Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #11371 30 grudnia 2013, 20:06

babeluniek Gotowa na wszystko
Nooo... Dlatego ja jutro tylko do mięsnego skocze i to z samego rana :-)

Zgłoś nadużycie #11372 30 grudnia 2013, 20:30

kirsti30 Gotowa na wszystko
Hallo. Oj chyba się przechwaliłam tym prasowaniem, a w miedzyczasie sprzątaniem....nigdy więcej, i tak nie skończyłam ale chwale się wyrkiem dla naszego zbója :) hihi. 
Czytam o oliwkach, o waszych przeziębieniach - łącze się w bólu bo sama się męcze...i czytam a plecy odmawiają mi posłuszeństwa i spać się mega chce :( także chyba was uściskam i spadam do wyrka....
Spokojnej nocy mamuśki :)

Zgłoś nadużycie #11373 30 grudnia 2013, 20:45

lorelei_l Fajna mama
Kristi :) łóżeczko śliczne, u mnie na razie stanowi dodatkowy kufer na stos nieposkładanych rzeczy dziecka, ale zabiorę się za to po sylwestrze :) miłego odpoczynku :)

Odnośnie laktacji to ja czasami mam siarę a czasami chyba już mleko pierwszej fazy, bo wygląda jak woda. Nie jest tego dużo, bo jakieś 2-3 krople wielkości główki od szpilki. W sumie na szkole rodzenia mówili, że w pierwszych dniach dziecko się najada ilością 15 ml czyli łyżką mleka :)

Byłam jeszcze na zakupach sylwestrowych i to był jeden z głupszych pomysłów. Tłumy dzikie, połowy asortymentu nie ma, ludzie się tratują w pogoni za jakimiś rzeczami. Normalnie jakby jutro miał być koniec świata a nie tylko koniec 2013.

Zgłoś nadużycie #11374 30 grudnia 2013, 21:46

Niutka26 Gotowa na wszystko
Hej!
Tyle się opisałam i wszystko mi się skasowało :/
Ja dziś po wizycie,w sumie dobrze wszystko,żelazo i hemoglobina niewiele ponad granicę,także przyjmowac muszę cały czas.
Na zaparcia dalej syrop,o hemoroidach powiedziałam,z trzech zostały dwa,tamten na szczęscie sie schował i juz nie boli. Musze faszerować się jabłkami i większą ilością błonnika..
W sumie wszystko dobrze,jedynie to mnie zastanawia,to fakt,że szyjka jest krótka-ale nie kazał się tym martwić.Czyli to chyba nic strasznego..
Na czwartek umówiłam się na prywatne usg,bo Domiś tak się ostatnio kręci,że już nie mam pojęcia jak jest ułożony.. Raz wygina się z prawej strony a z lewej kopie,dziś wyraźnie czułam jakby leżał w poprzek.. Poza tym w końcu się zobaczymy-ostatnio widziałam Malutkiego w październiku! Ciekawa jestem ile teraz waży i mierzy :)

Kincia nie boisz się,że może zdarzyć się także nie zdążycie do prywatnego szpitala i będziesz musiała pojechac do najbliżej położonego? Co wtedy z pieniążkami? Coś stracicie?
Ja zastanawiam się nad położną.. Bratowej siostra jest położną w szpitalu,gdzie zamierzam rodzić,jeśli zostanie poród naturalny w planach to chciałabym jednak kogoś znajomego.. Nie wiadomo na kogo się trafi.. A już wystarczającym powodem jest brak możliwości dostania znieczulenia zewnątrzoponowego..Chociaż opiekę chciałabym mieć zapewnioną a nie bać się,że mogę trafić na kogoś ze złym dniem..

Kirsti łóżeczko piękne! A ta Owieczka na oparciu... :) Cudna :)
Kincia jak będziesz wiedziała co z Dorotką daj znać,oby było dobrze .

