Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #11271 28 grudnia 2013, 8:53

ewka90 Gotowa na wszystko
No poszaleję :) A gdzie Dorotka w góry jedziesz?

Zgłoś nadużycie #11272 28 grudnia 2013, 8:55

Dorota93 Supermama
To jest miejscowosc Rycerka. Bede jechac przez Kobior to juz Twoje strony gdzies co? Tzn w Twoja strone :)

Zgłoś nadużycie #11273 28 grudnia 2013, 8:59

W moją stronę ale jeszcze dość daleko :) Fajnie tak sylwestra spędzić w górach :) Tylko uważaj na siebie :)

Zgłoś nadużycie #11274 28 grudnia 2013, 9:00

Dorota93 Supermama
Bede bede uwazac :) porobie zdjecia domku, tam jest kominek w srodku i w ogole ah :) dobra ja lece, napisze przed wyjazdem :)

Zgłoś nadużycie #11275 28 grudnia 2013, 9:40

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
Nie martwcie się, ja też dołączam do klubu przekroczonego +10 :)

Przespanie nocy już jest coraz trudniejsze, miałam ze dwa dni spokoju od moich bioder a dziś znów pachwiny się odezwały i bolesne skurcze łydek, uroki :) nie pamiętam kiedy tak porządnie się wyspałam ale idzie się przyzwyczaić :)

Ewka90 tańce? no ładnie :) :) ja sylwka spędzę na domówce ze znajomymi :)

Zgłoś nadużycie #11276 28 grudnia 2013, 12:36

Anett Gotowa na wszystko
Zdążyłam się ogarnąć, zrobić duże prasowanie a tu cisza...

Biorę się zaraz za robienie miejsca w szafkach dla dzidziusia i dla mojego M., trochę jestem dziś nieprzytomna - w nocy bolała mnie głowa i ćmi mnie od rana ale może jak się czymś zajmę to zapomnę o bólu bo w końcu wypalę sobie skronie tym amolem :)

Miłego popołudnia Mamcie :*

Zgłoś nadużycie #11277 28 grudnia 2013, 13:02

O Anett widzę, że zaczęłaś wielkie pranie i prasowanie :) Ja planuję w styczniu się za to zabrać...

Zgłoś nadużycie #11278 28 grudnia 2013, 13:04

Anett przeczytałam, że będziesz używać emolium do kąpieli.. Też mam taki zamiar... A powiedz mi kupujesz jakiś szampon czy nie? No i czy masz zamiar po kąpieli jeszcze natłuszczać czymś skórę dzidzi czy tylko to emolium?

Zgłoś nadużycie #11279 28 grudnia 2013, 13:46

Anett Gotowa na wszystko
Ewka90 niestety to jeszcze nie TO pranie i prasowanie, ja też dzidziusiowe rozpocznę w styczniu :) może nawet za tydz, bo chciałabym się zająć tym jak najprędzej...
Póki co nie kupuję szamponu, po pierwszym miesiącu się zaopatrzę, tak samo z dodatkowymi natłuszczaczami, dopiero jak okażą się konieczne to kupię ale jak na razie to tylko Emolium :)

Zgłoś nadużycie #11280 28 grudnia 2013, 13:57

Też myślałam, żeby tak zrobić i kupić tylko to emolioum :)

No ja też mam zamiar w styczniu się za to zabrać, bo dużo tego a wolałabym być wcześniej przygotowana :)
Gdzie wszystkie mamuśki się dziś podziały? I gdzie jest Basza? Jeszcze się po Świętach nie odezwała...

Zgłoś nadużycie #11281 28 grudnia 2013, 14:07

Anett Gotowa na wszystko
Właśnie gdzie reszta babek? :)

