Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #12711 12 stycznia 2014, 13:32

Dorota93 Supermama
widzę przerwa weekendowa ! ;) )
mam nadzieję, że Kincia jeszcze nie rodzi, bo się nie odzywa od rana ! :/

Zgłoś nadużycie #12712 12 stycznia 2014, 13:36

Dorota93 Supermama
kurcze od 2 dni chodzę cała opuchnięta :( jedne po czym czuję ulgę to jak otworzę okno i chodzę boso po kafelkach...

Zgłoś nadużycie #12713 12 stycznia 2014, 14:30

Niutka26 Gotowa na wszystko
Ja juz po obiadku,za niedlugo spodziewamy sie ksiedza u babci,wiec czeka nas wypatrywanie zza okna :)
Nie wiem czy to Maly sie tak wierci ale od dwoch godzin momentami strasznie zakuwa mnie w kroczu :( az sycze tak boli, tez tak mialyscie ? Czy to moze byc skracajaca sie szyjka ? Jutro wizyta to zobacz co i jak,ale dzisiaj mi to troche spokoju nie daje :/

Zgłoś nadużycie #12714 12 stycznia 2014, 14:32

Dorotko tylko zebys sie tak nie przeziebila .
Mi tak tylko puchna rece i nogi,reszta w porzadku

Zgłoś nadużycie #12715 12 stycznia 2014, 14:33

Dorota93 Supermama
Niutka ja tak mam bardzo często, a najczęsciej jak siedzę. Może jak się położysz będzie Ci lepiej? spróbuj :) i nożki do góry :)

Zgłoś nadużycie #12716 12 stycznia 2014, 14:34

Dorota93 Supermama

Niutka26 napisał(a)

Dorotko tylko zebys sie tak nie przeziebila .
Mi tak tylko puchna rece i nogi,reszta w porzadku

no mi też, i mam wrażenie , że do tego twarz... ale kiepskie uczucie, co nie?

Zgłoś nadużycie #12717 12 stycznia 2014, 15:12

kirsti30 Gotowa na wszystko
Dorotka współczuje opuchnięcia, ja za to tocze się...dzisiaj nie robie nic, masakra. Dobrze że jedenie sobie zrobiłam, po nieprzespanej nocy drzemałam na sofie, aż puszato usiadła mi na głowie zdziwiona ile można :) .

Eh jak wam dzionek mija.....KINCIA ruszaj się :)

Zgłoś nadużycie #12718 12 stycznia 2014, 15:31

Konto usunięte
Ece hej :* dobrze że jesteś z nami :) wij wij to gniazdko ,bo już czasu coraz mniej :p teraz musisz jak najwięcej odpoczywać :) to już ostatnie tyg ,trzeba odpocząć do porodu sił nazbierać :) To dałaś mi nadzieję ,na wywoływanie ,bo zawsze każdy mi opowiadał że to jest takie okropne...no ale z drugiej strony Ciebie też mocno bolało odklejanie pęcherza :( a to też słyszałam że się tak ciało całe telepie ,niby to od utraty krwi i ochłodzenia organizmu ,podobno to strasznie głupie uczucie :P co ma być to będzie ,damy radę ze wszystkim :)
Ewka Ty to mnie chyba widziałaś jak z tego spaceru z mężem wracałaś , bo dokładnie to co napisałaś miałam zamiar ubrać :D hihi
Kristi noc nieprzespana znowu ,trzymam kciuki żebyś wkońcu zasneła i obudziła się rano ,tak jak to było na początku ciąży :) Puszato dobre towarzystwo ,jeśli leży z Tobą ,a nie tak jak moja próbuje w łóżeczku się zagniezdzić ! niewarta jedna no ! :P myśli że wszystko co "nowe" w domu to dla niej jest :P mój maż nie śpi ze mną od jakiegoś miesiąca ,bo nie dawał rady z tym moim kulaniem co 10 min z jednego boku na drugi i śpi sobie sam na kanapie :) Puszato też wchodzi Ci na głowę ? :D
Kiniaa najważniejsze że znalazłaś sposób na uspanie Natanka :) miłego dnia :* podczytałam Twoje porady co do wód płodowych ,bardzo dziękuje :* już jestem spokojniejsza ,bo coś tam wiem :P
Niutka u nas też deszczowo i smutno za oknem :( miłego dnia i smacznego obiadku :* mam takie kłucia bardzo często i są bolesne ,tak jak Twoje :( to pewnie główką Maluszek Cię uciska na jakiś nerw bądz szyjkę :)
Diaglab super że zakupki się udały i jesteście zadowoleni :) masz już ważną wyprawkę ,pewnie jesteś spokojniejsza że kupiliście już te rzeczy :)
Dorota nie rodzę ! :P dobrze wiesz że pierwsze co to dzwonie do Ciebie i krzyczę :D kincia spała do 13-nastej :D zrobiła naleśniki i teraz leży i piszę książkę :) buziaki :* co do puchnięcia to byłam w żabce i pani ekspedientka do mnie mówi ,a co Ty taka opuchnięta ? a moja ulubiona odpowiedz :D o boże ,może ja jestem w ciąży ? :D ahahah

