Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #11811 6 stycznia 2014, 12:56

diaglab Gotowa na wszystko
Dziękuję Kirsti za bardzo przydatne rady. Wyprobuje je jak mnie złapie. u mnie na obiad kapusniaczek mojego mężusia :-D

Zgłoś nadużycie #11812 6 stycznia 2014, 13:01

kirsti30 napisał(a)

a wogóle szukałam zegarka na ręke, bo dobrze zacząć się do niego przyzwyczajać i wyobraźcie sobie wszystkie siadły :( baterie wrrrr.

Niestety urok rzeczy martwych :-D jak jest przydatne to zawsze się zepsuje

Zgłoś nadużycie #11813 6 stycznia 2014, 13:04

kirsti30 napisał(a)

a wogóle szukałam zegarka na ręke, bo dobrze zacząć się do niego przyzwyczajać i wyobraźcie sobie wszystkie siadły :( baterie wrrrr.

Niestety urok rzeczy martwych :-D jak jest przydatne to zawsze się zepsuje

Zgłoś nadużycie #11814 6 stycznia 2014, 14:45

ewka90 Gotowa na wszystko
Diglab dobrze, że się odezwałaś wreszcie :) Współczuję tych duszności... Pewnie rady Kirsti się przydają :)

Kirsti ja też jestem rozkojarzona od jakiegoś czasu...
Włączyłam właśnie pralkę z pierwszym praniem rzeczy Małego... :)

Dziewczyny kupowałyście koszule do szpitala na allegro? Możecie mi coś polecić? Mam dwie ale myślę, że to za mało, bo jedna do porodu, druga na przebranie a potem w czym będę tam leżeć... Nigdy nie wiadomo jak długo nas będą trzymać.

Zgłoś nadużycie #11815 6 stycznia 2014, 14:47

Konto usunięte

diaglab napisał(a)

Hej :-)
Przepraszam że do Was nie zaglądałam ale miałam gości od sb plus z rana w sb.badania lab. Oj dużo się u Was działo, wczoraj w nocy nadrabiałam zaległości bo standardowo usnąć nie mogłamale niestety nie pamiętam wszystkiego o czym pisałyscie :-(
Przede wszystkim Kiniaa cieszę się że cała i zdrowa w dwupaku wróciłaś do domku, pochwal się wynikami z usg i zdjęciem jak masz :-) masz współczuję że do pracy musisz dziś iść, ja bym pewnie nie wstała po tak długim wolnym :-P mam nadzieję że pobyt w Polsce udany :-)
Ece byłam w szoku jak zobaczyłam wagę Aduni- czytałam kilka razy post i przecieralam oczy czy dobrze widzę :-P faktycznie może być to uwarunkowane genetycznie skoro teść i mąż też byli dość duzi jak się urodzili ( 6 kg wow!)ale tak jak pisałaś usg też " przełamuje" trochę z wagą. Jednym słowem masz kogo dźwigać :-D ale przyznaj że to słodki ciężar ;-) co do odżywiania w okresie połogu to ponoć tylko w Polsce stosuje się diety, w innych krajach je się wszystko na co ma się ochotę. moja koleżanka jadła tylko chleb z masłem. Dla mnie to trochę głupota bo brakuje nam wtedy witamin a skąd je dostarczyć?
Kto miał jeszcze wizyty ( niestety nie pamiętam dokładnie z góry sorki za błędy- Qasha?, Niutka?, Lorelei) cieszę się że rosną Wam zdrowe dzieciaczki :-) i
Kirsti, Basza i Kincia szczerze współczuję skurczy :-( mam nadzieję że leki pomogą i nie będziecie tak bardzo cierpieć i stresowac się :-o Kincia cieszę się że stronka " Rodzic po ludzku" przydała Ci się :-) Kirsti mam nadzieję że transakcja udana, a o oponach każdy może zapomnieć-ja napewno bym zapomniała-ostatnio nieźle jestem roztrzepana, nie mogę się skoncentrować. Baszko kochana trzymaj Ninke w ryzach, nie może jeszcze wyjść :-) daj znać kiedy termin cesarki :-)
Niutka i Kincia no to macie przeboje z królikami, ale napewno szybko im wybaczacie takie psoty bo bez nich byłoby Wam pewnie smutno a tak zawsze coś się dzieje :-)
Dorotka kochana mam nadzieję że szybko Cię wypiszą :-) dobrze że wszystko z Tobą i Igorkiem jest w porządku a ktg też uwielbiam ( choć miałam raz ale to niesamowite uczucie posłuchać serduszka istotki, która w Nas jest) :-) przynajmniej zobaczysz jak jest na oddziale a od dziewczyn które z Tobą leżą napewno dowiesz się coś ciekawego :-) może któraś już rodziła :-) no i poznasz personel :-)
Babeluniek co do liczby dzieci to my chcemy dwójkę,ale jak wyjdzieto zobaczymy, oby jedno najpierw urodziło się całe i zdrowe :-) jak się czujesz kochana? :-)
Anett Ty kujonie gratki 5 z egzaminu :-) już kiedyś mówiłam że zdolniacha z Ciebie. Super ze w końcu z organizacją kącika dla Twojego synka w końcu coś ruszyło :-)
Qasha poraz kolejny podziwiam Cię - pranie i prasowanie ubranek plus praca szok! :-) a Staś faktycznie będzie rajdowcem po mamie :-) ( 2000 km wow!)
Widzę że u wszystkich już był ksiądz-to ja będę na samym końcu-u mnie dopiero w pt. Wieczorem ma być :-(
Lorelei udanej jutrzejszej wizyty :-) w końcu zobaczysz swój skarb :-)
Ja mam wizytę w środę :-) mój bąbel coraz bardziej naciska mi na pochwę a jego ruchy okropnie bolą :-(
A Ece mi też chce się mega pić! Jestem w szoku bo normalnie nigdy tyle nie pochłaniam wody :-D do tego budze się mokra rano :-(
Czy Wam też jest duszno? Ja czasem oddechu złapać nie mogę ( do tego obrzekniete błony sluzowe nosa)- wczoraj przy takim napadzie duszności nieźle ciśnienie mi spadło aż mroczki przed oczami miałam :-(

