Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #12071 8 stycznia 2014, 12:04

Niutka26 Gotowa na wszystko
Dzień doberek wszystkim :)
O mamo,ile Wy napisałyście od wczoraj :D A myślałam,że coś się pochowałyście po południu,bo pisałam nawet sama do siebie :D
Na początek gratulacje skończonych tygodni! Ece masz racje z tą środową kumulacją :D Ja też się do niej zaliczam :D
Dziewczyny popatrzcie na swoje tabelki i zauważcie,jak blisko rozwiązań jesteśmy... Ja to dalej oczy przecieram kiedy to zleciało! :)
Jeszcze chwila i będziemy jechać z stresie do szpitala,myśląc jak to będzie... Oj... i już mi się włączyło nad przepisowe myślenie :P
Co do tego niemiłego nieporozumienia między Kincią a Qashą... Tak jak napisała ślicznie Basza - ( za co Ci serdecznie kochana dziękuje-aż mi się uśmiech na twarzy pojawił i miło mi się zrobiło :) ) i Ewka - nie ma sensu się tak spierać.. Fakt - Kincia moim zdaniem trochę niepotrzebnie to napisałaś,być może poczułaś się urażona,masz do tego prawo,jak każda z nas ,która niestety - mimo,że chciałaby pracować nie może,bo jak każda jest inna tak i każda inaczej znosi ciąże...
Qasha zareagowała jak zareagowała,może nie miała nic złego na myśli a tak głupio wyszło...? I też mogła poczuć się źle czytając ten komentarz o sobie...
Myślę,że warto byłoby zakopać ten topór nieporozumienia,zapomnieć o tym,bo szkodzi to jednak relacjom całego forum... Nie każdy musi wszystkich tu lubić.. Ale szanujmy się chociaż nawzajem :)
Anett gratki,że synuś już ułożony główką do dołu :) Mi też taka furrorę w brzuszku robił,że aż filmik nagrałam,bo nikt by mi nie uwierzył ! Gdyby tylko tyle nie zajmował to bym go Wam pokazała,ale zanim się przerzuci to minie cały dzień...
Ece oszczędzaj się już bardziej,ja jak siedzę to brzuszek mam cały czas na udach :D ale skoro lekarz tak Ci powiedział to powinnaś już więcej odpoczywać niż pracować. Jeśli tylko masz możliwość to zwolnij,żeby Adusia nie urodziła się za kierownicą :)
Diaglab przykro mi z powodu mamy... To rzeczywiście przykre,że tak bliska Ci osoba nawet nie próbuje się skontaktować :( Dobrze,że masz takiego cudownego męża.
I właśnie odnośnie mężów naszych kochanych - przeczytałam wczoraj piękne słowa Papieża Franciszka,które na długo zapadną mi w pamięć i myślę,że powinny być wygłaszane zawsze w dniu ślubu na koniec kazania dla nowożeńców -
,,Ja zawsze radzę nowożeńcom : kłóćcie się ile chcecie,niech latają talerze,ale nigdy nie kończcie dnia bez zgody! "
:)

Zgłoś nadużycie #12072 8 stycznia 2014, 12:06

lorelei_l Fajna mama
Ja też miałam problem z krwawiącymi dziąsłami, do chyba 5 miesiąca i przyznam, że średnio coś z tym robiłam, do momentu wizyty u dentysty :) usunął mi kamień nazębny i jak ręką odjął od tego czasu (3 miesiące) może ze 2 razy mi krwawiły.

Położna też mówiła, że dobrze Tantum Rosa sobie rozrobić wcześniej i mieć w jakimś sprayu/spryskiwaczu/atomizerze, bo łatwiej się tego używa. + ręczniki papierowe, które są praktyczniejsze do pielęgnacji krocza po ewentualnym nacięciu niż zwykły ręcznik.

Zgłoś nadużycie #12073 8 stycznia 2014, 12:09

qasha Fajna mama
babeluniek, Ece - dzięki za porady dotyczące krwawien dziąseł. kupię sobie ta pastę chyba jeszcze dzisiaj :) szczoteczkę mam niby miekką ale jakoś mocno ją czuję. :/

Zgłoś nadużycie #12074 8 stycznia 2014, 12:15

diaglab Gotowa na wszystko
Basza faktycznie masz malusi brzuszek ja mam prawie 100 cm! :-o Ninka sprytna że wie jak się ułożyć :-D

