Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1351 26 lipca 2013, 12:59

babeluniek Gotowa na wszystko
Nie wiem czy istnieją jakieś specjalne ochronne dla ciężarnych. Ja smaruję się zwykłym kremem z filtrem z nivea :)

Zgłoś nadużycie #1352 26 lipca 2013, 16:33

kirsti30 Gotowa na wszystko
Ola Ola rosnące kobiety :) . U mnie nastały pozytywne wibracje. Kochane moje już ze mną i normalnie odsapneła, wozi mnie do pracy, pomaga w domu, czuje się dobrze że nie jestem sama,widzę jak tego uczucia mi brakuje a zwłaszcza teraz. Oh uczucie bezpieczeństwa trwaj.
O przeniesieniu, zero szczęscia, to chyba jeszcze potrwa.
W pracy powiedziałam koleżankom i już machina poszła w ruch - ale wy tak krótko ze sobą, a on z tak daleka itp.itp. nie ma to jak ludzka życzliwość. Od Poniedziałku szefowa szuka kogoś na zastępstwo oficjalnie także jeszcze troche muszę wytrzymać, a później pakuje się i jade do misia. Nie chce być bez niego.
Cieszę się że forum ogarneły pozytywne wibracje, super. Wyjeżdzającym życze chłodu w upalne dni-bo w naszym stanie upał to katastrofa :) . A zostającym w domu powodzenia z zatwardzeniem :P .
Ja też jak narazie miałam jedno USG. około 13 Sierpnia mamy się stawić na drugie i tak już powinno być widać więcej. Korci żeby iść już teraz podejrzeć małego ale nie chce mu przeszkadzać za bardzo niech sobie rośnie :) ).
Pozdrawiam fasolki :) ))

Zgłoś nadużycie #1353 26 lipca 2013, 19:34

Konto usunięte
Heeej :) u mnie też gorąco!! Chwilami nie ogarniam tej cieploty :P czuje się już lepiej ,ale mieliśmy niefajną przygodę :( strasznie bolał mnie brzuszek i okazało się że mam zapalenie pęcherza :/ ale juz coraz lepiej :) tylko nie podoba mi się ten fakt że muszę tabletki w ciąży jeść ,nie chciałam nic brać oprócz witamin i kwasu foliowego,ale niestety muszę bo zapalenie samo się nie wyleczy. Jeśli chodzi o wielkość brzucha to jak coś zjem ,to mam taki duży jak bym była w 6 miesiącu ciąży :P . Krem polecam jakiś dla niemowlaków z filtrem 50 ,napewno będzie dla Ciebie i fasolki bezpieczny :) życzę Wam wszystkim dużo zdrówka !!! :*

Zgłoś nadużycie #1354 26 lipca 2013, 20:51

Konto usunięte
Witajcie dziewczyny! Tak sie zastanawiam ile tu jest kobietek ktore beda mialy pierwsze malenstwo a ktore juz kiedys rodzily? moja to juz druga ciaza wlasciwie drugie urodzi sie tego samego miesiaca co pierwsze :-) A ja znowu tesknie za polskim latem ah tutaj w New Jersey masakra wilgotnosc powietrza jest wrecz nie do wytrzymania...wiecie mnie na mdlosci zbiera jak tylko do kuchni wejde najgorsze jest dla mnie gotowanie dla moich chlopakow :-( pozdrawiam mamusie wszystkie

Zgłoś nadużycie #1355 27 lipca 2013, 8:48

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Doskonale Cię rozumiem,też jakoś nie mam teraz chęci do gotowania-a przy tych upalach to kara!!Zresztą dziś na obiad jak dla mnie może być arbuz.Czy w Stanach tez takie upały afrykańskie jak w Polsce?
Kincia-na pęcherz i bakterie tylko żurawina w ilościach hurtowych-popijaj sok,jedź suszona.Sprawdzona metoda na własnej skorze-polecam..
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1356 27 lipca 2013, 9:44

Dorota93 Supermama
jeśli chodzi o mnie to moja pierwsza dzidzia :)

Zgłoś nadużycie #1357 27 lipca 2013, 10:54

Ece Gotowa na wszystko
Agat-Z tego co wiem opalanie się w ciazy nie jest wskazane- z uwagi na wysoką temperaturę,promieniowanie uv.Skora szybciej się starzeje i zmarszki się pojawiają,wzrasta ryzyko raka.Zdecydowanie bezpieczniej jest w cieniu-wtedy kazdy krem z filtrem jest skuteczny.Ja uzywam z corcią takiej linii z Rosmana w niebieskim opakowaniu z filtrem 30 dla dzieci i spokojnie mogę go polecic,ale na tylko na umiarkowane opalanie najlepiej w póżnych godzinach popoludniowych.Tak ja Babeluniek nie jestem fanką upalów i lezenia plackiem na plazy..
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1358 27 lipca 2013, 11:10

Dorota93 Supermama
ja teraz to w ogole unikam slonca :)