Zgłoś nadużycie #11282 28 grudnia 2013, 14:34

diaglab Gotowa na wszystko
Cześć Wszystkim :-)
Ja już po usg ;-) mój bąbel waży ponad 2 kg, potwierdziło się że będzie chłopiec)( klejnoty były bardzo widoczne hihi) i nadrobil tydzień a nawet niektóre pomiary są już takie jak na 33 tydzień :-) i co najważniejsze jest ułożony główką w dół :-) to co wydawało mi się główką i pupką to są to nóżki i pupka, byłam w szoku :-D Mały jest zdrowy i szyjka zamknięta :-)
Widzę że temat kosmetyków był poruszany- ja tak jak Qasha będę stosować Oilatum i nic więcej chyba że będzie przesuszona skóra to wtedy jakąś oliwke dokupię. Sudokremu nie kupuję bo bo on działa wysuszająco i ściągająco ( używałam go na trądzik) , najlepsza na odparzenia jest mąka ziemniaczana i ewentualnie przecieranie wacikiem z rumiankiem,tak gdzieś niedawno wyczytalam. Jak to nie pomoże to wtedy wdroże jakieś inne specyfiki :-)
Właśnie też dziś pomyślałam o Baszy z rana że nie daje znaku życia i zaczynam się o nią martwić....
Dorota udanego wyjazdu i sylwestra :-) domek w górach, przy kominku..ulala niezły klimat :-P tak romantycznie :-)
Podziwiam Was Anett i Ewa że idziecie na imprezy :-) ja czuję się tak ociężała że tylko wyrko i tv czeka na mnie w sylwestra :-D mąż ostatnio śmiał się ze mnie jak chodzę i naśladował pingwina bo dosłownie tak się poruszam :-D
Dobra idę zjeść obiad bo burczy mi już w brzuszku :-D

Zgłoś nadużycie #11283 28 grudnia 2013, 15:02

Diglab gratulacje udanej wizyty :) No i dużego chłopaka już nosisz w brzuszku :) ) No i super, że jest ułożony główką w dół :) powolutku się przygotowuje do wyjścia :)

Zgłoś nadużycie #11284 28 grudnia 2013, 15:06

lorelei_l Fajna mama
Diaglab :) super, że z Małym wszystko ok :) i, że nie musisz się, aż tak martwić ryzykiem wcześniejszego porodu :)

Odnośnie kosmetyków to ja odwrotnie planuję :) tzn zacząć od zwykłego płyny do kąpieli do niemowląt i przejść jak będzie jakiś problem na emolienty, sama mam zalecenia, żeby stosować emolienty, ale wiem, że jak się raz zacznie to potem ciężko przejść na normalne kosmetyki, także zadecydowaliśmy, że spróbujemy w ten sposób :) Kamila będzie pewnie mąż kąpał a jemu żadne płyny nie szkodzą :)

Ja się zastanawiałam gdzie się Ece podziała, bo była ostatnio na forum chyba jakoś w weekend przed świętami. Udało mi się zaliczyć 1,5 godziny drzemeczki, więc całkiem miło :) a za moment mam degustację serów, które moja siostra przywiozła z Holandii, szkoda tylko, że bez winka :>

Zgłoś nadużycie #11285 28 grudnia 2013, 15:37

Anett Gotowa na wszystko
Diaglab świetne wieści :) grzeczny chłopuś już gotowy do startu a mój nawet nie śni o tej pozycji :) a co do imprez to w moim przypadku nie ma co podziwiać bo to taka siedząca impreza, jak zlegnę na kanapie to całą noc się nie ruszę... :) ale muszę pomyśleć nad jakimiś przystawkami hmm...

Lorelei nie szkodzi spróbować ze zwykłymi kosmetykami, zawsze w każdej chwili można zmienić a jesli nie będzie to konieczne to jeszcze lepiej... :) a Ece, ja myślę że jeszcze 'dochodzi do siebie' po świętach, sprzątanie itd w końcu tyle gości miała na głowie, ale mam nadzieję że szybko się tu zamelduje! :)
Odnośnie serów to coś mi się przypomniało, chwilę przed świętami moja teściowa dostała paczkę z pracy w tym właśnie ser holenderski (szefowa z Holandii) i nam też się trochę dostało, no to my na wypasie zrobiliśmy koreczki na święta z tym serem, niestety nasz trud i ser nie zostały docenione gdyż moja ciocia spróbowała i krótko skomentowała 'co to za śmieeerdzący ser' :)

Zgłoś nadużycie #11286 28 grudnia 2013, 15:39

qasha Fajna mama
Czesc mamusie :)
diaglab gratuluje udanej wizyty noo i kawal facecika juz masz ;)
Dorota udanego sylwestra i nie szalej tylko za duzo ;)
Mnie dzisiaj mniej bo moh tata przyjechal do nas na weekend ;)
Udanego popoludnia mamusie :)

Zgłoś nadużycie #11287 28 grudnia 2013, 15:42

qasha Fajna mama
Ehhhh zazdroszcze tych serow ;) dla mnie im bardziej smierdzi tym lepiej smakuje ;)

Zgłoś nadużycie #11288 28 grudnia 2013, 16:13

Anett Gotowa na wszystko
Qasha dokładnie :) no i miłego weekendu w towarzystwie taty :)

Mój mały dziś strasznie się rozpycha, napierając czymś w pęcherz... Momentami to tak mnie załatwia, że idąc zginam się wpół z bólu... Zastanawiałam się też czy to na pewno pęcherz a nie szyjka ale tego rozróżnić nie potrafię.... hmm....

