Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #12391 10 stycznia 2014, 13:41

Dorota93 Supermama
Ja mezowi serwuje sole i ryz z curry do tego surowka z marchwi i kapusty pekinskiej a sobie robie ziemniaki i marchewke na gesto. Obzarlam sie slodkim, zle mi :(

Zgłoś nadużycie #12392 10 stycznia 2014, 13:43

Konto usunięte
Ewuś chodzi o roczne rozliczenie ? Jak byłaś na chorobowym i nie prowadziłaś działalności i nie wystąpił podatek za miesiąc listopad ,płatny do 20 grudnia 2013 r. Rozliczenie roczne musisz złożyć do 30 kwietnia 2014r .

Zgłoś nadużycie #12393 10 stycznia 2014, 13:47

lorelei_l Fajna mama

basza napisał(a)

Dorotka to zapraszam na obiadek, pol.lozka wolne to legniesz :-) .

Lorelai to mowisz.ze.bardziej sie oplaca.wziac najpierw.100% a potem 60%... i.w kazdym przypadku tak.jest ??

jeśli masz wysoki dochód powyżej średniej krajowej 3800 brutto, to wtedy jest to korzystne, jeśli niższy nie ma aż takiego znaczenia, a łatwiej planować wydatki jak wiesz jaką kwotę masz co miesiąc.

może będę miała możliwość powrotu do pracy na część etatu po 6 miesiącach, więc wolę wziąć większą opcję na początek, bo z wyrównaniem tej kwoty otrzymanej do 100% zasiłki może być różnie

Zgłoś nadużycie #12394 10 stycznia 2014, 13:48

ewka90 Gotowa na wszystko
Dzięki Kincia :) Czyli tak jak myślałam mam trochę czasu :) ) Podatek mi teraz odciągają sami od L4. Jedynie do września płaciłam sama zaliczkę na podatek.

Ale macie pyszności na obiad :) ) Ja dziś zrobiłam sobie karpia z ziemniaczkami i kapustą :) Tak jak w Święta. Zamroziłam sobie kilka kawałków, nie zrobiłam wtedy wszystkiego. :) )

Zgłoś nadużycie #12395 10 stycznia 2014, 13:51

Niutka a Twój kawaler faktycznie ma dużo spodni... :) Ja mam tylko dwie pary takich wyjściowych co sobie kupiłam i kilka takich zwykłych bawełnianych co będę w domu ubierać.

Lorelei co do staników to ja też takich nie lubię i chciałabym ładniejsze i akie usztywniane ale drogie są a więc kupiłam taki, do szpitala będzie ok i potem w domu. A na wyjścia to mam zamiar stare ubierać. Siostra nie ma żadnego do karmienia i sobie radzi więc ja też sobie poradzę :)

Zgłoś nadużycie #12396 10 stycznia 2014, 13:56

lorelei_l Fajna mama
Ewka też słyszałam, że da się spokojnie karmić używając normalnych, ale na początek będę pewnie jeden chciała mieć, żeby było łatwiej. W ogóle to 2-3 dni mam tak, że np budzę się albo coś sobie robię i czuję mrowienie w brodawce, co kończy się mokrym przodem koszuli. Moja prawa pierś ewidentnie chce już karmić :)

Zgłoś nadużycie #12397 10 stycznia 2014, 13:57

Konto usunięte
jejku kobitki ale Wy dziś piszecie fajnie :P ja zupkę gotuje i nie nadrabiam :D chyba wypiję sobie słaba kawę ,bo w głowie mi się kręci takie ciśnienie niskie ;/ no i pogoda deszczowa na maxa

Zgłoś nadużycie #12398 10 stycznia 2014, 14:01

Dorota93 Supermama
A ty co kincia dietka?

Zgłoś nadużycie #12399 10 stycznia 2014, 14:01

Jasne Kincia wypij sobie. Ja mam zazwyczaj ciśnienie u lekarza jak mi mierzą 90/60 i też mi zawsze lekarz mówi, że co jakiś czas mam sobie kawkę wypić.

Zgłoś nadużycie #12400 10 stycznia 2014, 14:03

Hehe Lorelei no ewidentnie Twoje piersi już chcą karmić. Fajnie tak. Ja się boję czy będę miała pokarm bo u mnie nic się nie dzieje jak do tej pory.

Zgłoś nadużycie #12401 10 stycznia 2014, 14:08

diaglab Gotowa na wszystko
Ewa a magnez i nospa nie pomagają na skurcze? Dobrze że zaraz masz wizytę to przynajmniej denerwować się nie będziesz :-) a kłucia też mam od czasu do czasu ale szyjka trzyma, może więzadła jeszcze się rozciągają?
Kiniaa to koniecznie po 18 wklej nam zdjecie domku Natanka :-) oby natchnienie wróciło Ci do pracy :-)
Lorelei i Anett dobry pomysł z tą książką na sen, od dawna już nic nie czytałam przed pójściem spać :-) może się uda :-) dam znać:-* a łacinę akurat lubię :-P lepiej mi wchodziła do głowy niż angielski nie wiem dlaczego :-D
Basza hak masz luźny stanik w obwodzie to zrób takie zaszywki- zegnij materiał po obu stronach na tyle cm ile Ci potrzeba i przyszyj, ja tak często robię z ubraniami e szczególności ze spodnicami bo w pupie jest ok a w pasie odstaje :-P daj znać czy podziałało. Super że sesję będziesz mieć ;-) !
Anett korzystaj korzystaj jak przyszła ciocia chce kupić wózek :-) udanych zakupów jutro :-) a dziś natchnienia w nauce :-) choć i tak zdasz na same piątki :-)
Wszystkie przepięknie wyglądacie z brzuszkami :-) ciąża bardzo Wam służy kochane :-)
Niutka to masz co prasować, może rozłóż sobie to na raty :-)
Dziękuję za linki do urlopów-ja wczoraj coś czytałam ale w końcu się pogubilam-w każdym artykule różnie było napisane. Może coś się rozjaśni :-) ja też bym chciała odrazu roczny.
I przestańcie za wczasu sraczkować że przenosicie ciąże bo żadnych objawów nie ma :-) na każdą z Nas i tak przyjdzie czas i każda tak czy siak urodzi, to nieuniknione :-) a czy prędzej czy później to już tego nikt nie wie ( no...tylko Ten na górze :-) no i Basza jak ustali termin cesarki).
Obiadki przepyszne dziś serwujecie aż slinka cieknie :-P aż sama idę sobie odgrzac swój bo nie wytrzymam do przyjścia M. :-D no i powoli idę się ogarnąć bo ksiądz po kolędzie dziś u nas będzie :-)

