Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #11311 29 grudnia 2013, 8:39

lorelei_l Fajna mama
Hej :)

Kincia i Diaglab- może kolesia skusiło, że przy avatarach macie "Gotowe na wszystko" :P

Babeluniek- ja mam tych czapeczek mnóstwo- tzn chyba z 3 ciepłe i 8 cienkich :) bo były w zestawie, który kupiliśmy na alegro i pełno dostaliśmy od bliskich :) ale się nawet nie zagłębiałam jakie to są rozmiary

Basza :) super, że u Ninki wszystko ok, na pewno też się czujesz spokojniejsza teraz :)

Dorota mam nadzieję, że jednak uda Ci się spędzić wymarzonego sylwestra :)

Ja się dziś wyspałam :D w końcu. Jak nie będzie padać to się jeszcze na jakiś spacerek wybiorę się dotlenić :)

Zgłoś nadużycie #11312 29 grudnia 2013, 9:31

ewka90 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :) Witam w niedzielny poranek :)

Dorotka mam nadzieję, że wszystko już dobrze. Jak ciśnienie się nie unormuje to z powrotem do domu!
Basza cieszę się, że się odezwałaś bo już się martwiłam. No i mam nadzieję, że skurcze znikną... Już niedługo styczeń, a potem już blisko luty.

Zgłoś nadużycie #11313 29 grudnia 2013, 9:51

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Lorelei-l-ale się usmialam z tych Gotowych na wszystko :-) ;-) .Miłego spaceru.
Basza-cieszę ze u Ciebie i Ninki wszystko ok.Tak trzymać :-) .
Dorotko-trzymam kciukasy za unormowanie cisnienia-Ty to masz przeboje-jak nie wymioty,to ciśnienie albo wysypka.
Kincia-dziś też jest dzień i też można trochę podziałać.
Udanej niedzieli Sloneczka :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #11314 29 grudnia 2013, 10:12

Konto usunięte
Lorelei hahaha to było dobre :D gotowe na wszystko :D miłego spacerku !!! :)
Ece tak masz racje przecież dziś też jest dzień :D

Dorota czuje się troche lepiej ,oby jeszcze bardziej spadło jej ciśnienie !!! :)

Zgłoś nadużycie #11315 29 grudnia 2013, 10:13

diaglab Gotowa na wszystko
Witam i ja niedzielnie :-)
Dorota trzymaj się tam jakoś, mam nadzieję że ciśnienie unormuje się i będziesz cieszyć się sylwestrem w górach.
Basza no w końcu...aż mi kamień spadł z serca. Cieszę się że z Ninką i Tobą wszystko jest w porządku :-)
Lorelei ja Ci zaraz dam " Gotowe na wszystko" :-P Ty za to masz " Zaprawiona w bojach" co również brzmi dwuznacznie hihi :-D miłego spacerku :-) u mnie dziś brzydka pogoda, pochmurnie :-(

Zgłoś nadużycie #11316 29 grudnia 2013, 11:08

kirsti30 Gotowa na wszystko
witajcie mamcie. My dzisiaj długo nie wstaliśmy z łożeczka, wczoraj mega bussy dzień, czeka mnie jeszcze prasowanie ale juz mamy gdzie układać ubranka dla bąbelka :) .
dzisiaj na spokojnie się rozkręcam, zaraz obiadek jakiś, a wieczorem może pokusze się do kościołka bo taką czuje potrzebe.

Mamcie udanego dnia :)

-aha ile z wa zakupiło laktatory? Bo ja nie wiem czy się wstrzymać czy nie...

Zgłoś nadużycie #11317 29 grudnia 2013, 11:15

babeluniek Gotowa na wszystko
Hejo!
Dostałam wyniki moich badań i niestety mój mocz nie jest najlepszy :( Trochę się przeraziłam, bo jeszcze w szpitalu było ok. Dla pewności jeszcze powtórzę ale myślę, że aż tyle by się nie pomyliło...
Ciała ketonowe - 2+
Leukocyty - 1+
A pod mikroskopem:
Nabłonki pł. - pojedyncze w.p.w.
Leukocyty - 0-2 w.p.w.
Eryt. świeże - 0-2 w.p.w.
Bakterie - nieliczne w.p.w.

