Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #12451 10 stycznia 2014, 19:23

Konto usunięte

diaglab napisał(a)

Tak, ja ją właśnie zamierzam kupić i tylko właściwie to z " leków" , nic więcej, ta maść ma chyba więcej zastosowań, też muszę jeszcze poczytać dokładniej. Ale tak jak przeglądałam różne stronki to tą polecają na dolegliwości co pisałaś :-)

dzięki ! :* bo dziwiłam się że maść na pupę ,można też na sutki i podobno działa "cuda" aaa i niby jej zmywać nie trzeba ,że dzidziusiowi nic nie jest po niej jak się mleka napije :)

Zgłoś nadużycie #12452 10 stycznia 2014, 19:33

diaglab Gotowa na wszystko

kincia napisał(a)

dzięki ! :* bo dziwiłam się że maść na pupę ,można też na sutki i podobno działa "cuda" aaa i niby jej zmywać nie trzeba ,że dzidziusiowi nic nie jest po niej jak się mleka napije :)

No też tak czytałam, ale ponoć najlepszym sposobem na wyleczenie poranionych brodawek jest ich wietrzenie :-D :-P zobaczymy w praktyce :-) inna maść też dobra to maltan albo roztwór z gencjany czy jakoś tak :-)

Zgłoś nadużycie #12453 10 stycznia 2014, 19:42

Konto usunięte
a jeszcze Was zapytam :D
czy kupujecie jakąś małą puszkę mleka "wrazie co" czy nie ? bo mi położna mówiła ze warto jakąś mieć w szafie gdyby był jakiś problem z piersiami ,a maluszek głodny...
No i jakiej firmy polecacie mleko ? mi polecono Humana ,ale tylee tych firm że głowa boli!

Zgłoś nadużycie #12454 10 stycznia 2014, 20:34

kincia napisał(a)

a jeszcze Was zapytam :D
czy kupujecie jakąś małą puszkę mleka "wrazie co" czy nie ? bo mi położna mówiła ze warto jakąś mieć w szafie gdyby był jakiś problem z piersiami ,a maluszek głodny...
No i jakiej firmy polecacie mleko ? mi polecono Humana ,ale tylee tych firm że głowa boli!

Nie ja bynajmniej nie kupuję narazie. Zobaczę w szpitalu jak będzie z laktacją, jak będzie kiepsko to kupię najwyżej po drodze jak ze szpitala będę wracać :-)

Zgłoś nadużycie #12455 10 stycznia 2014, 21:08

Anett Gotowa na wszystko
Odprawiłam swoich do pracy i jestem :) taki ze mnie dobry duszek, że nie dość że zrobiłam super kolację to jeszcze kanapki do pracy phi :) brzuszek trochę mnie ciągnął, tzn skóra pod piersiami już miała dość tego ciężaru ale posiedziałam po wszystkim i lepiej, a gdy już siedziałam to odkryłam brzuch na świat i patrzałam jak mały świruje, jak zwykle gdy przychodzi wieczór to już mnie wszystko boli od tego imprezowania :) no i po tych obserwacjach już wiem czemu ostatnio tak niemiłosiernie swędziała mnie okolica pępka - pojawił się tam malutki półcentymetrowy rozstęp...

Bepanthen jest dobry zarówno do pupki jak i do brodawek ale ja słyszałam różne opinie, że trzeba go zmywać, albo że nie trzeba bo trujący nie jest ale odrzuca dziecko od piersi... No nie wiem ja chyba dla świętego spokoju kupię ten Purelan :) chyba.... :) Diaglab właśnie ja też czytałam, że nie ma to jak wysmarować sutki mlekiem i wietrzyć.. przekonamy się... :)

Ja jak na razie mam saszetkę Bebilonu 1 która starczy na 100ml mleka, wezmę ją do szpitala a jak będzie trzeba to dopiero kupię więcej i też raczej tego :)

Zgłoś nadużycie #12456 10 stycznia 2014, 22:07

Kiniaa Gotowa na wszystko
co do pękających sutków przy karmieni to ja nie stosowałam żadnych masci/kremów a miałam z tym problem jak karmiłam,małe pękniecia a tak strasznie bolało jak miałam karmić małą pamiętam jak dziś, ale to było jakies 2-3 dni.Zadzwonilam do położnej i poleciła mi taki sposób o jakim nie które z was tu wspomniałyscie...po każdym karmieniu smarować własnym mlekiem i pozostawić do wchłonięcia,ja wtedy nie zakładałam biustonosza tylko z cyckami na wierzchu i pomagało,polecam :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #12457 10 stycznia 2014, 22:08

już nikogo nie ma :( śpiochy;d

Zgłoś nadużycie #12458 10 stycznia 2014, 22:22

Jeszcze ja jestem :-) czytam książkę tak jak radziłyście na sen :-)
Jak tam Kiniaa zmęczona po całym dniu?jutro wolne?