Zgłoś nadużycie #11375 30 grudnia 2013, 21:59

Anett Gotowa na wszystko
Hej a ja spędziłam wieczór z serialami z poduchą pod plecami i pod nogami (na ławie) :)
Bąbeluniek jesteś na prawdę wymarzoną żoną, sama bym taką chciała hihi :p
Na pewno mężu się nastał w kolejkach, widziałam co się dziś działo na mieście, przeszłam przez to :)
Kincia także jak dziś już były kolejki to jutro będzie jeszcze lepiej heh, no moje cycki też wyglądają dość kosmicznie, a propo tematu oglądałam dziś E.T. oczywiście nie pierwszy raz ale dopiero dziś mnie olśniło, że tam gra mała Drew Barrymore, takie moje małe dzisiejsze osiągnięcie! xD
Kirsti30 widzę, że u Ciebie motyw owcy zapanował, ładnie ładnie :)
Niutka26 jak Ty wytrzymałaś od pażdziernika nie widząc bąbla ?? ?? Fajnie, że wizyta udana :) a powiedz pomagają Ci te wszystkie rzeczy na zaparcia?

Aj muszę jeszcze coś przekąsić :)

Zgłoś nadużycie #11376 30 grudnia 2013, 22:11

Konto usunięte
Dorota odradza wszystkim ciężarnym które mają pomysł żeby jechać w góry ,pisze mi że organizm kobiety w ciąży nie wytrzymuje tamtych warunków. Ogólnie u niej stabilnie ,ale ciśnienie jeszcze skacze :(

Bąbeluniek a my chyba jutro wycieczka do Gdańska ,ale jeszcze nic pewne na 100% :) najśmieszniejsze tam to jest że na wizytę umawiać się nie trzeba ,dziwne bo tu u mnie prywatnie wszędzie trzeba i to jeszcze czekać w kolejce :)
Kristi piękne łóżeczko !! :) no właśnie ja teraz też bym siły nie miała na te prasowania ,także Cię podziwiam ! :)
Niutka też mam szyjkę krótką i kazał mi leżeć :( fajno że usg będziesz miała,bo zobaczysz Dominisia !! super :)
no trochę się boje że nie zdążymy dojechać ,ale lekarz mnie zapewnia że zdążymy..to jest droga taka "ekspresowa" gorzej chyba w warszawie się jezdzi niż tą drogą :) najwyżej jak będę czuła że to już ,to na pobocze i po karetkę :) kasę wtedy stracimy ,ale tylko zaliczkę :/ resztę płaci się po porodzie.
Anett Ty to jesteś dobra :D ! hahah :D osiągnięcie faktycznie super :P też bym coś przekąsiła ,tylko co :P

Zgłoś nadużycie #11377 30 grudnia 2013, 22:33

Ostatnio miałam usg robione w szpitalu,przy spadku żelaza,ale trafiłam na taką ,,wylewną" lekarkę,że nawet mi monitoru nie przekręciła żebym synka zobaczyła ani nic nie powiedziała.. :/ jak na odchodne zapytałam,czy wszystko jest dobrze,odpowiedziała tylko,,tak"...
A w październiku byłam prywatnie,jak twardniał mi tak brzuch i wtedy przez chwilę widziałam Małego,jak był już ułożony główką w dół.. Ciekawa jestem bardzo i już się doczekać nie możemy z mężem jak teraz wygląda,ile waży,mierzy... :) Byle do czwartku :)
Anett jak zaczęłam pić codziennie ten syropek Lactulosum rozrobiony w szklance wody to tak słychać jak mi jelita filtruje,że aż śmiać mi się chcę :) Ciekawe co tam Mały musi przeżywać :)
Nieco pomógł,jednak muszę sobie pomóc dieta,czyli dużo błonnika i gruboziarnistego pieczywa,na hemoroidy kupiłam w aptece maść i pomogła-ma taki dozownik,który wkłada się do ... i przekręcając wyciska maść do środka.. Mało przyjemne,ale pomogło.Już nie bolą i ten trzeci ostatni się schował,niestety takie są uroki tego stanu i musimy to zaakceptować i wierzyć ,że po porodzie wszystko wróci do normy.