Dotychczas wszystko w moczu było dobrze :(
I moje ph zawsze było w górnej granicy a tu nagle 5...
Jedyne co pamiętam ze studiów to obecność ciał ketonowych przy niedożywieniu...

Zgłoś nadużycie #11318 29 grudnia 2013, 11:54

Konto usunięte

babeluniek napisał(a)

Hejo!
Dostałam wyniki moich badań i niestety mój mocz nie jest najlepszy :( Trochę się przeraziłam, bo jeszcze w szpitalu było ok. Dla pewności jeszcze powtórzę ale myślę, że aż tyle by się nie pomyliło...
Ciała ketonowe - 2+
Leukocyty - 1+
A pod mikroskopem:
Nabłonki pł. - pojedyncze w.p.w.
Leukocyty - 0-2 w.p.w.
Eryt. świeże - 0-2 w.p.w.
Bakterie - nieliczne w.p.w.

Dotychczas wszystko w moczu było dobrze :(
I moje ph zawsze było w górnej granicy a tu nagle 5...
Jedyne co pamiętam ze studiów to obecność ciał ketonowych przy niedożywieniu...

Nie martw się :* nie ma tragedi !! Nie masz bakteri ,byś widziała moje wyniki z moczu to dopiero byś się przeraziła :) to nic takiego dostaniesz żurawit i będzie ok :) bo w 3 trymestrze chyba furaginy już się nie podaje..

Zgłoś nadużycie #11319 29 grudnia 2013, 12:02

Kirsti to porządnie wzięło Cię wicie gniazda rodzinnego :-) ja laktator będę miała od siostry ręczny baby ono ale będę używać tylko w sytuacji kryzysowej, choć siostra pisała mi że lepiej mleko odciaga się jak odpowiednio naciska się pierś, gdyby wcześniej wiedziała to nawet nie kupowałaby tego laktatora. Ja na Twoim miejscu wstrzymalabym się z zakupem.

Zgłoś nadużycie #11320 29 grudnia 2013, 12:14

Babeluniek wydaje mi się że nie masz powodu do obaw z wynikami moczu. Osad moczu masz bardzo dobry, dziwi mnie tylko że na teście paskowym masz leukocyty na 1+ a w osadzie 0-2 wpw, pH = 5 jest książkowe, a ciałami ketonowymi nie przejmowalabym się skoro nie masz cukrzycy typu 1. Mi też się coś kojarzy ze studiów że one występują w niektórych stanach fizjologicznych i chyba też była tam ciąża, niedożywienie itd.nie mam jak sprawdzić teraz bo notatki mam w piwnicy gdzieś w górze pudeł :-( ważne że bakterii masz malutko :-) ale jak chcesz to jak najbardziej powtórz dla spokojnosci

Zgłoś nadużycie #11321 29 grudnia 2013, 12:21

lorelei_l Fajna mama
:) dotlenienie bardzo fajne :)

Kristi to jak wczoraj miałaś napięty dzień to dziś miej dzień obijania :)
Babeluniek też mi się wydaje, że Twoje wyniki nie są bardzo złe. Mi położna generalnie zalecała zakwaszanie moczu poprzez jedzenie kapusty ect żeby uniknąć bakterii, a jak miałam tą nasiloną alergię to miałam z kolei szczawiany wapnia (bo piłam wapno na alergie) też się stresowałam ryzykiem kamienicy a samo przeszło :)
Teraz tylko profilaktycznie raz na 2 tygodnie sobie wezmę jakiś suplement z żurawiną, żeby oczyścić cały układ.
Odnośnie laktatora to się tyle nasłuchałam o problemach z laktacją (w sensie nawale pokarmu), że wolę mieć już przed szpitalem, zwłaszcza, że kupuję ten najbardziej podstawowy, bo dalej cały czas wierzę, że będę mogła normalnie karmić :)

