Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #11351 30 grudnia 2013, 13:51

basza Fajna mama
Dzień dobry Dziewczynki! Kincia uff to dobrze, że u Dorotki lepiej :-) . Co do zwierzakow Ja mam 2 psy i kocham je tak jak My wszystkie nasze.zwierzaki, to są czlonkowie rodziny... A ta wersja z utopieniem bomba :-) . Ja.wczoraj znowu calu wieczor ze.skurczami, na razie się uspokoiło. Kincia tak Ci zazdroszczę porodu w prywatnym szpitalu, u Nas niestety nie ma w okolicy, no to wybrałam najlepszy z panstwowych...no ale mam 110km... i to mnie trochę przeraza, bo jak nie dotrwam do terminu cesarki to bedzie wesolo :-) , porod na drodze ekspresowej ;-) . Babelunku te wyniki naprawdę są w miarę nie stresuj.się Kochana, dużo pij :-) . Ja oczywiscie Sylwester w lozku, ale to chyba zadna niespodzianka ;-) . Jedyne czego jeszcze nie wiem to jaki stroj pizamowy wybiorę i w ktorym miescie spedzimy ten noc.... ale chyba Kramow. Maz mi kupil i sobie tez zreszta wino bezalkoholowe wiec nawet lampke podniose :-) .

Zgłoś nadużycie #11352 30 grudnia 2013, 13:51

basza Fajna mama
Ewa tańce - Wow :-)

Zgłoś nadużycie #11353 30 grudnia 2013, 14:10

Konto usunięte
Lorelei ja nawet nie wiedziałam kiedy mi się mała główką w dół przekręciła :P może dlatego że była wtedy jeszcze dość malutka ,bo od dobrych 2 miesięcy na usg pokazuje ułożenie główkowe :) teraz na pewno bym czuła jakby mi się obkręcała/zmieniała pozycję :)
Basza a ja Cię pocieszę :P ja mam 128 km do tego szpitala :) ale mój się uparł że mam rodzić tam i koniec ,bo chce dla nas jak najlepiej .tutaj u nas w mieście jest szpital w którym dziewczyny rodzą w niefajnych warunkach i potem boją się następnej ciąży jak ognia ,a my byśmy chcieli więcej dzieci i mój boi się że potem bym traume miała :) straszne opowieści o naszej porodówce krążą po internecie i po znajomych... Cudów nie oczekuje od prywatnego szpitala ,tylko już po samych położnych widać że opieka jest tam lepsza ,nie traktują tak jak tutaj tych biednych dziewczyn :( mocno Cię skórcze męczyły ? :( to niedobrze :( ale coraz mniej nam do porodu zostało :) ja jak tylko coś zaczynam robić to odrazu skórcze masakryczne :/ dlatego tak jak Ty sylwester w piżamie i pod kocem ,ano i picollo musze sobie kupić :D

Zgłoś nadużycie #11354 30 grudnia 2013, 14:15

ewka90 Gotowa na wszystko
Cieszę się, że u Dorotki już lepiej :)

Oj Basza te skurcze Cię męczą... Mam nadzieję, że się to uspokoi i chociaż w sylwestra nie będą CI skurcze dokuczać :) Dokładnie ja mam zamiar trochę potańczyć ale oczywiście nie przesadnie, żeby nie zaszkodzić Małemu... :)

Zgłoś nadużycie #11355 30 grudnia 2013, 14:18

kirsti30 Gotowa na wszystko
Aloha :)
czytam was wszystkie mega, ale nie jestem w stanie skomentować :( . Nos w dalszym ciągu zapchany, biore prenatal mam nadzieje że pomoże ten z czosnkiem :( .Czacha dymi dzisiaj.
Pokój dla bąbla prawie gotowy. Musieliśmy przenieść naszą sypialnie do pokoju gdzie mały będzie, przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy a potem zobaczymy. Dzisiaj sprzątanie jeszcze i nie moge się prasowania doczekać.
W żółwim tempieeeeee robimy wielkie zadania ;)

Aha popieram nie karcenie kotów bo O! ciąża. Kiedy teściu był ostatnio wszyscy prosili, nie głaszcz kota na jego oczach bo on się martwi że poronie...hm w tym przypadku bardziej grozi mi przedwczesny poród :) haha no ale na czas jego pobytu ja i puszato widywałyśmy się po kryjomu ;)

Wracam do obowiążków, jeszcze troszkę i będziemy praktycznie gotowi :) .

