Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #14871 22 stycznia 2014, 22:47

Konto usunięte
Dorota dobrze że dobrze się czujesz już :* no jo nasza Basza znów na meczach :D
Ewka super masz położną wtedy ,bo ja do mojej to musiałam chodzić ,a jak do Ciebie przyjdzie to serio super :) mąż dzielnie kąpał lalke ? :D hihi
Kiniaa a teraz już Ci lepiej ? Jak mineły te duszności same ? Przytulam :* ale dziękuje za nieustraszonych :D wolę nie patrzeć jak ludzie jedzą jądra byka :D
Ece super że jesteś z nami !! Bardzo się ciesze że z Adusią dobrze już , wszystkie trzymałyśmy kciuki i wierzyłyśmy w dobry los ! Buziaki :* daj potem znać jak się czujesz ,bo się stęskniłyśmy :) a teraz dużo odpoczywaj po tych stresach :(

A mi jak ktoś da jeszcze coś do wyprasowania ,to się popłaczę i to na serio!!! :( :D nawet półowy nie zrobiłam ,a jutro od rana mam pełno spraw :( potrzebuje się sklonować xD

Zgłoś nadużycie #14872 23 stycznia 2014, 6:54

Konto usunięte
Hej Mamuśki Dzień Dobry :*
dziś mam dużo spraw do załatwienia :( będę później , trzymajcie się ! Buziaki :*

Zgłoś nadużycie #14873 23 stycznia 2014, 7:43

lorelei_l Fajna mama
Święto lasu :) znów wstawałam tylko raz w nocy :D ale o 6 już byłam taka głodna, że nie wytrzymałam :)

Ewka- fajnie, że miałaś zajęcia praktyczne, bo każda coś tam mówi, ale jak się trzeba będzie zabrać do pierwszej kąpieli to pewnie będzie stres
Kinia- jak tam urządzanie pokoiku? dostaliście właściwe mebelki?
Ece- kochana super, że jesteś w domu i, że wszystko jest w porządku, pewnie się mega strachu najadłaś, ale miejmy nadzieje, że przez kolejne 18 lat Ada nie będzie już dawać powodu do niepokoju :)
Kincia- olej prasowanie :D możesz robić małymi turami, zaczynając od 50 cm :) w końcu szansa, że od razu założysz dziecku wszystkie ubranka jest minimalna

u mnie dziś leniwie znów będzie, bo od męża mam zakaz wychodzenia, zimno i ślisko, więc lepiej nie ryzykować.

Zgłoś nadużycie #14874 23 stycznia 2014, 8:04

ewka90 Gotowa na wszystko
Dzień dobry Mamuśki)

Kincia Ty nie przesadź z tym bieganiem i załatwianiem wszystkiego, bo Diana się zbuntuje i dzisiaj wyjdzie. A co do prasowania to zgadzam się z Lorelei nie ubierzesz wszystkiego od razu :) No i męża zmobilizuj :)

Lorelei gratuluję! Jedna pobudka w nocy, ale przyznam się ja też miałam tylko jedną i to dopiero o 5, a teraz dopiero wstałam :) )

Ja mam dzisiaj zamiar też dziś trochę pozałatwiać, jechać do Urzędu Skarbowego i ZUS-u, tą herbatkę z liści malin gdzieś kupić, a śnieg pada ale ubiorę moje butki w góry kurtkę narciarską i dam radę :) )

Zgłoś nadużycie #14875 23 stycznia 2014, 8:36

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :) dziś wpadam przed śniadaniem, właśnie wypiłam Colon C i muszę odczekać pół godz żeby coś zjeść :/ ach dziś już nie mam takiej weny do pracy jak wczoraj i zaraz wracam do łóżka hihi
Niestety moich pobudek dziś było więcej hmm.... około 5 :)

Ece cieszę się, że już jesteś z nami, baaardzo się cieszę, cały czas wierzyłam że będzie dobrze! :*:*
Dorota a wiesz, ja szalika nie mam :( konieczny jest? :)
Kincia właśnie później mi się przypomniało, że Ty chyba kupowałaś Tantum. Kochana a Ty dziś uważaj na siebie w załatwianiu tych wszystkich spraw, w gruncie rzeczy mogłabyś już spokojnie urodzić ale Ty masz być lutówką a nie styczniówką :p
Ewka90 może zdradzisz nam jakieś praktyczne zasady podczas kąpieli, które się różnią od tych książkowych :)
Super masz z tą położną przychodzącą do domu, zwłaszcza biorąc pod uwagę że Twój mąż może na własnej skórze tego wszystkiego doświadczyć :)
Kiniaa a jak tam mebelki dla synka, nie było już dodatkowych problemów?