Zgłoś nadużycie #11322 29 grudnia 2013, 12:24

Babeluńku znalazłam trochę w necie: ciała ketonowe występują u zdrowych kobiet w ciąży, przy stosowaniu diety niskoweglowodanowej, przy niedożywieniu, jeśli okres nie przyjmowania posiłku wynosi 18h, bardzo duży wysiłek fizyczny a cukrzyca i zatrucie alkoholem raczej Cię nie dotyczy :-P

Zgłoś nadużycie #11323 29 grudnia 2013, 14:03

Ece Gotowa na wszystko
Kirsti30-ja mam ręczny laktator jeszcze po Martysce,ale nie polecam,bo ściąganie boli okrutnie i mnie przy nawale wygodniej było ściągać nadmiar mleka ręcznie :-) .

Babeluńku-ja ketony w moczu miałam na początku ciąży,gdy męczyly mnie biegunki-lekarz uspokajał jednak,ze cukier jest w normie,więc nie ma mowy o cukrzycy(wtedy tez są ketony,a ja rodzinnie jestem obciążona).Jeśli Cię to uspokoić to powtorz badanie :-) .A pH 5 to rewelka-w kwaśnym środowisku bakterie chorobotworcze nie maja możliwości rozwoju w przeciwieństwie do zasadowego czy obojętnego.

Diaglab-mnie się wydaje,ze leukocyty mogą się pojawiać w moczu szczególnie gdy u ciężarnej występuje wysokie ciśnienie i filtracja klebuszkowa nie jest idealna w tym momencie.Najważniejsze,ze nie ma azotynów i bakterii,bo to może świadczyć o infekcji w drogach moczowych.Odnośnie laktatora co napisalam juz wyżej podziala zdanie Twojej siostry.

Lorelei-l dobrze,ze spacerek udany-u nas ciągle leje.Wierzę,ze spokojnie będziesz karmić piersią,grunt to spokojne podejście do tematu :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #11324 29 grudnia 2013, 14:36

kirsti30 Gotowa na wszystko
No i jak zawsze zdania i opinie podzielone. Zapewne kupie ten laktator...nie chce aby doszło do sytuacji że bedzie potrzebny a ja dupa w szpitalu.

Fakt wzieło mnie z tym gniazdowaniem. Podejrzewam że to jeden ze sposobów odwrócenia uwagi od sytuacji rodzinnej. Szwagra mama jakiś czas temu pytała o mojego ojca, a w odpowiedzi powiedziała że on jej powiedział że ja nie jestem jego córką bo nie jestem do niego podobna....Hm to nie pierwszy raz taka akcja.

Dziwne te niedziele bez rodziny, mamy troche spokoju, ale i tak mi teskno. Myśle aby przed porodem wybrać się jeszcze do mojego męża rodziny w góry, ale martwi mnie jak czytam że ciśnienie dało się tak znać dorocie.Hm.

Zgłoś nadużycie #11325 29 grudnia 2013, 16:36

Konto usunięte
Kristi w niektórych szpitalach są laktatory ,może zapytaj czy mają i jak mają to nie kupuj na razie ,a potem zobaczysz czy będzie Ci potrzebny :) u mnie w mieście w szpitalu wypożyczają laktatory za 5 zł dziennie. Współczuję Ci problemów z rodziną ,u mnie też nie jest za wesoło ;/ ale staram skupić się na maleństwu ,sobie i porodzie :) Jeśli chodzi o wyjazd w góry ,to miałaś /masz problemy z ciśnieniem ? bo Dorota już od jakiegoś czasu ma za wysokie i bierze tabletki ...