Diaglab no wkońcu do nas zajrzałaś :) mam nadzieje że badania wyjdą wzorowo :) duszno mi również ,ale mi już chyba wszystko dolega :P aż głupio mi tak marudzić :( aa i krew z nosa mi leci rano ,czy Tobie tez to się zdarza? trzymaj się Kochana cieszę się że się odezwałaś :*

Zgłoś nadużycie #11816 6 stycznia 2014, 15:15

Kincia krew z nosa mam za kazdym razem na chusteczkach, juz sie przyzwyczailam :-) cale szczescie morfologia super mi wyszla, czego o osadzie moczu powiedziec nie moge-znowu wskazuje na zakazenie pomimo ze nic mnie nie boli -powtorka z rozrywki sprzed 2 m-cy ...
wow Kincia Ty juz 9 m-c zaczelas :-) gratuluje :-) jak to szybko leci :-)
Widzialyscie jak szybko Styczniowki rozpakowuja sie? :-)

Zgłoś nadużycie #11817 6 stycznia 2014, 15:22

ewka90 Gotowa na wszystko
Diglab właśnie czytam sobie i faktycznie już chyba 9 rozpakowanych jak dobrze naliczyłam :) )

Zgłoś nadużycie #11818 6 stycznia 2014, 15:23

Konto usunięte

diaglab napisał(a)

Kincia krew z nosa mam za kazdym razem na chusteczkach, juz sie przyzwyczailam :-) cale szczescie morfologia super mi wyszla, czego o osadzie moczu powiedziec nie moge-znowu wskazuje na zakazenie pomimo ze nic mnie nie boli -powtorka z rozrywki sprzed 2 m-cy ...
wow Kincia Ty juz 9 m-c zaczelas :-) gratuluje :-) jak to szybko leci :-)
Widzialyscie jak szybko Styczniowki rozpakowuja sie? :-)

ufff to czyli to nic poważnego ta krew z nosa :) fajnie że morfologia ok :) Kochana ja mocz zawsze mam ,albo z jakimiś bakteriami ,albo leukocyty podniesione.. i też nic mnie nie boli dziwne :) teraz lekarz zalecił mi brać żurawit i sama jestem ciekawa jak mi mocz wyjdzie za 2 tyg :) dziękuje za gratki :* ile już styczniówek rozpakowanych ? :D

Zgłoś nadużycie #11819 6 stycznia 2014, 15:24

http://allegro.pl/koszula-do-porodu-karmienia-100-bawelna-rozm-s-m-i3804545909.h...

