Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10791 19 grudnia 2013, 13:25

Anett Gotowa na wszystko
Ewka90 dokładnie to już tak niedługo, nie mogę się doczekać... :) to też masz wesoło z tym remontem, Kochana musimy się uzbroić w anielską cierpliwość.

hej a nie wiecie przypadkiem ile takie kartony mogą kosztować w Pepco? jutro bym wysłała siostrę, to na święta bym to sobie pochowała bo teraz wszystko leży na kopie pod schodami.

Zgłoś nadużycie #10792 19 grudnia 2013, 13:48

Niutka26 Gotowa na wszystko
Anett ja kupowałam takie pudełka w sklepie prawie wszystko po 2,99zł i tak kosztowały 22zł,są bardzo duże,z nieprzemakalnego materiału,zamykane od góry,na rzepy.Mam takich cztery,piąte czeka na rozpakowanie ostatniej paczki od koleżanki.Ale to zostawiłam sobie na czas po świętach.
Nie wiem czy w pepco będą -rzadko tam bywam,ale szukałabym raczej w takich właśnie sklepach,chińskich supermarketach z odzieżą i rzeczami do domu... Bo papierowe nie wytrzymają ciężaru .
Ewka a możesz mi napisać o co chodzi z tym zusem? Czy o płacenie wyższych świadczeń przez 90 dni przed dostaniem zwolnienia? Bo wiem ,że od tego wyliczają wysokość świadczeń.

Zgłoś nadużycie #10793 19 grudnia 2013, 13:53

ja ma dokładnie takie - są składane http://allegro.pl/duze-pudelko-skladane-c509-kufer-60-pojemnik-xxl-i3727592469.h...

Zgłoś nadużycie #10794 19 grudnia 2013, 13:54

ewka90 Gotowa na wszystko
Niutka mniej więcej, bo tam jeszcze musisz wypaść na miesiąc z ubezpieczenia chorobowego, a dopiero później 90 dni musi być wyższa składka :) Niektórzy się kuszą na tą najwyższą ale ja bałam się tak zaryzykować, bo później kontrolę często robią i odmawiają wypłaty świadczeń.

Zgłoś nadużycie #10795 19 grudnia 2013, 13:56

Ja mam takie same jak Niutka ale inne kolory i kupiłam je w Jysku też po 20 złotych chyba :)

Zgłoś nadużycie #10796 19 grudnia 2013, 14:10

Ece Gotowa na wszystko
Anett-żeby pierniki zmiękły ja owijam je ściereczką(wypraną bez płynu do płukania,żeby nie było niespodzianek) i wkładam do woreczka foliowego.

Niutka-cudne te pudełeczka i jakie praktyczne.Bardzo mi się podobają.

Mam podobne doświadczenia jeśli chodzi o wspólne mieszkanie,ja to przerabiałam 3 lata i mieszkaliśmy z moimi rodzicami, ale i tak nie polecam.Każda rodzina powinna mieć swoje gniazdko,tym bardziej że wtedy urodziła się Martyśka ,ja walczyłam z kolkami a za ścianą darł się TV.Całe szczęście jak Martyska miała 3 miesiące wyprowadziliśmy się do siebie.Konflikt pokoleń jest nieunikniony w przypadku wspólnego zamieszkiwania.

Co dzisiaj macie dobrego na obiad,bo ja serwuję ogórkową z ziemniaczkami :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10797 19 grudnia 2013, 14:39

Anett Gotowa na wszystko
Właśnie może w chińskim coś się znajdzie...
Odpuszczam na razie te pierniki, może wieczorem albo jutro a tymczasem biorę kota i idę pod koc, niech się wali i pali ja będę leżeć :) ale zanim się położę wchłonę kanapkę z czosnkiem :)

Ece u mnie na obiad była pomidorowa z makaronem :) u nas się szykuje mieszkanie z rodzicami i zrzędzącą babcią, będzie cholernie ciężko ale bierzemy się mocno za oszczędzanie i będziemy stawiać cos małego...

