Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #12691 12 stycznia 2014, 9:18

Kiniaa Gotowa na wszystko
To i ja wpadam się przywitać DZIEN DOBRY dziewczynki :)
ja jeszcze poleguje z DDTVN ale już po sniadaniu bo maluch się dopominał grając po moich kiszkach hhihi :) :)
MIŁEGO PORANKA :)
jak u was nocka? u mnie pobudka miedzy 3-4tą i tance w brzuchu ale położyłam się na lewym boku z poducha miedzy nogami i to go uspokoiło,chyba zasnął ;)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #12692 12 stycznia 2014, 9:27

kirsti30 Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

Ja swojemu W. proponowałam przeniesienie się do innego pokoju :) ale miło powiedział, że beze mnie i tak by się nie wysypiał :) za to, jak na wiosnę będzie miał akcje wstawania o 3 to chyba już będzie spać osobno, żeby niepotrzebnie bejbisia nie budzić.

Właśnie robię w piekarniku croissanty z gotowego ciasta- baaaardzo jestem ciekawa jak wyjdą- tutaj następuje ślinotok :)

slinotok został podzielony przez ciężarną z drugiej strony monitora ;) mniaaam-zdjęcie please. Ja wszamałam cukierka właśnie i zastanawiam się jaką tu zupke dzisiaj ugotować...hm.Pomysłu brak.

A wogóle czytam o tym kiedy udać się do szpitala...ja nawet nie wiem jak wody płodowe wyglądają.

Zgłoś nadużycie #12693 12 stycznia 2014, 9:28

http://www.pinterest.com/

Zgłoś nadużycie #12694 12 stycznia 2014, 9:46

lorelei_l Fajna mama

kirsti30 napisał(a)

slinotok został podzielony przez ciężarną z drugiej strony monitora ;) mniaaam-zdjęcie please. Ja wszamałam cukierka właśnie i zastanawiam się jaką tu zupke dzisiaj ugotować...hm.Pomysłu brak.

A wogóle czytam o tym kiedy udać się do szpitala...ja nawet nie wiem jak wody płodowe wyglądają.

Kristiii nie dałam rady, bo od razu zjadłam 4 sztuki :) ale powiem Ci pyszne były możesz się rozejrzeć za czymś takim u siebie http://www.henglein.pl/croissant ja kupiłam w auchanie na dziale gotowe dania

Zgłoś nadużycie #12695 12 stycznia 2014, 9:48

lorelei_l Fajna mama

kirsti30 napisał(a)

Na szkole mówili, że są bezbarwne i bezwonne (więc można je odróżnić od popuszczenia :) ) jak odejdą to w ciągu 2h do szpitala, jeśli są zielone lub czarne lub z dużą ilością krwi jasnej to natychmiast.

Zgłoś nadużycie #12696 12 stycznia 2014, 9:49

kirsti30 napisał(a)

może rosołek ugotuj ,u nas dzisiaj mężulek gotuje ja mam wolne ;)

co do wód płodowych sama będziesz wiedziała kiedy ci odchodzą,to tak jakbys miała uczucie że nie potrafisz utrzymać moczu i samo się leje no ale każda ma inaczej.Na moje oko to jak woda bez koloru.Ja tydzień przed terminem kładłam już podkłady na łózko co by nie zalac meża,mi 3 dni przed porodem sączyły się a w szpitalu już chlupnęło porządnie

Zgłoś nadużycie #12697 12 stycznia 2014, 9:55

Reasumując co wiem, jeśli wody są czyste, można wstrzymać się z wycieczką do szpitala do momentu jak skurcze zaczynają być regularne co 15-20 minut....czy podzielacie moje podsumowanie?