Zgłoś nadużycie #11378 30 grudnia 2013, 22:57

Konto usunięte
Znów skórcze i ból z krzyża :( i co mi daje to leżenie w łózku jak itak boli wszystko :(

Zgłoś nadużycie #11379 30 grudnia 2013, 22:59

Konto usunięte
Niutka a to w szpitalu już chyba tak robią to usg... Mi robili 2 razy jak przyjmowali mnie na oddział i jak wypisywali z oddziału. Monitoru w moją strone nie wzieli tak samo jak u Ciebie...

Zgłoś nadużycie #11380 30 grudnia 2013, 23:00

Anett Gotowa na wszystko
Właśnie nie pozostało nam nic innego jak czekać i wierzyć, że się polepszy :) a polepszy sie na pewno... :) :)
Niutka dobrze, że troszkę pomaga, ja też ostatnio wcinam codziennie otręby i czasem ten Colon C i jakieś postępy są na szczęście...

Kincia no co, każdy mały sukces cieszy :p heheh Ty wiesz co ja zjadłam? usmażyłam sobie parę plasterków kiełbaski i na kanapkę, od razu wypiłam rumianek na wszelki :) booszee jak stanę na wagę we wtorek u gina to się pewnie załamię :) Kochana dasz radę, przytulam :*

a co mnie jeszcze zastanawia KINIAA CO SIĘ DZIEJE? ODEZWIJ SIĘ!!

Zgłoś nadużycie #11381 30 grudnia 2013, 23:02

Anett Gotowa na wszystko
Miłych snów...! :*

Zgłoś nadużycie #11382 30 grudnia 2013, 23:06

Konto usunięte

Anett napisał(a)

Właśnie nie pozostało nam nic innego jak czekać i wierzyć, że się polepszy :) a polepszy sie na pewno... :) :)
Niutka dobrze, że troszkę pomaga, ja też ostatnio wcinam codziennie otręby i czasem ten Colon C i jakieś postępy są na szczęście...

Kincia no co, każdy mały sukces cieszy :p heheh Ty wiesz co ja zjadłam? usmażyłam sobie parę plasterków kiełbaski i na kanapkę, od razu wypiłam rumianek na wszelki :) booszee jak stanę na wagę we wtorek u gina to się pewnie załamię :) Kochana dasz radę, przytulam :*

a co mnie jeszcze zastanawia KINIAA CO SIĘ DZIEJE? ODEZWIJ SIĘ!!

Dziękuje :* nieźle sobie podjadłaś :P nie załamiesz się ! :) na pewno nie ważysz tyle co ja 91 kg :D na początku ciąży 70 kg ,a teraz 91 :O . Miłych snów :* do juterka dobrej nocki :*

Zgłoś nadużycie #11383 30 grudnia 2013, 23:07

Konto usunięte
Też mnie martwi nie obecność Kini !!! :( ostatni raz online była 18-nastego :( Kiniaa odezwij się !!

Zgłoś nadużycie #11384 30 grudnia 2013, 23:30

i ja zmykam spać.
Kolorowych! :)

Zgłoś nadużycie #11385 31 grudnia 2013, 8:25

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
ja dziś wcześniej jak nigdy, zbudził mnie mały głód ehh więc już po śniadaniu :) ale na szczęście noc do najgorszych nie należała, tyle że sny jak zwykle miałam głupkowate... :)

Kincia dziękuję za słowa otuchy :) zobaczymy we wtorek co się święci, ostatnio ważyłam 67,6 to pewnie teraz będzie 7 z przodu, dam sobie głowę hmm..no może rękę uciąć :) właśnie
Kiniaa zgłoś się! martwimy się.