Jestem po naleśnikach z truskawkami ,mandarynkami ,bitą śmietaną ,nutellą i twarogiem .Mieszanka wybuchowa! ale czuję się spełniona ! :D
Czytam sobie dużo o skupianiu się na oddychaniu i rozluznianiu ciała podczas skórczy ,podobno to bardzo pomaga przejść do fazy "rozwarcia " dużo sił można zaoszczędzić .. hmmm.. zobaczymy jak to będzie :)

Zgłoś nadużycie #12719 12 stycznia 2014, 15:32

Konto usunięte

kirsti30 napisał(a)

Dorotka współczuje opuchnięcia, ja za to tocze się...dzisiaj nie robie nic, masakra. Dobrze że jedenie sobie zrobiłam, po nieprzespanej nocy drzemałam na sofie, aż puszato usiadła mi na głowie zdziwiona ile można :) .

Eh jak wam dzionek mija.....KINCIA ruszaj się :)

Kochana ja się nie ruszam tylko kulam tak jak Ty hihi :P małe pingwinki z Nas :D no raczej nie takie małe z tymi brzuchami :D

Zgłoś nadużycie #12720 12 stycznia 2014, 15:33

Dorota93 napisał(a)

no mi też, i mam wrażenie , że do tego twarz... ale kiepskie uczucie, co nie?

twarz mam trochę opuchniętą po nocy,ale to chyba normalne..
i dokucza mi jakaś wysypka na lewej ręce,w czasie ciąży pierwszy raz w życiu wyskoczyła mi kurzajka na ręce :( i teraz na niej pojawiło się jakies uczulenie,bo jak zacznie swędzić to nie mogę się opanować :( szukałam czy można kurzajkę w ciąży usuwać,ale nic konkretnego się nie dowiedziałam :( brzydko to wygląda i przeszkadza,ale nie chcę ryzykować jak małemu ma zaszkodzić :(
niedziela mija szybko,chyba przez tą brzydką aurę za oknem.
Ciemno i ponuro..

Zgłoś nadużycie #12721 12 stycznia 2014, 15:48

kirsti30 Gotowa na wszystko
kincia dosłownie :) wchodzi mi na głowe ale pogadała pogadała i sobie poszła sama teraz śpi :)
Ja proponowałam mojemu żebyśmy spali osobno ale on zaparcie, nie nie trzeba śpimy razem...ale chyba jutro wprowadze 2 noce na tydzien osobno.

Włąsnie zauważyłam że łapy mi spuchły także dołanczam do klubu, a zgaga....fju fju....

niutka u ciebie też nie lepsze widoki. a szwagierka pisała mi że w górach śnieg :) fajnie mają.

