Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1131 15 lipca 2013, 20:10

agulinka28 Gotowa na wszystko
babeluniek i maniaaa gratuluje wam i ciesze sie ze wszystko dobrze u was z dzieciaczkami, ja miala bym termin porodu na 3 lutego w dniu moich urodzin,ale coz co nas nie zabije to nas wzmocni :(

Zgłoś nadużycie #1132 15 lipca 2013, 20:42

kirsti30 Gotowa na wszystko
ufff najgorsze za mną. ginekolog mnie sprawdził i jest git majonez, chciał już przepisać mi L4 ale powiedziałam że jeszcze nie, śmiał się że kobieta pracująca i to nawet dobrze dla bobasa, ponoć lepiej w ruchu być. Teraz czeka mnie krew itp. bo jeszcze nie miałam robionego. Polecił mi dzisiaj coś innego prócz marmarinu, prenatal complex, fakt troche kosztuje ale wypakowane witaminami, od czasu do czasu se łyknem ;) .
Byłam u szefowej, o dziwo reakcja świetna, może i udawana ale dzięki temu mi się łatwiej mówiło. Zapewniłam szefową że narazie czuje się dobrze i zamierzam pracować ale chce aby wiedziała. Szkoda mi dziewczyn zostawiać tak na lodzie jak urlopy będą brały. Przynajmniej szefostwo będzie wiedziało dlaczego odmawiam wykonania niektórych obowiązków.
Gratuluje rosnącym brzuszkom i ciesze się razem z wami. Aha zaprzyjaźniłam się z suszonymi śliwkami :D smaczne z jogurtem :) )

Zgłoś nadużycie #1133 15 lipca 2013, 20:44

kirsti30 Gotowa na wszystko

agulinka28 napisał(a)

babeluniek i maniaaa gratuluje wam i ciesze sie ze wszystko dobrze u was z dzieciaczkami, ja miala bym termin porodu na 3 lutego w dniu moich urodzin,ale coz co nas nie zabije to nas wzmocni :(

Nie poddawaj się i trzymaj optymizm, wszystko będzie dobrze przecież inaczej nie może być.

Zgłoś nadużycie #1134 15 lipca 2013, 20:54

Kicia Zaprawiona w bojach
A ja tak jedną nogą u Was drugą na marcóweczkach. Termin porodu mam na 27.02. Identycznie miałam z pierwszym synkiem,ale urodził się w marcu :) . Więc i teraz może różnie być.

Zgłoś nadużycie #1135 15 lipca 2013, 20:55

Kicia Zaprawiona w bojach
Aha no i zabawne jest to,że jeszcze dwa tygodnie temu wg USG byłam w 3 tyg. ciąży, a dzisiaj jest już 8 tydz. :)

Zgłoś nadużycie #1136 15 lipca 2013, 21:12

Alina Początkująca
no to by znaczyło 1140. czaaad. wiesz, gdybym ja poszła na L4, to oni byliby zachwyceni. Tylko ja chce pracować jeszcze. Poza tym nie liczy się ten okres do lat pracy. A potem i tak już marna emerytura jeszcze marniejsza. Chodzi o to, że podejście społeczeństwa jest do kitu. Bo z jednej strony , że "ciąża to nie choroba" a z drugiej problemy z egzekwowaniem swoich praw. A jakie prawa mam to ja wiem. tylko dlaczego muszę być wpychana w sytuację walki z pracodawcą ?

Zgłoś nadużycie #1137 15 lipca 2013, 21:28

Ulla Fajna mama

Alina napisał(a)

A mnie dzis pracodawcy wzięli na dywanik. wk..wilam sie potwornie. baaardzo chca wszystko ładnie załatwić i generalnie super i ekstra, ale jakaś taka niemiła się zrobiłam dla gości i im się to nie podoba. poza tym mój zmiennik narzeka na ten system pracy, który nomen omen ja wprowadziłam, bo pracodawcy nie pokwapili się o jakiekolwiek przeorganizowanie naszych godzin. wiec...fanfary:skoro nie mogę zapi...lac 14 godzin na zmianie (co zaproponowali)to mam iść na chorobowe, bo najwyraźniej niezdrowam. Mam to przemylśeć. żadnego pomysłu innego, nic. ja mam im ułatwić życie, bo to mój obowiązek wobec nich. coś mi się zdaje, ze nigdy nie czytali kodeksu pracy. Acha- na l4 dostane jakieś 800 zl.
Ręce opadają dziewczyny

a dlaczego masz dostać 800zl na L4?
jak sie uprzez ze chcesz pracowac, to wuja ci moga zrobic. i nie mozesz pracowac dluzej niz 8h i zadnych godzin nocnych.
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #1138 15 lipca 2013, 21:31

