Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1151 16 lipca 2013, 10:38

Ulla Fajna mama

babeluniek napisał(a)

U mnie usg genetyczne kosztuje 150 zł. Będę je robić na kolejnej wizycie, czyli dopiero 12 sierpnia :)

co to jest usg genetyczne?
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #1152 16 lipca 2013, 10:55

babeluniek Gotowa na wszystko

Ulla napisał(a)

co to jest usg genetyczne?

To usg pozwalające na wykrycie ewentualnych chorób genetycznych u płodu.

Zgłoś nadużycie #1153 16 lipca 2013, 13:11

agulinka28 Gotowa na wszystko
Agnes ja wyniki bede miala za 3 tygodnie razem z badaniami genetycznymi tez jestem ciekawa co bylo powodem poronienia. W pierwszej ciazy z badan wyniklo ze macica niedokrwiona byla i cos jeszcze ale nie pamietam co. Teraz podejrzewaja ze zawinila tarczyca. Trzymaj sie kochana, pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #1154 16 lipca 2013, 14:58

maInka Zaprawiona w bojach
Dorota93 - jeśli chodzi o usg to 140 zł a jeśli bym chciała jeszcze  z krwi to 300 zł.
Babeluniek -o to może faktycznie z tym jodem jest coś na rzeczy... Póki co piję nagminnie ustroniankę z jodem , byłam 3 tygodnie temu nad morzem i jak skończę opakowanie kwsasu foliowego tego co jeszcze mam to chyba z neta zamówię ten FOLIO.  Patrząc po moim synu to też czasem zastanawiałam się czy mu nie blisko do ADHD ale odkąd jestem w domu i wprowadzam swoje rządy to trochę się utemperował :)

Zgłoś nadużycie #1155 16 lipca 2013, 15:33

Justyna84 Świeżo upieczona
Cześć! Przepraszam, że się nie odzywałam ale wypadł mi nieoczekiwany wyjazd. Jak tam u was mam nadzieję,że wszystko ok ;)

Zgłoś nadużycie #1156 16 lipca 2013, 16:08

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

U mnie usg genetyczne kosztuje 150 zł. Będę je robić na kolejnej wizycie, czyli dopiero 12 sierpnia :)

u mnie 250 zł USG,a kolejne 250 zł testy z krwi(pappa).
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1157 16 lipca 2013, 16:12

A czy te testy z krwi trzeba wykonać?

Zgłoś nadużycie #1158 16 lipca 2013, 16:30

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

U mnie lekarz powiedział,ze tak z racji wieku.Zdecydowalismy z M ze zrobimy te badania.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1159 16 lipca 2013, 16:33

anusiaczek Zaprawiona w bojach
czesć dziewczyny, moja mała dopiero teraz zasnęła od rana....więc moge spokojnie usiąść do kompa :) .
Widzę, że piszecie o usg genetcznym...hm bardzo dużo kasy płacicie. Ja chodzę prywatnie do gina płacę 120zl za wizytę i kazał mi 23 przyjechać do niego do szpitalana dyżur na usg genetyczne...i myślę, że nic kasy za to nei wezmie, bo z Julką dwa lata temu było tak samo. Mówił, że to wszystko mam w cenie wizyty i że w ogóle o każdej porze mogę przyjechać do szpitala i jak on będzie to się mną zajmie... także miło. No i zaoszczędzam 250zł. Zresztą okazało się że mnie pamięta z mężem. Nie wiem może tacy oryginalni jesteśmy bo zawsze razem do gabinetu wchodzimy :) . W każdym bądz razie mówił, że pamięta mój poród i że w ostatniej ciąży niewiele przytyłam heeh

Zgłoś nadużycie #1160 16 lipca 2013, 18:03

renika Zaprawiona w bojach
Hej ja mam usg genetyczne 24.07 i tego samego dnia test papa z krwi . Mdłości odeszły hura ;) a i gdzie ta tabelka jestem tam bo ja chyba jako pierwsza na luty tylko ze przy 3 porodzie może rozpakowanie nastąpić szybciej

Zgłoś nadużycie #1161 16 lipca 2013, 18:20

Ece napisał(a)

U mnie lekarz powiedział,ze tak z racji wieku.Zdecydowalismy z M ze zrobimy te badania.

