Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10931 21 grudnia 2013, 9:20

Dorota93 Supermama

Monty napisał(a)

Witaj Dorota :-) milego lepienia pierogow - ale czemu tak wczesnie ?? ? mnie to czeka ale dopiero 24 sie za to zabiore

Bo nie dam rady zrobic wszystkiego 24go, dnia by mi braklo :)

Zgłoś nadużycie #10932 21 grudnia 2013, 9:21

Ece Gotowa na wszystko

Monty napisał(a)

Kristi - pytanie do ciebie - czy oprocz plam masz tez swedzenie ?
Pytanie do wszystkich - co myslicie o przerabianiu łożyska na tabletki ? Slyszalyscie o tym pomysle ?

Slyszalam,ale do mnie to nie trafia, nie skorzystam z pewnością.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10933 21 grudnia 2013, 9:23

Dorota93 Supermama
Jak nie popuchne jak balon przy robocie to idzieny w gosci dzis z Kamilem :)

Zgłoś nadużycie #10934 21 grudnia 2013, 9:25

Monty Świeżo upieczona
Tak tak Ece do lutego sporo czasu ale ze wzgledu na bilirubine w moim organizmie jest duze prawdopodobienstwo wczesnego porodu . Ja po Szymonie mam tylko spodnie z zeszlego roku :-) Z niego to wspanialy chlopiec tak poza tym . Opiekuje sie mna jak nie jeden mezczyzna ! Teraz pora na mnie ide zrobic mu sniadanko - nalesniki?

Zgłoś nadużycie #10935 21 grudnia 2013, 9:27

Ece Gotowa na wszystko
Nam wyszło około 100 plus drugie tyle uszek- podzieliłam na porcje I zamroziłam.Tez z myślą o M i Martyską jak będę w szpitalu.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10936 21 grudnia 2013, 9:29

Dorota93 Supermama
100 sztuk ... az boje sie brac za robote :P a jak robisz ciasto na pierogi?

Zgłoś nadużycie #10937 21 grudnia 2013, 9:32

Ece Gotowa na wszystko

Monty napisał(a)

Tak tak Ece do lutego sporo czasu ale ze wzgledu na bilirubine w moim organizmie jest duze prawdopodobienstwo wczesnego porodu . Ja po Szymonie mam tylko spodnie z zeszlego roku :-) Z niego to wspanialy chlopiec tak poza tym . Opiekuje sie mna jak nie jeden mezczyzna ! Teraz pora na mnie ide zrobic mu sniadanko - nalesniki?

No to musisz zacząć przygotowania,mnie swiedzi skora okrutnie,etapie się do krwi,ale bilirubina w normie i raczej spodziewam się,ze przenoszę niż urodzę wczesniej,wiec jestem wyluzowana :-) .Ja też wstaje powolutku,bo ssanie mi się włączyło.

Zgłoś nadużycie #10938 21 grudnia 2013, 9:35

Ece Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

100 sztuk ... az boje sie brac za robote :P a jak robisz ciasto na pierogi?

500 g mąki wrocławskiej,duża śmietana 400g 18%.szczypta soli.Zagniatamy i wyrabiamy-z tej porcji wychodzi 50 -60 szt w zależności od wielkości pierogów :-) .

Zgłoś nadużycie #10939 21 grudnia 2013, 9:50

kirsti30 Gotowa na wszystko

Monty napisał(a)

Kristi - pytanie do ciebie - czy oprocz plam masz tez swedzenie ?
Pytanie do wszystkich - co myslicie o przerabianiu łożyska na tabletki ? Slyszalyscie o tym pomysle ?