Alina Początkująca
no nie 800, bo myslalam, ze to 80 %, ale to 100%, wiec dostane fiu fiu-tyle kasy. wiem, ze nic nie moga, ale wolalabym, zebym nie musiala z nimi kretynskich rozmow miec.

Zgłoś nadużycie #1139 15 lipca 2013, 21:31

Alina Początkująca
no nie 800, bo myslalam, ze to 80 %, ale to 100%, wiec dostane fiu fiu-tyle kasy. wiem, ze nic nie moga, ale wolalabym, zebym nie musiala z nimi kretynskich rozmow miec.

Zgłoś nadużycie #1140 15 lipca 2013, 21:36

Ece Gotowa na wszystko

Alina napisał(a)

no to by znaczyło 1140. czaaad. wiesz, gdybym ja poszła na L4, to oni byliby zachwyceni. Tylko ja chce pracować jeszcze. Poza tym nie liczy się ten okres do lat pracy. A potem i tak już marna emerytura jeszcze marniejsza. Chodzi o to, że podejście społeczeństwa jest do kitu. Bo z jednej strony , że "ciąża to nie choroba" a z drugiej problemy z egzekwowaniem swoich praw. A jakie prawa mam to ja wiem. tylko dlaczego muszę być wpychana w sytuację walki z pracodawcą ?

Kurcze,niefajny ten Twój pracodawca Alinko.A tyle się teraz trąbi o firmach przyjaznych młodym mamom,elastycznym czasie pracy i innych bajerach w świetle pogłębiającego się niżu demograficznego.Ktoś te dzieci przeciez urodzić musi i choćby z tego powodu,ze nosi się drugie życie pod serduchem to jakąś taryfa ulgowa się należy-a praca przez 14 godzin to trochę za dużo.
Alinkoo emeryturę to ja bym się nie martwiła,zanim będziemy na nią przechodzić to nam granice przesuną do 80rż.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1141 15 lipca 2013, 21:48

Ulla Fajna mama

Alina napisał(a)

jak sie nie liczy do emerytury? :|

Zgłoś nadużycie #1142 15 lipca 2013, 21:50

Ulla Fajna mama

Ece napisał(a)

Kurcze,niefajny ten Twój pracodawca Alinko.A tyle się teraz trąbi o firmach przyjaznych młodym mamom,elastycznym czasie pracy i innych bajerach w świetle pogłębiającego się niżu demograficznego.Ktoś te dzieci przeciez urodzić musi i choćby z tego powodu,ze nosi się drugie życie pod serduchem to jakąś taryfa ulgowa się należy-a praca przez 14 godzin to trochę za dużo.
Alinkoo emeryturę to ja bym się nie martwiła,zanim będziemy na nią przechodzić to nam granice przesuną do 80rż.

albo i dalej. po czym dostaniemy tą emeryture-jak dozyjemy i wsadzimy zęby w ścianę :/

Zgłoś nadużycie #1143 15 lipca 2013, 22:22

Konto usunięte
agulinka, bylam u gina, ale jeszcze nie dostali wynikow z kliniki (chodzi o to dlaczego moje dzieciatko umarlo), nie wiem czy cos wykryja, poprostu bylo martwe przez 3 tyg we mnie, jakby wczesniej zauwazyli, zbadali 3 dni po jego/ jej smierci to by bylo wiadomo, a tak jest trudno nie wiadomo czy im uda sie cos wykryc w tescie na 100 % . szkoda bo bym chciala wiedziec co bylo przyczyna :-(
Ciekawa jestem czy w PL takie badania robia i ile to kosztuje.....przy okazji sie zapytam. Milego wieczorku, pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #1144 16 lipca 2013, 8:19