Zgłoś nadużycie #12459 10 stycznia 2014, 22:24

Anett " naumiana" na jutro na uczelnie? :-P

Zgłoś nadużycie #12460 10 stycznia 2014, 22:32

Dorota93 Supermama
Hej :) mi zamiast ksiazki wystarcza to co piszecie hihi
Kiniaa ja slyszalam ten sposob, jeszcze ze kapusta na cos dobra, ale nie pamietam na co...
Kincia ten bepanten polecila mi tez znajoma, ona stosowala na sutki :)
Jestem dzis okropnie zmeczona.

Zgłoś nadużycie #12461 10 stycznia 2014, 22:35

diaglab napisał(a)

Jeszcze ja jestem :-) czytam książkę tak jak radziłyście na sen :-)
Jak tam Kiniaa zmęczona po całym dniu?jutro wolne?

dzięki że pytasz :) a no zmęczona i fajtółapa ze mnie dzisiaj :) ide spać jutro będzie lepszy dzień bo weekend... juhuuuu :)

podziwiam cie że czytasz książki...czytaj czytaj bo później nie będziesz miała kiedy ;)

Zgłoś nadużycie #12462 10 stycznia 2014, 22:36

Anett Gotowa na wszystko
Jestem i ja ale dosłownie na chwilę, mały nie daje mi w ogóle posiedzieć, tak szaleje, że czuję jakby mi coś wyłaziło przez pipkę tak płytko siedzi... Paznokcie musiałam opiłować na leżąco :)

Diaglab to na przyszłą sobotę muszę się naumieć :) czytaj, czytaj może cos pomoże... :)
Dorotka kapucha jest na zastój pokarmu przy nawale, ale to też podobno wcale nie jest takie cudotwórcze... lepsze są masaże.
Kiniaa no właśnie, nie ma to jak rady doświadczonej koleżanki :D

Zajrzałam do styczniówek, faktycznie rozpakowują sie w ekspresowym tempie - niedługo nasza kolej :D

Zgłoś nadużycie #12463 10 stycznia 2014, 22:39

Dorota93 Supermama
Kincia wyprzedzi jakas styczniowke i basza, cos czuje xD
Ide odpoczywac :*

Zgłoś nadużycie #12464 10 stycznia 2014, 22:42

Anett napisał(a)

Jestem i ja ale dosłownie na chwilę, mały nie daje mi w ogóle posiedzieć, tak szaleje, że czuję jakby mi coś wyłaziło przez pipkę tak płytko siedzi... Paznokcie musiałam opiłować na leżąco :)

Diaglab to na przyszłą sobotę muszę się naumieć :) czytaj, czytaj może cos pomoże... :)
Dorotka kapucha jest na zastój pokarmu przy nawale, ale to też podobno wcale nie jest takie cudotwórcze... lepsze są masaże.
Kiniaa no właśnie, nie ma to jak rady doświadczonej koleżanki :D

Zajrzałam do styczniówek, faktycznie rozpakowują sie w ekspresowym tempie - niedługo nasza kolej :D

Nie strasz :-P bo ze stresu nie usnę że to już niedługo :-D a to musiałam nie doczytać, przepraszam :-( e to jeszcze masz trochę czasu :-) ja mam wrażenie jak się myje że wszystko mi się obniża w pipce. A mój mały szkrab też dokazuje :-D
Kiniaa przespanej nocki życzę :-) jutro napewno będzie lepiej :-)