Dorota, Kiniaa śniłyście mi się dziś, oglądałyśmy u mnie wczorajszy mecz ręcznej zajadając ciasto rafaello xD

Miłego dnia Lale :)
ja wracam jeszcze na chwilkę pod kołdrę :D

Zgłoś nadużycie #14876 23 stycznia 2014, 8:58

Anett napisał(a)

Dzień dobry :) dziś wpadam przed śniadaniem, właśnie wypiłam Colon C i muszę odczekać pół godz żeby coś zjeść :/ ach dziś już nie mam takiej weny do pracy jak wczoraj i zaraz wracam do łóżka hihi
Niestety moich pobudek dziś było więcej hmm.... około 5 :)

Ece cieszę się, że już jesteś z nami, baaardzo się cieszę, cały czas wierzyłam że będzie dobrze! :*:*
Dorota a wiesz, ja szalika nie mam :( konieczny jest? :)
Kincia właśnie później mi się przypomniało, że Ty chyba kupowałaś Tantum. Kochana a Ty dziś uważaj na siebie w załatwianiu tych wszystkich spraw, w gruncie rzeczy mogłabyś już spokojnie urodzić ale Ty masz być lutówką a nie styczniówką :p
Ewka90 może zdradzisz nam jakieś praktyczne zasady podczas kąpieli, które się różnią od tych książkowych :)
Super masz z tą położną przychodzącą do domu, zwłaszcza biorąc pod uwagę że Twój mąż może na własnej skórze tego wszystkiego doświadczyć :)
Kiniaa a jak tam mebelki dla synka, nie było już dodatkowych problemów?

Dorota, Kiniaa śniłyście mi się dziś, oglądałyśmy u mnie wczorajszy mecz ręcznej zajadając ciasto rafaello xD

Miłego dnia Lale :)
ja wracam jeszcze na chwilkę pod kołdrę :D

Ogólnie pokazywała jak włożyć, jak rozebrać i ubrać jak sobie przytrzymać, żeby bezpiecznie odwrócić dziecko itd. Później mówiła o kremach itd. Też mówiła, żeby nie stosować oliwki tylko coś do kąpieli, ja mam ten johnson to powiedziała, że to jest ok chyba, że Małego uczuli to będę musiała zmienić. Mówiła jak czesać włoski, jak przemywać oczka i buźkę, uszka itd. No i o pępku dużo mówiła. Ogólnie o wysypkach, że wtedy ta kalia jest najlepsza. No i mówiła o tym sudocremie, żeby nie stosować profilaktycznie tylko jak już na prawdę coś się pojawi, a na codzienne przewijanie nic albo jakiś zwykły pielęgnacyjny i żeby nie zostawiać warstwy na skórze tego kremu.

Zgłoś nadużycie #14877 23 stycznia 2014, 9:55

Konto usunięte
Hej mam chwilę wśród zajęć :P
Nie chce urodzić w styczniu ,nie lubie stycznia ! :P luty to taki fajny miesiąc ,walentynki i poznaliśmy z mężem się w lutym... :)
A prasowanko to ręczniki /pościele/pieluszki ubranek nie prasuje wszystkich ,bo zgodzę się z Wami że wszystkiego nie założę odrazu :)
A łóżeczko musze mieć gotowe :) tzn wyprane i wyprasowane ,bo ubierze chyba mi je dopiero mama jak bd w szpitalu ,bo u nas w mieszkaniu strasznie się kurzy :(

Zgłoś nadużycie #14878 23 stycznia 2014, 10:05

Dorota93 Supermama
Kincia sama nie wiesz co chcesz :p tu chcesz rodzic, tu nie... oj kto zrozumie ciezarna.
Wita sie chora Dorota :/

Zgłoś nadużycie #14879 23 stycznia 2014, 10:06

No Kincia ja też chcę łóżeczko rozłożyć a ubierze mi je mąż jak już urodzę :)

Gdzie Dorotka, Basza? Przecież już po 10! :)

Zgłoś nadużycie #14880 23 stycznia 2014, 10:06

Dorota93 napisał(a)

Kincia sama nie wiesz co chcesz :p tu chcesz rodzic, tu nie... oj kto zrozumie ciezarna.
Wita sie chora Dorota :/

A właśnie się pytałam gdzie jesteś. Co CI jest?

Kincia z jednej strony by już chciała urodzić a z drugiej chciałaby być lutówką ;p

Zgłoś nadużycie #14881 23 stycznia 2014, 10:14

Dorota93 Supermama
Od zawsze mam problem z migdalami i juz wczoraj czulam, ze jest cos nie tak a dzis to juz w ogole boli i gardlo zawalone. Z nosa troche cieknie i glowa boli :(
Ledwo oczy otworzylam teraz.... tak zajechana jestem

Zgłoś nadużycie #14882 23 stycznia 2014, 10:21

Dorota93 napisał(a)

Od zawsze mam problem z migdalami i juz wczoraj czulam, ze jest cos nie tak a dzis to juz w ogole boli i gardlo zawalone. Z nosa troche cieknie i glowa boli :(
Ledwo oczy otworzylam teraz.... tak zajechana jestem

