Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #11731 5 stycznia 2014, 18:16

Konto usunięte

basza napisał(a)

Lorelai ach te Twoje spacery - no ale jak tu nie korzystać z takiej wiosny.

Kincia a Ty już listę zakupową zamknęłas? I dzięki za rady odnośnie kilutka bo Ja nic nie wiem :-/. Czy zdecydowalas sie na woombiaka ?? Ja jak patrze jak macica sie naokraglo.kurczy a mala caly czas sie rozpycha wiem tzn wydaje mi sie,.ze. w Ninki przypadku moze sie to sprawdzic :-) . Takze jutro zamawiam. Acha i jeszcze dziekuje za stronke ze stanikami jeden tak mi sie bardzo podoba, musze aie obmierzyc i bede zamawiac.

Ece Ty mi.juz nie opowiadaj o swoim zolwim.tempie Ty to błyskawica jesteś.

Anett zdolna kobietko - gratulacje.i wyrazy uznania i podziwu za wytrzymałość.

Dorotka a jak brzusio i biegunka ??

Brakują mi koszule 2 do porodu ,bo chcę wziąść z 4 :) kosmetyki takie malusienkie w rossmanie są ,bo nie mam zamiaru brać takich wielkich opakowań szamponu czy żelu :) no i z dwie zgrzewki małej wody w samochód trzeba schować :) też nic nie wiem w sumie o tym kikucie :P tylko położna mi mówiła że raz dziennie przetrzeć spirytusem i starczy :) woombiaka kupuję na 100% ! Tylko nie wiem czy tego zamówić co ma średnie otulanie ,czy tego co mocniej otula ? Chyba ten średni bedzie ok ,bo znów może być za ciasno...jeszcze tylko kolor :P ten w "żyrafę" mi się podoba :P

Zgłoś nadużycie #11732 5 stycznia 2014, 18:20

Konto usunięte

Dorota93 napisał(a)

Za godzine obchod ;) oby mi powiedzieli ze do domu jutro

Trzymam kciuki !! :*

Zgłoś nadużycie #11733 5 stycznia 2014, 18:26

Dorota93 Supermama
Plusem jest to, ze moge byc z wami tez tutaj :)

Zgłoś nadużycie #11734 5 stycznia 2014, 18:49

basza Fajna mama
Kincia mi się kilka tych woombiakow podoba :-) taki w paski mi się poeoba, Ja chyba pierwszego kupię tego co mocniej otula... a potem słabiej. Koszulek mam 5 chyba wystarczy, moze nie bede sie.az tak packac ;-) .

Dorotka najwazniejsze ze z Wami ok :-) i Ja tez sie ciesze ze jestes. Przykri mi, ze lezysz w szpitalu.. ale najwazniejsze ze zwolnisz chociaz z przymusu :-( .

Zgłoś nadużycie #11735 5 stycznia 2014, 18:55

Dorota93 Supermama
Nie mam co zwalniac bo ostatnio juz bylam tak slaba ze nic nie robilam....
Woombie dla mnie wyglada strasznie dziewczyny :P

Zgłoś nadużycie #11736 5 stycznia 2014, 18:58

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witajcie mamusie :)
Dorotko - dobrze,że już wszystko się wyjaśniło,mam nadzieję,że biegunka przejdzie Ci całkiem i że skurcze w końcu ustąpią. Trzymam kciuki za Was! A Igorek taki duży jak mój Domiś :) Tez 2,5kg :)
Anett gratki! Piąteczka- no no no! Super ;D Podziwam za wysiedzenie! Mi w święta d..pka chciała odpaść z siedzenia na kości ogonowej :D
Kincia uważaj na siebie,nanm nadzieję,że Diana wytrzyma do końca,a jak nie to chociaż niech zapoczątkuje lutowe a nie styczniowe mamusie :)
Dziewczyny a co to jest ten woombiak? :D wpisałam w wujka i nic nie wyskoczyło :P hehe chyba coś mnie ominęło.. :D
Ece ale Ada duuuża :) Może do taty się wdała? W sumie cc też nie należy do przyjemnych,ale zawsze ominą Cię pierwsze etapy porodu i bolesne skurcze-coś za coś,najgorsza opcja to chyba wtedy,gdy pomęczą nas ze 20 godzin skurcze,a na koniec lekarz i tak wyślę na cesarkę :/

Zgłoś nadużycie #11737 5 stycznia 2014, 19:01

basza Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

Nie mam co zwalniac bo ostatnio juz bylam tak slaba ze nic nie robilam....
Woombie dla mnie wyglada strasznie dziewczyny :P

No.nie wyglada ciekawie... ale naczytalam sie opinii i jestem zachwycona tym co rodzice piszą :-)

Zgłoś nadużycie #11738 5 stycznia 2014, 19:02

Dorota93 Supermama
Niutka wiec idziemy leb w leb :) a ten wombie to ten kokon do dziecka xD juz kiedys dzoewczyny pokazywaly ;)

