Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1111 14 lipca 2013, 22:06

maniaaa Zadomowiona
Agatka jak najbardziej normalne.Ja w 5 tyg i 2 dniu bodajze tez mialam sam pecherzyk.A tydzien pozniejjuz kropka..

Zgłoś nadużycie #1112 14 lipca 2013, 22:18

Ece Gotowa na wszystko

agatka napisał(a)

hej dziewczyny :) mam do Was pytanko...otóż jestem w 5tyg ciąży-jutro zacznie się 6tydzień. 4 dni temu miałam robione pierwsze usg na którym widać tylko pęcherzyk ciążowy, nie widać zarodka...powiedzcie mi czy to jest normalne ?? ? jeden lekarz bardzo mnie zmartwił mówiąc że powinno być już widać zarodek, a drugi że to całkiem normalne i nie ma powodu do obaw...dodam iż sprawdzałam poziom beta hcg i tak we wtorek był 5100,a w piątek już ponad 19tyś. więc chyba dobrze rośnie prawda? będę wdzięczna za jakieś wasze opinie lub może któraś z Was miała podobnie?

Spotkałam się z opinią,że USG najlepiej zrobić w 8tyg. Ciąży. Wtedy powinien być juz wyraźnie widoczny zarodek,ale to nie reguła-wazna jest jakość aparatu do USG i wiek ciąży, a ten szacuje się na podstawie ostatniej miesiączki,a nie daty owulacji bądź faktycznego zapłodnienia,stad ciąża może być młodsza.Zrobilaś Bete przyrost jest prawidłowy,a pęcherzyk ciążowy widać juz od wartości bety 1000.Mi się wydaje,ze powinnaś się uzbroić w cierpliwość i powtórzyć USG za tydzień i się nie stresować,a potem się pochwalić bijącym serduszkiem.Powodzenia :-)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1113 15 lipca 2013, 9:44

anusiaczek Zaprawiona w bojach

agatka napisał(a)

hej dziewczyny :) mam do Was pytanko...otóż jestem w 5tyg ciąży-jutro zacznie się 6tydzień. 4 dni temu miałam robione pierwsze usg na którym widać tylko pęcherzyk ciążowy, nie widać zarodka...powiedzcie mi czy to jest normalne ?? ? jeden lekarz bardzo mnie zmartwił mówiąc że powinno być już widać zarodek, a drugi że to całkiem normalne i nie ma powodu do obaw...dodam iż sprawdzałam poziom beta hcg i tak we wtorek był 5100,a w piątek już ponad 19tyś. więc chyba dobrze rośnie prawda? będę wdzięczna za jakieś wasze opinie lub może któraś z Was miała podobnie?

Miałam identycznie. Wszystko okazało się ok. Dziecko jest o tydzień młodsze niz  to wynika z daty Om i tyle :)

Zgłoś nadużycie #1114 15 lipca 2013, 9:50

anusiaczek Zaprawiona w bojach
Cześć wszystkim. Byłam w pt. na wizycie. Na szczeście wszystko jest ok :) Dzidziuś ma 3cm i tętno 170. Tak jak pisałam wyżej z usg wynika, że dziecko jest o tydzień młodsze i na karcie ciąży mam napisane termin porodu 5luty i 9 z usg. W związku z tym, że skarżyłam się na ten śluz brązowy dał mi duphaston 2x1. Ostatnip jak go zażywałam w poprzedniej ciąży miałam okropne nudności i zaparcia także na samą mysl, że mam go brać jest mi niedobrze....

Zgłoś nadużycie #1115 15 lipca 2013, 10:00

babeluniek Gotowa na wszystko
Cześć!
Ja mam wizytę dzisiaj o 14:30 :-) I jak zawsze szaleje z nerwów...

Zgłoś nadużycie #1116 15 lipca 2013, 10:42

Ece Gotowa na wszystko
Anusiaczek-gratulacje,że wszystko z dzidzią ok.Świetnie, że rośnie, to już taka większa fasolka.Może teraz nie będzie Ci już tak szkodził duphaston,bo każda ciąża jest przecież inna.Trzymam kciuki,żeby było ok.