Zgłoś nadużycie #12722 12 stycznia 2014, 15:51

diaglab Gotowa na wszystko
Kincia oj zdecydowanie spokojniejsza? :-) piszesz książkę?! Wow! Ale jakiś poradnik? Zdradzisz coś niecoś? :-) ;-) ojej naleśniki.....czy Wy mi zawsze musicie zrobić na coś smaka? :-P Kincia uduszę! :-P nie przestanę i nich teraz myśleć :-P
Kirsti odpoczywaj :-) ostatnio trochę się napracowałas. z Kincią macie rozkoszne te kotki :-) pozycja na głowie hehe ala turban :-D oryginalne i ciepłe nakrycie głowy :-)
Niutka niestety nie wiem jak Ci pomóc na tą kurzajkę ja nigdy tego nie miałam :-( wiem że to się zamraża ale czy w ciąży taki zabieg można wykonać to nie mam zielonego pojęcia :-( o to widzę że nie tylko ja miałam tak późno kolędę :-D współczuję Wam puchnięcia, ja póki co nie mam tej dolegliwości, ponoć nawet na twarzy schudłam

Zgłoś nadużycie #12723 12 stycznia 2014, 15:55

Konto usunięte

kirsti30 napisał(a)

kincia dosłownie :) wchodzi mi na głowe ale pogadała pogadała i sobie poszła sama teraz śpi :)
Ja proponowałam mojemu żebyśmy spali osobno ale on zaparcie, nie nie trzeba śpimy razem...ale chyba jutro wprowadze 2 noce na tydzien osobno.

Włąsnie zauważyłam że łapy mi spuchły także dołanczam do klubu, a zgaga....fju fju....

niutka u ciebie też nie lepsze widoki. a szwagierka pisała mi że w górach śnieg :) fajnie mają.

Puszato to ma pomysły :P
Mój dostal 2 razy w nocy z łokcia ,to sam się przeniósł ,było mi smutno ,ale potem stwierdziłam że razem naprawdę było ciężko mu się wyspać ,bo ja się budzę kilka razy w nocy... Weź sobie na zgagę miętówkę zrób ,pomaga chyba najbardziej :)

Zgłoś nadużycie #12724 12 stycznia 2014, 15:57

Konto usunięte

diaglab napisał(a)

Kincia oj zdecydowanie spokojniejsza? :-) piszesz książkę?! Wow! Ale jakiś poradnik? Zdradzisz coś niecoś? :-) ;-) ojej naleśniki.....czy Wy mi zawsze musicie zrobić na coś smaka? :-P Kincia uduszę! :-P nie przestanę i nich teraz myśleć :-P
Kirsti odpoczywaj :-) ostatnio trochę się napracowałas. z Kincią macie rozkoszne te kotki :-) pozycja na głowie hehe ala turban :-D oryginalne i ciepłe nakrycie głowy :-)
Niutka niestety nie wiem jak Ci pomóc na tą kurzajkę ja nigdy tego nie miałam :-( wiem że to się zamraża ale czy w ciąży taki zabieg można wykonać to nie mam zielonego pojęcia :-( o to widzę że nie tylko ja miałam tak późno kolędę :-D współczuję Wam puchnięcia, ja póki co nie mam tej dolegliwości, ponoć nawet na twarzy schudłam

Książkę do Was piszę :P bospałam długo i tyle stron nadrukowałyście że odpisuje Wam jak bym książkę pisała :P hihi przesyłam wirtualne naleśniki :D :*

Zgłoś nadużycie #12725 12 stycznia 2014, 16:01

Konto usunięte
A gdzie Basza i Anett ?? ?

Zgłoś nadużycie #12726 12 stycznia 2014, 16:55

Ece Gotowa na wszystko
Diaglab-wiem,ze takie wyciskanie jest niebezpieczne,ale cale szczęście nic nam si3 nie stało i szybciej urodzilam-myślę,że lekarz umiejętnie to zrobił albo niewiele tej pomocy potrzebowalam.Cieszę się ze wyprawka gotowa-fajne są zakupy dla Maluszka.
Bezsenność na tym etapie to norma-ja już wyciągnęłam język niemowląt Tracy Hogg i mam zamiar czytać przy kłopotach ze spaniem.

Niutka26-pokoik gotowy,ale lozeczko wstawiamy do sypialni,bo na poczatku pewnie będzie trzeba często wstawać do Ady. A te kłucia to norma,ja je mam ciagle-wtedy główka wstawia sie do kanału rodnego i stad ten dyskomfort-mnie szczególnie doskwierają jak polatam sobie po schodach :-) .Zglaszalam to lekarzowi i powiedział,ze nie ma powodów do niepokoju skoro szyjka się nie skraca :-) .A na kurzajki rewelacyjnie działa glistnik jaskółcze ziele,nie wiem tylko jak ze stosowaniem na skórę w ciąży, bo pić to na 100 % go nie można,gdyż powoduje skurcze macicy.