Miłego dnia Okrąglinki :)

Zgłoś nadużycie #11386 31 grudnia 2013, 8:26

basza Fajna mama
Dzień dobry Dziewczynki. Jakze Ja się cieszę, że to ostatni dzień roku... chyba jeszcze nigdy tak nie czekalam na Nowy Rok :-) . Niutka gratki udanej wizyty, dobrze ze z hemoroidami lepiej, Ja tez wczoraj zakupilam.syropik.bo te domowe sposoby przestaly kompletnie dawac radę. Kincia Ja tez mam skurcze mimo lekow i lezenia, ale najwazniejsze zeby nie byly regularne, jak w piatek mialam ktg to byly nawet na ponad 100. Takze.lez.dalej, sprobuj sobie pupe uniesc na podusi do gory albo wziac cieply, ale nie gorqcy prysznic. Przytulam Cię mocno. Anett Ty to szalejesz jak nie zapiekana to kielbacha no ale jak jakos Twoj zoladek to wytrzymuje to ok. Kirsti fajny kącik u Nas lozeczko to na razie skladzik, a ciuchy zaczynam prac tzn. nadzorowac pranie od czwartku :-) . Faktycznie gdzie jest Kiniaa?

Zgłoś nadużycie #11387 31 grudnia 2013, 9:22

diaglab Gotowa na wszystko
Hej :-)
Nutka doskonale Cię rozumiem, ja też miałam w październiku połówkowe usg i w tamtą sobotę dopiero kolejne :-) ciężko jest tak długo wytrzymać :-)
Kincia mnie też boli wszystko od tego lezenia, poproś męża o masażyk :-P
Faktycznie macie daleko do szpitala ale jak to są drogi ekspresowe to szybko pójdzie niż jakby miało się jechać przez centrum miasta i to w godzinach szczytowych jak są korki ;-)
Kirsti prześliczne łóżeczko :-) ! My jeszcze kupionego nie mamy ani łóżeczka ani wózka. Dopiero po Nowym Roku. Zdrowiej kochana :-)
Podziwiam Was że macie siły chodzić po sklepach, ja nie dalabym już rady...
Anett no to niezłe masz smaki wieczorem :-D cieszę się że zaparcia już odpuszczają powoli :-)
Babeluniek wzorowa żonka z Ciebie :-)
Basza mnie też mój kochany mały głód wygnał męża po 5 po kanapki :-D Oj te nasze głodomorki :-D
Przyłączam się dziś do grona Mamuś witających Nowy Rok w piżamach przed tv :-P telepatycznie pidżama party sobie zrobimy :-D

Zgłoś nadużycie #11388 31 grudnia 2013, 9:34

ewka90 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny ale się rozpisałyście wieczorem :)

No mnie też martwi Kiniaa... Gdzie jesteś?

Kincia i Basza współczuję tych skurczy... Ale pocieszeniem jest to jeszcze tylko trochę zostało...
Niutka super, że będziesz miała USG :) Ciekawe jaki Dominiczek duży :)
Diglab Ty też wreszcie zobaczysz synka :) )

Mnie też od dwóch dni zaczęły męczyć zaparcia więc będę musiała coś wypróbować. Kupię ten syrop bo na początku ciąży go brałam. Niutka jak go rozpuszczasz w wodzie? Ciepłej, zimnej?

Anett nie przejmuj się swoją wagą :) Ty chudzinka jesteś :)

Zgłoś nadużycie #11389 31 grudnia 2013, 10:16

Dzień dobry kochane. Wstałam z nadzieją że wpłyneła mi kasa na konto a tu dupa :( także suszony chleb i woda na Sylwestra :) .euuuu ale za to mamy TV i internet będzie super :P .

Ogólnie to nastała u mnie owczana mania :) nawet bryloczki do kluczy są z barankami ;) czyżby syndrom zakopiańskiego męża ;)

Oj ja rezygnuje z tego wyjazdu w góry, jednak za duże ryzyko :(

A dzisiaj powoli i na spokojnie, dzisiaj rano mega stękanie lewa strona wrrr.

Kinia dołanczam do krzyku :)

A ja mam pytanie do mamuś które są na chorobowym , kiedy składa się podanie o urlop wychowawczy? no bo coś się zmienia po urodzeniu naszych bąbelków :)

Zgłoś nadużycie #11390 31 grudnia 2013, 10:28

Aha zapomniałabym . Udanego ostatniego dnia w roku laseczki ;)