Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10991 21 grudnia 2013, 13:47

Dorota93 Supermama
a jak sie robi takie skrzydelka?

Zgłoś nadużycie #10992 21 grudnia 2013, 13:48

diaglab Gotowa na wszystko
A Anett pij też bardzo dużo wody, jedź jabłka i jak lubisz to pij też mleko. Moja babcia stosowała ten colon c i też nie bardzo jej pomagał :-( dopiero takie domowe metody :-)

Zgłoś nadużycie #10993 21 grudnia 2013, 13:49

Dorota93 Supermama
Anett jedz wszystko i mieszaj :D moze bedzie efekt :D !

Zgłoś nadużycie #10994 21 grudnia 2013, 13:50

qasha Fajna mama
Anett kocniecznie spróbuj ;) to jest super zdrowa dawka błonnika :) z jogutrem tak jak Diaglab pisze, mozesz dodac jakies suszone owoce, czy świeże i naprawdę mega sycące sniadanko czy przekąska :)

diaglab - ehhh ja uwielbiam skrzydełka faszerowane wiec zawsze je robie na jakies okazje bo w zwykly dzien nigdy nie ma czasu :)

Zgłoś nadużycie #10995 21 grudnia 2013, 13:53

Dorota93 napisał(a)

a jak sie robi takie skrzydelka?

Dorotka wyciagasz kości z takiego skrzydełka ( to jest moim zdaniem najtrudniejsze i pracochłonne) i nadziewasz mięsem a moja babcia mieszała to jeszcze z makaronem do chińskich dań takie białe nitki nie wiem jak fachowo to się nazywa i później smażyła w głębokim tłuszczu. Były pyszne chrupiące...oj zjadłabym je już! Będą mi się chyba śnić w nocy a za dnia o nich nie zapomne eh...

Zgłoś nadużycie #10996 21 grudnia 2013, 14:02

Anett Gotowa na wszystko
Dzięki dziewczynki :) spróbuję, spróbuje... Właśnie Diaglab ja zaczęłam to stosować bo mojej babci bardzo pomogło. :)
Jogurt i otręby myślę, że bym przełknęła, ale chyba te otręby są różne i wtedy wszystko jedno jakie bym wybrała ??

Dobrze, że piszecie o tych kąskach bo muszę coś wymyślić na sylwestra :)

Dorotka , Diaglab ale ja jem wszystko a czasem tak mieszam żeby mnie tylko przeleciało hihi no ale może tej wod to faktycznie za mało piję :)

Diaglab jeszcze jedno do Ciebie! Widziałaś, że Dr Google jest dziś specjalnie dla Ciebie, bardzo mocno Cię wspiera w Twojej pracy :p

Zgłoś nadużycie #10997 21 grudnia 2013, 14:16

qasha Fajna mama
Anett najlepiej zmieszaj otręby owsiane i pszenne. te oba rodzaje mają dwa różne rodzaje błonnika wiec na pewno podziała :)

Dorota - przepis tak jak diaglab napisała, wyciągamy kosci a pozniej faszerujemy :) ja faszeruje zmieloną piersią z kury z koperkiem pieczarkami i cebulką :) mniaaaaam :) i smażę pozniej na patelni. można tez piec w piekarniku ale mi lepiej smkuja smazone :)

Zgłoś nadużycie #10998 21 grudnia 2013, 14:26

Anett Gotowa na wszystko

qasha napisał(a)

Anett najlepiej zmieszaj otręby owsiane i pszenne. te oba rodzaje mają dwa różne rodzaje błonnika wiec na pewno podziała :)

I takie prosto z opakowania do jogurtu? hmm..bez żadnego obgotowywania?
Sorki za głupie pytania ale ja na prawdę nie miałam do czynienia z otrębami nigdy :)

Zgłoś nadużycie #10999 21 grudnia 2013, 14:28

Anett napisał(a)

Dzięki dziewczynki :) spróbuję, spróbuje... Właśnie Diaglab ja zaczęłam to stosować bo mojej babci bardzo pomogło. :)
Jogurt i otręby myślę, że bym przełknęła, ale chyba te otręby są różne i wtedy wszystko jedno jakie bym wybrała ??

Dobrze, że piszecie o tych kąskach bo muszę coś wymyślić na sylwestra :)

Dorotka , Diaglab ale ja jem wszystko a czasem tak mieszam żeby mnie tylko przeleciało hihi no ale może tej wod to faktycznie za mało piję :)

Diaglab jeszcze jedno do Ciebie! Widziałaś, że Dr Google jest dziś specjalnie dla Ciebie, bardzo mocno Cię wspiera w Twojej pracy :p

O widzisz, na każdego co innego działa :-) ja mam otręby żytnie. Dodaje je też do zup i sosów.
Co do Dr Google już patrzę bo nie zaglądałam tam dziś :-D

Zgłoś nadużycie #11000 21 grudnia 2013, 14:33

Anett otręby są gotowe do spożycia, nie słyszalam żeby któreś się gotowało,wsypujesz gdzie popadnie :-D fajny dziś Dr Google hehe :-D żebym tylko ja miała taką długość robótki, mógłby się zamienić :-D

Zgłoś nadużycie #11001 21 grudnia 2013, 15:22

Anett Gotowa na wszystko
Z tym gotowaniem to ja tak wymyśliłam hehe, ale już będę wiedziała :)

Zjadłam parę pierożków i wzięłam się za segregowanie rzeczy bejbika pod schodami, trochę już tego jest ale teraz ma ręce i nogi chociaż a i tak wygląda jak jedna wielka składowania :) ale do czego zmierzam, przez to wszystko zapomniałam że łazienki jeszcze nie skończyłam :0 ach.. ta skleroza :)

