Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #1091 12 lipca 2013, 18:10

Alina Początkująca
Cześć dziewczyny
Jak wasze brzuchy? Bo ja obserwuję swój od pewnego czasu i powiększył sie. Dziś nawet od rana mam powiększony. To chyba już :-)

Zgłoś nadużycie #1092 12 lipca 2013, 18:34

babeluniek Gotowa na wszystko
Ja mam trochę sadelka więc nie bede pewnie prędko widziała ciazowego brzuszka :-P

Jeny123, zagladasz tu? Co u Ciebie?

Zgłoś nadużycie #1093 12 lipca 2013, 19:23

Margaret80 Zaprawiona w bojach
Ece-dokąldnie chodziłam do dr Teodorowicza do Salusa.A do kogo sie dostałas na NFZ?dobrze zrozumiaąlm że też do niego?Ja tą wrześniową wizytę mam wyznaczona do Kusia.Właśnie najadłam się nalesników z dżemem truskawkowym i serkiem waniliwoym-pycha :)

Zgłoś nadużycie #1094 12 lipca 2013, 19:35

Alina Początkująca

Margaret80 napisał(a)

Właśnie najadłam się nalesników z dżemem truskawkowym i serkiem waniliwoym-pycha :)

oooo. myślałam o tym, ale ze włączyłam program przeciwko obżarstwu, to niewiele w domu mam. ale dla chcącego.... najpierw najadłam się ogórków małosolnych (zrobiłam), ale że niedosyt, to wymyśliłam po przeglądnięciu szafek, że będzie kasza manna na gęsto i z wczoraj troszkę wiśni mi zostało, to przesmażyłam ze słodzikiem ze stewi i udaję, że nie grzeszę ani troszkę ;) tylko już zaczynam myśleć o popcornie. zwariować idzie

Zgłoś nadużycie #1095 12 lipca 2013, 19:39

Margaret80 Zaprawiona w bojach
hheeheh starszne te nasze obżarstwa :) ale co zrobić-najważniejsze żeby dzidzie były zdrowe-a nam jak sie chce-to trzeba zjeść.Ja nie przepadam za naleśnikami-ale dzisiaj po popołudniowej drzemce tak mnie wzięło że musiałam sobie dogodzić

Zgłoś nadużycie #1096 12 lipca 2013, 20:45

mona3 Zadomowiona
ktoś chciał uzupełnić tabelkę ja mam 34 lata i to moja 3 ciąża syn ma 11 lat a córka 5 czyli będzie 12, 6 i o wszystkie co 6 lat

Zgłoś nadużycie #1097 12 lipca 2013, 20:47

mona3 Zadomowiona
też schudłam na początku jakieś 3 kg teraz mam + 1 kg czyli jeszcze mi brakuje do mojej początkowej wagi

Zgłoś nadużycie #1098 12 lipca 2013, 20:53

mona3 Zadomowiona
czuję się nawet ok poza mdłościami i strasznymi wzdęciami ale myślę że już nie długo się skończą pozdrowienia

Zgłoś nadużycie #1099 12 lipca 2013, 21:38

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

Ece, a śpisz w dzień?

Zdarza mi się posypiać w dzień,wczoraj nawet 2razy o zgrozo.Dzisiaj byłam dzielna i wcale,ale za to wstalam o 10.00(aż wstyd się przyznać) :-) :-)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1100 12 lipca 2013, 21:43

camelkova Zaprawiona w bojach
Ulla, ja chodzę do przychodni Epione :)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmVppXjtV1DNdC1LRVVEak1rSFdsX29WaTl...
Udało się ! Będę młodą mamą :)

Zgłoś nadużycie #1101 12 lipca 2013, 21:53

Ece Gotowa na wszystko

Margaret80 napisał(a)

Ece-dokąldnie chodziłam do dr Teodorowicza do Salusa.A do kogo sie dostałas na NFZ?dobrze zrozumiaąlm że też do niego?Ja tą wrześniową wizytę mam wyznaczona do Kusia.Właśnie najadłam się nalesników z dżemem truskawkowym i serkiem waniliwoym-pycha :)

Ja też chodziłam do Salusa,ale od pierwszego lipca stracili kontrakt z NFZ.Teraz jestem w Feminie, to nowa przychodnia na Frąckowskiego(nowy bialy blok obok stokrotki),przyjmują tam różni lekarze i teraz będzie tez dr Teodorowicz.Rozumiem,ze Tobie udało się dostać na 11 listopada do przychodni-tylko ten termin w przypadku ciąży jest zbyt odległy.Co do rocznika to jestem 79,tylko z drugiej połówki roku,a w tym wieku każdy miesiąc jest ważny :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #1102 12 lipca 2013, 22:04

renika Zaprawiona w bojach
Hej wpadlam się tylko przywitać widzę brzuchy rosną i nastroje dopisuja :) i tak trzymac

Zgłoś nadużycie #1103 13 lipca 2013, 9:35

kirsti30 Gotowa na wszystko
Witajcie mamuśki.
My wróciliśmy z wakacji, trochę dostaliśmy w kość. Mdłości dręczyły mnie niemiłosiernie starałam się za dużo nie mówić o moim stanie bo spaprałabym wakacje wszystkim. Ale jak wróciłam kupiłam złoty środek w aptece, mammarim - okazuje się że mdłości są powodem braku witaminy B6 w organizmie. Narazie nie szaleje z jedzeniem, ale jest drugi dzień jak je przyjmuje i jakoś fajnie jak mi się tak nie odbija. Może to złoty środek.
Po za tym strasznie mnie nachodzi na słone jadło :( jak tylko wróciliśmy mało solne ogóry zrobiliśmy, a w drodze do domu jeszcze woreczek gotowych kupiliśmy bo nie mogłam się już doczekać.

