Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #12471 10 stycznia 2014, 23:28

basza Fajna mama
Kincia ale.prosiaczek z Kubusia jest taki malusi :-) to byl komplement Kochana

Zgłoś nadużycie #12472 10 stycznia 2014, 23:59

basza Fajna mama
I wszystkie juz spia... no to dobranoc Slicznotki :-)

Zgłoś nadużycie #12473 11 stycznia 2014, 8:15

Kiniaa Gotowa na wszystko
Melduje się jako pierwsza :) wstawac leniuchy ;)
DZIEŃDOBEREK :) :)

choć wprawdzie sama jeszcze w łózku poleguje ;)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #12474 11 stycznia 2014, 8:19

Kiniaa Gotowa na wszystko
KINCIA-cudowną 37ke masz na suwaczku,maluszek donoszony więc możesz pomału szykować się na porodówke ;)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #12475 11 stycznia 2014, 8:32

basza Fajna mama
Dzien dobry Kinia i wssystkie Mamcie!! Wystarczy juz tego chrapania, po porodzie sie wyspimy ;-)

Zgłoś nadużycie #12476 11 stycznia 2014, 8:56

lorelei_l Fajna mama
Hej :) ja tylko na chwilkę bo dziś napięty dzień a chciałam Wam życzyć miłego dnia- u nas wychodzi śliczne słońce :)

Odezwę się pewnie jakoś po 16.00

Zgłoś nadużycie #12477 11 stycznia 2014, 8:59

ewka90 Gotowa na wszystko
Witam się i ja z rana :) Nie było mnie od wczorajszego po południa i tyle muszę nadrabiać :) Nie wiem czy zapamiętałam wszystko ale postaram się odpisać.

Kirsti super, że wizyta udana i że jesteś pozamykana ;p Co do piłki to też słyszałam różne opinie. Mam nadzieję, że okaże się, że Mały nie jest tak bardzo zawinięty i będziesz mogła rodzić naturalnie.

Kincia ja też mam tą maść bepanhen. Już jej używałam, bo latem miałam okropny problem z brodawkami, skóra strasznie mi się łuszczyła i to był okropny ból. Pomogła mi i maść i kapusta, a uwierzcie, że myślałam, że będę naga chodzić, bo cokolwiek ubrałam to bolało. A co do mleka własnego też słyszałam, że pomaga więc pewnie też będę korzystać. Lubię takie domowe sposoby. Mleka na razie nie kupuję, najwyżej zrobię tak jak mówi Diglab kupię w drodze powrotnej ze szpitala, bo w szpitalu dają jakbym miała problem z laktacją. A mężowi się nie daj!! Ale może faktycznie to komplement bo prosiaczek z Kubusia Puchatka był na prawdę słodziutki :) ) I jak tam noc? Bez skurczybyków?

Dorotka jak tam dzisiaj się czujesz? Mam nadzieję, że odpoczęłaś. Co tam fajnego na szkole rodzenia się dowiedziałaś?

Anett też mnie przerażają te odwiedziny, a tym bardziej, że wiem, że sporo tego będzie... Ale też mam nadzieję, że mąż będzie nas bronił... :) Ja ocaniseptu nie kupuję, bo mam zamiar używać spirytusu do pielęgnacji pępuszka. I powodzenia dzisiaj na egzaminach! :) Trzymamy kciuki!

Diglab mój mąż też chce zrobić kilka pępkowych imprez zaraz po urodzeniu, ale podejrzewam, że jak wrócę z Małym do domu to pewnie zmieni zdanie. Chociaż pewnie jak będę jeszcze w szpitalu to na 100% będzie u nas w mieszkaniu imprezka.I jak dzisiaj? Wyspana?

Ece przykro mi, że męczą Cię skurcze. Ale dobrze, że są nieregularne i przechodzą. Ja jem dużo pietruszki zielonej, do wszystkiego ją dodaję oraz buraki i krew mam zawsze dobrą. Spróbuj może pomoże.