Kurcze martwie się o Dorote ,jakiś czas temu napisała mi że ma 142/93 i tabletki nie pomagają ,miała zadzwonić do lekarza i dać znać co dalej.. teraz czekam cały czas i trzymam za nią kciuki jak My wszystkie !! :)
kazała WAM podziękować za dobre słowa i trzymanie kciukasów :* :*

Zgłoś nadużycie #11326 29 grudnia 2013, 19:30

qasha Fajna mama
czesc mamusie :)
ja w koncu moge zaczac odpoczywac w ten weekend :D troszke pozno ale zawsze :D
Ece - taak, kołyskę już mamy :)
zdjęcie załączam :)
Dorota - daj znać koniecznie jak się czujesz. mam nadzieje ze organizm przyzwyczaił się do zmiany otoczenia i warunków i jest już wszystko ok.
Babelunku - ja czapeczkę mam jedną grubą - rozmiar 38. szukałam 36 ale nigdzie nie mogłam znaleźć :/

Zgłoś nadużycie #11327 29 grudnia 2013, 19:36

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witajcie niedzielnie!
Kincia gratki 35-go tygodnia! Jesteś chyba pierwsza (lub jedna z pierwszych) z nas jeśli chodzi o termin-wiem,że Dorotka i Qasha też mają pierwszy tydzień lutego.
Przekaż Dorotce gdy tylko będziesz się z Nią kontaktowała,że trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze! Ja mimo to wróciłabym jednak ,nie wiadomo jak będzie jutro czy w sylwestra,a tu z dala od domu.. szpital obcy..ciekawe czy mają jakiś blisko w razie czego..
Kirsti z tym wiciem gniazdka to doskonale Cię rozumie.Nic się nie martw rodziną,w końcu zrozumieją,zobaczysz. Ściskam Cię i nie martw się tym ;)
Kinci ale wiadomość dostałaś ;D
Ja już jakiś czas temu dostałam znowu takie coś-

Cześć,
Mam na imię Karolina, przygotowuję właśnie nowy odcinek "Rozmów w Toku", do którego chcielibyśmy zaprosić młode dziewczyny, które zaszły w ciążę z nieznajomym, z chłopakiem, z którym nie mają kontaktu.Może chciałyby go odnaleźć? Chcemy, żeby takie dziewczyny się spotkały, porozmawiały, opowiedziały sobie swoje historie. To będzie naprawdę miły odcinek. Może znasz kogoś takiego? Jeśli tak, proszę skontaktuj się ze mną.
Serdecznie pozdrawiam,
Karolina
k.wesolowska@tvn.pl

nawet nie skomentowałam :D
Baszko- cieszę się,że u Was już lepiej,oby tak zostało,oby Ninka wytrzymała do lutego,a jak nie to chociaż do końca stycznia.
Co do laktatora - ja jednak poczekam ,jak będzie potrzebny to mąż podjedzie-nawet w środku nocy do tesco i kupi,czynne całodobowo,laktatory są różne,więc nawet w szpitalu gdy będzie potrzebny to podjedzie i kupi. Nie wiem jak będzie z pokarmem-może być go w sam raz,może być tez za mało,wtedy w ruch pójdą butelki i mleko modyfikowane,a laktator tylko niepotrzebnie zostanie..

Wczoraj mojej znajomej urodziła się siostrzenica. Śliczna dziewczynka,ale imię ma... no powiem delikatnie,że bardzo trudne -przynajmniej dla mnie i dla osób,które nie miały z nim wcześniej styczności - Chloe...
Jak to się wymawia ?? Gdybym ja takie dała mojej córce tata chyba by mnie z domu wygonił :D Mimo,że to nasz wybór niemniej jednak jest to spore utrudnienie dla starszych osób i dla tych,którzy nie mieli z nim styczności :)
Ostatnio słyszałam o rodzeństwie Armani i Szanel... Heheh to już całkiem przegięcie :)

