z córcia przytylam 17 kg i mam nadzieje,ze tym razem nie będzie,aż tyle..
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1506 31 lipca 2013, 20:15

Dorota93 Supermama
ja juz 1,5kg na plusie :/

Zgłoś nadużycie #1507 31 lipca 2013, 20:31

Konto usunięte
Dzięki za polecenie filmu :) ostatnio nic nie robie tylko tv oglądam :P

Zgłoś nadużycie #1508 31 lipca 2013, 20:34

kirsti30 napisał(a)

Macie racje kobiety :) a koty i tak kocham i kochać będe. Ucinam i kontroluje co jem, rozbijam sobie obiad na dwie porcje, nie ryzykuje już wymiotowania, musze przytyć :) ) no i teraz leżeć i oglądać TV, aha a tak w nawiasie, dzisiaj rewelacyjny film na TVN7 o 20 :) )polecam jak ktoś lubi taką tematyke, toche wyciskacz łez.
Pozdrawiam i zostajemy w pozytywach, jemy jemy i rośniemy :D

Bardzo dobre, zdrowe podejscie . :) A jaki jest tytuł filmu ?? Poszukam na necie...

Zgłoś nadużycie #1509 31 lipca 2013, 20:35

Dorota93 Supermama
"Jestem Sam"

Zgłoś nadużycie #1510 31 lipca 2013, 20:46

babeluniek Gotowa na wszystko
Film genialny. Widziałam nie raz :-) Jednak dzisiaj nie przeżyje... Zawsze przy nim płacze a dzisiaj chce tego uniknąć.
Miłego wieczoru i dobranoc. Ja pewnie zaraz zasne ;-)