mona3 Zadomowiona
Cześć dziewczyny u mnie też mdłości już troszkę ustąpiły i jest lepiej jutro zaczynam 10 tydzień więc jeszcze trochę i zacznie ie II trymestr. Wizytę mam 29 i wteedy zrobi mi I prenatalne przezierność karku i dokładne badanie serduszka jestem dobrej myśli że będzie ok pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #1145 16 lipca 2013, 8:33

maInka Zaprawiona w bojach
Ale się wkurzyłam.... napisałam się Wam tyle i .....poszłam do kuchni ustawić minutnik dla młodego a ta mała zaraza skasowała mi wszystko co napisałam.....eh.

Tak w skrócie to dla dziewczyn które wczoraj miały wizyty u lekarzy to super że wszystko z maluszkami dobrze, że zdrowo rosną i oby tak dalej!!!

Babeluniek - napisałaś żę lekarz przepisał ci jod. W jakiej formie ?? I z jakiego regionu PL jesteś ?? MI lekarz powiedział mi że warto brać FOLIO (kwas foliowy z jodem) ale nie mogę tego nigdzie w aptece dostać. Jestem z dolnego śląska i gdybym co najmniej ze dwa razy w roku po dwa tygodnie bywała nad morzem to mogłabym sobie odpuścić jod.....Mówił też coś o wpływie jodu na ADHD u dzieci. Pierwszy raz słyszałam coś takiego . W poprzedniej ciąży to o czymś takim nie było mowy, a też mieszkałam tu gdzie teraz :) .

CO do pracodawców to poprzednio przerabiałam to że jestem obciążeniem finansowym i w 4 miesiącu musiałam iść na L4 do końca ciąży. A do tego okresu byłam raz na zwolnieniu 4 dni bo miałam stłuczkę samochodową. Także bardzo wtedy zawiodłam się na szefie. I nie wróciłam do tej firmy.
Teraz od razu poszłam na L4 bo szef likwiduje punkt. Mieliśmy się po prostu przenieść ale jak dowiedział się o ciąży to postanowił zlikwidować punkt w moim mieście.... Także po macierzyńskim będę musiał zaś pracy szukać. Chociaż ciągle myślę o czymś swoim albo o wyjeździe za granicę.....

Zgłoś nadużycie #1146 16 lipca 2013, 8:34

maInka Zaprawiona w bojach

mona3 napisał(a)

Cześć dziewczyny u mnie też mdłości już troszkę ustąpiły i jest lepiej jutro zaczynam 10 tydzień więc jeszcze trochę i zacznie ie II trymestr. Wizytę mam 29 i wteedy zrobi mi I prenatalne przezierność karku i dokładne badanie serduszka jestem dobrej myśli że będzie ok pozdrawiam

Mona ja dzisiaj zaczynam 10 tc. :) I wizytę mam tego samego dnia co TY :)

Zgłoś nadużycie #1147 16 lipca 2013, 9:05

Dorota93 Supermama
ja mam wizytę 17 :) A płacicie za prenatalne? Ja tak, muszę płacić 200zł

Zgłoś nadużycie #1148 16 lipca 2013, 9:07

babeluniek Gotowa na wszystko
Też się nasłuchałam o wpływie jodu na adhd. Sama miałam w dzieciństwie stwierdzone adhd i teraz się zastanawiam czy to ma związek. Też pochodzę z dolnego śląska :) Mój M. od urodzenia mieszkał w Gdańsku i to prawie nad samym morzem i jest bardzo spokojnym człowiekiem ;)
Szkoda, że tak wyszło z Twoją pracą, jednak ważne, że chociaż ten macierzyński Ci przysługuje...

Zgłoś nadużycie #1149 16 lipca 2013, 9:10

A! i ten jod dostałam w tabletkach na receptę :)

Zgłoś nadużycie #1150 16 lipca 2013, 9:23

U mnie usg genetyczne kosztuje 150 zł. Będę je robić na kolejnej wizycie, czyli dopiero 12 sierpnia :)