Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1391 29 lipca 2013, 19:12

maInka Zaprawiona w bojach

kincia napisał(a)

Mam dlaCiebie pocieszenie :) gdy maleństwu zaczyna bić serduszko poronienie spada do zaledwie 4% .Jeśli ktoś opowiada Ci o poronieniach to nie rozmawiaj z nim. Teraz musisz być uśmiechnięta ,wesoła itp. a nie wysłuchiwać jakiś dziwnych opowiadań i się zamartwiać. Jedna taka moja znajoma jak tylko mnie zobaczyła zaraz mi jakieś choroby wmawiała. Mam kotkę i zakażdym razem się mnie pytała czy nie boje siętoksoplazmozy i tak w kółko gdy mnie widziała ,to odrazu " a ty sie nie boisz ? Ty masz kota przeciez " nie bałam się toksoplazmozy wtedy jeszcze to badanie było przedemną ,raz mnie tak nastraszyła że nocy nie przespałam tak się denerwowałam :( okazało się że igg mam podwyższone a igm mam ujemne . Teraz czeka mnie znów kontrolne igg ,jeśli okaże się że rośnie to czekają mnie wakacje w szpitalu chorób zakaźnych w gdańsku...

Tak też właśnie teraz robię :) . Co do toxo to ja też mam podwyższony IGG a IGM ujemny i 2 lekarzy potwierdziło że świadczy to o tym że przechodziłam już to i nie będę więcej... A współczynniki miałam IGG 306,6 (niby do 300 jest dopuszczalne) a IGM 0,17 (czyli nie osiąga 1) . Pamiętam że w 1 ciąży miałam podobnie z tym i strasznie się zamartwiałam. a Ty jakie masz współczynniki ??

ANUSIACZEK - no właśnie ja to pamiętam z wcześniejszych wizyt i w ogóle gdzie nie czytałam to tak było. Dlatego się dziwię, bo lekarz ten ma już dość spore doświadczenie i niby dobry aparat. Stąd mój wniosek że chodzi o kasę.

Mama Julki- witam!!! :)

Zgłoś nadużycie #1392 29 lipca 2013, 19:15

Anett Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny :) wystarczy chwila nieuwagi i już kolejna strona na forum do nadrobienia.. :) JEST OKROPNIE!! nawet się myśleć nie chce z tego gorąca  już nie mówiąc o pozostałych rzeczach... dobrze, że jutro ma być chłodniej aczkolwiek okaże się jak to będzie :) całą niedziele przesiedziałam w jeziorze na zmianę z leżingiem, oczywiście w większości pod parasolem :) a dziś męczarnia...
Dziewczynki ja pracuję 43h tygodniowo w spożywczaku i też się zastanawiam kiedy się wybrać na zwolnienie, wiadomo że to będzie zależało od samopoczucia ale sklep to nie jest odpowiednie miejsce na plątanie się z brzuszkiem więc obstawiam, że wrzesień październik to max. Zwłaszcza, że info o przyjęciu nowego pracownika wisiała dzień po tym jak oświeciłam szefostwo i już jedna dziewczyna zaczyna się szkolić to co ja się będę przemęczać prawda ?? :)
Moje usg genetyczne wypadnie w 13tyg i 1dniu i powiedział, że to będzie w sam raz bo moja dzidzia jest parę dni młodsza... :) tyle wiem... reszta okaże się za tydz...
A jeszcze jedno, tak próbuję nadrobić wszystkie tematy i dodam, że raczej do tych naszych objawów można się przyzwyczaić. Miałam duży problem z bólem piersi i nadal mnie bolą ale jakoś nauczyłam się z tym żyć, tak samo jak z tymi mdłościami głodowami muszę sobie radzić - zawsze mam coś do chapania i od razu lepiej :) ale to wszystko jest słodkie tak uważam :D
pozdr. :*