Oj biedactwo:* Może lepiej jakbyś się do lekarza wybrała co? Pewnie gdzieś wczoraj wychodziłaś a było zimne powietrze...;/

Zgłoś nadużycie #14883 23 stycznia 2014, 10:25

Dorota93 Supermama
No bylam na wieeeelkich zakupach :X Ide cos zjesc i zrobic kawke, za chwilke wracam :*

Zgłoś nadużycie #14884 23 stycznia 2014, 10:26

Dorota93 napisał(a)

No bylam na wieeeelkich zakupach :X Ide cos zjesc i zrobic kawke, za chwilke wracam :*

Co to kupowałaś, że takie wielkie zakupy? :)

Zgłoś nadużycie #14885 23 stycznia 2014, 10:32

Anett Gotowa na wszystko
Dorota zdrowiej szybko, teraz chorować? no co Ty :p

Ewka to fajne praktyczne rzeczy Wam pokazuje, ja będę to poznawać sama.. jestem trochę przerażona ale cóż, muszę uwierzyć w siebie :)

Kincia u mnie też łóżeczko i pewnie cały pokój będzie przygotowywane dopiero jak będę na porodówce :)

Zgłoś nadużycie #14886 23 stycznia 2014, 10:35

Anett może mama CI pomoże w pierwszych dniach z dzieciątkiem :) A jak nie to przecież sobie poradzisz :) To jest instynkt macierzyński :)

Zgłoś nadużycie #14887 23 stycznia 2014, 10:36

Basza zamelduj się! Już wczoraj wieczorem Cię nie było. Chyba, że już tulisz Ninkę to też daj znać, żebyśmy mogły pogratulować :)

Zgłoś nadużycie #14888 23 stycznia 2014, 10:38

Niutka26 Gotowa na wszystko
Hej Mamuśki :)
Ojj Dorotko teraz Ciebie coś rozbiera? ;( nie zazdroszczę,mi już niby przeszło,ale dalej smarkam zawzięcie w chusteczkę,czasem nos taki zatkany ,że nie wiem kiedy to przejdzie...Do tego kaszel... Obyś nie była chora! Bo Cię to fizycznie wykończy,ja zbieram siły,bo gdyby przyszło mi takiej rodzić to raczej nie mieliby ze mnie pożytku na porodówce- od razu cc.bo skąd tu przeć gdy opadasz z sił..?
Ece kochana jak dobrze ,że już w domku! Myślałam o Was,trzymałam kciuki,żeby Adeczce nic nie było,kochane dzieciątko dobrze,że już lepiej z Wami :) Odpoczywajcie teraz dużo :*
Kincia nie pracuj tak ciężko! Nagoń trochę męża do prasowania,niech pomoże,bo rzeczywiście później nie zdążycie z przygotowaniem Malutkiej łóżeczka. Niech się zmobilizuje! :)
A masz już ta szafę?
Ewka fajną masz położną :) A Ona prywatnie do Ciebie przychodzi czy to z przychodni? Bo u nas z przychodni to dopiero po porodzie się ma zjawić,tylko w dniu wypisu trzeba dać Jej znać,że wychodzimy i w ciągu 24 godz. ma przyjść na pierwszą wizytę.I takich wizyt wg przepisów ma być 4. Sprawdza co u nas ( jak z gojeniem rań) i z Maluszkiem.
W sumie tak u każdej obowiązuje,tylko trzeba być zarejestrowanym w najbliższej przychodni.
Anett,Lorelei_l -odpoczywajcie,każdej dzień lenia się należy :)
Kiniaa właśnie jak mebelki? Urządzone już wszystko?
Diaglab gdzie jesteś?
Ewelina jak po nocy? Coś lepiej?
A i Ece gratki!! Już 37 tydzień :) Czyli ciąża donoszona,możesz czekać na Adę :)

Zgłoś nadużycie #14889 23 stycznia 2014, 10:42

Niutka z przychodni położna przychodzi. Po porodzie też będzie przychodzić tak jak napisałaś. A teraz przychodzi, bo prowadzi edukację przedporodową, darmowe to było wystarczyło się do niej zgłosić i przychodzi kilka razy przed porodem. Coś jak szkoła rodzenia darmowa no i u nas w domu :) Mi się to bardzo podoba, bo zawsze jakoś tam psychicznie będę się pewniej czuła :)
Cieszę się, że lepiej już się czujesz, ale faktycznie zbieraj siły, bo jak będziesz zmęczona to ciężko będzie urodzić.

Zgłoś nadużycie #14890 23 stycznia 2014, 10:43

Ewelina91 Początkująca
dzień dobry. lepiej po nocce ... ale cóż jak nie urok too.... synek w nocy dostał gorączki ja się obudziłam z bólem gardła.. już nie mam siły . dziś jade na dyżur do lekarza , więc sie okaże czy mnie zostawi czy nie. uciekam coś zjeść i synkowi zrobić inchalacje . biedak ledwo wyzdrowiał i znów chory...