Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #11591 3 stycznia 2014, 20:46

Konto usunięte
ale jest! uprać i uprasować się da :) ogarniesz to moment :P chociaż te Twoje góry ciuszków... :D hahah

Zgłoś nadużycie #11592 3 stycznia 2014, 20:46

Dorota93 Supermama
torba tez nie jest gotowa :P

Zgłoś nadużycie #11593 3 stycznia 2014, 20:46

Dorota93 Supermama
bardziej stawiający się brzuch nie daję porobić nic :/

Zgłoś nadużycie #11594 3 stycznia 2014, 20:57

Konto usunięte

Dorota93 napisał(a)

bardziej stawiający się brzuch nie daję porobić nic :/

odpocznij troche chudasku :*

Zgłoś nadużycie #11595 3 stycznia 2014, 21:01

Dorota93 Supermama

kincia napisał(a)

odpocznij troche chudasku :*

grubas sie odezwal :D
nic ide lezec bo o 24 trzeba zrobic herbatke na zatoki mezulkowi :)

Zgłoś nadużycie #11596 3 stycznia 2014, 21:13

Dorota93 Supermama
Chyba jednak nie zasne tak ten brzuch boli, no trudno przezyjemy.

Zgłoś nadużycie #11597 3 stycznia 2014, 21:43

ewka90 Gotowa na wszystko
Oj Dorotka współczuję tego bólu brzucha... a magnez bierzesz?

Zgłoś nadużycie #11598 3 stycznia 2014, 21:46

Anett Gotowa na wszystko
Dorotka a magnez a nospa? Trzymaj się mała :*

Dziewczynki nie martwcie się mi też jeszcze brakuje paru rzeczy, m. in. jeszcze jednego prześcieradła, poszewki, wanienki, ceratek, kilku kosmetyków no i ten kombinezon aaaaa i najważniejsze wózka :)
Na szczęście ubranek już mam wystarczającą ilość i nawet poprane wszystkie :) wieczorem jeszcze poprasowałam to co wyschło i padam już na twarz a ból stóp jest nie do opisania, M już śpi i nie ma kto wymasować... za to jutro stopy odpoczną a tyłek nadrobi zaległości - czeka mnie parę godzin na uczelni ehh..

Bym zapomniała, Niutka26 dziękuję ślicznie za te wszystkie linki, w wolnej chwili się z tym zaznajomie bardziej szczegółowo, w końcu mnie oświeci...

Tymczasem lecę wymodelować włos i pcia,
Miłych snów Gwiazdy i udanej soboty! :)

Zgłoś nadużycie #11599 3 stycznia 2014, 21:50

Dorota93 Supermama
Ewka Anett biore ale dzis nie wzielam no i mam co mam...
Anett ze ci sie "chce" chodzic na uczelnie....
Mi dzis dokucza bol plecow tez. Narzekamy jak stare baby haha

Zgłoś nadużycie #11600 3 stycznia 2014, 22:30

Ece Gotowa na wszystko
Hej Kobietki!
Przepraszam,że Was zaniedbuje ostatnio,ale ciągle coś mi staje na przeszkodzie,zeby pisać,ale staram się czytać na bieżąco 😂😁😁😁 :-)
Na poczatek gratuluję skończonych tygodni :-) .
Niutka-gratki udanej wizytki,super ze wszystko ok-Dominiś ładnie rosnie :-) .A te kłucia są normalne,ja tez je mam to efekt napierajacej główki na kanał rodny i będą sie nasilać aż do rozwiązania.Dzięki za linki :-)
Babeluniek-gratki udanej wizyty-ładnie Marcysia rośnie.Wózek śliczny,a piesek uroczy.Opowieści babci rozśmieszyly mnie do łez :-) .Pochwal się pokoikiem dla Marcysi jak skonczycie remont. :-)
Qasha-gratki udanej wizyty-cieszę się,że Staś ładnie rośnie :-) .Jak sie pracuje z domu? :-)
Anett-nie przejmuj się proboszczem, najważniejsze ze jesteście ze sobą szczęśliwi :-) .Kombinezon mam 62-68 po Martysce i mam nadzieję,ze skoro zimy nie ma to już nie przyjdzie. Termometry mam 3-rtęciowy,elektroniczny i elektroniczny do uszka.