Zgłoś nadużycie #11356 30 grudnia 2013, 14:28

basza Fajna mama
Kincia to będziemy razem pędzić do.szpitala heheh. Ewa potańcz za mnie :-) . Kincia to będziemy się razem bawić podczas tego Sylwestra ;-) powiesz na ktorym rynku bedziesz to się spotkamy. U mnie w miescie tez jest taki szpital, ze eh... a ten gdzie bede rodzic juz przetestowalam i jestem baaaardzo zadowolona, lezalam.nu w.prywatnej klinice i w sumie ten niczym nie ustępuje... duzo zalezy od.ludzi ktorzy tqm pracują chyba najwięcej, ale np. znieczulenia nie ma, nie mozna nawet prywatnie..no ale ja i tak cc wiec mnie to nie dotyczy. Kirsti to musisz sie moze porzadnie wypocic ?? Mnie ostatnio tez ciagle gardlo drapie. Czy ktoras z Was moje kochane ma moze.liste niezbednych i mniej niezbednych kosmetykow? Bo Ja juz sie pogubilam

Zgłoś nadużycie #11357 30 grudnia 2013, 16:27

babeluniek Gotowa na wszystko
Lorelei, nie raz myślałam o laserowej korekcji wzroku ale w najbliższym czasie raczej nie będzie to możliwe. Jak pojawią się fundusze to najpierw zabiorę się za żylaka, który szpeci moją nogę już od kilku lat a teraz się pogłębił. Poza tym czytałam, że im większa wada wzroku tym łatwiej ją zoperować a mój M. ma duuużo większą, jednak w drugą stronę (+6) i chyba wolałabym, żeby on mógł choć w połowie ją zmniejszyć :)

Basza, odpoczywaj dużo :) Ty bierzesz coś na te skurcze?

Kincia, co do opieki położnych w szpitalu prywatnym to myślę, że coś w tym jest. Wiadomo, tam są inne standardy i one poniekąd muszą być tam miłe. Nie raz słyszałam o położnej, która pracując w państwowym szpitalu były wrednymi babami a gdy tylko dostała etat w prywatnym, nagle okazało się, że jest miłą kobietką :P
To trochę smutne, że możemy trafić na kogoś, kto ma zły dzień i będzie się na nas wyżywał. Chyba w takim miejscu jak porodówka powinnyśmy mieć ten komfort, że będziemy tam dobrze traktowane i trochę Ci zazdroszczę, że będziesz go miała :)

Kirsti, mnie też coś dopadło. Od rana mam powiększone migdałki, teraz zrobiłam sobie drzemkę i obudziłam się cała spocona z zawalonym nosem i już ledwo mówię :(
Fajnie, że pokoik prawie gotowy. My w ten weekend się za to bierzemy :)

Zgłoś nadużycie #11358 30 grudnia 2013, 16:27

Konto usunięte
Ewka potańczysz to mały niezłą będzie miał kłyskę :) hihi
Kristi dużo zdrówka :* ja mam część rzeczy już wyprane i poprasowane ,spakowane w woreczki i poukładane w szafie ,bo wtedy miałam na to więcej sił ,teraz na prawde trudno wykonywać takie rzeczy na końcówce...tak jak mówisz w żółwim tępieee !! :D
Basza noo prawie tyle samo km mamy :D to dobrze że masz przetestowany szpital :) no właśnie z tym znieczuleniem ,nie żebym patrzała tylko na siebie ,a nie na dziecko ,ale jednak wolę mieć możliwość że jak będzie taka potrzeba to mi dadzą ZZO ,w Twoim przypadku faktycznie nie masz się co martwić bo CC bez znieczulenia nie robią :D

Zgłoś nadużycie #11359 30 grudnia 2013, 16:34

Konto usunięte

babeluniek napisał(a)

Lorelei, nie raz myślałam o laserowej korekcji wzroku ale w najbliższym czasie raczej nie będzie to możliwe. Jak pojawią się fundusze to najpierw zabiorę się za żylaka, który szpeci moją nogę już od kilku lat a teraz się pogłębił. Poza tym czytałam, że im większa wada wzroku tym łatwiej ją zoperować a mój M. ma duuużo większą, jednak w drugą stronę (+6) i chyba wolałabym, żeby on mógł choć w połowie ją zmniejszyć :)

Basza, odpoczywaj dużo :) Ty bierzesz coś na te skurcze?

