Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #11551 3 stycznia 2014, 15:15

babeluniek Gotowa na wszystko
Byłam u dentysty i wyszłam z uśmiechem :) Już mam wszystkie zęby zdrowe - póki co ;) Trzeba przyznać, że gdyby nie ciąża to bym się tak nie zmotywowała do wyleczenia ich :P

Zaszłam do rossmana i kupiłam małą paczkę pampersów New Born i chyba narazie się wstrzymam z dalszymi zakupami.
Znajomi mi radzą robić już zapasy ale co, jak się okaże, że mała ma np. uczulenie na konkretną markę pieluch? Chyba nie ma sensu, w razie czego pampersy zawsze można kupić o każdej porze dnia i nocy. A Wy jak robicie?

Zgłoś nadużycie #11552 3 stycznia 2014, 15:19

Aa! My jutro remontujemy pokoik :) Farbę kupiliśmy, wykładzina właśnie dziś została przywieziona więc można działać :)

Zgłoś nadużycie #11553 3 stycznia 2014, 15:54

Anett Gotowa na wszystko
Bąbeluniek ekstra, na pewno pokoik będzie przecudny :) a z pamperami robię dokładnie tak samo, żadnych zapasów, jedne NewBorny do szpitala a dalej zobaczymy, różnie może się okazać..
Właśnie zęby - przez całą ciąże się wybierałam i raczej już nie pójdę, przed ślubem będę walczyć, jak mały skończy te dwa miesiące to zacznę jazdę do dentysty... Zazdroszczę zdrowych ząbków :D

Zajrzałam jeszcze raz na poprzednie wątki i nadal się zastanawiam nad tym planem porodu, wiecie że ja w ogóle nie wiem o co w tym chodzi i po co, i na co i czy trzeba to mieć czy nie... chyba jestem jakaś tępa :/

Zgłoś nadużycie #11554 3 stycznia 2014, 16:44

kirsti30 Gotowa na wszystko
Babeluniek robota pełną parą :)
Anett mój plan porodu: urodzić zdrowe dziecko :) i skupić się aby się spełnić nie na krzykach i bólu tylko na cudzie.

Ja dzisiaj jakaś dziwna jestem, mój ma służbe cały dzień dopiero jutro się zobaczymy.W ciągu dnia spałam. Źle się czuje bo wczoraj czepiałam się go o byle co :( i wieczorem stwierdził że boi się cokolwiek przy mnie robic bo go zaraz skrytykuje... :( eh. Zganiam na hormony. Biore się za konczenie prasowań ;) a w miedzyczasie gotuje grochówke.

Aha co do papmersów my wczoraj kupiliśmy też jedną paczke. Nie wiemy jak mały zareaguje na nie, takie od 3 do 6kg w Rossmanie.

Zgłoś nadużycie #11555 3 stycznia 2014, 18:31

Niutka26 Gotowa na wszystko
Anett odkąd w kwietniu 2011 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia odnośnie standardu opieki okołoporodowej ( określające procedury postępowania w opiece nad kobietą i dzieckiem podczas ciąży fizjologicznej, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem) taki plan porodu powinno się opracować wspólnie z lekarzem prowadzącym ciążę lub położną.
Nie wiem,czy każdy szpital tego przestrzega,ale w razie jakichkolwiek zastrzeżeń po fakcie można się na niego powołać.
Piszą o nim trochę tutaj - http://wyborcza.pl/1,76842,9371120,Czy_NFZ_zaplaci_za_domowy_porod.html

a tutaj jest całe rozporządzenie- warto przeczytać i wiedzieć,co się nam należy.
Ja na przykład dowiedziałam się z niego wielu rzeczy,o których nie miałam wcześniej pojęcia -że mam takie prawo.
http://www2.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m15&ms=983&ml=pl&mi=983&mx=0&ma=30777

Zgłoś nadużycie #11556 3 stycznia 2014, 18:36

http://www.szpitalzelazna.pl/userfiles/file/aktualnosci/planporodu.pdf

Zgłoś nadużycie #11557 3 stycznia 2014, 19:03

Niutka26 interesujące info :) podziękować warto sobie to oczytać. Ja dzisiaj dzwoniłam do szpitala gdzie mam rodzić i troche zniesmaczona jestem, jedyne przeciwbólowe co oferują to gaz i koszt 150zł...hm jakoś ładniej to w opowieściach znajomych wyglądało. .. także pije sobie nadal herbatke z liści malin, narazie jedyne co zauważyłam że wrozła moja potliwość w nocy, potrafie się pocić jak prosiaczkek, ale to dlatego że ma ona właściwości oczyszczające z toksyn.