Dorotka-zdrowka dla Kamila.Ja też zapisałam sie do szkoły rodzenia i zaczynam zajęcia od 15 stycznia-położna b.sie zdziwila i ma nadzieję,że zdązę-kurs trwa 3 tygodnie.Na rozstepy polecam Ci bioil-ślicznie po nim bledną-ja stosuję 2 razy dziennie i co najważniejsze łagodzi swędzenie .Łyknij może nospę na ten ból brzuszka-bez sensu się tak męczyć.
Lorelei-ale mi narobilas ochoty na kakao-chyba dziś sobie strzelę kubasek przed snem.Ja jutro zaczynam prasowanie-dziś wypralam 2 pralki ubranek,jeszcze jakieś 3 przede mną jutro.
Ewa-też slyszalam,ze w szpitalach dają ubrania dla maluszkow i swoje trzeba mieć dopiero na wyjście.Muszę się zorientować jak to jest w przypadku tego szpitala,w którym będę rodziła.
Basza-ciekawa jestem na kiedy ustalą Tobie termin CC,kto wie czy ja nie podzielę Twojego losu-jeśli trendy wzrostu mojej Adzinki będą się utrzymywać,to nie będę mogła urodzić SN :-( .A skurcze mam ciągle dość silne,ale szyjka ładnie trzyma ,dziś na badaniu miała 3 cm i jest zamknięta :-) ,póki co ;-) .
Diaglab-faktycznie szybko ten wymaz na paciorki-ja jeszcze nie miałam,pewnie na następnej wizycie bedę miała pobrany.Mnie też dokluczają bóle jak na okres,ale to na tym etapie normalnej najważniejsze ze póki co przechodzą :-) .
Kincia-fajnie,ze bylas juz w swoim szpitalu i ze wszystko wygląda ładnie. Teraz tylko spokojnie czekać,aż Diana zdecyduje się na wyjście. :-)
Kirsti-slyszałam,o tej herbatce z liści malin,ale myślę że grunt to wiara i pozytywne myslenieo szybkim porodzie.A działanie napotne jest jak najbardziej zrozumiałe-przy przeziębienia malinka też tak działa :-) .No i cieszę się,ze u Ciebie był ksiądz z ludzką twarzą :-) .
Po krotce co u mnie-skurcze niereguralne,ale zarówno w dzień jak i w nocy,kopniaki od córci aż mi słabo się robi,do tego kłucia i wrażenie jakby Mała miała zaraz wypaść. Szyjka zamknięta i długa,Ada ułożona prawidłowo główka w dół i mocno naciska na krocze,stad te wszystkie dolegliwości.I co najbardziej mnie przeraża jest ogromna-lekarz robił mi dziś 3 razy wszystkie pomiary i trzy razy wyszło ze Adusia wazy ponad 3200 g :-) wymiary odpowiadają 38tyg. Ciąży B-) .Wpadlam w popłoch, bo albo mam malo czasu do rozwiązania albo jeśli donoszę do terminu to ze swoimi gabarytami nie mam szans na poród drogami natury. :-( .Szykuję więc wszystko w tempie ekspresowym,jutro mam tez zamiar zacząć kompletować torbę do szpitala.Mówiąc szczerze strach mnie obleciał ;-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #11601 3 stycznia 2014, 22:39

Dorota93 Supermama
Ece moze cos bylo jednak ze sprzetem nie tak :) a jesli nie, to szybciej zobaczysz coreczke :) najwazniejsze, ze jest zdrowa ! A te kopniaki to az sama rozumie bo mnie Ogor tak okopuje, ze mnie zgina :/ kupilam dzis bio oil i smaruje :)

Zgłoś nadużycie #11602 3 stycznia 2014, 22:41

Dorota93 Supermama
Ece a Martyska byla drobna jak sie urodzila czy wielka? :)

Zgłoś nadużycie #11603 3 stycznia 2014, 22:49

Dorota93 Supermama
Ece ale wiesz co zazdroszcze ci bo jesli to faktycznie 38 tc to smialo mozesz witac coreczke a my tyle czekaniaa jeszcze :)
Ide juz wylaczam internet bo mi sie mozg zlasuje przez to :)

Zgłoś nadużycie #11604 3 stycznia 2014, 22:53

Ece Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

Ece a Martyska byla drobna jak sie urodzila czy wielka? :)

Dorotko była standardowa-3550g w 40 tc.Doktorem też myślał,ze sprzęt si3 popsuł,dlatego jeszcze 2 razy mierzył.Niby to normalna tendencja,ze kolejny bobas jest większy,ale zeby aż tak-no dobra przyznaję się w święta sobie nie żałowałam i jadlam sporo,ale że aż tak ją utuczyłam to jestem w szoku ;-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #11605 3 stycznia 2014, 22:56

Ece Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

Ece ale wiesz co zazdroszcze ci bo jesli to faktycznie 38 tc to smialo mozesz witac coreczke a my tyle czekaniaa jeszcze :)
Ide juz wylaczam internet bo mi sie mozg zlasuje przez to :)

Dorotko,ale ja jeszcze nie jestem gotowa na to spotkanie-mam nadzieję,ze wytrwał w dwupaku do kolejnej wizyty 27.01. :-) .
Ja też zmykam ,bo zegar zaraz wybije 23.Dobranoc i słodkich snów :-) .