Lorelei nie martw się ja też mam sklerozę. A co do odwiedzin i siedzenia w innym pokoju to też chyba będę to praktykować. :)

Kiniaa no to miałaś ciekawy dzień :) Wyobrażam sobie jak córcia musiała się śmiać z mamy :) )

Niutka jak tam prasowanie wczoraj? Udało się coś zrobić?

Basza jak am dzisiaj? Podejrzewam, że pewnie i tak się nie uda wszystkich odwiedzin na miesiąc oddalić. Pewnie będę jacyś ciekawscy ;p A te ręczniki jednorazowe to faktycznie chyba też sobie kupię.

Jak kogoś pominęłam to przepraszam. Starałam się. :)

Byliśmy wczoraj u teściów na kawce i teściowa chciała byśmy szli z nimi na zabawę karnawałową dzisiaj ale mój mąż oczywiście już nie chciał iść, bo stwierdził, że już na Sylwestrze potańczyłam, a może nawet miał rację bo nawet sukienki bym nie miała, bo nie mieszczę się w żadną. Ale postanowiłam, że po 40 tygodniu to chyba będę codziennie tańczyć jak Mały nie zechce wyjść teraz poodpoczywam, żeby spokojnie do 40 tygodnia wytrzymał w brzuszku :) Później u siostry znów na chwilkę i dostałam kolejną torbę ciuszków do Małego, a ja już tyle tego mam, że na pewno nie zdążę ego wszystkiego mu ubrać. Poprasowałam znowu wczoraj kolejną część i dwa ostatnie prania się suszą. Więc myślę, że dzisiaj to skończę. No i potem zostanie mi jeszcze tylko pościel, która musi najpierw dojść do mnie. A co do biustonoszy do karmienia to może faktycznie kupię sobie jeszcze jeden taki zwykły bawełniany bez fiszbin. Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest do porodu? Rodzi się w biustonoszu czy nie? Czy to obojętnie? Bo w sumie chyba dobrze by było mieć taki bawełniany do karmienia wtedy, bo przecież od razu te dziecko dostaniemy.

Miłego dnia dla wszystkich Mamusiek.

Zgłoś nadużycie #12478 11 stycznia 2014, 9:43

Niutka26 Gotowa na wszystko
Dzień doberek :)
Dzisiaj jakoś wcześniej wstałam,mąż ma wolne,korzystamy :)

Ewka mąż jak się wczoraj wziął za prasowanie to skończył prawie jeden duży karton! A stał chyba ze trzy godziny! Dzisiaj następna tura,wczoraj w ruch poszły pościele,pieluchy tetrowe i najmniejsze rzeczy Malutkiego,te na pierwsze dwa miesiące,dzisiaj kolejne :)
Ja posłusznie leżałam,bo tak mnie brzuch rozbolał,że nie dałam rady nic zrobić :/ Bolał w dole jak na okres,na szczęście przeszło i noc tez w porządku.

Bąbeluńku-dobrze,że u Was wszystko ok.Doskonale Cię rozumiem-jak nie masz ani siłki ani ochoty na pisanie to tylko napisz nam od czasu do czasu ,że wszystko w porządku,żebyśmy się nie martwiły. Trzymaj się kochana :*

Baszko- ja po raz kolejny napiszę że Cię podziwiam! Wczoraj leżałam cały wieczór i już mnie nosiło,żeby coś robić,a Ty tak musisz codziennie :( Oby już niedługo,niech ta mała księżniczka siedząca w Twoim brzuszku jeszcze spokojnie posiedzi i za tygodni kilka wychodzi,żeby się z Tobą przywitać cała i zdrowa ;)

Kincia jak ta noc? Nieco lepiej? Ból w nogach Ci przeszedł? Mi a razie już nieco lepiej.
ja słyszałam też ,że najlepszym sposobem na bolące brodawki jest smarowanie ich własnym mlekiem i wietrzenie. Na nawał pokarmu pomagają podobno okłady z zimnych liści kapusty ( trzymanych uprzednio w lodówce) .A na zastój ciepłe okłady.