Zgłoś nadużycie #12698 12 stycznia 2014, 9:56

Kiniaa z tym podkładem to dobry pomysł nie wpadłam na to :) ile to człowiek sie uczy z dnia na dzień to szok :)

Zgłoś nadużycie #12699 12 stycznia 2014, 10:02

lorelei_l Fajna mama

kirsti30 napisał(a)

Reasumując co wiem, jeśli wody są czyste, można wstrzymać się z wycieczką do szpitala do momentu jak skurcze zaczynają być regularne co 15-20 minut....czy podzielacie moje podsumowanie?

nie, bo jeśli wody odejdą, to lekarz musi ocenić ile ich zostało i czy ten poziom jest bezpieczny dla dziecka. Więc nie trzeba panikować, ale jechać do szpitala, nawet jeśli skurcze są rzadkie.
na szkole mówili, żeby do szpitala jechać jak skurcze będą co 10 minut, a wczoraj w szpitalu powiedzili, że spokojnie można czekać do 5 minut, bo jak będzie co 10 to lekarz może jeszcze odesłać.

Zgłoś nadużycie #12700 12 stycznia 2014, 10:06

kirsti -moim zdaniem jeśli masz daleko do szpitala to warto jechać wcześniej, jak mówisz przy skurczach co 15- min.lepiej wczxesniej niż za późno.Chociaz ja nie wiem jak jest w polskich szpitalach.
U nas mam szpital ulice dalej ,wiec ja jechachałam na porodówke z regularnymi skurczami co 5min, bo raczej tak każą tu przyjeżdzać i za 2 godziny moja pyśia była już z nami...szybka akcja ;)

Zgłoś nadużycie #12701 12 stycznia 2014, 10:08

kirsti30 napisał(a)

Kiniaa z tym podkładem to dobry pomysł nie wpadłam na to :) ile to człowiek sie uczy z dnia na dzień to szok :)

warto kłas bo nie wiadomo kiedy moze ci się ulac ;) :)

Zgłoś nadużycie #12702 12 stycznia 2014, 10:12

kirsti- a ile masz drogi do szpitala gdzie rodzic będziesz?

Zgłoś nadużycie #12703 12 stycznia 2014, 10:25

Kiniaa napisał(a)

kirsti- a ile masz drogi do szpitala gdzie rodzic będziesz?

30 km plus objazd no to niecałe 40...hm sama nie wiem teraz :)

Zgłoś nadużycie #12704 12 stycznia 2014, 10:34

kirsti-jak się zacznie to sie obserwuj i bądź w kontakcie z położną ona wtedy najlepiej będzie wiedziała i ci powie kiedy jechać,masz blisko wiec zdążysz nie ma co panikować ;)

Zgłoś nadużycie #12705 12 stycznia 2014, 10:37

idę się ogarnąć bo jeszcze w piżamie dreptam i zaglądne do kuchni co dziś mój kucharz oferuje na obiad ;)
zawitam później :)

Zgłoś nadużycie #12706 12 stycznia 2014, 10:38

lorelei_l Fajna mama

kirsti30 napisał(a)

30 km plus objazd no to niecałe 40...hm sama nie wiem teraz :)

możesz namówić męża, żeby spróbować się przejechać do szpitala w godzinach największego ruchu :) to będziesz mniej więcej wiedziała, ile czasu to może zająć :)
u mnie jest o tyle dobrze, że choć szpital jest po drugiej stronie miasta, to jest obwodnica, więc więcej niż godzinę dojazd nie zajmie :)

Zgłoś nadużycie #12707 12 stycznia 2014, 10:38

Dorota93 Supermama
Milego dnia :) bede pozniej jak czas pozwoli

Zgłoś nadużycie #12708 12 stycznia 2014, 11:49

Ece Gotowa na wszystko
Hejka!

Ewcia-oj wyspana jestem, do 10 się byczlam w łóżku :-) .ostatnie niedziele trzeba wykorzystywać na lenistwo ;-) :-) .

Lorelei-cieszę się ze lepiej z powiekami :-) .Narobilas mi smaka Kochana na świeże wypieki,może machnę jakieś ciacho,a co mi tam ;-) .A z wątróbka się wstrzymano dzięki za sugestie :-) .

Anett-pytalaś o ocenisept ja mam 50 ml :-) ,ale otwarte opakowanie uzywalam do zastrzyków i i przy zmianie kolczyków, myślę ze 25 ml spokojnie wystarczy :-) .

Kirsti-spokojnie podobno nie sposób wód płodowych pomylić z moczem-damy radę.