Jeśli z racji wieku to chyba nie będę na nie wysyłana. O ile usg niczego nie wykarze...

renika, napisz na priv do camelkowej to dopisze Cię do tabelki :)

Zgłoś nadużycie #1162 16 lipca 2013, 20:21

Ece Gotowa na wszystko

anusiaczek napisał(a)

czesć dziewczyny, moja mała dopiero teraz zasnęła od rana....więc moge spokojnie usiąść do kompa :) .
Widzę, że piszecie o usg genetcznym...hm bardzo dużo kasy płacicie. Ja chodzę prywatnie do gina płacę 120zl za wizytę i kazał mi 23 przyjechać do niego do szpitalana dyżur na usg genetyczne...i myślę, że nic kasy za to nei wezmie, bo z Julką dwa lata temu było tak samo. Mówił, że to wszystko mam w cenie wizyty i że w ogóle o każdej porze mogę przyjechać do szpitala i jak on będzie to się mną zajmie... także miło. No i zaoszczędzam 250zł. Zresztą okazało się że mnie pamięta z mężem. Nie wiem może tacy oryginalni jesteśmy bo zawsze razem do gabinetu wchodzimy :) . W każdym bądz razie mówił, że pamięta mój poród i że w ostatniej ciąży niewiele przytyłam heeh

Anusiaczek-fajny ten Twój gin-podoba mi się takie podejście do pacjentki. :-)

Zgłoś nadużycie #1163 16 lipca 2013, 21:07

kirsti30 Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

u mnie usg to koszt 100 zł., nastepne też mam jakoś przy końcu pierwszego trysemestru, tak mi gin doradził :) oby syćko dobrze było :)

Zgłoś nadużycie #1164 16 lipca 2013, 21:38

babeluniek napisał(a)

Przyjęło się że od ukończenia 30 lat dobrze by było, tyle że Państwo refunduje takie testy po ukończeniu 35 roku życia.No i jeśli na usg genetycznym wyjdą jakieś nieprawidłowości . ....

Zgłoś nadużycie #1165 16 lipca 2013, 21:41

anusiaczek napisał(a)

Jejku jak rzadko spotyka się takich lekarzy. :) Fakt faktem ten mój też mnie pamiętał z poprzedniej ciąży  ale kasę i tak dalej ciągnie :) .

Zgłoś nadużycie #1166 16 lipca 2013, 21:43

maniaaa Zadomowiona
Ja sobie glowki genetycznym nie zawracam.Jak by nie daj Boze cos nie tak na polowkowym wyszlo to wtedy tak bo chyba polowkowe juz z przeplywami itd jest ..Ale tak to niepotrzebne :)

Zgłoś nadużycie #1167 16 lipca 2013, 21:46

Ece Gotowa na wszystko

maInka napisał(a)

No i jeśli na usg genetycznym wyjdą jakieś nieprawidłowości . ....

O tym nie wiedziałam.

Zgłoś nadużycie #1168 17 lipca 2013, 12:10

Co u Was? :)
Ja od rana zajadam ogórki małosolne własnej roboty, pół słoja już zjadłam :)
Mam dzisiaj wyjątkowo dużo energii, rano pobiegłam do sklepu i zaraz zabieram się za robienie leczo :) Wczoraj mi mama takiej ochoty narobiła :)

Zgłoś nadużycie #1169 17 lipca 2013, 12:28

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

Co u Was? :)
Ja od rana zajadam ogórki małosolne własnej roboty, pół słoja już zjadłam :)
Mam dzisiaj wyjątkowo dużo energii, rano pobiegłam do sklepu i zaraz zabieram się za robienie leczo :) Wczoraj mi mama takiej ochoty narobiła :)

Fajnie,ze lepiej się czujesz.Ja wczoraj robiłam leczo z cukinią,bo mnie taka chęć naszła.Jeszcze na dzisiejszy obiad wystarczy.

Zgłoś nadużycie #1170 17 lipca 2013, 12:46

Margaret80 Zaprawiona w bojach
Dziewczyny-chyba muszę wpaśc do was na to leczo-takiej ochoty mi narobiłyście,mimo że 2 tygodnie temu sobie nagotowałam :)