Ewa ja mam dwie stad, sa bawelniane i bardzo wygodne :-)

Zgłoś nadużycie #11820 6 stycznia 2014, 15:30

kincia napisał(a)

ufff to czyli to nic poważnego ta krew z nosa :) fajnie że morfologia ok :) Kochana ja mocz zawsze mam ,albo z jakimiś bakteriami ,albo leukocyty podniesione.. i też nic mnie nie boli dziwne :) teraz lekarz zalecił mi brać żurawit i sama jestem ciekawa jak mi mocz wyjdzie za 2 tyg :) dziękuje za gratki :* ile już styczniówek rozpakowanych ? :D

no ja tez leukocyty i bakterie- mam. nadzieje ze moj gin nie bedzie faszerowal znowu antybiotykamii na darmo.
juz sie pogubilam ile :-) ciekawe czy my tez w takim tempie bedziemy witac na swiecie nasze bobaski :-)

Zgłoś nadużycie #11821 6 stycznia 2014, 16:04

qasha Fajna mama
diaglab - super ze sie odezwałaś :) dobrze pamietalas, miałam wizyte i ze Stasiem wszystko ok :) waży już mały duży chłopczyk 2955 g :)

co do pragnienia ciaglego picia i odczucia gorąca w nocy (i nie tylko) - to na pocieszenie - mam tak od około 23-24 tygodnia ciazy :D
mój A nie nadąża wody kupować, a w nocy - jest mi tak gorąco że praktycznie codziennie budze sie mokra :/

co do styczniówek, to rzeczywiscie tam juz emocjnonująco :) po kolei rozpakowują się dziewczyny :) ale faaaaaaajnie :) mamusie już niedługo na nas kolej :)

ja bardzo chciałabym po 20 stycznia urodzić tak do konca stycznia :) ehhh bede sie starała wszelkimi metodami zmusić Stasia do przywitania z rodzicami ;)

Zgłoś nadużycie #11822 6 stycznia 2014, 16:11

Konto usunięte

diaglab napisał(a)

no ja tez leukocyty i bakterie- mam. nadzieje ze moj gin nie bedzie faszerowal znowu antybiotykamii na darmo.
juz sie pogubilam ile :-) ciekawe czy my tez w takim tempie bedziemy witac na swiecie nasze bobaski :-)

Teraz w 3 trymestrze chyba nic na zapalenie pęcherza Ci nie przepiszą ,bo wszystko prawie zabronione na końcówce ciąży :) może zakwaś trochę organizm ,kapucha ,cytryny żurawina ,chociaż u mnie to nic nie pomogło ,bo może za mało tego jadłam hihi :) życzę aby pęcherz się unormował ! :) mój na pewno nie dojdzie nigdy do siebie ,bo mam przewlekłe zapalenie od kilku lat.
Jejku styczniówki faktycznie działają szybko :P ja tam teraz zmieniłam zdanie :P wolałabym urodzić w 40 tc bo wyczytałam gdzieś że płuca dziecka rozwijają się do 40 Tc właśnie :)
No ale pewno wszystkie po koleji się rozpakujemy :D ale będzie fajnie :) każdy poród inny ,będziemy mogły opowiedzieć swoje historie :)

Zgłoś nadużycie #11823 6 stycznia 2014, 16:36

Dorota93 Supermama
Pozdrowionka dziewczynki. Jutro raczej do domku, wesolo tu mamy. Dopiero ode mnie goscie poszli. Ktg wychodzi ladnie :)

Zgłoś nadużycie #11824 6 stycznia 2014, 16:38

qasha Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

Pozdrowionka dziewczynki. Jutro raczej do domku, wesolo tu mamy. Dopiero ode mnie goscie poszli. Ktg wychodzi ladnie :)

nooo to super wieści :) no i ważne że masz fajne towarzystwo :)

Zgłoś nadużycie #11825 6 stycznia 2014, 16:47

Dorota93 Supermama
No dwie jutro rodza, a jedna ma termin na ten co ja ale jej dziewczynka wazy juz prawie 3 kg. Woec ece nie martw sie :P
W ogole Igor to rodzynek na sali :)
Ciekawe jak moja szyjka hm.
A diaglab dobrze, ze juz jestes :)