Zgłoś nadużycie #12402 10 stycznia 2014, 14:09

lorelei_l Fajna mama

ewka90 napisał(a)

Hehe Lorelei no ewidentnie Twoje piersi już chcą karmić. Fajnie tak. Ja się boję czy będę miała pokarm bo u mnie nic się nie dzieje jak do tej pory.

nie masz się co przejmować, każda inaczej reaguje, ja np w ogóle nie miałam siary i nie wiem czy teraz będzie po porodzie czy od razy będzie mleko I fazy. Jedno co mówili na szkole, to żeby nie "majstrować" przy piersiach, bo produkcja mleka może powodować wyrzut oksytozyny, co z kolei może wywołać poród

Zgłoś nadużycie #12403 10 stycznia 2014, 14:10

lorelei_l napisał(a)

Ewka też słyszałam, że da się spokojnie karmić używając normalnych, ale na początek będę pewnie jeden chciała mieć, żeby było łatwiej. W ogóle to 2-3 dni mam tak, że np budzę się albo coś sobie robię i czuję mrowienie w brodawce, co kończy się mokrym przodem koszuli. Moja prawa pierś ewidentnie chce już karmić :)

Haha moja też prawa :-D wczoraj jeszcze dobrze do łóżka się nie położyłam i już " plask" :-D

Zgłoś nadużycie #12404 10 stycznia 2014, 14:14

Ja kupiłam nieusztywniane staniki bo czytałam że te z fiszbinami mogą uciskać kanaliki mleczne i powodować zapalenia gruczołu piersiowego. Zresztą na bale wychodzić nie będę to wystarczy mi zwykły a na chrzciny założe z tych starszych nie do karmienia. Ewa moja siostra też nie kupowała specjalnych biustonoszy do karmienia i synka bezproblemowo karmiła także też mam takie zdanie jak Ty :-)

Zgłoś nadużycie #12405 10 stycznia 2014, 14:17

ewka90 napisał(a)

Jak urodzisz napewno będziesz mieć i siare i mleko :-) ja jestem odmieńcem w rodzinie że już mam siare-siostra i mama miały dopiero po urodzeniu pokarm.

Zgłoś nadużycie #12406 10 stycznia 2014, 14:33

Niutka26 Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

nie masz się co przejmować, każda inaczej reaguje, ja np w ogóle nie miałam siary i nie wiem czy teraz będzie po porodzie czy od razy będzie mleko I fazy. Jedno co mówili na szkole, to żeby nie "majstrować" przy piersiach, bo produkcja mleka może powodować wyrzut oksytozyny, co z kolei może wywołać poród

z tym majstrowaniem to ja się przyznaje,że od czasu do czasu nie moge się powstrzymać i coś pomajstruje :) nigdy nic nie wyciekało mi z piersi,więc nie mogę się napatrzeć :) a co to będzie z mlekiem... :) hehe
z tym prasowaniem to nie wszystko to co na zdjęciu-takiej ilości mam trzy kartony ! ale nie będę wszystkiego teraz prasowała,tylko te ciuszki na pierwsze 3 miesiące,potem może męża mamę poproszę,
jest tego tyle,że pewnie części nie zdążę Małemu ząłożyć :)
i spodenek faktycznie dużo :) będzie w czym wybierać :) a podobno koleżanka jeszcze jedną paczkę szykuje ... :) szaloooona :)
ok idę robić obiadek,żeby męża zasilić do prasowania :)

Zgłoś nadużycie #12407 10 stycznia 2014, 14:38

Dorota93 Supermama
To ja musze mietosic sutki zeby cos wylecialona wy macie koszulki zalane ; p

Zgłoś nadużycie #12408 10 stycznia 2014, 14:39

Dorota93 Supermama
Diaglab fajnie napisalas ze tylko Ten na gorze wie i Basza jak ustwli termin hhi

Zgłoś nadużycie #12409 10 stycznia 2014, 14:59

Dorota93 Supermama
Dzis drugie zajecia ze szkoly rodzenia na 17 :)

Zgłoś nadużycie #12410 10 stycznia 2014, 15:19

Anett Gotowa na wszystko
I ja już po obiadku :)
U mnie przeciwnie niż u Was, lewa pierś rwie się do karmienia, budzę się z brudną koszulką a prawa jeszcze boi się wychylić.. :) Ojj Dorotka myślisz, że to tak łatwo wziąć się za naukę :p zwłaszcza gdy taki jeden przystojniak mnie zaczepia hahaha
Diaglab z piątkami nie przesadzajmy, za 3 dam mały palec uciąć.. :) ale dzięki za wiarę :) powodzenia na kolędzie! Ja już zapomniałam o świętach.. :)
Lorelei to ja chyba nie dam rady zamówić za 300 bo część już mam :) ale wyobrażam sobie, że licznik szybko rośnie.. :)