Zgłoś nadużycie #11739 5 stycznia 2014, 19:02

basza Fajna mama

Niutka26 napisał(a)

Witajcie mamusie :)
Dorotko - dobrze,że już wszystko się wyjaśniło,mam nadzieję,że biegunka przejdzie Ci całkiem i że skurcze w końcu ustąpią. Trzymam kciuki za Was! A Igorek taki duży jak mój Domiś :) Tez 2,5kg :)
Anett gratki! Piąteczka- no no no! Super ;D Podziwam za wysiedzenie! Mi w święta d..pka chciała odpaść z siedzenia na kości ogonowej :D
Kincia uważaj na siebie,nanm nadzieję,że Diana wytrzyma do końca,a jak nie to chociaż niech zapoczątkuje lutowe a nie styczniowe mamusie :)
Dziewczyny a co to jest ten woombiak? :D wpisałam w wujka i nic nie wyskoczyło :P hehe chyba coś mnie ominęło.. :D
Ece ale Ada duuuża :) Może do taty się wdała? W sumie cc też nie należy do przyjemnych,ale zawsze ominą Cię pierwsze etapy porodu i bolesne skurcze-coś za coś,najgorsza opcja to chyba wtedy,gdy pomęczą nas ze 20 godzin skurcze,a na koniec lekarz i tak wyślę na cesarkę :/

woombie Kochana na stronie chyba otulacze.pl :-)

Zgłoś nadużycie #11740 5 stycznia 2014, 19:03

czy to to? http://www.woombie.com/Levi.jpg

Zgłoś nadużycie #11741 5 stycznia 2014, 19:05

basza Fajna mama
Tak to to :-)

Zgłoś nadużycie #11742 5 stycznia 2014, 19:15

to coś jak kiedyś rożek,prawda? no mi sie osobiście nie podoba :D ale wiadomo-różne są gusty i guściki :D

ja dzisiaj dołączyłam do grona niewyspanych i dotkniętych dolegliwościami :/
Miałam masakryczną noc- nie dość że w ogóle nie mogłam spać na boku ( którymkolwiek) bo coś mnie strasznie uwierało,kuło i bolało to jeszcze co chwilę musiałam siadać na łóżku,bo ciężko mi było oddychać.. Na wznak też nie wolno,więc nie pozostało mi nic innego jak postawić poduszki do pionu i próbować zasnąć na siedząco...
Gdy w reszcie się udało swoje harce zaczął królik,który tupał o spód klatki tak mocno,że nas obudził. Gdy mąż wykrył problem ( brak wody w poidełku) zaraz załatwił sprawę,wlewając futrzakowi wody .ten się miło odwdzięczył gryząc go mocno w palucha :D
Ojjjj się działo, działo :D

Zgłoś nadużycie #11743 5 stycznia 2014, 19:17

Dorota93 Supermama
Co za noc hihi :)
U mnie byl bol placz i zwijanie w klebek i sasiedzi pewnie obudzeni przez moje wrzaski xD

Zgłoś nadużycie #11744 5 stycznia 2014, 19:17

Konto usunięte
Basza 5 koszul to spoko ! :D ja boje się właśnie ze się pobrudze ,lub z dołu się zachlapie :P ten pomarańczowy w paski ? :D wiesz co moze i masz racje że na początek lepszy mocniejszy,bo teraz też mają malusieńko miejsca w brzuchach... Dzięki za Twoją wypowiedz :P zdecyduje się na ten bardziej otulający chyba :) też jestem zachwycona tym co piszą o woombie :)
Dorota myślisz że mi się będzie podobało moje dziecko w tym kokonie ? :D przeciez to wygląda jak kaftan... Ale ja chcę zapewnić spokój i wyciszenie Dianie po porodzie i wiem że woobi to nam da :) swoją drogą czytałam na forach ze nie jedna mama się zażekała ze tego nie kupi ,ze to okropnie wygląda ,a gdy przyszły nieprzespane noce i kolki to zamawiały żeby się ratować i są zachwycone :) to wymyślił jakiś tam profesor
Niutka wytrzymamy mam nadzieje ! Swoją drogą mamy jeszcze sporo wydatków ,teraz jestem na l4 i jest płatne 100% a macierzyński chyba z 80% wypłacają ,także niech się Diana jeszcze tak nie śpieszy :D haha nie żartuje nie kasa ważna tylko dzidziuś :) sama sobie dzień wybierze pewnie :)

Wiecie co ja nie potrafie myśleć o niczym innym jak o porodzie.. Na chwilę się oderwę od tych myśli i zaraz znów mi wracają :) wyobrażam sobie ból ,jak wygląda Diana ,czy mój mąż nie ucieknie z sali jak zobaczy tą rzeź :D haha też tak macie ?