Kiniaa hehe uśmiałam się czytając jakie wczoraj miałaś przygody :D Ale nie przejmuj się-pewnie każda z nas zrobiła się w ciąży trochę niezdarna :) Ja też tak mam :) A jak się maż ze mnie śmieje,to tłumacze Mu,że przecież środek ciężkości mi się zmienił ! :D

Wszystkim mamom życzymy miłego dnia! :) ) tzn,ja i Mały,który jeszcze smacznie sobie śpi w brzuszku i czeka razem ze mną na przepyszną,duuuuużą ,pachnącą zapiekankę od tatusia :D

Zgłoś nadużycie #12479 11 stycznia 2014, 9:47

Niutka w takim razie pogratuluj mężowi! Taki mąż to skarb! :) ) Wciela się już w rolę tatusia, nawet śniadanko przygotuje :) No a Ty odpoczywaj, bo wiesz, że jeszcze trochę musimy w dwupaku pochodzić.

Zgłoś nadużycie #12480 11 stycznia 2014, 10:05

Dorota93 Supermama
Dopiero sie obudzilam.... trzeba wstac, prasowanie czeka :p
Milego dnia mamusie :*

Zgłoś nadużycie #12481 11 stycznia 2014, 10:08

Już Go wczoraj pochwaliłam,bo naprawdę zrobił kawał dobrej roboty! :)
Właśnie chyba już pora,żebym przestawiła się z wszystkorobienia bo powoli odbija się to na mnie i a to kuje,a to boli... :( Nie jestem przyzwyczajona bo leżenia i nic nie robienia,do tej pory było ok ,ale jak trzeba to trzeba.
Ciekawa jestem co powie lekarz na poniedziałkowej wizycie.Oby był ok.
Czytałam trochę styczniówki - u nich już 15 urodziło :D I są jedne bliźniaki :) Jeszcze trochę i my :)
I któraś wkleiła tam link do pieluszek - ja kupiłam już te do szpitala ,najmniejsze new born, a teraz widzę że są w dobrej cenie. bardzo dużo mam je poleca ,więc chyba kupimy na początek,bo cena bardzo dobra.

http://tugazetka.pl/biedronka/2014.01.09.wielkie.okazje/17934,Wielkie,okazje,w,B...

Zgłoś nadużycie #12482 11 stycznia 2014, 10:13

Niutka też myślałam o tych Dadach ale różnie opinie słyszałam więc nie wiem...;/ Mam 78 szt new born z pampersa a potem chciałabym jakieś inne wypróbować... Zobaczymy.

Zgłoś nadużycie #12483 11 stycznia 2014, 10:20

szukałam wczoraj pieluszek z wycięciem na kikutek,ale okazało się ,że tylko te z Happy mają takie wycięcie,pampersa nie znalazłam,a chciałam je kupić do szpitala,bo na pierwsze dni zanim się nie zagoi by się przydały.

Zgłoś nadużycie #12484 11 stycznia 2014, 10:35

Dorota93 Supermama
ja bedeuzywac te pierwsze z pampersa (new born), a potem dada :)
a no i sie Wam musze pochwalic, ze jestem po konsultacji z anestezjologiem, furtke do znieczulenia jak cos mam otwarta :)

Zgłoś nadużycie #12485 11 stycznia 2014, 10:37

Dorota93 Supermama
mniam zjadłam pyszne śniadanko i ległabym dalej :P

Zgłoś nadużycie #12486 11 stycznia 2014, 10:49

Dorota93 Supermama
kincia a Ty nie przejmuj się wagą, przecież wyglądasz super !

