Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1251 19 lipca 2013, 20:05

Ece Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

No właśnie grunt to pozytywne myślenie :)
Dziewczyny a czy macie coś takiego, że najbardziej Was mdli wtedy  gdy jesteście głodne ?? ? to jest dziwne... Ja co 2, 3 godz muszę coś zjeść i to nie mam tak że powoli zachciewa mi się jeść tylko od razu mega głód z mdłościami. Masakra.... nie mogę wychodzić z domu bez czegość do jedzenia :)
Mi zawsze na wzdęcia pomagało picie czerwonej herbaty, nie wiem jak to jest podczas ciąży... ale chyba nie ma żadnych przeciwskazań ponieważ jak byłam u gin spytałam jak to jest z tymi herbatami (czerw. i zieloną) to powiedział, że zielonej nie można pić (nad czym trochę ubolewam ale czego się nie robi dla maleństwa) a o czerwonej nic nie mówił, także myśle że można spróbować i z tym ... :)

Ja mam podobnie,im większy głod tym silniejsze mdłości.Najgorzej jest wieczorem i póki co nie znalazłam na to sposobu,bo podjadanie niewiele daje.
Co do wzdęć ciążowych to rozkładam ręce.Mam je nawet po wodzie ;-) .Patentów brak,espumisan nie działa,renni,manti też nie.Lekarz powiedział mi,że zwykle to mija po pierwszym trymestrze.Tej mysli się trzymam.Progesteron potrafi tak zamieszać w przewodzie pokarmowym.
Jeśli chodzi o herbatę to ja słyszałam z kolei ,że to czerwona nie jest korzystna w ciąży,bo ogranicza wchłanianie tłuszczyu z pokarmu.Zieloną natomiast popijam w rozsządnych ilościach,bo zawiera teinę i kofeinę,a tych substancji należy w ciąży unikać.Z drugiej strony wspomaga trawienie i jest zdrowa,więc myślę,że kubek dziennie nie zaszkodzi.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1252 19 lipca 2013, 21:43

Agus Supermama
Witajcie :)

Przepraszam, że tak się wtrącam w Wasz wątek, ale chciałam tylko spróbować pomóc w zaparciach :P dieta jest podstawą oczywiście, ale jak już dojdzie do poważniejszej blokady, to raczej nie da rady. Ja po porodzie miałam taki problem. Lepiej działać szybko, bo każdy dzień sprawia, że robi się coraz większy problem. Spróbujcie sobie czopków glicerynowych. Są nieszkodliwe a bardzo skuteczne. Oczywiście bierze się je doraźnie, żeby organizm się nie przyzwyczaił, ale są naprawdę świetne na "odblokowanie", później tylko pilnować diety i powinno być ok :)

Jeszcze raz przepraszam. Gratuluję dzieciaczków i życzę powodzenia :) !

Zgłoś nadużycie #1253 19 lipca 2013, 21:48

Dorota93 Supermama
Agus co tak przepraszasz? :) Pomogłaś, dzięki !! Kupię sobie jutro te czopki bo masakra jakaś

Zgłoś nadużycie #1254 19 lipca 2013, 21:54

Agus Supermama
Dorota93, spróbować warto :) a przepraszam, bo tak jakoś głupio wtrącać się w nie swój wątek, he, he :) chociaż w sumie mam spore szanse zostać lutówką 2014, bo mam termin na 27 stycznia a synka urodziłam dwa tygodnie po terminie :) więc przyznam się, że troszkę Was poczytuję i mam wrażenie, że panuje tu taka fajna "rodzinna" atmosfera :)

Zgłoś nadużycie #1255 19 lipca 2013, 21:56

Dorota93 Supermama
No jasne :)

Zgłoś nadużycie #1256 19 lipca 2013, 22:09

Anett Gotowa na wszystko

Ece napisał(a)

Jeśli chodzi o herbatę to ja słyszałam z kolei ,że to czerwona nie jest korzystna w ciąży,bo ogranicza wchłanianie tłuszczyu z pokarmu.Zieloną natomiast popijam w rozsządnych ilościach,bo zawiera teinę i kofeinę,a tych substancji należy w ciąży unikać.Z drugiej strony wspomaga trawienie i jest zdrowa,więc myślę,że kubek dziennie nie zaszkodzi.

Mi zaś lekarz zabronił zielonej  ze względu na dużą zawartość teiny, która nie sprzyja rozwijającemu się organizmowi i ponoć hamuje rozwój komórek... Więc jak mówi tak robię, pewnie w małych ilościach nie zaszkodzi ale już wolę sobie odmówić :)
Z tymi czopkami glicerynowymi to też zależy jak na kogo działa, pamiętam że kiedyś na jakieś prześwietlenie kręgosłupa musiałam się totalnie oczyścić i lekarz właśnie mi je polecił ale mi nic nie pomogły... ale każdy organizm inaczej reaguje, więc tak jak koleżanka wyżej myślę że warto spróbować :)

Zgłoś nadużycie #1257 19 lipca 2013, 22:56

Alina Początkująca
Poroniłam.
Przedwczoraj miałam zabieg.
Życzę wam wszystkiego co najlepsze.