Babeluniek-wiem i Cię rozumiem,ja też powtórnie się denerwuję przed wizytą,ale przecież stres szkodzi dzidziusiowi.Trzymam kciuki,żebyś się odprężyla i zobaczyła na wizycie slicznie bijące serduszko Maluszka.będę myslami z Tobą o 14.30 i liczę na relację jak wrocisz z wizyty.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1117 15 lipca 2013, 11:49

Kicia Zaprawiona w bojach
A może być ciąża młodsza aż 3 tyg.? Bo mi tak wyszło na pierwszej wizycie. Z OM wychodziłby 6 tyg.,a na USG dopiero 3 tyg.

Zgłoś nadużycie #1118 15 lipca 2013, 11:50

Kicia Zaprawiona w bojach
na dzień dzisiejszy: OM 8 tydz.,USG 5 tydz.

Zgłoś nadużycie #1119 15 lipca 2013, 11:58

Ece Gotowa na wszystko
Może tak być,wszystko zależy kiedy doszło do zapłodnienia.Nie każda z nas ma cykl jak w zegarku z owulacją w 14 DC.Tak więc wiek ciąży wg OM nie musi się zgadzać z USG.Dobrze było by zbadać przyrost bety w ciągu dwóch dni i po tygodniu powtórzyć USG,żeby zobaczyć czy pęcherzyk rośnie.

Zgłoś nadużycie #1120 15 lipca 2013, 14:10

maInka Zaprawiona w bojach
Anusiaczek- super że dzidzia rośnie i jest wszystko ok. Mnie tak muliło po luteinie. W poprzedniej ciąży i teraz. TYle że teraz o wiele dłużej... :)

babeluniek - trzymam kciuki żeby wizyta u lekarza była udana :) . Na pewno będzie wszystko dobrze.

A mnie od soboty mdłości puściły- Ale, o zgrozo, taki mam apetyt że ciągle bym coś jadła....
I mam głupie sny że coś nie tak jest z ciążą, z dzieckiem. :(

Zgłoś nadużycie #1121 15 lipca 2013, 15:07

Ece Gotowa na wszystko

maInka napisał(a)

I mam głupie sny że coś nie tak jest z ciążą, z dzieckiem. :(

Chyba żadnej z nas to niestety nie omija,szczególnie jak się ma zle doświadczenia za sobą. Trzeba sobie tłumaczyć,ze to tylko sen i nie spełni.Ja w to staram się wierzyć z całych sił. :-)

Zgłoś nadużycie #1122 15 lipca 2013, 17:19

kirsti30 Gotowa na wszystko
Kochane mamuśki :) zaraz mam ginekologa i dzisiaj od razu po wizycie jade poinformować pracodawce. oi oi oi ale sie denerwuje masakrycznie :) .Wcale mi nie do usmiechu. Pozdrówka.

Zgłoś nadużycie #1123 15 lipca 2013, 17:24

Już po wizycie. Mordka nie przestaje mi się cieszyć :-) Bobas ma ponad 2 cm, ma już zalążki raczek i nóżek i cudownie widoczne było jego bijące serduszko. Ruszał się w rytmie... Nie mogę się doczekać aż poczuje te ruchy choć to jeszcze kawał czasu... :-)
Dostałam magnez i witamine b6, mam brać też jod. Kiedy powiedziałam o moim ekstremalnym wymiotowaniu od razu powiedziała że coś trzeba z tym zrobić i zapisała mi czopki, które mają pomóc... Jednak będę je brała tylko wtedy gdy mi będzie naprawdę źle.
Ale się cieszę! :-)
Wcześniej usg pokazywalo ciążę młodszą o prawie tydzień niż OM. Dzisiaj już różnica wynosi 1 dzień! Więc według usg termin porodu mam na 19 lutego :-)

Zgłoś nadużycie #1124 15 lipca 2013, 17:25

Kirsti30, powodzenia! Będzie dobrze! :-)