Słyszałam o tym coś, podobnie o pobieraniu krwi z pępowiny ponieważ później może zostać wykorzystana w ciężkich chorobach. Jak to ostatnio mój gin powiedział, medycyna idzie do przodu i jesteśmy na naprawde zaawansowanym stadium ale wciąż nie wiemy wiele i stąd wychodzą nie domówienia itp. Powiem tak, nie nakręcam się :) ale poczytać można. A w sumie Monte podziwiam cię, ty taka baba jesteś :) ciuszki już troche mam,a nie miałam nic :) w tym tygodniu kupiliśmy część. Podejrzewam że wózek, łóżeczko i wanienke to już mogłabyś zakupić, no i nosidełko. Nasz znajmomy nam powiedział ważne żeby pieluchy były i jedzenie :D hihihi

Diaglab zdjęcie robótek pokaż ale to zaraz :D

Zgłoś nadużycie #10940 21 grudnia 2013, 9:55

kirsti30 Gotowa na wszystko

Ece napisał(a)

500 g mąki wrocławskiej,duża śmietana 400g 18%.szczypta soli.Zagniatamy i wyrabiamy-z tej porcji wychodzi 50 -60 szt w zależności od wielkości pierogów :-) .

ciekawa jestem czy urodzimy w podobnym terminie :D hihi

Zgłoś nadużycie #10941 21 grudnia 2013, 9:56

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej Kobiety :-)
Wpadłam dziś w panikę trochę... Jeśli moje ciśnienie się nie unormuje to czeka mnie cc na dniach... :-(
Póki co, jest bez zmian. Dostaję lek na dojrzewanie płuc małej.
Ogólnie to jestem przerażona.

Zgłoś nadużycie #10942 21 grudnia 2013, 10:01

Dorota93 Supermama
o jejku Babelunku trzymam kciuki za Was a i do Bozi sie uśmiechnę za Marcyśkę, co by nie było potrzeby na poród już!
Postaraj się nei martwić kurcze kochana ! Sama mam stracha o Ciebie a co dopiero Ty !! :( :** teraz każdy tydzień jest na wagę złota. Co to się porobiło !!

kirsti medycyna idzie do przodu , ale kto to ogarnie finansowo ...

Zgłoś nadużycie #10943 21 grudnia 2013, 10:07

Dorota93 Supermama
moje ciśnienei na teraz to 141/79 a puls 104

Zgłoś nadużycie #10944 21 grudnia 2013, 10:07

diaglab Gotowa na wszystko
Hej :-)
Monty jesteśmy w tym samym tyg. Ciąży :-) wyprawkę już szykuj, najważniejsze byś miała ubranka, łóżeczko, wózek, akcesoria do pielęgnacji i kąpieli ( kosmetyków dużo nie kupuj narazie bo i tak zacznie się pewnie na poczatku testowanie czy nic nie szkodzi Maluszkowi) i dla siebie rzeczy do porodu ( nie wiem co oferują szpitale w UK więc lepiej zadzwonić i zapytać co będzie Ci potrzebne) :-) męża koniecznie poproś o pomoc, nie przesilaj się. O jedzeniu łożyska słyszałam ale o tabletkach z niego raczej nie :-P
Dorota kopniaka masz porządnego ode mnie-MIAŁAŚ LEŻEĆ!
Ece po schodach tragedia teraz wchodzić a jeszcze jak boli Cię kręgosłup to już w ogóle. Możliwe że Ada uciska główką i bolą Cię więzadła na dole, u mnie lekarz obawiał się ze skraca mi się szyjka bo mój skarb jest poprzecznie ułożony. Podziwiam ile uszek i pierogów zrobiłaś :-D produkcja masowa :-) udanego czasu spędzonego z gośćmi :-) napewno dasz sobie ze wszystkim radę :-) zagladaj do nas w wolnej chwili :-)
Kirsti jak skończę i będzie udane to moje rękodzieło to cyknę fotkę :-)

Zgłoś nadużycie #10945 21 grudnia 2013, 10:09

Dorota93 Supermama
diaglab ale ja se pomalutku to naszykuję, dziś mnie nic nie boli (tfu tfu :) )

Zgłoś nadużycie #10946 21 grudnia 2013, 10:10

babeluniek napisał(a)

Hej Kobiety :-)
Wpadłam dziś w panikę trochę... Jeśli moje ciśnienie się nie unormuje to czeka mnie cc na dniach... :-(
Póki co, jest bez zmian. Dostaję lek na dojrzewanie płuc małej.
Ogólnie to jestem przerażona.