Zgłoś nadużycie #10798 19 grudnia 2013, 14:41

Anett to macie cel oszczędzanie na coś swojego więc nie będzie tak źle ;) )

Zgłoś nadużycie #10799 19 grudnia 2013, 14:52

Ece Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

Właśnie może w chińskim coś się znajdzie...
Odpuszczam na razie te pierniki, może wieczorem albo jutro a tymczasem biorę kota i idę pod koc, niech się wali i pali ja będę leżeć :) ale zanim się położę wchłonę kanapkę z czosnkiem :)

Ece u mnie na obiad była pomidorowa z makaronem :) u nas się szykuje mieszkanie z rodzicami i zrzędzącą babcią, będzie cholernie ciężko ale bierzemy się mocno za oszczędzanie i będziemy stawiać cos małego...

Bardzo dobre podejście-odpocznij,załataw bakterie czosnkiem, ;-) .A zanim nie zbudujecie czegoś własnego tak jak mówi Ewcia dopatruj się dobrych stron tego wspólnego mieszkania-choćby pilnowanie dziecka,obiadki gotowane przez mamę czy babcię itd :-) .A u nas pomidorówka jest zaplanowana na sobotę :-) .Też uwielbiam-ja właściwie kocham zupy,no może poza czerniną,której nie mam odwagi spróbować.

Zmieniałam pościel,przygotowałam pięć dodatkowych posłań dla gości i trochę się zdyszałam ;-) -forma do bani ;-) .Żeby złapać oddech jadę po wyniki i Martyśkę.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10800 19 grudnia 2013, 15:02

Właśnie Ece -wspomniałaś ten ryczący za ścianą telewizor i jakbym widziała siebie :) Babcia jak włączy o 7 rano tv to musze włączyć radio żeby go zagłuszyć :) Słychać wszystko przez ścianę jak nie wiem,a postawiliśmy specjalnie meble i nic nie dają... Do tego dochodzi meeeega denerwujący pies,który wrzeszczy pod oknem z byle jakiego powodu ( bo np.samochód przejechał) i babci uczulenie na ciepło w domu ( śpi przy samym grzejniku i tak jej gorąco ,że co chwilę każe piec przykręcać ) .
Ehh... czarno to widzę.. Najwyżej ucieknę do rodziców daleko od miasta...
Ja zjadłam kanapkę,obiad dopiero w planach jak wrócę od fryzjera :)
A propos świąt sprawiłam sobie sama prezent pod choinkę- http://allegro.pl/ciazowa-sukienka-kopertowa-rozkloszowana-04400-m-i3773596065.h...

wczoraj przyszła ,jest idealna,długośc w sam raz,ładnie się układa na brzuszku i nic nie ciśnie :) Jak trafił będzie na święta :)
Miłego popołudnia Wam życzę i zmykam ;)

Zgłoś nadużycie #10801 19 grudnia 2013, 16:53

diaglab Gotowa na wszystko
Niutka współczuję problemów z babcią :-( trzymam kciuki by jakoś to wszystko dobrze Wam się ułożyło. Też zastanawiałam się nad tą sukienka! :-D ale kupiłam bardziej dopasowaną-ale co z tego jak i tak jej nie założę :-( mąż chce bym Wigilię w łóżku jadła :-P jakoś sobie tego nie wyobrażam hihi :-D
Anett robiłaś ciasto na pierniki długo dojrzewające? Jeśli tak to w moim przepisie jest że trzeba je szybciej upiec tak ze 4,5 dni żeby poleżały po ściereczką tak jak napisała Ece i mają ponoć zmięknąć.
Ewa oj to dużo pracy masz przez ten remont, oby szybko udało się Wam go skończyć :-) mnie już denerwuje to leżenie ( to co ma powiedzieć Basza jak dłużej leży ode mnie a ja raptem niecałą dobę), jestem taką osobą że nie usiedzę na jednym miejscu :-( ale muszę dla mojego skarba :-) najgorsze jest to że to już drugi czy trzeci raz mam taki nakaz od początku ciąży :-( chętnie już zajmowałabym się moją małą kropką :-)
Poza tym martwi mnie też to gdzie teraz będę rodzić jak w szpitalu i innych które brałam jako plan B nie przyjmują z braku miejsc :-(