Diaglab no właśnie jakby z dedykacją dla Ciebie! :) poproś może się zamieni.. :p

aa mój mały próbuje wyskoczyć przez pępek :)

Zgłoś nadużycie #11002 21 grudnia 2013, 16:04

qasha Fajna mama
Anett jak ci nie będą smakowały takie otręby prosto z paczki, to mozesz wsypać 3-4 łyzki do miseczki i zalać gorącą wodą (ale nie wrzątkiem) tak do poziomu otrębów (nie możesz dać za duzo wody bo pozniej z jogurtem bedzie nie dobre). jak ostygnie dodajesz jogurt i co tam jeszcze chcesz i wcinasz :) ja podobnie jak diaglab uzywam do wielu rzeczy. nawet czasami zamiast bulki tartej do schabowych :)

Zgłoś nadużycie #11003 21 grudnia 2013, 16:18

Anett Gotowa na wszystko

qasha napisał(a)

Anett jak ci nie będą smakowały takie otręby prosto z paczki, to mozesz wsypać 3-4 łyzki do miseczki i zalać gorącą wodą (ale nie wrzątkiem) tak do poziomu otrębów (nie możesz dać za duzo wody bo pozniej z jogurtem bedzie nie dobre). jak ostygnie dodajesz jogurt i co tam jeszcze chcesz i wcinasz :) ja podobnie jak diaglab uzywam do wielu rzeczy. nawet czasami zamiast bulki tartej do schabowych :)

Będę miała to wszystko na uwadze :) dzięki :) :)

Zgłoś nadużycie #11004 21 grudnia 2013, 16:33

Monty Świeżo upieczona
a tu u nas polecaja laktulote saluto mozna tez w saszetkach kupic przez net i dziala super :-)

Zgłoś nadużycie #11005 21 grudnia 2013, 17:27

Anett Gotowa na wszystko
Kończę to sprzątanie na dziś, czas się wziąć za siebie :)

Zgłoś nadużycie #11006 21 grudnia 2013, 18:02

Ece Gotowa na wszystko
Babelunku-oby udało się zbić to ciśnienie,lepiej zeby Marcysia jeszcze powiedziała w brzusio.Jestem z Wami myślami i trzymam kciuki za pomyślne zakonczenie :-) .
Kincia-oszczedzaj się kobietki,żeby ta szyjka się nie skracala.Cieszę się,ze u Diany wszystko ok i ładnie rośnie. Gratki kolejnego skończonego tygodnia.
Anett-wspolczuję zaparć i braku efektu po colon c,nie chcę być złym prorokiem,ale czasem jest tak ze nic nie działa-moja ciocia ma taki problemy przetestował a colon,blonniki,otręby,wodę z cytryną,śliwki suszone a jelita dalej leniwe.Miejmy nadzieję,ze po rozwiązaniu problem minie :-) .
Diaglab-czekam na fotkę Twego dziela.
Dorotka-mam nadzieję,ze odpoczywasz po tych pierogach,a nadmiar farszu spokojnie można wykorzystać do krokietów albo kapusniaczkow z ciastem drożdżowym.
Ja właśnie sobie odpoczywam-Ada ma czkawkę jak zwykle :-) .goście udali się do teściowej,a ja troszkę pokrzatalam się po domu.Zrobiłam stroiki świąteczne,choinka tez juz ubrana-robi się coraz bardziej swiatecznie :-) .Miłego wieczoru :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #11007 21 grudnia 2013, 18:58

kirsti30 Gotowa na wszystko
Ja osobiscie wyrzekalabym sie chemicznych sposobow na zaparcia, kiedys pracowalam w szpitalu, jak organizm przywyczai sie do czopkow czy tabletek to pozniej naturalne sposoby nie daja efektu. W pierwszych miesiacach ciazy uzywalam czopkow, jablka powodowaly u mnie tragiczne wzdecia....ale teraz tarte jabluszka, od kilku miesiecy zero czopkow, suszone sliwki :) i jak najmniej bialego pieczywa :D Powodzenia Anett :)

Zgłoś nadużycie #11008 21 grudnia 2013, 19:07

kirsti30 Gotowa na wszystko
Ale tu pochnie na tym forum, te skrzydelka to fju fju :) Ja dzisiaj robie kapuste z grochem i do chlodni i salatke sledziowa. Jutro pierogi z kapucha i uszka z grzybami a reszta w poniedzialek no i ostatki w wtorek.
Nie uwierzycie co mi sie porobilo....chlop mi sie pochorowal :( masakra.wciaga nos, kaszle i chrapie ;) hihi....ale przyzyje :) dbam o te sierotke moją :) mam nadzieje ze jutro lepiej sie poczuje.

babeluniek nie dziwie ci sie ze panikujesz, to normalne, ja sama sie nakrecam porodem, boje sie ze nie mam wszystkiego jeszcze jak trzeba no i ze nie dam rady...i komplikacji....ale wdech i wydech bedzie dobrze :) musi byc :) trzymam kciuki za ciebie kochana i za malenstwo...wysylam pozytywne wibracje.

Zgłoś nadużycie #11009 21 grudnia 2013, 19:55

Anett Gotowa na wszystko
Właśnie Ece chyba będę czekać aż minie po rozwiązaniu :) aczkolwiek zobaczymy jeszcze... :) a mój młody tez właśnie ma czkawkę, trzecia dziś :)

Kirsti dziękuję :)

Ja już 'wypindzona' pierniczków trochę spakowałam, posypałam pudrem i uciekam na wigilię :)
Miłego wieczoru Gwiazdy :*

Zgłoś nadużycie #11010 21 grudnia 2013, 19:57

qasha Fajna mama
Anett miłej i udanej wigilii :)