Zgłoś nadużycie #11826 6 stycznia 2014, 16:59

qasha Fajna mama
Dorota nooo 3 kg to tak jak mój Staś :D hehe :D

Zgłoś nadużycie #11827 6 stycznia 2014, 17:03

Niutka26 Gotowa na wszystko
Hej kobietki!
Kiniaa witaj znów na forum :) Pusto bez Ciebie było,cały czas kogoś jeszcze brakowało :)
Jak doczytałam byłaś u rodziny w znajomych stronach :) Moja siostra mieszka blisko Biłgoraja i Zwierzyńca :) Także często bywam w tamtych stronach :)
Dorotko -to chociaż miałaś wesoło i Ci się nie nudziło :) oby do jutra :)
Aż muszę poczytać co tam u styczniówek,strach mnie ogarnia jak sobie pomyślę,że jeszcze chwila i my będziemy meldować ,że już rozpakowane :) Ciekawe kto pierwszy zacznie :)
Dioaglab witaj po weekendowo :) Miałaś trochę do nadrobienia :)
Lorele_i udanej wizyty !
Kincia współczuje tych dolegliwości :( Oby już niedługo ustąpiły !
Kirsti i jak autko sprzedane?
Pisałyście o ktg,fajna sprawa. Chyba najprzyjemniejsza w trakcie całego pobytu w szpitalu. Mi dodatkowo położna mierzy tętno dziecka przed każdą wizytą w przychodni.Do tego waga,ciśnienie,pytanie o dolegliwości.. Też to macie ( pytanie do tych mam,które nie chodzą prywatnie) ?
teraz mam wizytę 13-go ,potem już co tydzień,tak wychodzi z karty ciąży. Wcześniej - miałam co miesiąc,potem co dwa tygodnie.
Wam też? Czy to wg lekarza jest ustalane? ( np.jeśli jest konieczność to częściej a jeśli nie to później)

Zgłoś nadużycie #11828 6 stycznia 2014, 17:06

Qasha duzego synka już masz :-) ważne że zdrowy :-) na ok. 20 stycznia masz już termin? Życzę Ci abyś urodziła kiedy najbardziej Ci odpowiada :-) chyba każda z Nas chciałaby już ujrzeć swoje maleństwo " na żywo" ale lepiej niech jeszcze posiedzą :-D
Kincia jadlam suszona żurawine przed badaniami i dużo kapusty kiszonej i jak widzisz u mnie też to nic nie dało :-( pewnie to fizjologiczna flora tak jak wtedy, po prostu synek chyba za bardzo główką uciska mi pęcherz, jest zastój moczu bo zauważyłam od paru dni że rzadziej chodzę do wc a długa inkubacja moczu w pecherzu jednak sprzyja namnazaniu bakterii. Po ciąży mam nadzieję że wróci nam wszystko do normy :-) a z tymi płucami też w jednym artykule wyczytalam tak jak Ty ale w większości jest że do 37 są już dojrzałe i można dziecko urodzić :-) do 40 tyg. Chyba wszystkie narządy lepiej dojrzewają ale jak urodzi się po 37 tyg. To dziecku nic nie zagraża i jest zdrowe :-)
Dorota super że fajną masz tam atmosferę :-) trzymajcie się tam z Igorkiem. No jak rodzynek z Niego to powodzenie ma tam chyba już a Ty potencjalne synowe hihi :-D

Zgłoś nadużycie #11829 6 stycznia 2014, 17:10

Oj Niutka było co nadrabiać :-D ponad 10 stron :-D !
U mnie lekarz na wizycie zawsze mierzy tetno małego i pyta o dolegliwości a co do częstotliwości wizyt to od tej środowej już co 2 tygodnie będę mieć :-)

Zgłoś nadużycie #11830 6 stycznia 2014, 17:10

qasha Fajna mama
diaglab - termin mam wg om na 4 luty a wg wielu usg na 29 styczen :)

Niutka - ja byłam teraz u lekarza i dopiero mam pojsc (o ile sie nic nie bedzie działo) w termin swojego porodu. wczesniejszych ktg tez nie mam zalecanych. ale z tego co zauwazylam to co lekarz taka metoda z wizytami i ktg.
wiadomo, jak sie cos dzieje, jakies skurcze, brak wyczuwalnych ruchów itp to jak najszybciej albo do lekarza albo na ip.