Zgłoś nadużycie #12075 8 stycznia 2014, 12:20

a właśnie zapomniałam napisać co się u mnie działo :)
Byłam dziś z rana w zusie,wczoraj oczywiście nie dodzwoniłam się ,bo po co mają telefony odbierać? Gdyby zus był prywatną instytucją całowaliby po rękach,że u nich zostać,a tak mogą mieć i mają nas w d..ce. :/
Poszłam z męża mamą,bo u mnie z koncentracją ostatnio coraz gorzej :)
Okazało się tak jak pisałam Ewka- wysokość świadczenia jest uzależniona od długości wystawionego zwolnienia chorobowego. Czyli najpierw dostałam taką wysoką kwotę,bo miałam przez cały miesiąc zwolnienie,a potem już po 2-3 tygodnie i to było podliczane i wypłacane na bieżąco.. Teraz do 13-go mam obecne zwolnienie i Pani mnie uświadomiła,że 15 czy 16-go już będzie za ten okres nowe podliczenie i wypłata..
Pokręcone to wszystko,ale w końcu zrozumiałam.
Poza tym Kincia jak u Ciebie noc minęła ??
Ja mam te bóle nóg tylko w nocy,ale ostatnio to już takie,że budzę się kilka razy w nocy,przekręcam z lewego na prawy bok,maż mi poduszki pod nogi podkłada,żeby były wyżej niż głowa,ale głowę tez muszę mieć nieco wyżej,bo mnie zgaga pali... Rano długo nie pośpię,bo mnie ten ból budzi...Eh... Cyrk jakiś...I to nie są skurcze-nogi mam ciężkie i bolą jakby zdrętwiały .
muszę powiedzieć o tym lekarzowi,bo być może to właśnie od tego kręgosłupa tak jak wczoraj pisałyście.
Kręgosłup boli mnie tylko jak chwilę siedzę w jednej pozycji,zaraz muszę ją zmienić i jakoś przechodzi.
Baszko dzielna jesteś.Fajnie że mama blisko,masz najlepsze wsparcie jakie można sobie wymarzyć :) Do tego mąż i Ninka w brzuszku :) Niech siedzi grzecznie do końca :)
Lorele_i to tantum rosa też mi dużo osób poleciło,ale z tym spryskiwaczem rzeczywiście fajna rzecz,rzeczywiście na początku będzie baaardzo ciężko tak się umyć,bo jak usiąść się nawet nie da to co dopiero... nie pomyślałam o tym :) Dzięki :)

Zgłoś nadużycie #12076 8 stycznia 2014, 12:31

Ece Gotowa na wszystko
Diaglab-dopisałam :-) .

Basza-ja się zastanawiałam po co M wystawił stolek-schodki do wiatrołapu,aż w poniedziałek ku własnemu zdumieniu zauważyłam,że bezwiednie usadziłam na nim swój zadek i zakładanie butów poszło mi całkiem sprawnie.Skarpetki tez teraz już zakładam na siedząco zwykle na wannie ;-) .
Moja ma troszkę więcej miejsca,bo całe 10 cm więcej,ale jak się wierci to przy pępku aż boli mnie skóra jakby miała zaraz pęknąć.

Babeluńku-też mam dobre doświadczenia z meridolem,ale bez zmiany szczoteczki pewnie dłużej czekałabym na efekty.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #12077 8 stycznia 2014, 12:36

babeluniek Gotowa na wszystko

Ece napisał(a)

Babeluńku-też mam dobre doświadczenia z meridolem,ale bez zmiany szczoteczki pewnie dłużej czekałabym na efekty.

Pewnie, w sklepach z tego co się orientuję to ultra soft jest tylko z jednej firmy dostępna i na początku jej używałam razem z Meridolem (pasta i płukanka) ale po pewnym czasie zaczęła mi wystarczyć zwykła miękka szczoteczka.
Qasha, jak będziesz kupować to zwróć uwagę, żeby wziąć tą na krwawiące dziąsła, bo jest jeszcze seria na nieświeży oddech.

Zgłoś nadużycie #12078 8 stycznia 2014, 12:36

ewka90 Gotowa na wszystko
Ale się rozpisałyśmy na tym forum... Tyle stron się już od rana pojawiło :)

Niutka współczuję takich nocy... ;/ Mam nadzieję, że chociaż trochę potrafisz odpocząć...

Basza faktycznie malutki masz brzuszek, ja chyba wolę się nie mierzyć... ;p

Też słyszałam, że ten Tantum Rosa jest dobry po porodzie więc może faktycznie też się w to zaopatrzę.