Kincia, co do opieki położnych w szpitalu prywatnym to myślę, że coś w tym jest. Wiadomo, tam są inne standardy i one poniekąd muszą być tam miłe. Nie raz słyszałam o położnej, która pracując w państwowym szpitalu były wrednymi babami a gdy tylko dostała etat w prywatnym, nagle okazało się, że jest miłą kobietką :P
To trochę smutne, że możemy trafić na kogoś, kto ma zły dzień i będzie się na nas wyżywał. Chyba w takim miejscu jak porodówka powinnyśmy mieć ten komfort, że będziemy tam dobrze traktowane i trochę Ci zazdroszczę, że będziesz go miała :)

Kirsti, mnie też coś dopadło. Od rana mam powiększone migdałki, teraz zrobiłam sobie drzemkę i obudziłam się cała spocona z zawalonym nosem i już ledwo mówię :(
Fajnie, że pokoik prawie gotowy. My w ten weekend się za to bierzemy :)

Nie wiadomo jak tam będzie :D może trafie na jakąś położną z " okresem " :D to jest przykre że za traktowanie trzeba płacić :( wiem że kilka dziewczyn tu na forum płaci też za położną która ma pomóc przy porodzie ,to też jest bez sensu ! My jesteśmy w takim stanie że powinno nam się pomóc i przeprowadzić to wszystko sprawnie i tak szybko jak się da ,a niestety te pielęgniarki są różne... Męża siostra rodziła 1 córe to 2 położne darły się na nią że nie chodziła do szkoły rodzenia i nie wie jak przeć ,przyszedł na sale porodową znajomy lekarz rodziny ,podeparł jej jakoś nogi kazał przeć i mała była już na świecie ,a te ponad godzine nie mogły zakończyć porodu. Jest mnóstwo takich sytuacji i to wszystkie tutaj z jednego szpitala w moim mieście :D kolerzanka miała sale zapłaconą i jakąś położną też ,pielęgniarka przyszła jej kroplówke zmienić to się darła że bałagan ma w pokoju :D nie wiem może miała tam jeszcze posprzątać i wtedy urodzić ? :D śmiech na sali ! :D

Zgłoś nadużycie #11360 30 grudnia 2013, 16:52

lorelei_l Fajna mama
Basza- dobrze, że masz już szpital "sprawdzony" :) tym dojazdem do szpitala się tak nie martw, bo 110 km po ekspresówce może wyjść zupełnie jak przejazd przez miasto do szpitala oddalonego o 30 km :)
Kincia- u mnie maluch niezmienne w tej samej pozycji od chyba początku ciąży :) choć na pierwszym usg takiego bąbla to ciężko stwierdzić co gdzie ma :P jak patrzyłam u siebie w okolicy to poród w prywatnej klinice kosztuje 8 tys zł, więc średnio, ale w sumie położna powinna wystarczyć, bo jak jest dobra to będzie podpowiadać
Kristi- super, że już pokój prawie gotowy, zawsze potem łatwiej jak jest mniej rzeczy a brzuch duży :) ale wizja, że nie możesz się doczekać prasowania jest przerażająca- może chcesz wpaść do mnie? :P
Babeluniek- spróbuj mieszanki sok z cytryny z miodem łyżeczkę dziennie dla wzmocnienia

Ja sobie prawie dwie godzinki drzemeczki zrobiłam :) a tu czas się zabierać do gotowania obiadu dla spracowanego męża. Do później babeczki :)

Zgłoś nadużycie #11361 30 grudnia 2013, 16:52

Anett Gotowa na wszystko
Melduję, że ja już po zakupach - uhhh jak one męczą, a myślę że moje dziewczyny (mama i siostra) wymęczyły się jeszcze bardziej idąc równo ze mną tym wolnym pingwinim tupotem :)

Kincia brzmi to absurdalnie, że termin się liczy od pierwszego dnia miesiączki ale tak jest, jak już zostaniemy zapylone hihi to wlicza się cały cykl przygotowania jajeczka itd do okresu ciąży :) mój lekarz nie zmienia mi wcale terminu, trzymamy się mocno miesiączki... :) hej a co to za umowa ze szpitalem?

Bąbeluniek możliwe, że ten wysiłek wpłynął na wyniki badań, ach muszę pamiętać żeby w tym tyg zawieźć mocz do laboratorium... Kochana jak dasz radę to najlepiej jakbyś się wstrzymała z dobieraniem soczewek, skoro podczas połogu może się zmienić to nie ma sensu...

Ja swoje małe czuję wszędzie ale wątpię, że się przekręcił, niewiele się zmieniło poza siłą ruchów :) trudno co będzie to będzie...

Siostra dziś mnie namówiła na taką wielką zapiekanę z dodatkami, mmm.... fast food to je to :) mam nadzieję tylko, że żołądek to przetrzymie :) a już zostając w temacie jedzenia skoro pytałyście,
na jutro zamierzam sporządzić roladki z szynki z czosnkowym twarożkiem i suszonymi pomidorami, kuleczki czekoladowe z orzechami i sałatkę owocową z prądem :) wiem niewiele tego ale to impreza składkowa gdzie każdy coś przyniesie :)

Zaszłam dziś do apteki i trafiłam na fajne okazje, dzięki temu zakupiłam Emolium do kąpieli, Bepanthen 100 ze smoczkami avent w gratisie, krem i oliwkę Bambino (oliwka bardziej dla mnie) :)