Zgłoś nadużycie #11558 3 stycznia 2014, 19:15

qasha Fajna mama
ja juz po wizycie,

ze Stasiem wszystko ok :) ale waży już 2955 g :D mały wielki ludek z niego :) termin mi pokazało na 29 styczeń :)

Zgłoś nadużycie #11559 3 stycznia 2014, 19:15

nie ma za co :)
U mnie jest też gaz,ale nie słyszałam czy płatny czy nie..W sumie to wątpię,żeby to coś pomagało..
Jedyne co bym chciała to móc zdecydowac w jakiej pozycji mogę rodzic - nie chciałabym całkiem na leżąco,bo wtedy jest największe ryzyko,że kroczę pęka lub trzeba je nacinać.Tego chciałabym najbardziej uniknąc.
Mogłoby to być w pozycji kucącej lub siedzącej,no nie wiem,ale nie całkiem na płasko.. W końcu grawitacja tu pomaga a nie szkodzi więc dlaczego z niej nie skorzystać?
Ja też piję teraz tylko herbatkę z malin.
Zauważyłam tez,że od kilku dni ( może od dwóch) przy nieco dłuższym chodzeniu lub staniu kuje mnie coś w pochwie.. A jak Mały się wierci to aż sycze z bólu ( choć to trwa dosłownie sekundę-dwie). Dziś mi się tak kilka razy zdażyło- w czasie zakupów,choć przeszłam tylko kawałek.. Nie wiem ,co to może być- czy to Mały tak naciska? A może to ta krótka szyjka o której w poniedziałek mówił mi lekarz? Czy to taki ból jak się skraca?

Zgłoś nadużycie #11560 3 stycznia 2014, 19:17

Qasha duuuży chłopaczek ze Stasia :) Gratki udanej wizyty :)

Zgłoś nadużycie #11561 3 stycznia 2014, 19:31

Qasha, gratuluję! :-) Kawał Stasia ;-)

Zgłoś nadużycie #11562 3 stycznia 2014, 19:35

Wow Qasha faktycznie chłop jak dąb, podejrzewam że mój podobnie będzie bo tez ostatnio 2 kg miał, jejku to termin masz tuż tuż fju fju :) ale zleci :D

Niutka ja też miałam te kłucia, wczoraj takie, coś jakby ktoś mnie w p*pke uderzał igłą, nie bolało mega ale krótki dysckomfort. Wszystko możliwe że to te skurcze się skracają. Niutka ale ja pije herbatke z liści malin a hebrata z malin to chyba bardziej na wywołanie porodu...może za często pijesz?

Zgłoś nadużycie #11563 3 stycznia 2014, 19:35

U mnie w szpitalu jest znieczulenie bezpłatne ale przed porodem trzeba tam pójść i odbyć spotkanie z anestezjologiem, podpisać jakiś papier o tym, że jestem świadoma zagrożeń i powikłań i ogólnie nasluchac się, że nie jest potrzebne :-P
Moja gin kazała mi iść na to spotkanie, bo w innym przypadku nie dostanę znieczulenia choćby nie wiem co a nigdy nie wiadomo jak się sytuacja rozwinie więc warto...