Zgłoś nadużycie #1393 29 lipca 2013, 20:03

Konto usunięte
maInka : Mi także powiedziano że wychodzi na to że kiedyś przechodziłam tą chorobę ,ale igg mam 1036 ,a igm tylko pisze że ujemne. 22 sierpnia będę miała robione znów igg ,mam nadzieję że będzie wszystko dobrze :) :) A wracając do Twojego poprzedniego wpisu ,to lekaż prowadzący powinnien Ci raczej powiedzieć kiedy na urlop idzie.Taki lekaż musi być na każdy nasz telefon :P .Ja chodzę na kasę chorych do gin ,nie dlatego że mnie nie stać ,bo na moją dzidzie jestem wstanie już teraz wydać całą kasę jakąm mam ,tylko dlatego że siostra chodziła prywatnie całą ciąże i jej wkręcili jakąś chorobe serca że mały ma ,jakiś zespół ebsteina czy jakoś tak...jakieś dziury na serduszku.Za każdą wizytę u speecjalisty w ciąży płaciła ponad 400 zł ,lekaż kasę wyczuł to ją nakręcał na kolejne wizyty.Poszła do znajomego lekaża z tymi wszystkimi wynikami ,a lekaż nic tam nie widział żadnych niewiadomo jakich chorób serca.Była tam jakaś dziurka ,ale takie coś się do rozwiązania zabliznia.Mały urodził się duży i zdrowy ,ale co przeszliśmy przez tych lekaży to szkoda gadać! Także jak wyczuwasz że jest łapczywy na kasę ,to może warto pomyśleć aby pójść do innego.Ale przecież nie każdy musi mieć taki przypadek jak moja siostra :) Pozdrawiam Cię kochana ! :*
mamajulki : Witam serdecznie !!! :)
Anett : nic mi nie mów w ogóle o tej pogodzie :D ,to jest jakaś masakra! Dużo pracujesz ,dbaj o siebie :)
buziaki :*

Zgłoś nadużycie #1394 29 lipca 2013, 20:12

Ece Gotowa na wszystko
Witam nowa mamę!
Mona3-gratuluje wizyty!
Kincia-trzymam kciuki za powtórkę badań na toksoplazmozę
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1395 29 lipca 2013, 20:51

Margaret80 Zaprawiona w bojach
Hejka witam nowe mamusie.Muszę wam powiedzieć że pogoda dzisiaj mnie dobiła-dotychczas czułam się rewelacyjnie ale dzisiaj zasłabłam w sklepie.|Zrobiłam kupe zamieszania ale po pół godzinie doszłam do siebie.Niech te upały się skończą!!!

Zgłoś nadużycie #1396 29 lipca 2013, 21:18

Konto usunięte
Ece - dziękuje !!:* człowiek dostanie tutaj tyle wsparcia za darmo.. :) :) !!!

Zgłoś nadużycie #1397 29 lipca 2013, 22:00

Dorota93 Supermama
no więc dziewczyny ! :) na 75% to będzie synuś. Zdrowy i uparty, dał się obudzić na ledwo ponad minutkę ;) Serduszko bije jak dzwon ! I poród mam wcześniej bo zaraz na początku lutego a nie w połowie ;)
Nasz Skarb ma ok 7cm :)

Zgłoś nadużycie #1398 29 lipca 2013, 22:27

Konto usunięte
Dorota93 - gratulacje !!! :* zazdroszczę Ci że już wiesz co będzie ,moj lekaz jeszcze u mnie nic nie widział :( idę na kolejną wizytę to będę w 17 tc moze wtedy będzie widać :)

Zgłoś nadużycie #1399 29 lipca 2013, 22:29

Dorota93 Supermama
wiesz u mnie na 100% nie jest ale już wiem za jakim kolorkiem głównie się rozglądać ;)

Zgłoś nadużycie #1400 29 lipca 2013, 23:09

Ece Gotowa na wszystko
Kincia-musimy się wspierać,razem zawsze razniej :-) .
Dorota93-gratuluje wizyty.Ale duży Twój synek!No i mamy drugiego chłopca w naszym wątku. Ciekawe kiedy babeczki zaczną się ujawniać :-) .
Margaret80-mam nadzieję, ze juz masz się lepiej i to jednorazowy wypadek.Mnie tez ostatnio robi się ciemno przed oczami jak za długo stoję,dlatego dużo siedzę i wybieram krótkie kolejki w sklepie.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1401 29 lipca 2013, 23:33

Konto usunięte
Mi lekarz powiedział że jestem za szybka :P muszę nauczyć się wstawać z krzesła jak moja babcia :D spokojnie i powoli wtedy nie robi mi się ciemno przed oczami,a tak jak szybko się podniose to nic przez chwilkę nie widzę i jeszcze do tego mi się w głowie kręci . A jakie macie ciśnienie ? Ja mam dość niskie 106/73

Zgłoś nadużycie #1402 30 lipca 2013, 7:22

kirsti30 Gotowa na wszystko
Ja również witam nowe mamuśki :) . Dodortka gratuluje że już wiesz :) Kincia to i ja będe uczyć sie cierpliwości bo też nic nie wiem.
Jeszcze 2 tygodnie i czeka nas USG może wtedy kropeczek zdradzi kim jest :) . Jak narazie czasami wogóle nie mogę uwieżyć że noszę pod serduszkiem dzidziusia :) .
My te upały chyba odczuwamy jeszcze gorzej, awrrrrr.
Dzisiaj przyszłam jeszcze do pracy, poranna zmiana, ale widzę że koleżanki zmieniają się w stosunku do mnie, zwłaszcza jedna. Pojawiła się zazdrość ... niu niu nie ładnie :( ale co począć. Wiem że mam jeszcze dni urlopowe do wybrania ale chyba nie będe się z nimi patroszyć, poprostu dzisiaj odwiedze Gina. Miałam nadzieje jeszcze wytrzymać, ale to poświęcenie nie ma sensu :( nikt tego nie doceni. A jak wy kobiety? Które mamcie już na zwolnieniu? Pozdrawiam i ochłody życze :) .