Kiniaa-fajnie mieć takiego kucharza ;-) w domku.Ja nie narzekam,bo moj tez dziś serwował sniadanko,a na obiad cos się wymysli ;-) .

Dorotka :-)

Wszystkim zameldowanym i jeszcze dziś niezameldowanym zyczymy z Adą miłego dzionka :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #12709 12 stycznia 2014, 12:29

Niutka26 Gotowa na wszystko
Hej!
Ece widząc o której pisałaś wczorajszego posta to nie mogłaś chyba zasnąc co? :) ale dobrze,że jesteś wyspana :) ja też wylegiwałam sie do 10 tej ;)
Fajnie,że już praktycznie wszystko przygotowane na powitanie Adusi :) Rozumiem,że ma swój pokoik i w nim juz stoi łóżeczko? Zazdroszczę :) My musimy pomieścić się z wszystkim w jednym :/
Kirsti myślę,że zdążysz do szpitala,jak i my wszystkie :) Nie ma co o tym myśleć za w czasu,mimo to ja też chętnie chciałabym wiedzieć co i kiedy robić,jak się zacznie :)
Lorele_i ja uwielbiam crossanty :D narobiłaś mi smaka,mimo,że już po śniadanku :D
jak jeszcze pracowałam w cukierni to robiłyśmy same crossanty, najlepsze były cieplutkie i chrupiące prosto z pieca :) Mniam!
Kiniaa mój Maluch tez się wiercił dzisiaj w nocy,zawsze wstaje jak się obudzimy z mężem i zaczniemy mówić :) A od kilku dni żyje swoim życiem :)
U nas też wietrznie i deszczowo,chyba przywiało od Ece taką pogodę :)
Ja powoli zbieram się do obiadku :)
Zobaczymy jak minie niedziela,miłego dnia mamusie :)

Zgłoś nadużycie #12710 12 stycznia 2014, 12:56

diaglab Gotowa na wszystko
Cześć Kobietki :-)
Oj duuużo się tu działo, wczoraj,a właściwie dzisiaj nadrabiałam w nocy zaległości ale standardowo pamiętam tylko szczątkowe informacje :-(
Mieliśmy wczoraj intensywny dzień bo z rana pojechaliśmy po wózek, łóżeczko, fotelik do samochodu i wyszliśmy zadowoleni bo dużo nam w sklepie doradzili i duże upusty dostaliśmy :-) Anett mamy ten sam model wózka aaaaa tylko że my wybraliśmy niebieski. Jest super lekki i gondola jest dość duża, dużo zalet na ten wózek, naszym wymaganiom super odpowiada. Mam nadzieję że w praktyce też się sprawdzi :-) później byli znajomi i tak nam zleciał dzień do późnego wieczora :-) znajoma stwierdziła że brzuch zaczął już mi się obniżać co mnie trochę zmartwiło-czy to nie za szybko?
Kirsti mi lekarz kazał jechać jak skurcze będę mieć co 10 min. , jakbym mieszkała w Lublinie to co 5.
Ece dziękuję za opis porodu, wiem bynajmniej na co mogę się nastawić. Ale zdziwiło mnie to że " wyciskali" Ci Martyśke, ponoć ten zabieg jest zakazany bo może zaszkodzić i dziecku i matce. Ja wątróbkę jadlam w niewielkich ilościach raz na m-c i myślę że taka ilość nie zaszkodzi nawet jak są tam związki trującea żelaza podroby mają bardzo dużo.
Lorelei zrobiłaś mi smaka na croissanty :-P
Kiniaa fajnie mieć takiego kucharza :-P mój też się właśnie zabrał za obiad :-D
Basza widzę że masz niezłą konkurencję do poduszki :-D ale masz słodkiego pupila ;-) nam nadzieję że skurcze dziś nie będą Cię męczyć
Dziękuję Wam za radę dot. Czytania książek przed snem- z pt. Na sb. W końcu usnełam jak dziecko :-P wczoraj było już gorzej bo po wizycie gości już mi się nie chciało zaglądnąć do niej bo myślałam że jestem wystarczająco spiąca i to był błąd dopiero koło 1 usnełam. Dziś obowiązkowo książka musi być :-P
Miłego dnia i smacznych obiadków :-)