Zgłoś nadużycie #1125 15 lipca 2013, 17:45

maniaaa Zadomowiona
Babeluniek ja tez dzis po wizycie :) Dzidzia ma 26 mm.JUz przypomina czlowieczka hehe chociaz na panstwowym usg kiepsko widac.Jest wieksza o 8 dni od terminu z OM.OM 20 a Usg 12.02.Ale ja zostane przy moich wyliczeniach na 17.02 :P

Zgłoś nadużycie #1126 15 lipca 2013, 17:48

agulinka28 Gotowa na wszystko
Kicia ja mialam ciaze mlodsza o 3tygodnie, u mnie niestety zakonczylo sie poronieniem ale lekarz mowil ze czasami tak jest ze do zaplodnienia dochodzi pozniej a potem wszystko jest ok.

Zgłoś nadużycie #1127 15 lipca 2013, 19:15

Ece Gotowa na wszystko
Kirsti30-będzie dobrze,pracodawca też człowiek ;-) .Zawsze jest wyjscie awaryjne jak się nie znajdzie porozumienia czyt.L4.Poza tym ktoś przecież musi pracować nasze emerytury :-) i tym kimś są nasze dzieci.
Babeluniek i Maniaa-gratuluję udanych wizyt i cieszę się,ze widzialyscie swoje maleństwa.A nie mówiłam,ze wszystko będzie ok.
A gdzie podziala się reszta dziewczyn-proszę się meldować,bo jakiś słaby ruch tu mamy na wątku.

Zgłoś nadużycie #1128 15 lipca 2013, 19:59

Alina Początkująca
A mnie dzis pracodawcy wzięli na dywanik. wk..wilam sie potwornie. baaardzo chca wszystko ładnie załatwić i generalnie super i ekstra, ale jakaś taka niemiła się zrobiłam dla gości i im się to nie podoba. poza tym mój zmiennik narzeka na ten system pracy, który nomen omen ja wprowadziłam, bo pracodawcy nie pokwapili się o jakiekolwiek przeorganizowanie naszych godzin. wiec...fanfary:skoro nie mogę zapi...lac 14 godzin na zmianie (co zaproponowali)to mam iść na chorobowe, bo najwyraźniej niezdrowam. Mam to przemylśeć. żadnego pomysłu innego, nic. ja mam im ułatwić życie, bo to mój obowiązek wobec nich. coś mi się zdaje, ze nigdy nie czytali kodeksu pracy. Acha- na l4 dostane jakieś 800 zl.
Ręce opadają dziewczyny

Zgłoś nadużycie #1129 15 lipca 2013, 20:07

agulinka28 Gotowa na wszystko
Ja odrazu powiedzialam ze jestem w ciazy pracodawca sie bardzo ucieszyl zaskoczyl mnie pozytywnie, u mnie w pracy warunki sa szkodliwe wiec musialam isc odrazu na l4 ale zadnego problemu z tego powodu nie mialam. Jak powiedzialam ze mialam poronienie to pracodawca rowniez mnie zaskoczyl powiedzial zeby odpoczywala i doszla do siebie ile czasu chce, a jak dojde do siebie zebym wracala ze czekaja na mnie. Alina ja na l4 mialam platne 100%.

Zgłoś nadużycie #1130 15 lipca 2013, 20:09

Margaret80 Zaprawiona w bojach
Alina-wspólczuję takiego pracodawcy-ale podobnego przerobiłam jak byłam z córką w ciąży,jak tylko dowiedział się że jestem w ciąży to oznajmił że po porodzie nie będę miała już gdzie wracać.Ale głowa do góry-nasze maleństwa są najważniejsze-więc jeżeli im przeszkadzasz-idź na L4 i odpoczywaj bo to ostatnie spokojne miesiące.Ja od kilku dni męczę się z zaparciami-nie mam już sił a gdzie tu koniec ciąży.Piję te wszystkie wynalazki i czekam aż będzie lepiej.