Zgłoś nadużycie #12079 8 stycznia 2014, 12:40

qasha Fajna mama

babeluniek napisał(a)

Pewnie, w sklepach z tego co się orientuję to ultra soft jest tylko z jednej firmy dostępna i na początku jej używałam razem z Meridolem (pasta i płukanka) ale po pewnym czasie zaczęła mi wystarczyć zwykła miękka szczoteczka.
Qasha, jak będziesz kupować to zwróć uwagę, żeby wziąć tą na krwawiące dziąsła, bo jest jeszcze seria na nieświeży oddech.

super dziękuję :) chyba zajadę w drodze powrotnej do domku do apteki albo Rossmanna i zakupię bo coraz bardziej mi to dokucza :/

szczoteczkę przy okazji też kupię :)

a Babelunku powiedz, czy ma w miarę znośny smak ta pasta? bo boję sie odruchu wymiotnego :/

Zgłoś nadużycie #12080 8 stycznia 2014, 12:41

babeluniek Gotowa na wszystko
Qasha, właśnie ona jest taka fajna delikatna. Ja nie lubię mięty i wcześniej używałam takich bardziej smakowych past a ta mimo, że miętowa to tak delikatnie, znośnie :)

Zgłoś nadużycie #12081 8 stycznia 2014, 12:49

Ece Gotowa na wszystko

qasha napisał(a)

babeluniek, Ece - dzięki za porady dotyczące krwawien dziąseł. kupię sobie ta pastę chyba jeszcze dzisiaj :) szczoteczkę mam niby miekką ale jakoś mocno ją czuję. :/

Spróbuj ultra miękką-ultra soft,bo zwykła miękka to nie to samo.Ta z colgate jest naprawdę delikatna i powinnaś poczuć różnicę.Dobrze działa też taka płukanka DENTOSEPT,ale w ciąży lepiej jej nie stosować,bo jest na alkoholu i zawiera szałwię :-( .

Niutka26-dobrze,że udało się wyjaśnić z tym ZUSEM.Biedulko współczuję tych ból nóg-pewnie masz rację,że to od kręgosłupa,tym bardziej,że pojawia się drętwienie.

Lorelei_l-mam wrażenie,że dzięki Tobie,będziemy zabezpieczone na wszelką okoliczność-zapisuję sobie Twoje rady.Dzięki :-*.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #12082 8 stycznia 2014, 12:49

Ece Gotowa na wszystko

qasha napisał(a)

Spróbuj ultra miękką-ultra soft,bo zwykła miękka to nie to samo.Ta z colgate jest naprawdę delikatna i powinnaś poczuć różnicę.Dobrze działa też taka płukanka DENTOSEPT,ale w ciąży lepiej jej nie stosować,bo jest na alkoholu i zawiera szałwię :-( .

Niutka26-dobrze,że udało się wyjaśnić z tym ZUSEM.Biedulko współczuję tych ból nóg-pewnie masz rację,że to od kręgosłupa,tym bardziej,że pojawia się drętwienie.

Lorelei_l-mam wrażenie,że dzięki Tobie,będziemy zabezpieczone na wszelką okoliczność-zapisuję sobie Twoje rady.Dzięki :-*.

Zgłoś nadużycie #12083 8 stycznia 2014, 12:50

Ewka jak obijam się cały dzień w domu to odpocznę :D Nie mogę się zmusić do prasowania,a czeka mnie cała paczuszka ubranek.. Dobrze,że chociaż prać nie muszę bo koleżanka wysyłając te wszystkie ubranka wszystko wcześniej wyprała w proszku dla dzieci :) Dziś suszą się tylko pościele,kocyki i kilka ubranek,które kupiliśmy sami, mąż pisze się na prasowanko,w tym tygodniu musimy już zacząć,żebym mogła spakować ubranka dla Małego. :) Bo ja to dalej się nie spakowałam,ale do soboty jeszcze daję sobie czas a potem to poprosze Was o zlanie mi pupska :) Chociaż tak wirtualnie :D

Zgłoś nadużycie #12084 8 stycznia 2014, 12:55

O Niutka dobrze że rozwiązała się sprawa z zusem :-) dokładnie jakby byli prywatną firmą może bardziej zabiegaliby o klienta. Co do bóli nóg- współczuję :-( ja mam coś takiego że nie mogę utrzymać ich na jednym miejscu, co chwilę muszę zmienić pozycję- to nie jest ani ból ani mrowienie- u mnie to się nazywa zespół niespokojnych nog czy coś takiego. Przed ciążą też to miałam ale rzadziej a teraz to prawdziwa gehenna jak kładę się każdego wieczoru do łóżka. Muszę co chwilę ruszać nogami. Aż męża to denerwuje-ostatnio mi nawet to powiedział :-( a mi jak na złość nic na to nie pomaga nawet magnez :-(
Ece ja muszę na kibelku siadać jak męża nie ma by założyć skarpetki :-) zazdroszczę wanny ( ja mam kabinę prysznicową).
Ewa faktycznie naprodukowałyśmy :-D jak wrócę od lekarza to pewnie znowu będę Was nadrabiać :-D

Zgłoś nadużycie #12085 8 stycznia 2014, 13:03

ewka90 Gotowa na wszystko
Niutka ja pranie już zaczęłam ale do prasowania nadal nie mogę się zmusić, a chcę w tym tygodniu to wszystko skończyć, żeby już było gotowe :) Czekam jeszcze na trzy przesyłki i prawie wszystko już mam :)

Kincia i Dorotka gdzie jesteście?