Dorotka-wspolczuję tych opuchnięć,a jak Twoje ciśnienie unormowalo się?Może macie troszkę za ciepło w domku.Ja odpukac nie puchnę,pierścionki to prawie mi spadają,stopy też nie są większe,a tak się balam,ze nie wcisnę się w swoje kozaki,a tu mile rozczarowaniem-mam nadzieję ze tak będzie do samego końca.No i pije herbatkę z pokrzywy,a ona przeciwdziała obrzękom.

Kincia-dobrze ze jesteś jeszcze w dwupaku,choć legalnie juz możesz się rozpakowywać.-to 37 robi wrażenie. :-)
Te Twoje naleśniki z owocami tak mnie natchnęły,ze zazyczyłam sobie lody z brzoskwinia mi i właśnie je pochłonęłam.Mniam :-)

Kirsti-ja z kolei na zgagę polecam herbatka miętową-choc nie zawsze pomaga :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #12727 12 stycznia 2014, 16:57

Ece Gotowa na wszystko

kincia napisał(a)

A gdzie Basza i Anett ?? ?

Też się zastanawiam,czemu się nie meldują :-( .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #12728 12 stycznia 2014, 16:58

Konto usunięte

Ece napisał(a)

Diaglab-wiem,ze takie wyciskanie jest niebezpieczne,ale cale szczęście nic nam si3 nie stało i szybciej urodzilam-myślę,że lekarz umiejętnie to zrobił albo niewiele tej pomocy potrzebowalam.Cieszę się ze wyprawka gotowa-fajne są zakupy dla Maluszka.
Bezsenność na tym etapie to norma-ja już wyciągnęłam język niemowląt Tracy Hogg i mam zamiar czytać przy kłopotach ze spaniem.

Niutka26-pokoik gotowy,ale lozeczko wstawiamy do sypialni,bo na poczatku pewnie będzie trzeba często wstawać do Ady. A te kłucia to norma,ja je mam ciagle-wtedy główka wstawia sie do kanału rodnego i stad ten dyskomfort-mnie szczególnie doskwierają jak polatam sobie po schodach :-) .Zglaszalam to lekarzowi i powiedział,ze nie ma powodów do niepokoju skoro szyjka się nie skraca :-) .A na kurzajki rewelacyjnie działa glistnik jaskółcze ziele,nie wiem tylko jak ze stosowaniem na skórę w ciąży, bo pić to na 100 % go nie można,gdyż powoduje skurcze macicy.

Dorotka-wspolczuję tych opuchnięć,a jak Twoje ciśnienie unormowalo się?Może macie troszkę za ciepło w domku.Ja odpukac nie puchnę,pierścionki to prawie mi spadają,stopy też nie są większe,a tak się balam,ze nie wcisnę się w swoje kozaki,a tu mile rozczarowaniem-mam nadzieję ze tak będzie do samego końca.No i pije herbatkę z pokrzywy,a ona przeciwdziała obrzękom.

Kincia-dobrze ze jesteś jeszcze w dwupaku,choć legalnie juz możesz się rozpakowywać.-to 37 robi wrażenie. :-)
Te Twoje naleśniki z owocami tak mnie natchnęły,ze zazyczyłam sobie lody z brzoskwinia mi i właśnie je pochłonęłam.Mniam :-)

Kirsti-ja z kolei na zgagę polecam herbatka miętową-choc nie zawsze pomaga :-) .

Lody z brzoskwiniami chętnie przygarnę ! Akurat miejsce mi się zrobiło w brzuchu :)

Zgłoś nadużycie #12729 12 stycznia 2014, 17:02

Ece Gotowa na wszystko

kincia napisał(a)

Lody z brzoskwiniami chętnie przygarnę ! Akurat miejsce mi się zrobiło w brzuchu :)

To przesylam wirtualne ;-) :-)

Zgłoś nadużycie #12730 12 stycznia 2014, 17:05

Konto usunięte

Ece napisał(a)

To przesylam wirtualne ;-) :-)

Wirtualnie tak nie smakują :D ale dzięki :*