Zgłoś nadużycie #11745 5 stycznia 2014, 19:25

Konto usunięte

Niutka26 napisał(a)

to coś jak kiedyś rożek,prawda? no mi sie osobiście nie podoba :D ale wiadomo-różne są gusty i guściki :D

ja dzisiaj dołączyłam do grona niewyspanych i dotkniętych dolegliwościami :/
Miałam masakryczną noc- nie dość że w ogóle nie mogłam spać na boku ( którymkolwiek) bo coś mnie strasznie uwierało,kuło i bolało to jeszcze co chwilę musiałam siadać na łóżku,bo ciężko mi było oddychać.. Na wznak też nie wolno,więc nie pozostało mi nic innego jak postawić poduszki do pionu i próbować zasnąć na siedząco...
Gdy w reszcie się udało swoje harce zaczął królik,który tupał o spód klatki tak mocno,że nas obudził. Gdy mąż wykrył problem ( brak wody w poidełku) zaraz załatwił sprawę,wlewając futrzakowi wody .ten się miło odwdzięczył gryząc go mocno w palucha :D
Ojjjj się działo, działo :D

O matko :( ale się nacierpiałaś ! :( a teraz już ok ? No ze spaniem to jest teraz coraz gorzej :( ale musimy dać rade jakoś ! Sama mam królika i wiem jakie potrafią być xD nie mieszka z nami już od kilku dobrych miesięcy ,bo spać nie dawał no i jak ktoś do klatki podchodził to sikał na odległość :D ( na serio takiego czegoś chyba jeszcze nikt nie widział ,ściany wkoło klatki wszystkie obsikane mieliśmy ,masakra! Malowanie było co tydzień ,bo ściany białe ) weterynarz polecił go wykastrować ,ale mój mąż nie lubi robić takich rzeczy zwierzaką i się nie zgodził ,to uszaty zamieszkuje obecnie ogród zimowy teściowej :) mama wszyskie kwiaty w doniczkach ma często poprzesadzane ,bo mu się chyba aranżacja kwiatów nie podoba :D

Zgłoś nadużycie #11746 5 stycznia 2014, 19:27

Dorota93 Supermama
Kincia ja tak mam. Boje sie tego okropnego bolu..... :(

Zgłoś nadużycie #11747 5 stycznia 2014, 19:34

Konto usunięte

Dorota93 napisał(a)

Kincia ja tak mam. Boje sie tego okropnego bolu..... :(

Dobra już jest raźniej bo boimy się razem ! :D :*

Zgłoś nadużycie #11748 5 stycznia 2014, 19:36

Dorota93 Supermama
Razniej by bylo razem na porodowce :D

Zgłoś nadużycie #11749 5 stycznia 2014, 19:36

hehe z tym sikaniem to ciekawie musiało to wyglądać :D :D
nasz aż tak nie szaleje,dlatego został z nami,kot niestety musiał przejść eksmisję,co w sumie wyszło mu tylko na dobre,bo teraz ma u moich rodziców na wsi jak w bajce :0 swój własny spacerniak,wybieg :D kuwetę na dworze i do tego stary,kaflowy piec który po prostu kocha! :D tylko cały dzień na nim leży,wysoko nad naszymi głowami( koty to lubią) i poza tym ma tylko przerwy na jedzenie i mycie ( co też robi przynajmniej co godzinę) :P

A teraz już wszystko w porządku-gdzieś nad ranem spróbowałam położyć się na prawym boku i jakoś dałam radę,choć po niedługim czasie we znaki dały się bóle nóg .. Ale trzeba się przyzwyczaić,że już tak do końca będzie..To wszystko chyba po to,żeby się powoli odzwyczajać od snu,już niedługo kto inny będzie nas budził co 2-3 godziny :)

Zgłoś nadużycie #11750 5 stycznia 2014, 19:37

lorelei_l Fajna mama
Hej :)

Katar mnie jakoś zaczął męczyć :/ grrr zaraz sobie jakieś inhalacje zrobią
Dorota NFZ płaci chyba dopiero od 3 doby za pacjenta, ale może nie będą Cię na siłę trzymać w szpitalu, skoro nie ma podstaw, a zazwyczaj jest tak, że mają za mało miejsc. Jedno jest pewnie lepiej jak Cię mają pod obserwacją, bo odwodnienie może być groźne.
Kincia ja chyba zostanę na początku przy zawijaniu w kocyk, zawsze to jakaś oszczędność :) Koszul do porodu wezmę dwie- do więcej nie mam :) a w drugiej fazie będę pewnie mieć dokumentnie gdzieś czy jestem brudna :D będę chciała, żeby już było po wszystkim
Niutka mam nadzieję, że dziś będziesz mogła spokojnie odespać, bo potem cały kolejny dzień jest taki niefajny

Chyba każda z nas tak ma, że z jednej strony to już by chciała być po i mieć koło siebie zdrowego Malucha, a z drugiej strony boi się porodu i tego czy sobie poradzi z nowymi wyzwaniami :) ale skoro ludzie mają więcej niż jedno dziecko to raczej da się to przeżyć :D