Zgłoś nadużycie #11564 3 stycznia 2014, 19:38

ewka90 Gotowa na wszystko
Qasha Staś to duży chłopak :) No to już masz trochę kg do noszenia :) )
Niutka ja też chciałabym wybrać sobie pozycję do porodu ale położna mi powiedziała, że w polskich szpitalach to kiepsko z tym i raczej na tym łóżku się rodzi i na leżąco, a ja też chciałabym skorzystać z prawa grawitacji więc zobaczymy...
A z tym kłuciem to też tak mam... Dzisiaj byłam na spacerze i też mnie ak kilka razy mocno zakuło... Wydaje mi się, że to może jakieś skurcze przygotowujące macicę do porodu. Niutka a jak masz krótką szyjkę to oszczędzaj się, bo Dominiś jeszcze trochę w brzuszku musi posiedzieć :)

Skończyliśmy malowanie pokoju dla Małego :) !! JUPI!! Teraz tylko drobne wykończenia okleiną na parapet i będzie super :) ) Chciałabym kupić jakąś komodę do pokoju do Małego i jakieś mebelki ale takie to wszystko drogie, że chyba poczekamy aż Mały dostanie jakąś kaskę na chrzciny :) Bo my musimy na chrzciny coś odłożyć bo będą w restauracji i około 35 osób więc dość spory wydatek nas czeka :)

Babeluniek super, że zaczynacie remont ;) Mam nadzieję, że uporacie się z tym szybciej niż mi bo nam się tak to dłuży... a jeszcze kilka rzeczy nie skończone...

Zgłoś nadużycie #11565 3 stycznia 2014, 19:40

A jaką dziewczyny macie ą herbatkę? Z jakiejś konkretnej firmy? Też sobie kupię, bo słyszałam, że dobra jest.

Zgłoś nadużycie #11566 3 stycznia 2014, 19:49

Konto usunięte
Lorelei to super że spałaś ! :) mnie kakao albo uśpi tak jak Ciebie ,albo jest mi niedobrze :P zależy jak trafie hihi :) Ty raczej też nie powinnaś się przemęczać !!!
Basza no to fajno ,już niedługo pewnie Ninka będzie tyle ważyć i zobaczycie się :) umowę mam podpisaną ,zaliczkę wpłaconą ,a resztę muszę zapłacić w dniu wypisu że szpitala :) teraz poprostu czekam na zaczęcie się akcji porodowej i wtedy jadę do szpitala,a jeśli będę po terminie to pojadę na test z oksytocyny i zobaczymy czy coś się zacznie :) no a na wyjście to tak :) pampers :P (chyba oczywiste) hihi body krótki rękaw,śpiochy długie ,polarowy pajac i kombinezon.Cieńką czapke na głowe i na to grubszą ,na buzie pieluche jakby wiało :) już nawet spakowana jestem :P a no i jakis krem ochronny na buzke :)
Ewka to faktycznie super z tym kontem ,bo przynajmniej wiesz kiedy co i gdzie :D zdrowotne płacę takie samo cały czas :) już czas niedługo zaś następne zapłacić...ale Ty masz przypomnienie :P ja na ostatni moment płacę ,bo zawszę zapomnę :)
Bąbeluniek dobrze że u Was ok i Marcysia przybiera sobie na wadze :)
Anett temu księdzu trzeba było trochę rozumu w kopertę wsadzić :P ja mam kombinezon na 62 :) pajace polarowe mam tak samo jak Ty 2 :) i położna poradziła mi żeby ubrać wychodząc ze szpitala w śpioszki i ten polarowy i na to jeszcze kombinezon :) bo jednak ma być zimno w lutym ,a i noworodki nie trzymają temperatury także trzeba je ciepło ubrać :)
Diaglab no pobierają tak ten wymaz dosyć szybko ,ale może dlatego że jakby "coś" się dziać wcześniej zaczeło ,to mają wynik w razie co :) dzięki za podanie stronki z planem porodu :)
Niutka ale ślicznie to napisałaś !! :) super że Dominiś zdrowy i przybiera na wadze ,cieszę się :) mi właśnie zus wypłaca raz mniejszą kwotę ,a po jakimś czasie resztę ,dziwne to :P
Byłam dziś w szpitalu w którym będę rodzić :) położne cudowne ,lekarz też fajny. Ogólnie ten szpital nie wygląda jak szpital :P i nie wiem skąd te opowieści że jeśli coś z dzieckiem będzie nie tak to wiozą na zaspe lub kliniczną? tak było ale kiedyś :) teraz mają nowy sprzęt i wszystko co jest potrzebne :) podoba mi się też to jak traktują mojego męża ,nie przeszkadza im to że jest ze mną i na ktg go nawet zapraszają ,krzesło mu przynieśli :)
Jak będe chciała ,lub zle się czuła to mogę w każdej chwili tam przyjechać ,nikt na mnie nie zrobi "krzywej miny " wszystkie wizyty są wliczone w koszt porodu ,a co tydzień mam ktg :)

