Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1231 19 lipca 2013, 10:53

Dorota93 Supermama
Dziękujemy :)

Zgłoś nadużycie #1232 19 lipca 2013, 11:12

mona3 Zadomowiona
hej dziewczyny a macie problem z wzdęciami biore spumisan ale działa tak se

Zgłoś nadużycie #1233 19 lipca 2013, 11:19

Dorota93 Supermama
ja to nie wiem co mogę brać na moje dolegliwości, nie umię się załatwić.

Zgłoś nadużycie #1234 19 lipca 2013, 11:19

mona3 Zadomowiona
uzupełniłam suwaczki bo jakoś nie było kiedy

Zgłoś nadużycie #1235 19 lipca 2013, 11:20

mona3 Zadomowiona
ponoć pomaga szklanka przegotowanej wody z miodem rano

Zgłoś nadużycie #1236 19 lipca 2013, 11:23

Dorota93 Supermama
tylko ten miód .... :|

Zgłoś nadużycie #1237 19 lipca 2013, 11:23

mona3 Zadomowiona
a wcześniej też miałaś problemy

Zgłoś nadużycie #1238 19 lipca 2013, 11:23

mona3 Zadomowiona
a wcześniej też miałaś problemy

Zgłoś nadużycie #1239 19 lipca 2013, 11:24

mona3 Zadomowiona
to może spróbuj samą wodę przegotowaną taką letnią jak nie dasz rady z miodem

Zgłoś nadużycie #1240 19 lipca 2013, 11:37

babeluniek Gotowa na wszystko
Dziewczyny, jestem po dietetyce :) Na zaparcia z naturalnych składników najlepsze są suszone śliwki i otręby. Ja co rano wcinam własnej roboty musli. Zalewam trochę płatków owsianych gorącą wodą (tak, żeby tylko nasiąkły), w osobnej miseczce zalewamy 3-4 śliwki suszone, ja dodaję jeszcze rodzynki. Kiedy to wszystko nam nasiąknie, wyławiam śliwki i rodzynki, dorzucam do płatków, dodaję łyżkę otrębów owsianych (w każdym supermarkecie kosztują grosze), mieszam z jogurtem naturalnym i pochłaniam :) Można dodać trochę miodu, żeby było słodsze, orzechy, świeże owoce - to na co mamy ochotę. Ja od dawna jem tego typu śniadania i zaparcia aż tak mi nie dokuczają :)

Zgłoś nadużycie #1241 19 lipca 2013, 13:37

anusiaczek Zaprawiona w bojach

Dorota93 napisał(a)

ja to nie wiem co mogę brać na moje dolegliwości, nie umię się załatwić.

Mi gin. kazał brać lactulosum-to jest syrop,2 razy dziennie po łyżcze. Jest bezpieczny i miare działa :)

Zgłoś nadużycie #1242 19 lipca 2013, 13:47

Dorota93 Supermama
anusiaczek dzięki :)

Zgłoś nadużycie #1243 19 lipca 2013, 14:16

Ece Gotowa na wszystko
Margaret80-gratuluję udanej wizyty!!Świetnie,ze bąbelek rośnie i fika.
Ulla- rocznikowo 34.
co od obaw-ja jestem zdania,ze trzeba się pozytywnie nakrecać,popijajac meliskę ;-) .W razie wątpliwości biegiem do lekarza lub szpitala.
A czy można wyczuć,ze jest cos nie tak-nie ma takiej opcji.Ja przy pierwszej stracie czułam się rewelacyjnie,dzień po wizycie zaczęłam plamić ,po 2 dniach lezenia doszły silne bóle i na badaniu okazało się ,ze jest tylko jedna fasolka,po przyjeździe do szpitala nie było juz żadnej.
Za drugim razem wszystko było ok-mdlosci,bóle brzucha,zaokrąglenie się brzucha i nerwowe odliczanie do 12 tygodnia.Na USG prenatalnym nie biło serduszko-lekarz zapytał mnie tylko czemu nic nie czułam,ze jest nie tak.A mnie jeszcze przez miesiąc bolaly piersi i miałam mdłości.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1244 19 lipca 2013, 14:51

Anett Gotowa na wszystko
No właśnie grunt to pozytywne myślenie :)
Dziewczyny a czy macie coś takiego, że najbardziej Was mdli wtedy  gdy jesteście głodne ?? ? to jest dziwne... Ja co 2, 3 godz muszę coś zjeść i to nie mam tak że powoli zachciewa mi się jeść tylko od razu mega głód z mdłościami. Masakra.... nie mogę wychodzić z domu bez czegość do jedzenia :)
Mi zawsze na wzdęcia pomagało picie czerwonej herbaty, nie wiem jak to jest podczas ciąży... ale chyba nie ma żadnych przeciwskazań ponieważ jak byłam u gin spytałam jak to jest z tymi herbatami (czerw. i zieloną) to powiedział, że zielonej nie można pić (nad czym trochę ubolewam ale czego się nie robi dla maleństwa) a o czerwonej nic nie mówił, także myśle że można spróbować i z tym ... :)