Babeluńku trzymam mocno kciuki by ciśnienie obniżyło Ci się, nappewno

Zgłoś nadużycie #10947 21 grudnia 2013, 10:11

babeluniek Gotowa na wszystko
Dorota, najważniejsze dla dziecka jest nasze ciśnienie rozkurczowe, czyli to drugie. Nie może ono przekroczyć 85. To pierwsze wzrasta nam zazwyczaj pod wpływem emocji. A puls powyżej 100 to skutek uboczny brania dopegytu, też tak od dawna mam...

Zgłoś nadużycie #10948 21 grudnia 2013, 10:11

Napewno jesteś pod dobrą opieką lekarzy. Zobaczysz Marcysia urodzi się w terminie:-*

Zgłoś nadużycie #10949 21 grudnia 2013, 10:14

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry Dziewczynki :) poprawiłam sobie humor czytając wasze posty, jesteś boskie :)
Ja dziś dłużej pospałam no i jestem ciut nieprzytomna, nawet jeszcze śniadania nie wsunęłam :) M mi uciekł skoro świt a ja jeszcze zasnęłam, a sen? o rany urodziłam, a ten mały bąk w ogóle nie dał się włożyć do becika, taki pyskaty i rozgadany hehe :)

Jak już mowa o produkcji pierogów to u mnie też dziś będzie ostro, ok 100 szt ale nie dla nas, mama robi na sprzedaż takim znajomym warszawiakom, ale to nie znaczy że sobie nie chapnę z jednego :) u nas na wigilię nie robimy, jak już pisałam w ramach tego będą babeczki z farszem...w ogóle do kuchni nie mam co dziś wchodzić bo do tego doszła jeszcze produkcja kiełbachy i wędlin :)
Hej zazdroszczę Wam tego śniegu!!!

Ewka90 przypomniałaś mi jak ostatnio byłam na badaniach to weszła taka starsza a wręcz stara pielęgniarka do zabiegowego, i ona tak nie mogła się na mnie napatrzeć powtarzając 'jak ja lubię kobietki w ciąży' :)

Kirsti30 własnie dobrze się czuję, takie skoki sa chyba normalne bo za godzinę miałam już 119 na 70 :) więc nie ma co panikować, po prostu nigdy nie miarzyłam tak na codzień... a mój M to wiadomo przeżywa wszystko

Ece oczywiście nie przejmuj się, rozumiemy sytuację, zajmij się gośćmi jak najlepiej a my będziemy z Tobą :) :)

Dorota i znów imprezka :) obyś się lepiej poczuła tylko! mnie też dziś czeka ta wigilia firmowa, ok 21 dopiero :)

Diaglab pocieszyłaś hihi :) a wstawać na wznak to faktycznie sie juz nie da.. Ja zawsze się zataczam jak kula i dopiero, Michał to już taki ma zaciesz ze mnie, i czasem naśladuje mnie jako zawodnika sumo.. :) a co tam dziergasz na tych pałeczkach? :)

Monty ja w ogóle nie słyszałam o tym łożysku, ale brzmi to nieciekawie :)
Jeśli chodzi o szykowanie, to ja już prawie wszystko mam zakupione i prać sobie zacznę po świętach i przez styczeń, zacznę od rzeczy do szpitala itd :)
o kąciku dla dziecka nie mogę jeszcze marzyć bo remont wcale nie ruszył...

A dziś sprzątanie :/

Miłego dnia! :*

Zgłoś nadużycie #10950 21 grudnia 2013, 10:14

Dorota93 Supermama
Dziękuję Babeluńku :*
Trzymaj się tam mocno! my trzymamy za Was kciuki jak tylko możemy !
Pisz jak najczęściej co u Was. Jak nie możesz tu to napisz np na facebooku to ja mogę to przekazać albo coś, ale dawaj nam znać na bierząco !