Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #12151 9 stycznia 2014, 11:04

qasha Fajna mama
Ece ale mi slinka poleciała :D hahhaa :D chociaz smalczyku nie lubie :D

ehh jakos dzisiaj nie moge sie zmobilizowac i zebrac do kupy :/ jakas rozbita jestem. niby sie wyspalam, ale ciezko mi bylo wstac... pewnie dlatego ;)

Anett jak sie powtórzy to na pewno skonsultuję w przyszłym tyg na wizycie :)

Zgłoś nadużycie #12152 9 stycznia 2014, 11:06

Ece Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

Ece ogór to jest to :) ale nie chciało mi się lecieć do piwnicy, sama rozumiesz... :) oj skleroza nie boli, zwłaszcza teraz.... :)

Znam ten ból-moje ogóry są na stychu i jak jestem sama w domu,to się nie pcham,bo trzeba wyjść po drabinie,a M się denerwuje jak wchodzę na krzesło,żeby coś z szafki sięgnąć.A i ta moja równowaga jakąś taka średnia,więc nie będę kusić losu.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #12153 9 stycznia 2014, 11:07

lorelei_l Fajna mama
Jestem z powrotem :) okulista stwierdził, że moja opuchnięta powieka to efekt zatkanego kanalika tłuszczowego, który natłuszcza łzy (nie miałam pojęcia, że one mają być tłuste :) ) ale rozmasowała i już jest lepiej :) mam masować obrączką i zakrapiać oczy. Z tym zakrapianiem będzie śmiesznie, bo do tej pory zakrapianie oczy wyglądało tak- ja leże na plecach, W siedzi mi na brzuchu kolanami przyciskając moje ręce do łóżka, jedną ręką trzyma głowę i powiekę, żebym się nie kręciła a drugą zakrapia. Ciekawe jak się teraz zabierzemy do zakrapiania teraz...

Skończyłam czytać "Język niemowląt" i jakieś takie racjonalne się wydają rady tej babki. Ale lektura jedno a życie drugie, bo wczoraj rozmawiałam z koleżanką, która ma 7 miesięczną córkę i mówi, że zrobiła jeden z najgorszych błędów ( w jej odczuciu), bo nauczyła małą, że ssanie piersi to super uspokajacz i mała tylko tak umie usypiać. Książkę też przeczytała, zna rady jak oduczyć dziecko, ale boi się zacząć, bo mała będzie płakać i robi się błędne koło z tego.

Zgłoś nadużycie #12154 9 stycznia 2014, 11:23

Anett Gotowa na wszystko
Ece dokładnie nie ma co kusić losu, jeszcze Cię na drabinie nie było! :p

Qasha wpadaj do mnie, urządzimy sobie szmalczykową ucztę zobaczysz że Ci posmakuje, ja też nie lubiłam dopóki mój tato nie zaczął szpącić sam :) no ale głowy nie dam sobie uciąć hihi musiałybyśmy się przekonać.. :)

Lorelei dobrze, że wizyta się udała i jest jakiś na to sposób, wyobrażam sobie Wasze zakraplanie :) ale myślę, że dacie radę! :) masz rację teoria jedno a praktyka drugie, wszystko się okaże w życiu :)

Naszykowałam sobie materiały i chyba spędzę z nimi trochę czasu, w końcu w następny weekend 5 egzaminów trzeba się zmobilizować, ale Qasha mi dziś jest tak samo ciężko jak Tobie :)

Zgłoś nadużycie #12155 9 stycznia 2014, 11:29

ewka90 Gotowa na wszystko
Anett powodzenia w nauce :)

A Tobie Lorelei w zakraplaniu oka... :) Dacie radę!

Melduję się ponownie z nad Inki i sucharków z masełkiem :) ) Kurcze cały dzień mogłabym jeść... Musze coś wymyślić na ten mój głód bo jeszcze 100 kg dobiję... ;p mieszkanie ogarnęłam ale czeka na mnie sterta małych ciuszków do prasowania ale jakoś stwierdziłam, że mam jeszcze czas... :)

Zgłoś nadużycie #12156 9 stycznia 2014, 11:31

Ja nie umiem w ciąży w ogóle jeść ogórków... Nie smakują mi...