Zgłoś nadużycie #11289 28 grudnia 2013, 18:18

Ece Gotowa na wszystko
Czuję się wywołana przez Anett,więc się melduję moje Kochane :-) .
Wszystko nadrobiłam,ale coś mi pamięć szwankuje ;-) ,jeśli cos pomija albo komuś nie odpowiem wybaczcie.
Gratuluję wszystkim skończonych kolejnych tygodni i udanych wizyty-rosną te nasze dzieciaczki jak na drożdżach :-) .
Kirsti30-juz z górki,jeszcze troszkę pomeczymy z bólami bioder,kręgosłupa.
Kincia-ja też już czuję się zmęczona tą ciążą i coraz częściej myślę o porodzie jako wybawienia choć nie bez strachu.A pościel dla Diany sliczna. :-) .Co do butelek,to ja postawię na Avent-sprawdzil mi się przy Martysce.Laktator z kolei to moim zdaniem zbędny wydatek -boli przy sciaganiu,lepiej mi było wyciskać mleko ręcznie.
Niutka26-ja też jestem pełna obaw czy sobie poradzę z Ada,choć to drugie dzieciątko-ale zawsze jakieś obawy są.Moja szwagierka się śmieje,ze dopiero przy trzecim można wyluzowac i w zasadzie samo się chowa ;-) .
Diaglab -cieszę się,ze szyjka trzyma-Twoje lezenie przyniosło efekty :-) .
Ewcia-milej zabawy na parkiecie,tylko nie wiruj za mocno,żeby synkowi w głowie się nie zakrecilo ;-) .
Dorotka-baw się dobrze Kochana w górach-mam nadzieję,że wymioty odpuszczą i będziesz mogła cieszyć się z wypadu :-) .
Qasha-milego weekendu z tatą :-) .Zawsze zapominać się zapytać o kołyskę, która miał zrobić dla Stasia-czy juz jest gotowa?Jeśli tak to poproszę o foteczkę. :-) .Popieram metody naturalne jeśli chodzi o pielęgnację noworodka, ja w domu rezygnuje z chusteczek nawilzanych na rzecz ręczników papierowych i cieplej wody do podmywania pupci przy zmianie pieluszki.Ale w sudocrem zainwestuje,bo działa cuda :-) i moim zdaniem niezbędny,bo dziecko karmione piersią robi dużo kupek dziennie i wtedy o oskarżenia łatwo.
Anett-masz rację-ogarniam Chałupkę,bo gosciegoscie pojechali do rodziny i do jutrzejszego wieczora ich nie ma.Piorę,sprzatam, zmywam :-) .Dziś też mieliśmy kolędę, dopiero niedawno zaleglam na sofie z tablecikiem :-) .
Lorelei-l-w kwestii kosmetyków mam takie same poglądy -zaczynamy od standardowych-jak będą problemy to właczymy emolienty. :-)
Babelunku-pocieszna Twoja babcia-imię wybraliscie sliczne i to Wasza decyzja,a pozostali muszą ją zaakceptować.Mnie delikatnie zasugerowano by dac Adzie na drugie imię po babci,ale jakoś ani ja ani M nie podchwycilismy tematu. A Twoja Teściowa to nie przestanie mnie zadziwiać-choc w w sumie lepiej późno niż .......
Basza-dołaczam do grona zaniepokojonych Twoim milczeniem-proszę dać nnam jakiś znak.
Nie wiem jak u Was,ale u mnie wreszcie jest miejsce w lodówce.Zostały jakieś niedobitki świąteczne typu śledzie,trochę ciasta.Ja się nie wazę,bo obawiam się co zobaczę-czuje się jak beczka pełna mleczka ;-) .Nie ząlowalam sobie,bo po porodzie nie pojemy-przy karmieniu wskazane jedzenie lekkostrawne i delikatne,więc póki możemy to sobie nie żalujmy :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #11290 28 grudnia 2013, 18:39

babeluniek Gotowa na wszystko
Ja dziś w szale zakupowym...
Dziewczyny, macie czapki zimowe dla malców? Jak tak to jakie rozmiary?