Zgłoś nadużycie #11328 29 grudnia 2013, 20:23

Konto usunięte
Niutka dziękuje :* no mam termin w sumie na 30 stycznia i powinnam być w styczniówkach,ale zadomowiłam się tutaj :) i używam terminu na suwaczku 5 luty ( termin z miesiączki ) :) pewnie itak urodzę ostatnia ,bo teraz nic nie robie tylko leżę :D posłuchałam się lekarza i głównie Doroty która na mnie krzyczała że za dużo łażę !! też dostałam kiedyś zaproszenie do rozmów w toku :D haha i jeszcze często dostaje jakieś ankiety do wypełniania ,raz taką wypełniłam 3 dni zapisywałam co jem ,a nawet "dziękuje" za to nie usłyszałam :D Faktycznie imię troche dziwne :P nie wiem jak to się wymawia :D jak się czujesz ? Dominik kopie czy śpi smacznie ? :P
wieści od Doroty : kazali zwiększyć jej dawkę leków i ciśnienie spadło ,czuje się w miare ok leży sobie i odpoczywa,tylko znów mdłości ją męczą ;/

Zgłoś nadużycie #11329 29 grudnia 2013, 20:41

lorelei_l Fajna mama
Niutka imię faktycznie ładne :) pytanie czy w Polsce jej pozwolą tak dziecko zarejestrować, jak nie to będzie Klołi :) a już widziałam parę Brajanów i Dżesik :)
Kincia pozdrów Dorotę :) mam nadzieję, że jej się unormuje już wszystko, a z terminem to wiesz, chyba najlepiej się szykować mentalnie na czas 38-42 tydzień :) bo w terminie to 5% dzieci się podobno rodzi :)
Qasha bardzo stylowa kołyska :)

Mi niestety się trochę dziś uczulenie wzmogło, ale najgorsze, że nie wiem od czego, bo nie wiem teraz czego się mam wystrzegać :/ maść na razie pomaga mam tylko nadzieję, że jutro jak ją odstawię to znów dość długo wytrzymam bez niej.
Jutro idę na kilka godzin do pracy, bo potrzebują wsparcia i dziś pół dnia się zastanawiam jak się ubrać, żeby wyglądać w miarę elegancko skoro wszystko jest wielkość namiotu :D ostatecznie zostanę przy bluzce ciążowej i niezapiętej (oczywiście :P ) marynarce :)

Zgłoś nadużycie #11330 29 grudnia 2013, 20:47

Konto usunięte

lorelei_l napisał(a)

Niutka imię faktycznie ładne :) pytanie czy w Polsce jej pozwolą tak dziecko zarejestrować, jak nie to będzie Klołi :) a już widziałam parę Brajanów i Dżesik :)
Kincia pozdrów Dorotę :) mam nadzieję, że jej się unormuje już wszystko, a z terminem to wiesz, chyba najlepiej się szykować mentalnie na czas 38-42 tydzień :) bo w terminie to 5% dzieci się podobno rodzi :)
Qasha bardzo stylowa kołyska :)

Mi niestety się trochę dziś uczulenie wzmogło, ale najgorsze, że nie wiem od czego, bo nie wiem teraz czego się mam wystrzegać :/ maść na razie pomaga mam tylko nadzieję, że jutro jak ją odstawię to znów dość długo wytrzymam bez niej.
Jutro idę na kilka godzin do pracy, bo potrzebują wsparcia i dziś pół dnia się zastanawiam jak się ubrać, żeby wyglądać w miarę elegancko skoro wszystko jest wielkość namiotu :D ostatecznie zostanę przy bluzce ciążowej i niezapiętej (oczywiście :P ) marynarce :)

masz racje :D trzymajmy się terminu 38-42 :D tylko idzie zwariować w tym okresie pewnie :P pozdrowie Dorotę i Ona Was też pozdrawia ! :) ojej uczulenie to niedobrze :( a kotka oddałaś ? bo nie doczytałam chyba gdzieś... :( trzymaj się i zdrowia dużo !! :* obyś jutro bez allergi się obudziła! :) do pracy super myślę że będziesz wyglądać :)