Ale taki chlebek co Anett to bym zjadła :) )

Zgłoś nadużycie #12157 9 stycznia 2014, 11:32

lorelei_l Fajna mama

Anett napisał(a)

Naszykowałam sobie materiały i chyba spędzę z nimi trochę czasu, w końcu w następny weekend 5 egzaminów trzeba się zmobilizować, ale Qasha mi dziś jest tak samo ciężko jak Tobie :)

:) może uda Ci się jak poprzednio :) tzn lepiej nie kusić losu i przygotowywać się, ale może egzaminator będzie miał bardziej miękkie serce niż zazwyczaj jak zobaczy naumianą brzuchaczkę :) i będzie krótko pytał :)

Zgłoś nadużycie #12158 9 stycznia 2014, 11:35

Ece Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

Anett-matko 5 egzaminów w jeden weekend-nie mogą jakoś tego w czasie rozłożyć.To jakiś maraton normalnie!

Lorelei-l-mnie na takie opuchnięcia powieki,stany zapalne i tzw.jęczmień pomaga wacik nasączony letnią esencją czarnej mocnej herbaty-spróbuj tej metody zanim zaaplikujez sobie krople.Czytając opis zakrapiania oczu,to jakbym widziała swoją Martynkę,też stawia aktywny opór i bez pomocy M ciężko jest jej cokolwiek zrobić-zresztą ja sie dziwię,bo ja bym nie pozwoliła nikomu zakropić sobie oczu.Najbezpieczniej zrobię sobie to sama,podobnie było z zastrzykami,gdyby M miał mi je podawać w brzuch pewnie uciekałabym gdzie pieprz rośnie,a sama powolutku dałam radę.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #12159 9 stycznia 2014, 11:36

diaglab Gotowa na wszystko
Anett i Ece ale narobiłyście mi smaka na smalczyk, będzie " chodził " za mną cały dzień bu :-( bu a jeszcze taki domowy.mniam!
Anett i Qasha przelewam pozytywne fluidy byście się skupiły :-) u mnie dziś lepiej niż ostatnio także może z zębów nie zrobicie żeber :-D Anett dużo masz jeszcze egzaminów? Qasha koniecznie skonsultuj tą wydzielinę.
Lorelei oj a wiadomo skąd takie coś Ci się zrobiło? U mnie obrączką pocierało się oko jak miało się jęczmień, oby u Ciebie poskutkowało :-) i zeszło to paskudztwo jak najszybciej ;-) fajną technikę zakraplania oczu macie :-D moja siostra też tak nauczyła swojego synka że przy cycu zasypał, faktycznie uciążliwe bo nic nie mogła zrobić w domu. A użycie smoczka jako uspokajacz nie działa?

Zgłoś nadużycie #12160 9 stycznia 2014, 11:38

Ece Gotowa na wszystko

ewka90 napisał(a)

Ja nie umiem w ciąży w ogóle jeść ogórków... Nie smakują mi...

Kochana ja jem za Ciebie-jak się dorwę to potrafię na raz pól słoika litrowego obalić,to samo z kapustą kiszoną ;-) ;-) :-) .

Zgłoś nadużycie #12161 9 stycznia 2014, 11:38

Anett aż 5 egzaminów- o matko strasznie dużo! :-o może uda się tak jak pisze Ewa ;-)

Zgłoś nadużycie #12162 9 stycznia 2014, 11:39

Pomyliłam. Się Lorelei pisała :-D

Zgłoś nadużycie #12163 9 stycznia 2014, 11:43

Ece Gotowa na wszystko
Słuchajcie-nie martwcie się na zapas.Martyśka też wieczorem usypiała przy cycku i bardzo się bałam ,że ciężko będzie ją oduczyć,a tu pięknego dnia odwróciła głowę i nie chciała pić.Odłożyłam do wyrka,zaśpiewałam kołysankę i dziecko spało jak aniołek(miała wtedy prawie roczek).

