Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #14171 19 stycznia 2014, 15:29

Konto usunięte

kirsti30 napisał(a)

Jejku błagam, mam nadzieje że już więcej takich pesymizmów nie zobacze u nas na forum, ja przeraźliwie sobie wkręcam i teraz się martwie. Zastanawiam się czy mój doktor robi wszystko co trzeba, dlaczego nie miałam ktg od czasu wyjścia ze szpitala, czy usg to oby nie za późno....wrrrrr.
Pozytywna energia, dobre myśli, wspierajmy się....

ja jestem dzisiaj po 2 akcjach z pająkiem i to rozpiętość 10 cm :( giganty. Wiem że jeden jest nadal pod lodówka w kuchni, a mojego nie ma....strasznie boje się pająków i nie wiem jak gada wytępić :(

Kochana jeśli się martwisz to lepiej poproś o ktg ,ja się martwiłam bo miałam ostatnio takie dziwne bóle i samopoczucie :/ poszłam do przychodni dostałam skierowanie ,zrobiłam pokazało że jest wszystko oki i jestem spokojniesza :) każdy tak mówi że nie martw się ,nie przejmuj itp. a w głowie itak nam siedzi swoje... Dlatego lepiej dla spokoju zrobić może sobie to ktg i zobaczyć że jest wszystko dobrze i będzie Ci się lepiej w nocy spało :) pępowiną się nie martw ,ja urodziłam się z pępowiną w okół szyji ,2 tyg po terminie z wagą 4350 i większych problemów zdrowotych niż mój głupi umysł nie mam :) hihi też nie lubię "takich wiadomości" czytać ,czy oglądać ,bo potem się strasznie shizuję tak jak Ty ! Tylko chciałam to skomentować ze w takich sytuacjach nie możemy dać się zbyć. Kiedy teraz masz wizytę ? Ja mam jutro i mam fajnego lekarza ,takiego już który siedzi w zawodzie kupe lat i zapytam go jak to jest z tą pępowiną i co ile powinno się w takiej sytuacji ktg robić :) wtedy Ci napiszę :) trzymaj się Kochana ,głowa do góry wszystko będzie dobrze :*
Na pająki polecam mojego kota który je łapie i zjada łeeee!! Hihi ale pająka u siebie w domu ,czy innego robaka nie widziałam już bardzo długo ,bo kot "czuwa" :D

Zgłoś nadużycie #14172 19 stycznia 2014, 15:42

Ewelina91 Początkująca
dziewczyny potrzebuje waszej pomocy , dzwoniłam do Mojego lekarza ale nie odbiera. ok 13 moze troche wczesniej ale od 13 zaczełam liczyć . dostałam dziwnych bóli brzucha nie mam żadych upławów ani plamień wody też mi nie sączą się . ale martwi mnie ból brzucha który mam co kilka kilkanascie minut brzuch boli mnie na dole czasami po bokach. napisze wam co jaki czas mnie boli : godzina 13: 22.24.37.41.48.53.59. godzina 14: 00 , 18 . 26.55 godzina 15: 13,19,23,33,45 zaraz po godzinie są napisane minuty . nie wiem czy ma jechać do szpitala czy może poczekać jeszczze bo chyba nie są one regularne co 5 min tylko dłuższe są przerwy... jestem sama z synem w domu i nie wiem co zrobić ... pomocy

Zgłoś nadużycie #14173 19 stycznia 2014, 16:01

babeluniek Gotowa na wszystko
Ewelina, jedź do szpitala!

Zgłoś nadużycie #14174 19 stycznia 2014, 16:05

babeluniek Gotowa na wszystko
A co do ktg to ja od 30 tygodnia muszę je robić co tydzień ze względu na nadciśnienie. I przede wszystkim służy ono do kontroli tetna płodu :-)
Jak to stwierdziła moja gin: usg jest bezpieczne ale ktg jest mimo wszystko mniej odczuwalne przez dziecko, nie odczuwa ono aż tyle fal :-)

Zgłoś nadużycie #14175 19 stycznia 2014, 16:26

Niutka26 Gotowa na wszystko
Hej!
Ewelina ja też radziłabym Ci ubrać synka i jechać do szpitala,jak nie ma się kto nim teraz zająć.. Lepiej nie zwlekaj,jak Cię wyślą do domu bo to nie skurcze porodowe to przynajmniej będziesz spokojna.

Zgłoś nadużycie #14176 19 stycznia 2014, 17:24

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)

Baszko jak tam ?? pewnie zadowolona po meczyku z takiego obrotu akcji!
:D

Zgłoś nadużycie #14177 19 stycznia 2014, 17:42

basza Fajna mama
Anetka przede wszystkim gratki zaliczonych egzamniów. Zdolniacha jesteś :-) .

A meczyk hihi baba w ciąży to baba w ciąży popłakałam.siè hihihi

Zgłoś nadużycie #14178 19 stycznia 2014, 18:09

lorelei_l Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

No tak ale czy z powodu pepowiny musi byc cp chwile robione ktg? Wystarczy usg przeciez bo tam tez wszystko widac dlatego kirsti nie ma sie co martwic ze nie ma robionego ktg skoro czuje dzidziusia i ma wizyty u gina, nie stresowac jej !! :;

:) sorry za takie opóźnienie, ale mąż mnie zawołał i potem już nie wróciłam :)
Wydaje mi się, że na ktg wychodzi więcej rzeczy- tzn na usg widać, że jest pępowina, ale jak bardzo przeszkadza ona dziecku, np. utrudniając oddychanie, widać po tym jak dziecko oddycha czyli po jego tętnie. Na usg jak dziecko akurat śpi to może się nie ruszać, a na ktg będzie słychać czy bicie serca jest prawidłowe :)
Na pewno najlepiej jest jak są wykonywane oba badania, dla pewności, że z maluchem wszystko jest ok