Zgłoś nadużycie #1403 30 lipca 2013, 8:00

mona3 Zadomowiona
Ja mam teraz urlop a wcześniej miałam 1mc L4 ale od września chcę wrócić na 2,3 mc do pracy a pracuje w przedszkolu więc tylko 4,5 h dziennie. Jak tylko będę się dobrze czuć to wracam od września bo w domu się zanudzę.

Zgłoś nadużycie #1404 30 lipca 2013, 8:03

Dorota93 Supermama
Dziękuję ! :) :*
Mi też ostatnio si e kręci w głowie itp, ale wydaje mi się, że to też z powodu pogody. No i zauważyłam, że jak za szybko wstanę to wtedy też tak mam

Zgłoś nadużycie #1405 30 lipca 2013, 8:05

Dorota93 Supermama
kincia u mnie ciśnienie 120/80, książkowe :D o dziwo, bo zawsze miałam za wysokie

Zgłoś nadużycie #1406 30 lipca 2013, 8:28

Ece Gotowa na wszystko
Kincia-normalnie mam niskie ok 90/60,ale mam syndrom białego fartucha i ostatnio u lekarza miałam 129/90 tętno 110!Przezywam strasznie każdą wizytę i to niestety efekt stresu-mam nadzieję, ze kiedy mina te magiczne 3 pierwsze miesiące odzyskam wreszcie spokoj .Chociaż nie-jak będę czuła kopniaczki,to wtedy będę oazą spokoju. Obiecuję!
Ja mam dziś wizytę,kończy mi się L4.Ciekawa jestem co dalej i nie mogę się doczekać,żeby zobaczyć Maluszka.

Zgłoś nadużycie #1407 30 lipca 2013, 8:33

Dorota93 Supermama
napisz jak po wizycie :)

Zgłoś nadużycie #1408 30 lipca 2013, 9:23

Ece Gotowa na wszystko
Napiszę :-) ,ale wieczorem,bo wizyta dopiero na 17.

Zgłoś nadużycie #1409 30 lipca 2013, 11:07

babeluniek Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczyny :)
Zauważyłam, że im większy upał tym większe mam mdłości :( Na szczęście dzisiaj już jest chłodniej więc powinnam przetrwać.
Zazdroszczę dziewczynom, które już znają płeć. Przede wszystkim gratuluję :)
Byłam wczoraj u rodziny mojego M. i się zdenerwowałam. Jego babcia cały czas jakby nie wierzy, że wszystko może być dobrze jak jest się w ciąży. Jak wcześniej ją poinformowaliśmy, że zostanie prababcią powiedziała, że się bardzo cieszy, że modliła się o to ale "nie kupujcie nic dla dziecka, bo to nigdy nic nie wiadomo". Olałam to wtedy, ale teraz się wkurzyłam. Powiedziała "obyś tylko donosiła tą ciążę" a potem zaczęła mi opowiadać o komplikacjach w swojej ciąży (50 lat temu!)... Że trafiła na jakiegoś złego lekarza i przez niego po urodzeniu dziecka, cucono je przez 15 minut... Sama się przy tym prawie popłakała a ja tak naprawdę nie wiedziałam co powiedzieć i wyszłam.
No jak ja nie znoszę takiego podejścia! Wrrrr...
Cały czas sobie powtarzam, że się tym nie ma co przejmować ale to nie takie proste :(

Zgłoś nadużycie #1410 30 lipca 2013, 11:07

Konto usunięte
kristi30 : też mi się wydaje że te upały odczuwamy mocniej w ciąży... :)
Dorota93 : to ciąża baaardzo Ci służy skoro ciśnienie książkowe :)
Ece : to Ty też chodziłaś pewnie często jak pijana przez to ciśnienie :P ja czasami w ściane potrafiłam wejść :D bądz spokojna ,wszystko będzie dobrze :) ciesz się każdą wizytą ,wkońcu możesz zobaczyć swoje śliczne maleństwo :) powodzenia !!! :*