Zgłoś nadużycie #12164 9 stycznia 2014, 11:46

Ece to dobrze, że coś zjadasz za mnie :) )

Co do zasypiania przy piersi to moja siostra też tak nauczyła swojego synka i jest problem jak ona gdzieś wychodzi i ja mam sprawić by zasnął... Ale ciężko jest nie nauczyć tak dziecka... Jak się karmi piersią to dzieci zazwyczaj zasypiają...

Zgłoś nadużycie #12165 9 stycznia 2014, 12:09

lorelei_l Fajna mama

Ece napisał(a)

Lorelei-l-mnie na takie opuchnięcia powieki,stany zapalne i tzw.jęczmień pomaga wacik nasączony letnią esencją czarnej mocnej herbaty-spróbuj tej metody zanim zaaplikujez sobie krople.Czytając opis zakrapiania oczu,to jakbym widziała swoją Martynkę,też stawia aktywny opór i bez pomocy M ciężko jest jej cokolwiek zrobić-zresztą ja sie dziwię,bo ja bym nie pozwoliła nikomu zakropić sobie oczu.Najbezpieczniej zrobię sobie to sama,podobnie było z zastrzykami,gdyby M miał mi je podawać w brzuch pewnie uciekałabym gdzie pieprz rośnie,a sama powolutku dałam radę.

Też Ece stosowałam herbatę w oczekiwaniu na wizytę, ale ta okulistka powiedziała, że może pogorszyć stan, bo wiele osób reaguje alergicznie na nią. Generalnie na opuchliznę lód, a na takie zastoje sugerowała ciepłe kompresy z samej wody. Mega mnie to zdziwniło, bo zawsze słyszałam same dobre rzeczy o herbacie.

Zgłoś nadużycie #12166 9 stycznia 2014, 12:12

lorelei_l Fajna mama
Wiecie z tym zasypianiem to chyba bardziej są obawy matek- tzn ciężko im wytrzymać jak dziecko chwilę popłacze, bo dzieci to podobno jak Ece mówi 1-2 dni i już się przestawiają.

Zgłoś nadużycie #12167 9 stycznia 2014, 12:19

Ece Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

Też Ece stosowałam herbatę w oczekiwaniu na wizytę, ale ta okulistka powiedziała, że może pogorszyć stan, bo wiele osób reaguje alergicznie na nią. Generalnie na opuchliznę lód, a na takie zastoje sugerowała ciepłe kompresy z samej wody. Mega mnie to zdziwniło, bo zawsze słyszałam same dobre rzeczy o herbacie.

O kurcze,to jestem zaskoczona,bo nie spotkałam się do tej pory z taką opinią.Z drugiej strony herbata herbacie nierówna i to też przecież może wpływać na odczyn alergiczny.

Zgłoś nadużycie #12168 9 stycznia 2014, 12:20

Lorelei pewnie coś w tym jest, że to obawy matek... Małe dziecko łatwo nauczyć jakiegoś nawyku lub go oduczyć ale potrzebna jest cierpliwość i wytrzymałość matki na płacz dziecka...

Zgłoś nadużycie #12169 9 stycznia 2014, 13:03

qasha Fajna mama
ojjj Anett nie mów głośno bo się skuszę ;) wiesz ze od poniedzialku bede w domu to wyprawa mi nie straszna :d tym bardziej ze blisko ;)

na razie wydzielina mi sie nie ponowila wiec jestem spokojna :)

Ewa - ojjj za ogórki pod kazda postacia to ja dałabym sie pokroic :D a za małosolne..... ehhhhhh :)

Zgłoś nadużycie #12170 9 stycznia 2014, 14:38

Dostałam właśnie dwie paczki :) Mam już przewijak i pieluchy tetrowe i flanelowe dla małego. Dostałam również koszulę nocną i stanik do karmienia :) Już się bałam kiedy to kurier przywiezie ;p Wolę wszystko wyprać i być przygotowana :) )

Jeszcze mnie tylko ten termometr męczy...;/ Chyba zamówię ten co Anett podawała linka, mam nadzieję, że będzie dobry.
http://allegro.pl/termometr-bezdotykowy-misure-na-podczerwien-i3714317794.html

Niutka Ty coś pisałaś, że masz jakiś za 200 zł. A powiedz mi warto? Pokazuje dokładną temperaturę? Jak byś miała linka to proszę prześlij.