Zgłoś nadużycie #12487 11 stycznia 2014, 11:13

basza Fajna mama
Ewuś znowu tanczyc chcialas.... Ty to jestes wulkan energii :-) . Od 40 bedziess tancowac dzien w dzien.

Niutka taki Małż to skarb, no ale cudna żona to i mąż sie stara. Dziekuje Ci za mile slowa, ale nie ma mnie za co podziwiac... mam o kogo i dla kogo walczyc, czekalam na Moją Ninę tyle lat i jak Bóg zdecydował mi Ją dać...to.staram sie z usmiechem wsZystko przetrwac. Chociaz czasem marudzę niestety :-/.

Dorotka no to super z tym znieczuleniem. Jak sie czujesz Kochana ??

Kincia laseczka jestes :-) i tyle. A wszystko co bedziesz chciala zrzucic - zrzucisz jak bedziesz karmic, juz po samym porodzie bedzie Nas duzo mniej :-) . A jak nocka, jak brzunio i skurcze?

Zgłoś nadużycie #12488 11 stycznia 2014, 11:17

Konto usunięte
Basza hej :* no prosiaczek w sumie w kubusiu puchatku był mały i chudy :D hihi Ty kobieto jesteś naprawdę dobra :P po porodzie się wyśpimy ? :D nawet jak nie zrzucę to trudno :P będe puszysta :P nocka oki ,lepiej pisz jak Ty się czujesz :* i jak tam Ninka kopie po żebrach ? :)
Kinia ja się Tobie nie dziwie że Ty pierwsza na nogach ,jakbym miała taką śliczną ponadroczną córeczkę w domu jak Ty ,to też bym pewnie nie spała już :P dzięki za gratki :* jeszcze nie chce się szykować :P hihi
Lorelei miłego dzionka :* chyba dziś jakaś imprezka u Ciebie :)
Ewka u mnie noc oki ,tylko pozycja ciężko do uleżenia dziś była :P z tym prosiaczkiem to faktycznie może racja :P .Już miałaś podrażnione sutki ? współczuję bo to naprawdę podobno masakra i tak jak mówisz nic ubrać się nie da ,bo wszystko drażni...ale mnie rozśmieszyłaś z tym tańczeniem po 40 tc :D jak się czujesz Kochana ? skurcze coś puściły ?
Niutka a dzięki że pytasz :* wiesz że u mnie też już lepiej ,bo w nocy nie mam ochoty ryczeć do gwiazd tylko zmienię pozycje i jest w miarę ok. Nie jest idealnie coś tam czuje ze mnie boli ,ale da się wytrzymać.Może się przyzwyczaiłyśmy do bólu ? :P hihi ciesze się że lepiej się czujesz i noc masz lepszą :* dzięki za porady z cyckami :D :* NIE WYBACZE CI TEJ ZAPIEKANKI!! :D teraz jedyne o czym myślę ,to zapiekanka :D
Dorota dzień dobry :* gratuluję otwarcia furtki do znieczulenia :D kobieta odrazu spokojniejsza,bo wrazie co to jest :P na zdrowie po śniadanku :*

Zgłoś nadużycie #12489 11 stycznia 2014, 11:19

basza Fajna mama
A co do pieluszek to Ja pampersy no i zobaczymy jak sie sprawdza czy Mala nie bedzie uczulona. Ostatno kolega.mi. mowil, ze najbardziej sie oplaca kupowac te najdrozsze pqmpersy bo mimo ze placi sie.wiecej to rzadziej sie przebiera i pupa nigdy nie jest wilgotna, no ale.pewnie kazda z Nas bedzie musiala sama sie przekonac co.dla Jej Bejbika bedzie najlepsze :-)

Zgłoś nadużycie #12490 11 stycznia 2014, 11:19

Dorota93 Supermama
baszko czuję się dobrze :) odpoczęłam tak mega konkretnie i czuję zapał do roboty, oczywiście jak wstanę z wyrka :p