Zgłoś nadużycie #1258 20 lipca 2013, 6:26

maInka Zaprawiona w bojach
Margaret 80 - super, bardzo się cieszę że po wizycie wszystko dobrze.... :)
Agulinka 28 - ja w pierwszej ciąży miłam podobnie jak ta pani na sali o której pisałaś. Tyle że mój krwotok był w 38tc. Jak trafiłam do szpitala , i po wszystkich badaniach okazało się że wszystko jest dobrze. I nie wiadomo skąd to się wzięło. Przetrzymali mnie 3 dni i wypuścili a w 40tc urodziłam ....
Anet-  Zielona herbata -  Z tego co czytałam to można ale np. jedną filiżankę a nie 5 ( coś jak zkawą) ..ja póki co to najwięcej piję wody. :) 1 filiżanka słabej kawy rano, a zieloną herbatę popołudniu....
I mam to samo jak tylko czuję głód to MUSZE coś zjeść - a najlepiej jak nie dopuszczę do uczucia głodu.
Alina - bardzo bardzo mi przykro :( Trzymaj się ***
Jeśli chodzi o zaparcia to na każdego działo co innego :)   Ja np. mszę każdego dnia zjeść chociaż 1 jabłko. Często piję też taki rzadki kisiel.  No i dużo wody mineralnej.
W poprzedniej ciąży miałam straszne zaparcia i już w połowie nabawiłam się hemoroidów więc teraz od samego początku kombinuję żeby do tego nie dopuścić.

Zgłoś nadużycie #1259 20 lipca 2013, 8:31

Dorota93 Supermama
Alina tak mi przykro :( :* Trzymaj się cieplutko !! Pamiętamy o Twoim Aniołku

Zgłoś nadużycie #1260 20 lipca 2013, 8:48

agulinka28 Gotowa na wszystko
Alina bardzo mi przykro wiem przez co przechodzisz to samo mialam dokladnie dwa tygodnie temu, trzymaj sie kochana :*

Zgłoś nadużycie #1261 20 lipca 2013, 10:43

Ece Gotowa na wszystko
Alinko-bardzo mi przykro.:'-(....
dla Twojego Aniołka
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1262 20 lipca 2013, 13:03

Dorota93 Supermama
Dziewczyny ale mnie głowa boli... Macie jakiś sprawdzony sposób na to/?

Zgłoś nadużycie #1263 20 lipca 2013, 13:53

mona3 Zadomowiona
nic tylko się położyć a jak nie da rady to biorę apap koleżanka jest pediatrą i powiedziała że spokojnie można brać wiadomo że nie przesadzać

Zgłoś nadużycie #1264 20 lipca 2013, 13:55

mona3 Zadomowiona
miłego dnia życzę ja dziś na urodzinki

Zgłoś nadużycie #1265 20 lipca 2013, 14:07

Anett Gotowa na wszystko
Alina ja też jestem z Tobą :*
Ja też gdy to już konieczne biorę Apap na ból głowy ale generalnie przed ciążą brałam dużo mocniejsze leki więc ten Apap niewiele mi daje. Mój gin na taki ból polecił picie dużej ilości wody ale sama jeszcze nie zdąrzyłam sprawdzić czy to działa ale moja przyjaciółka, która urodziła jakiś czas temu mówi że jej tylko woda pomogła... więc pijmy :)
Dopiero co wróciłam z pracy ale po takich dniach jak ten wydaję mi się, że jednak wcześniej pójdę na zwolnienie niż planowałam. Prawie wyszłam z siebie - sklep spożywczy w sobotę to nie jest najlepsze miejsce dla ciężarnych yhh... ale już w domu można się odstresować :)

Zgłoś nadużycie #1266 20 lipca 2013, 15:51

maInka Zaprawiona w bojach
Anett - no to prawda sklepy spożywcze to niezbyt fajna praca w ciąży ...ale ciesz się że już sobota i korzystaj z weekendu :)

Dorota 93 - ponoć apap można wziąć, ale chyba lepiej spróbować to przespać. Można też skronie pomasować amolem.

Zgłoś nadużycie #1267 20 lipca 2013, 17:42

Anett Gotowa na wszystko
Hi hi chyba niewiele wyciągnę z tego weekendu :) tożto ja śpię i śpię :) np. teraz dopiero wstałam po 3-godz drzemce.. :) jak dobrze mieć siostrę która wszystko posprząta :D
Popieram Amol. Masaż skroni czubkami palców też proponuję! :)

Zgłoś nadużycie #1268 20 lipca 2013, 20:29

Margaret80 Zaprawiona w bojach
Alina-współczuje bo wiem co przechodzisz.Trzymaj się i nie załamuj-następnym razem na
pewno się uda.

Zgłoś nadużycie #1269 20 lipca 2013, 21:47

Dorota93 Supermama
Na przespanie tego czasu nie miałam, jutro w aptece kupię amol jeśli nie przejdzie. A w sumie zawsze się przyda....

Zgłoś nadużycie #1270 22 lipca 2013, 12:58

anusiaczek Zaprawiona w bojach
Witajcie w kolejnym tygodniu!. Widze, że cisza na razie...
Alinko- bardzo Ci współczuje...ale jak to miałaś wczesniej jakieś dolegliwości?. Wszystkiego dobrego, oby kolejną dzidziie udało się zmajstrować jak najszybciej :)
Mnie teraz często boli głowa. Już sama nie wiem czy to sprawy ciążowego, migrenowe czy zatkane zatoki..ale jak mnie zacznie boleć to nie ma siły apap musze brać bo nie da rady.
Jutro mam USG genetycznie....trochę się strresuje, chociaż mam nadzieje, że będzie wszystko ok i da się zrobić, bo dzidziuś jest o tydzień młodszy,a mój gin potem idzie na urlop i nie zrobi mi....