I najgorsze ze wszystkiego. Jak wróciłam miałam odebrać wyniki krwi, okazało się że krew się ścieła - upały, i muszę je robić ponownie :( wczoraj już wiedziałabym czy wszystko jest ok, a teraz zanim pojade na pobranie, zanim wyniki wrócą....oh boziu :( . martwie się czy mały ma wszystkie witaminki odemnie :(

aha. i takie delikatne pytanie do mamusiek.....czy wasze libido też opadło? bo moje strasznie :( czy to może mieć związek z ciążą? jakoś nie teśknie za przytuleniami, całusami itp. martwie się troche o te intymna strone.
Pozdrawiam :) )

Zgłoś nadużycie #1104 13 lipca 2013, 10:00

babeluniek Gotowa na wszystko
Kirsti30, to ciekawe z tą witamina b6. W poniedziałek bede u lekarza więc podpytam. Bo niestety mnie wymioty wykanczaja :-(

Co do libido... Też się o to martwię. Choć to nie kwestia ochoty na seks ale ogólnego samopoczucia w moim przypadku. Wymiotuje od rana do wieczora, potem myślę tylko o tym, żeby spać więc nie dziwne, ze nie mam ochoty. Dodatkowo moje piersi nadal nabrzmiale więc nie ma mowy nawet o mocniejszym przytuleniu :-( Wydaje mi się, że mój M. to rozumie i wytrwa :-) Nie ma wyjścia!

Zgłoś nadużycie #1105 13 lipca 2013, 10:47

Ece Gotowa na wszystko
Ja z kolei czytalam ,ze na mdlosci w ciazy dobry jest magnez i b6. Wklejam linki:
http://superfood.pl/mdlosci-w-ciazy/
http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/dieta/2010/dieta-bogata-w-ma...
Najlepiej zapytać lekarza w twej kwestii.
Jeśli chodzi o libido,to myślę,że to sprawa indywidualna.Zazwyczaj po ustąpieniu mdłości i senności wraca do normy. A teraz jak tu myśleć nawet o przytulaniu jak wstanie z łóżka to mega wyczyn :-) .

Zgłoś nadużycie #1106 13 lipca 2013, 21:38

maInka Zaprawiona w bojach

Alina napisał(a)

Cześć dziewczyny
Jak wasze brzuchy? Bo ja obserwuję swój od pewnego czasu i powiększył sie. Dziś nawet od rana mam powiększony. To chyba już :-)

Ja od wczorajszego ranka mam też powiększony i swędzi mnie strasznie :( ...

Zgłoś nadużycie #1107 13 lipca 2013, 21:39

Ja też proszę o dopisanie do listy. Ewelina, Bolesławiec, 2 ciąża, termin 11.02.2014 :)

Zgłoś nadużycie #1108 13 lipca 2013, 21:43

[QUOTE=kirsti30;179743

aha. i takie delikatne pytanie do mamusiek.....czy wasze libido też opadło? bo moje strasznie :( czy to może mieć związek z ciążą? jakoś nie teśknie za przytuleniami, całusami itp. martwie się troche o te intymna strone.
Pozdrawiam :) )[/QUOTE]

U nas kiepsko z seksem... :( przez tę moją infekcję od 5 tygodni nic. Niby teraz czuję się lepiej ale i tak jakiś strach mam że zaraz znów coś będzie. Poza tym ja generalnie o 21 już śpię :)

Zgłoś nadużycie #1109 13 lipca 2013, 22:41

kirsti30 Gotowa na wszystko

maInka napisał(a)

Ja od wczorajszego ranka mam też powiększony i swędzi mnie strasznie :( ...

I ja już mam widoczne zaokrąglenia :) ) praktycznie pierwszy dzień bez mdłości i spania po południu :D

Zgłoś nadużycie #1110 14 lipca 2013, 20:54

agatka Gotowa na wszystko
hej dziewczyny :) mam do Was pytanko...otóż jestem w 5tyg ciąży-jutro zacznie się 6tydzień. 4 dni temu miałam robione pierwsze usg na którym widać tylko pęcherzyk ciążowy, nie widać zarodka...powiedzcie mi czy to jest normalne ?? ? jeden lekarz bardzo mnie zmartwił mówiąc że powinno być już widać zarodek, a drugi że to całkiem normalne i nie ma powodu do obaw...dodam iż sprawdzałam poziom beta hcg i tak we wtorek był 5100,a w piątek już ponad 19tyś. więc chyba dobrze rośnie prawda? będę wdzięczna za jakieś wasze opinie lub może któraś z Was miała podobnie?