Zgłoś nadużycie #11567 3 stycznia 2014, 19:50

ewka90 napisał(a)

A jaką dziewczyny macie ą herbatkę? Z jakiejś konkretnej firmy? Też sobie kupię, bo słyszałam, że dobra jest.

- ja kupowałam w zielarskim i tak jak mówie narazie najwyraźniej odczuwam jej działanie poprzez pocenie. Obecnie pije jedną szklanke dziennie ale po 36 tyg podwajam dawke.

Zgłoś nadużycie #11568 3 stycznia 2014, 19:57

Kirsti szukałam teraz o tych malinach i właściwie nie wiadomo kogo słuchać.. Jedni piszą,że herbata z malin nie ma na nic wpływu a napar z jej liści już -tak .Wg jednych na przyśpieszenie porodu,wg drugich na szybki poród...
I weź się tu coś dowiedz...
Na wizycie przy badaniu lekarz powiedział mi że szyjka w normie,ale że krótka i nic nie wspomniał ,że nie wolno mi chodzić,czy coś robić... Nawet mam zwolnienie chodzące.. Ale takich ukłuć wcześniej nie miałam,teraz jak tylko się kawałek przejdę to boli.. Może przejdzie,jak nie to zobaczymy wtedy... I może odstawię nawet tą herbatę,bo od czasu jak ją popijam to takie coś się pojawiło...

Zgłoś nadużycie #11569 3 stycznia 2014, 20:03

No Niutka to może faktycznie jakieś działanie tej herbaty więc spróbuj odstawić ale myślę, że takie ukłucia to już każda z nas ma... też się czasem martwię czy to normalne, zapytam się na wizycie.

Kupię sobie też tą herbatkę i po 36 tygodniu zacznę pić, chociaż wątpię, że to cokolwiek przyśpieszy...

Kincia załóż sobie to konto elektroniczne to nic nie kosztuje a wszystko tam jest :)

Zgłoś nadużycie #11570 3 stycznia 2014, 20:06

Dorota93 Supermama
dziś na szkole rodzenia mówili o tej herbatce, że najlepiej zacząć pić po 36 tyg :) a odnośnie planu porodu to mówiła położna, że obowiązkowe to nie jest, ale warto mieć i w domu zastanowić się jak poró może wyglądać :) bo u mnie jest dużo możliwości , nie wiem czy wszędzie tak jest. ogólnie to dziś mieliśmy bardziej organizacyjne spotkanie. Mężu mój się rozchorował, zatoki go rozłożyły. Już ma stan podgorączkowy.
ja szukałam dziś w aptece tej herbatki bo w sumie mogę zacząć już ją pić, ale nie było jej.
w ogóle tam w tej szkole to jest jedna dziewczyna z terminem na 10 luty a reszta marzec i kwiecień hihi. ciekawe czy dotrwamy do końca zajęć :)
kirsti nie przejmuj się, każdy ma gorsze chwile. A tą grochówą napewno sprawisz, że będzie mu lepiej :)
co do znieczulenia u mnie też jest bezpłatne, ale konsultacje 50zł :P
boli mnie dziś brzuch i mam ciągle napięty, masakra jakaś...
i apel do wszystkich, oszczędzajcie się, bo mamy jeszcze czas :)
gratuluję udanych wizyt. No i qasha, chłop jak dzwon hihi :)
niepamiętam więcej co napisać :(