Zgłoś nadużycie #1245 19 lipca 2013, 14:57

Anett napisał(a)

No właśnie grunt to pozytywne myślenie :)
Dziewczyny a czy macie coś takiego, że najbardziej Was mdli wtedy  gdy jesteście głodne ?? ? to jest dziwne... Ja co 2, 3 godz muszę coś zjeść i to nie mam tak że powoli zachciewa mi się jeść tylko od razu mega głód z mdłościami. Masakra.... nie mogę wychodzić z domu bez czegość do jedzenia :)
Mi zawsze na wzdęcia pomagało picie czerwonej herbaty, nie wiem jak to jest podczas ciąży... ale chyba nie ma żadnych przeciwskazań ponieważ jak byłam u gin spytałam jak to jest z tymi herbatami (czerw. i zieloną) to powiedział, że zielonej nie można pić (nad czym trochę ubolewam ale czego się nie robi dla maleństwa) a o czerwonej nic nie mówił, także myśle że można spróbować i z tym ... :)

Dokładnie mam tak samo, jak tylko poczuje głód od razu mnie skręca...nawet jak się położe i ok 22 jeszcze nie śpie i nagle złapie mnie taki dołek w żołądku, że musze wstać i przynajmniej zjeść kromkę chleba. Wczoraj umarzyły mi się jak już leżałam ogórki kiszone... :)

Zgłoś nadużycie #1246 19 lipca 2013, 15:01

Słyszałam, że na mdłości dobre są chipsy solone, tak 2-3...Kiedyś sobie kupiłam, ale zamiast zjeść kilka to pochłonęłam cała paczkę.....a potem mdłości od nowa. :)

Zgłoś nadużycie #1247 19 lipca 2013, 15:05

Anett Gotowa na wszystko
Hi hi znam ten wątek z ogórkami :) za mną znów chodziły ogóry małosolne iii.... mama mi zrobiła, jakaż to była radość :) taaa... ten głód jest najgorszy, kurcze ale jak będziemy tak wcinały to przytyjemy dwa razy więcej niż to konieczne hehe aaaale jak tu nie jeść ?? ? Dziś w nocy to już przeszłam samą siebie - po pierwsze obudziła mnie straszna potrzeba oddania moczu ( zresztą zawsze z rana tak mam, czy to ta mała fasolka już tak się rozpycha że przez to bardziej mi się chce? hmm..) a po drugie taka byłam głodna, ale pomyślałam kurde jak jeszcze zacznę jeść w nocy to co to będzie i powstrzymałam się, schrupałam tylko małe ciastko i zasnęłam... ach... te nasze słodkie dolegliwości :)

Zgłoś nadużycie #1248 19 lipca 2013, 15:47

Tez czasem myśle o swojej wadze...na razie przytyłam 1kg więc nie jest najgorzej. W ostatniej ciązy przytyłam w sumie 15 kg i tez tak się objadałam :) ,ale po roku od porodu moja waga była taka jak przed ciążą czyli niecałe 52kg więc mam cichą nadzieję, że tym razem inaczej nie będzie. Czaseem jednak myslę o tym bo choruje na niedoczynność a takie osoby są zazwyczaj grubsze.... :(

Zgłoś nadużycie #1249 19 lipca 2013, 17:21

kirsti30 Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

kirsti30 też nie umię się załątwić, tragedia. 3 dzień ! O matko..

Hey Dorotka. Witam w klubie zatwardzenia ;) . Ja jestem w jeszcze gorszej sytuacji, bo przed ciążą paliłam, i od kąd przestałam zaczeły się problemy. Jedna z dziewczyn doradziła mi suszone śliwki. I ja robie to tak :) . Kupuje paczke suszonych sliwek, zalewam przegotowaną woda i zostawiam niechaj się moczy. Później raz dziennie jem ze 3-4 śliwki z jogurtem, bądź pije sobie soku. Wody dolewam w miare ubywania :) . Pierwszego dnia szału nie ma,ale ze 2 dni i efekt woow :) Polecam. I dziękuje kobitce która mi doradziła ten sposób.

Zgłoś nadużycie #1250 19 lipca 2013, 18:49

Anett Gotowa na wszystko

anusiaczek napisał(a)

Tez czasem myśle o swojej wadze...na razie przytyłam 1kg więc nie jest najgorzej. W ostatniej ciązy przytyłam w sumie 15 kg i tez tak się objadałam :) ,ale po roku od porodu moja waga była taka jak przed ciążą czyli niecałe 52kg więc mam cichą nadzieję, że tym razem inaczej nie będzie. Czaseem jednak myslę o tym bo choruje na niedoczynność a takie osoby są zazwyczaj grubsze.... :(

Anusiaczek Ty chudzinko :) No ja już przybrałam z 2,5 ale na początku jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży to bardzo mi dopisywał apetyt (to chyba te hormony już zaczęły mieszać) i chyba rozepchałam żołądek heheh... ciekawe jak to będzie...