Zgłoś nadużycie #12086 8 stycznia 2014, 13:03

Niutka ja też nie spakowana- a co gorsza to nawet to nic nie mam ani wyprane ani wyprasowane :-( ciężko mi męża zmobilizować, obiecuje mi codziennie że za to się zabierze ale zawsze cos innego wypadnie mu do ogarniecia w domu :-( oby lekarz pozwolił mi choć trochę zwiększyć aktywność, bynajmniej na siedząco mogłabym poprasćowa

Zgłoś nadużycie #12087 8 stycznia 2014, 13:31

diaglab jakbym mojego męża słyszała :D
ale myślę,że w końcu nam pomogą :) tak jak my pomarudzą,pomarudzą i zrobią,choć ja jestem z tym że wolę od razu i później mieć spokój, tylko w tym wypadku ciężko mi jest stać i musi mi ktoś pomóc..
Gdyby tak można było prasowac na siedząco to byłaby bajka :D Tylko,że znowu kręgosłup dawałby się wez naki :D heheh ojjj my to mamy :D
Dorotka pewnie wsunęła pyszny obiadek i teraz albo już jest w domu albo jedzie do niego :) Ja też polubiłam szpitalne jedzonko,jakbym mogła wylizałabym talerz,ale wstyd było :D :D
Kincia odezwij się co u Ciebie,jak minęła noc?
Mam nadzieję,że dobrze!

Zgłoś nadużycie #12088 8 stycznia 2014, 13:43

Niutka26 napisał(a)

diaglab jakbym mojego męża słyszała :D
ale myślę,że w końcu nam pomogą :) tak jak my pomarudzą,pomarudzą i zrobią,choć ja jestem z tym że wolę od razu i później mieć spokój, tylko w tym wypadku ciężko mi jest stać i musi mi ktoś pomóc..
Gdyby tak można było prasowac na siedząco to byłaby bajka :D Tylko,że znowu kręgosłup dawałby się wez naki :D heheh ojjj my to mamy :D
Dorotka pewnie wsunęła pyszny obiadek i teraz albo już jest w domu albo jedzie do niego :) Ja też polubiłam szpitalne jedzonko,jakbym mogła wylizałabym talerz,ale wstyd było :D :D
Kincia odezwij się co u Ciebie,jak minęła noc?
Mam nadzieję,że dobrze!

Cieszę się że nie jestem w tym osamotniona :-) jak już myślałam sobie tak że jak za to nie będzie chciał się wziąć to powiem mu że w takim razie koniec z leżeniem, wstaje i wszystko sama przygotuje- to powinno zadziałać na Niego-odrazu rzuci wszystko bylebym nie wstawała :-D ostatnio wyprobowalam już ten sposób, chodził jak w zegarku hihi :-D wiem, jestem okrutna :-D
Oj ból pleców napewno nie należy do przyjemnych.. Ale jeszcze troszkę Niutka musimy się pomęczyć, dosłownie parę tygodni a szybko to nam zleci :-)
Aż tak Ci smakował o jedzenie szpitalne?! To ja mam uraz psychiczny :-D

Zgłoś nadużycie #12089 8 stycznia 2014, 13:52

Dziewczyny w jakiej temperaturze pierzecie ubranka? W takiej jaka jest na metce czy w 90 st. Żeby się wyparzyly?

Zgłoś nadużycie #12090 8 stycznia 2014, 13:54

basza Fajna mama
Niutka a masz ta.poduche dla kobiet w ciazy, moze.jakichs spektakularnych rezultatwo.nie ma...ale troszke pomaga. Ja wlaze tez pod prysznic i hydromasaz dyszami robie tez cout lepiej, ale W. stoi i krzyczy: wylazic juz dosc tego stania :-) .

Co do prania i prasowania to u mnie suszy sie ostatnie pranie. Wszystko poza dzisiejszym mam juz poprasowane dzieki Mamie :-) bo moj W. i zelazko hmm... no mogloby byc ciekawie, a jak.wstawia pranie to.robi mi zdjecie posegregowanych ciuchow, a Ja wprowadzam poprawki :-) . A i jeazcze kolezanka od ktorej dostaje ciuszki dla Ninki sama.wszystkie pierze i prasuje, bede gotowe - taka przyjaciola to Skarb :-) .

Moj Małż wczoraj wzial sie za skladanie kolyski, ale oczywiscie tysiac innych rzeczy trzeba bylo zrobic.

No, a co do torby to Ja codziennie mam zamiar sie pakowac :-) .

Niutka dobrze ze z zusem wszystko jasne.

Kincia.i Dorotka proszę się odezwać , bo bez Was to bezsensu.