Zgłoś nadużycie #14179 19 stycznia 2014, 18:15

lorelei_l Fajna mama
dziś jakoś bardzo leniwie mi ten dzień minął :) ale trzeba siły zbierać na luty :)
Ewelina- mam nadzieję, że udało Ci się skontaktować z lekarzem, też uważam, że lepiej się upewnić, najwyżej Cię odeślą
Babeluniek witaj :) jak samopoczucie?
Anett gratulacje zdanych egzaminów :)
Basza najważniejsze, że płacz ze szczęścia, bo wygrali :P

Zgłoś nadużycie #14180 19 stycznia 2014, 20:14

Anett Gotowa na wszystko
Dziękuję Dziewczynki, jeszcze się okaże czy wszystko zaliczone ale muszę być dobrej myśli, a jak się nie uda to jeszcze 2 lutego będę cisnęła do szkoły hihi i wiecie co, powtórzę to co na fb - szkoła źle na mnie działa, na prawdę przez 5 egzaminów mózg mi zastrajkował i w związku z tym juz odlatuję, idę spać a co tam :) to będzie najlepsze wyjście z tej sytuacji :)

Baszko jesteś najlepsza! :) hihi
Lorelei masz rację, musimy nazbierać sił na zapas, na pewno się przydadzą :)

Dobranoc Gwiazdy! :)

Zgłoś nadużycie #14181 20 stycznia 2014, 7:26

basza Fajna mama
Dzień doberek! Ale tu puchy hihi. Chyba wszystkie już całkowicie pochłonęło.wicie gniazda. U mnie znowu nocka nieprzespana, ale jest ok... zaczynam się przyzwyczajać ?? Jadę zaraz na badania.
Dziewczynki co tam u Was ?? Proszę o jakiś meldunek.

Ewwlina i co uspokoiło.się ??

Babelunku napisz.proszę co tam u Ece i przekaż Jej uściski.
Buziolki Ślicznoty

Zgłoś nadużycie #14182 20 stycznia 2014, 7:43

Konto usunięte
Hejka :) faktycznie cisza tu jak nie wiem :( ja mam skurcze ,ale jakieś takie slabe ,chociaż są w miare regularne . Znając moje "szczęście" przejdą i nic z tego nie będzie hihi :) idę dziś na wizytę także lekarz mnie zobaczy.
Buziaki !

Zgłoś nadużycie #14183 20 stycznia 2014, 8:09

diaglab Gotowa na wszystko
Hej :-) Hej
Niutka i Bąbeluńku jak się dziś czujecie? Mam nadzieję że lepiej i chorobsko przechodzi.
Kincia powodzenia na wizycie, daj znać po :-)
Dorotka wczorajsze zakupy udane? :-)
Ewelina jak skurcze? Nadal w dwupaku?jak się samopoczucie?
Basza też mam wrażenie że wszystkie wiciem gniazda się zajęły :-D pusto i tu i na fb ;-) wyniki napewno będą dobre ;-)
Kirsti i Anett jak dziś nocka?

Zgłoś nadużycie #14184 20 stycznia 2014, 8:10

diaglab Gotowa na wszystko
A! Kiniaa jak po sesji? ;-) wrzuć jakieś fotencje jak będziesz już mieć :-)

Zgłoś nadużycie #14185 20 stycznia 2014, 8:12

Konto usunięte
Diaglab dziękuje :* a co u Ciebie ? Jak się czujesz ? :)

Zgłoś nadużycie #14186 20 stycznia 2014, 8:13

Konto usunięte
Chyba czas na naaaaaleśniki !

Zgłoś nadużycie #14187 20 stycznia 2014, 8:13

lorelei_l Fajna mama
Hej Laski :)

ja też od 3 nie śpie ;/ a najgorsze, że książka mi się zaczyna kończyć a kolejną część ktoś ma zwrócić dopiero 27 stycznia. Nie wiem, co jutro w nocy będę czytać. Na szczęście jutro wizyta :) więc i tak nie mogę się doczekać nocy, bo to będzie znaczyć, że już niedługo :)

Zgłoś nadużycie #14188 20 stycznia 2014, 8:14

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
Melduję się i ja :) właśnie spiłam błonnik i czekam na śniadanie :) noc jak noc, mogłaby być lepsza, nie wiem co to za bóle mnie dopadają... :(
Słyszę, że za oknem nieprzyjemnie fjuczy bo nawet boję się odsunąć rolet hi hi

Basza myślę, że można się przyzwyczaić :) ale i tak współczuję Kochana :*
Kincia mam rozumieć, że chciałabyś żeby było już 'coś z tego', cierpliwości to na prawdę rzut moherowym beretem :p

Jakie plany na dziś? :)

Miłego dzionka :)

Zgłoś nadużycie #14189 20 stycznia 2014, 8:17

Anett Gotowa na wszystko
Diaglab już odpisałam na Twoje pytanie, chyba telepatycznie wiedziałam że zapytasz :p
a co u Ciebie Kochana? :)

Lorelei a co tam czytasz ciekawego ??

Zgłoś nadużycie #14190 20 stycznia 2014, 8:24

lorelei_l Fajna mama

Anett napisał(a)

Lorelei a co tam czytasz ciekawego ??

A przeżywam fascynacje skandynawskim kryminałem i po Asa Larsson teraz pochłaniam Jo Nesbo :) możesz kojarzyć z ekranizacji jego książki "headhunters". Teraz czytam serię z jednym bohaterem, ale nie po kolei, bo książki są wypożyczone.

Ja się szykuję na musli z bananem na śniadanie.