Zgłoś nadużycie #11606 3 stycznia 2014, 23:01

Dorota93 Supermama
Kochana sama mi pisalas, ze to jak my jemy nie ma wplywu na wage dzziecka. Inaczej Ogorek to.bylby Ogor taki konkretny :)

Do jutra :*

Zgłoś nadużycie #11607 4 stycznia 2014, 8:29

Ece Gotowa na wszystko
Dzień dobry!

Dorotko-jak po nocce-lepiej z brzusiem?Za tydzień się przekonasz jak duży jest Igorek :-)
Ja wiem że gdyby jedzeniem można było normować wagę płodu to nie było by problemu hipotrofii..Tylko troszkę mnie niepokoi,że ta Kluska moja taka wielka,jeszcze wczoraj teściu mnie pocieszył ;-) ,ze on urodził się jako 6kg noworodek,M też był niemały,bo 4,5 kg,więc może to rodzinne :-) ;-) Poza tym USG to orientacyjny pomiar więc nie ma co ślepo wierzyć,okaże się przy porodzie co i jak. :-) .Na plusie 11 kg, w brzuszku 100 cm.Jak mi się uda wkleję fotkę z wczoraj.

Jak minęła Wam nocka?Bo u mnie względnie tylko 3 pobudki2 razy siku?,raz skurcze.
Jakie plany na ten długi weekend?

Zgłoś nadużycie #11608 4 stycznia 2014, 9:11

babeluniek Gotowa na wszystko
Ece, rzeczywiście waga Ady powala :-) Cieszę się, że ogólnie wszystko jest ok. Piękny brzusio! :-)

Ja dziś źle spalam ale to przez zbyt długą drzemkę w dzień. Dzisiaj już sobie na to nie pozwolę, bo muszę nadzorować malowanie ;-)

Miłego przedłużonego weekendu :-)

Zgłoś nadużycie #11609 4 stycznia 2014, 9:21

ewka90 Gotowa na wszystko
Ece super brzuszek :) taki okrąglutki :) A waga Ady faktycznie powala :) Może to rodzinne :)

Babeluniek powodzenia z remontem :)

Dorotka jak tam?

Zgłoś nadużycie #11610 4 stycznia 2014, 9:46

lorelei_l Fajna mama
Witajcie :)

Babeluniek super, że możecie sobie mieszkanko urządzić tak jak chcecie :)
Kristi warczeniem na męża się nie przejmuj, bo skoro teraz jesteś niewyspana i cały czas coś Cię boli to ciężko być promyczkiem radości :) powiedz mu poprostu dlaczego tak się dzieje i pewnie będzie mu łatwiej zrozumieć "humorki"
Niutka bardzo fajny link :) jak tylko wypiję kawę, to sobie poczytam (wcześniej mogę zasnąć :) bo język zdecydowanie urzędowy ), odnośnie Twojego kłucia- ja po siedzeniu czy leżeniu mam drętwienie prawej nowi (jakby się ciepła woda po nie rozlewała po staniu), pewnie dziecko na coś uciska
Qasha łoł to już prawie 3 kg :) duży mężczyzna z niego będzie :)
Kincia super, że szpital Ci sie podoba :) zawsze to raźniej iść do mniejsca, które znasz choć z wiyty, no i masz przekonanie, że ludzie są przyjaźnie nastawieni
Anet- to Ty na stojąco prasujesz? podziwiam Cię, mi było ciężko godzinę na siedząco prasować, bo i tak żelazko ciężkie jest
Ece- super, że wizyta wypadła u Ciebie dobrze :) każda z nas ma jakieś plany odnośnie porodu, ale najważniejsze, żeby Maluchy się zdrowo wydostały, więc jak trzeba CC to trudno, patrząc z drugiej strony- jak już teraz jest Ci niewygodnie, a dziecko jest duże to dobrze będzie jak się np w 38 tygodniu urodzi :) a, że wiesz teraz, że może być szybciej, to możesz się przygotować, termin mamy chyba na ten sam dzień według suwaczka :) ale powiem, że będę bardzo happy jak Kamil 3200 osiągnie w 40 tygodniu :) bo też jestem drobna i jak będzie większy może być ciężko,
Dorota ja używam Biooil na przemian z Palmers balsam na rozstępy z masłem kakaowym- dostałam próbkę na warsztatach i na razie się dobrze to połączenie spisuje- smaruję 2 razy dziennie, jak zaczyna swędzieć to zwykłym balsamem w ciągu dnia

Odnośnie herbaty z malin, gdzieś czytałam, że nie jest wskazana w 3 trymestrze, bo ma działanie rozkurczowe, co może właśnie przyspieszyć poród. Chyba, że już nie możemy wytrzymać :P
Ja dziś dalszy ciąg prasowania i prania. Się wkurzam, bo jak z AZS lepiej, to teraz mi się jakiś kaszak zrobił na powiece prawie od wewnątrz i cała spuchła :/ grr okulista dopiero w czwartek a do tego czasu czekają mnie chyba kompresy z herbaty i lodu.