Zgłoś nadużycie #11362 30 grudnia 2013, 17:17

Konto usunięte
Lorelei u mnie 6 tyś ,także nie fajnie :/ :D fajnie że sobie pospałaś, też lubie spać w dzień pdkąd w ciąży jestem :) smacznego ! :)
Anett no mój też trzyma się mocno tego z miesiączki i mocno trzyma się tego że urodzę przed terminem ,a ja mu zrobie na złość i urodzę po terminie :P O ! :) mniam zapiekanka !!! :D pyszne jedzonko przygotowujesz i wcale tego nie mało !! :) a ja na tej stronie gemini .pl zamówiłam bepanthen i te ze smoczkami za 27 zł !! :) i bambino też zamówiłam ,bo położna mi mówiła że ta oliwka brudzi ubranka ,ale jest sprawdzona i najlepsza ,także natluszczenie będzie :P a na sobie ją też używam ,bo lubię jej zapach :) umowę muszę podpisać na poród ,że za niego zapłacę :)

Zgłoś nadużycie #11363 30 grudnia 2013, 17:30

Anett Gotowa na wszystko
Kincia to będziesz miała płatny poród? No właśnie ja też sama używałam tej oliwki i juz jestem przyzwyczajona do niej, dlatego kupiłam dużą promocyjną :) za Bepanthen tak samo 27 zł zapłaciłam w aptece dr. optima, a za Emolium 34 zł.

Strasznie swędzą mnie brodawki ostatnio i na bieżąco sączy się z nich siara tzn z lewej właściwie... hmm...

Zapomniałam o jeszcze jednym moim zakupie na jutro :)

Zgłoś nadużycie #11364 30 grudnia 2013, 17:33

Konto usunięte
Anett ale bedziesz mieć roogi :D hihi mi z lewej też siara troche się sączy ale to znikome ilości ,za to lewa zauważyłam że jest ciemniejsza niz prawa ,śmiesznie to wygląda :D a oliwke pewnie 300 ml co ? :P no bd mieć płatny poród ,chyba że coś się zmieni :)

Zgłoś nadużycie #11365 30 grudnia 2013, 17:34

Konto usunięte
Anett ale bedziesz mieć roogi :D hihi mi z lewej też siara troche się sączy ale to znikome ilości ,za to lewa zauważyłam że jest ciemniejsza niz prawa ,śmiesznie to wygląda :D a oliwke pewnie 300 ml co ? :P no bd mieć płatny poród ,chyba że coś się zmieni :)

Zgłoś nadużycie #11366 30 grudnia 2013, 17:48

Anett Gotowa na wszystko
Kincia no tak to są śladowe ilości i moje też zupełnie się od siebie różnią ale widocznie tak musi być :)
dokładnie 300 i napisane jest, że 25 ml gratis ale to pewnie w tym zawarte :) hehe będzie zabawa, będzie sie działo i nocy będzie mało :p

Zgłoś nadużycie #11367 30 grudnia 2013, 19:14

Konto usunięte

Anett napisał(a)

Kincia no tak to są śladowe ilości i moje też zupełnie się od siebie różnią ale widocznie tak musi być :)
dokładnie 300 i napisane jest, że 25 ml gratis ale to pewnie w tym zawarte :) hehe będzie zabawa, będzie sie działo i nocy będzie mało :p

Ufff myślałam że tylko moje cycki wyglądają teraz jak z innej planety :P hihi

Zgłoś nadużycie #11368 30 grudnia 2013, 19:29

Konto usunięte
Co porabiacie Mamusie ? Ja od tego leżenia mam już chyba odleżyny :D

Zgłoś nadużycie #11369 30 grudnia 2013, 19:38

babeluniek Gotowa na wszystko
Ja czekam na M. :-)
Ma jeszcze na zakupy podjechac więc pewnie trochę się nastoi w kolejce :-P
Ale na pocieszenie zrobiłam mu spaghetti i jeszcze z psem zaraz wyjdę, żeby mógł tylko zasiąść i zjeść. Ale dobra żona ze mnie ;-)

Zgłoś nadużycie #11370 30 grudnia 2013, 20:01

Konto usunięte

babeluniek napisał(a)

Ja czekam na M. :-)
Ma jeszcze na zakupy podjechac więc pewnie trochę się nastoi w kolejce :-P
Ale na pocieszenie zrobiłam mu spaghetti i jeszcze z psem zaraz wyjdę, żeby mógł tylko zasiąść i zjeść. Ale dobra żona ze mnie ;-)

No faktycznie żona z Ciebie dobra ! :D ale mi ochoty na spagetti zrobiłaś !! :P ja sobie tak myślę że jutro też będą wielkie kolejki w sklepach ,a ja na zakupy muszę się wybrać :(