Zgłoś nadużycie #12465 10 stycznia 2014, 22:48

Anett Gotowa na wszystko
Diaglab nie chciałam Cię zestresować ale takie są realia hihi słodko :) nie mogę się doczekac a jednocześnie temu uczuciu towarzyszy dreszczyk emocji spowodowany malusimi obawami, żartuję, dużymi!
Trochę niby jest tego czasu ale jak ja myślę o wszystkim poza szkołą to wydaję się bardzo mało czasu :) ale co będzie to będzie... Nie to w tej chwili jest dla mnie najważniejsze :)

Lecę i ja odpoczywać, spokojnych nocek Brzuchasie :*

Zgłoś nadużycie #12466 10 stycznia 2014, 22:52

Konto usunięte
Naprawdę tutaj teraz tyle stron drukujecie że niezła książka przed snem :) ale to bardzo dobrze :)
Diaglab w sumie to masz rację ,że jak będzie problem to wtedy kupisz :) i chyba też każdy niemowlak jest inny ,bo czytałam o mlekach i komenarze są różne... Jedne dzieci mają kolki inne w ogóle nie mają . Nie ma co martwić się na zapas :) podoba mi się Twoje podejście :)
Anett ale się napracowałaś ! :) no w naszym stanie to naprawdę ciężko ustać i coś zrobić ,teraz sobie odpocznij :* chociaż nie wiem czy Twój synek da Ci odpocząć ,skoro tak waruje :D Ale chyba wszyscy zadowoleni jak takie pyszności dostali hihi :)
Kiniaa naprawdę pomaga to mleko ? :P ja myślałam że to tylko żarty :D hihi ,no to wrazie co będe próbować wietrzyć cycki :P dzięki :*
Dorota co Ty dziś znów robiłaś ? Odpocznij sobie :* lepiej żebym nie wyprzedzała nikogo ,bo nie jestem jeszcze gotowa !! :P
Wszystkim mamusią życze dobrej nocki :* żebyście przespały całą !! :)
Weszłam na wagę i gdy mój mąż zobaczył ilę waże zmienił mi ksywę z kinci na prosiaczek xD

Zgłoś nadużycie #12467 10 stycznia 2014, 22:58

Dorota93 Supermama
Pigi xD

Zgłoś nadużycie #12468 10 stycznia 2014, 23:16

kincia napisał(a)

Naprawdę tutaj teraz tyle stron drukujecie że niezła książka przed snem :) ale to bardzo dobrze :)
Diaglab w sumie to masz rację ,że jak będzie problem to wtedy kupisz :) i chyba też każdy niemowlak jest inny ,bo czytałam o mlekach i komenarze są różne... Jedne dzieci mają kolki inne w ogóle nie mają . Nie ma co martwić się na zapas :) podoba mi się Twoje podejście :)
Anett ale się napracowałaś ! :) no w naszym stanie to naprawdę ciężko ustać i coś zrobić ,teraz sobie odpocznij :* chociaż nie wiem czy Twój synek da Ci odpocząć ,skoro tak waruje :D Ale chyba wszyscy zadowoleni jak takie pyszności dostali hihi :)
Kiniaa naprawdę pomaga to mleko ? :P ja myślałam że to tylko żarty :D hihi ,no to wrazie co będe próbować wietrzyć cycki :P dzięki :*
Dorota co Ty dziś znów robiłaś ? Odpocznij sobie :* lepiej żebym nie wyprzedzała nikogo ,bo nie jestem jeszcze gotowa !! :P
Wszystkim mamusią życze dobrej nocki :* żebyście przespały całą !! :)
Weszłam na wagę i gdy mój mąż zobaczył ilę waże zmienił mi ksywę z kinci na prosiaczek xD

No nie, nie daj się! Odgryź mu się :-P :-)
Wzajemnie słodkich snów i spokojnej nocki Mamusie. Ja dalej się pomęczę ;-)

Zgłoś nadużycie #12469 10 stycznia 2014, 23:23

Konto usunięte

Dorota93 napisał(a)

Pigi xD

Dziękuje !! Obrażam się bo mnie się tu wyzywa ,idę spać :(

Zgłoś nadużycie #12470 10 stycznia 2014, 23:24

Konto usunięte

diaglab napisał(a)

No nie, nie daj się! Odgryź mu się :-P :-)
Wzajemnie słodkich snów i spokojnej nocki Mamusie. Ja dalej się pomęczę ;-)

Nie wiem jak mu się odgryźć ,dajta mi jakieś pomysły :D
Dziękuje :* dobranoc :)