Zgłoś nadużycie #1359 27 lipca 2013, 11:28

Anett Gotowa na wszystko
Cześć dziewczynki :) u mnie tak samo gorąco jak u Was :) pocieszam się tylko myślą o jutrze - mały wypad nad jezioro ( chociaż to, już nie marzę o morzu..)
Jeśli chodzi o opalanie w ciąży to konieczny krem z dużym filtrem i wiadomo nie ma co przesadzać, też słyszałam że przy naszych zmianach hormonalnych po przegince mogą wyskoczyć przebarwienia, plamy ale całkowite unikanie słońca nie jest dobrym pomysłem, przecież to tyle witaminki D a my potrzebujemy witaminek dużo :)
Pozdrawiam mordeczki :)

Zgłoś nadużycie #1360 27 lipca 2013, 11:31

Dorota93 Supermama
mi lekarz kazal unikac slonca wiec lepiej sie sluchac :) i jak jest okazja to posiedziec w cieniu niz sie smazyc :)

Zgłoś nadużycie #1361 27 lipca 2013, 12:32

Anett Gotowa na wszystko
no skoro tak lekarz powiedział to tak lepiej się słuchać :D

Zgłoś nadużycie #1362 27 lipca 2013, 12:34

Anett Gotowa na wszystko
Takie piękne popołudnie a ja muszę iść do pracy yhh... miłego dzionka :)

Zgłoś nadużycie #1363 27 lipca 2013, 13:08

Ece Gotowa na wszystko
Ja mam alergię na slonce, wiec muszę lubić cień.A witaminkę D lapię podczas wieczornych spacerow brzegiem morza-jod w powietrzu i masaz stop piaskiem i woda przy okazji.Polecam!
Anett wspolczuje,ze musisz isc do pracy-dzis to tylko cien,lezak i cos chlodnego do popijania-nawet obiadu sie nie ani jesc ani tym bardziej gotowac.

Zgłoś nadużycie #1364 27 lipca 2013, 13:11

Dorota93 Supermama
Ece fajnie ze masz mozliwosc takich spacerkow :)

Zgłoś nadużycie #1365 27 lipca 2013, 13:15

mona3 Zadomowiona
witam upał straszny też siedzę w cieniu na ogrodzie bo na słońcu nie da rady nawet moja marta siedzi w domu bo jej chłodniej pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #1366 27 lipca 2013, 14:42

Konto usunięte
To wyruszam po hurtową ilość żurawiny :) to moja pierwsza ciąża . Też nie opalam się ,preferuje cień ,ale gdy rano idę po zakupy na rynek a słońce świeci to smaruje się kremem z filtrem. Staram się iść tam gdzie jest cień ,ale czasami poprostu całą droge daje na mnie słońce :/ pozdrawiam :*

Zgłoś nadużycie #1367 27 lipca 2013, 14:45

babeluniek Gotowa na wszystko
Cześć :)
Ja mam dzisiaj jakiś kryzys! Nadal leżę w piżamie w łóżku. Gorąco strasznie, nawet moja psinka leży plackiem a kafelkach i czuję, że mnie rozumie ;)
Czuję się tragicznie. Przez kilka ostatnich dni było jakby lepiej a dzisiaj od rana znowu mdłości :(

Zgłoś nadużycie #1368 27 lipca 2013, 15:20

Ece Gotowa na wszystko
Babeluniek-ja tez mialam dzisiaj nawrot mdlosci-a juz myslam ze sie z nimi uporalam.To chyba przez ten zar z nieba.Dorota93-mam blisko tylko 20 km-grzech byloby nie korzystac z urokow morza,szczegolnie teraz w ciazy,a spacery to zalecenie lekarza.Duzo sympstyczniejsze niz farmakologia. ;-) )

Zgłoś nadużycie #1369 27 lipca 2013, 15:55

Konto usunięte
Dwa tygodnie temu to caly tydzien mielismy 39 -40 teraz troszke temperatura spadla. gdyby nie ta okropna wilgotnosc powietrza to by bylo jak w Polsce :-) w taka pogode to tylko bym owoce jadla kilogramami zwlaszcza arbuza. zawsze musi byc w domu bo wszyscy lubimy. Moj maz duzo pracuje wiec zazwyczaj jak chcemy na plaze podjechac to zazwyczaj w niedziele. Mamy godzinke drogi wiec nie jest az tak daleko. Moj synek uwielbia plaze od malego kochal kapiele zreszta jego pierwsza byla pelna usmiechu i zabawy. nigdy nie zaplakal w wodzie i tak mu juz zostalo. teraz bym go chciala zapisac na jakies lekcje plywania moze cos sie znajdzie. 
zycze udanego weekendu wszystkim!!!

Zgłoś nadużycie #1370 27 lipca 2013, 16:02

Konto usunięte
Wiecie ze ja w pierwszej ciazy to miala tylko moze 3miesiace przetwy z mdlosciami a reszta to przesiedzona w lazience malo wychodzilam z domu bo balam sie ze zwymiotuje bo jak mdlosci u mnie to z wymiotami byly. Nie moglam patrzec na mleko I jajka. Teraz mleko moge pic litrami czuje sie lepiej bo mniej wymiotuje niz w pierwszej ale moja znajoma ma 2jke I nigdy prawie nie miala mdlosci. Szczesciara...