Zgłoś nadużycie #10802 19 grudnia 2013, 16:57

diaglab Gotowa na wszystko
Ece zwolnij! Widzę że też miałaś przeboje z rodzinką....dobrze że jesteś już na swoim.
U mnie na obiad był kotlet schabowy zrobiony przez męża :-D pycha :-P a zupy też uwielbiam :-) ogorkową miałam całkiem niedawno :-)
Ewa narobiłaś mi smaka na białą czekoladę wrrr.. :-D

Zgłoś nadużycie #10803 19 grudnia 2013, 18:10

Ece Gotowa na wszystko
Jestem z powrotem-wyniki rewelka-cholesteraza ciążowa wykluczona-muszę zaakceptować to swędzenie.Najważniejsze, że Adusi nic nie zagraża :-) .Z tej radości wypiłam sobie takie cudo: piernikowe latte
polecam

http://www.grycan.pl/userfiles/parlorworld/A3-piernikowe-specjaly-szklo.jpg

Niutka26-sukieneczka bardzo ładna-ja już nie inwestuję w ciuszki,choć korci mnie okrutnie-mam nadzieję,że jeszcze się w coś rozciągliwego wcisnę ;-) .
Powodzenia u fryzjera :-) .

Diaglab-rozumiem Cię,ja też nie mogłam łatwo pogodzić się z leżeniem-w mojej drugiej ciąży,a leżałam w sumie tylko 3 dni(czas dłużył mi się niemiłosiernie),niestety na darmo,bo straciłam moje maluszki.A perspektywa spędzenia Wigilii w wyrku jest bardzo oryginalna :-) .Ze szpitalem nie martw się na zapas,bo może w lutym już nie będą takie przepełnione :-) .

Co do przebojów z rodzinką to ja myślę,że wszystko ma jakiś głębszy sens-po takich doświadczeniach człowiek bardziej docenia,to że ma własne gniazdko :-) .Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Wczoraj dostałam dla Ady pierwszą zabawkę- darmową grzechotkę z Fisher Price i kupony rabatowe na dalsze zakupy.

Zgłoś nadużycie #10804 19 grudnia 2013, 18:24

Anett Gotowa na wszystko
Diaglab mam ten przepis od przyjaciółki, ona robi zawsze wcześniej ze 2 tyg żeby zmiękły do świąt więc wychodzi na to, że to te dojrzewające, tylko ja się późno na nie zdecydowałam :) najwyżej będą pierniczki łamiząbki :) rozumiem Twój ból odnośnie leżenia, sama nie wiem jakbym to zniosła ale wytrzymasz, mocno Cię wspieram! :*

Ece mam rozumieć, przez to szykowanie posłań, że zapowiada Ci się zjazd rodzinny? :) cieszę się, że wyniki dobre :)
a tak nawiasem co to jest ta czernina? czy to ma coś związanego z krwią? :p

Niutka26 fajna sukieneczka :) na pewno ślicznie w niej wyglądasz :)

Ja znów pospałam, do tego mleko masło miód, kanapki z czosnkiem, inhalacja i troszkę mnie postawiło na nogi :) trochę mnie pieką oczy bo popłakałam przy Porodówce ale mimo to już lepiej... M wrócił z pracy więc troszkę trzeba się nim zająć :)

Miłego wieczoru Kochane :*

Zgłoś nadużycie #10805 19 grudnia 2013, 18:25

basza Fajna mama
Witam popołudniowo! Po pierwsze gdzie jest Dorotka ?? ? Dziewczyny na szczęscie wszystkie macie perspektywy na swoje mieszkanka... potem bedziecie sie smialy z tych wszystkich historii, a teraz wiem, ze jest trudno.szczegolnie ze starszymi osobami... one czasem sa gorsze niz dzieci. Ja wtedy staram aie uswoadomic sobie, ze sama tez.nie wiem jaka bede na starosc... Dzielne jestescie. Kazda z Nas z czyms sie zmaga. Ewa i Anett na szczescie remonty maja to.do.siebie ze sie kiedys koncza,.wiem to po sobie bo mieszkamy juz.w 3 mieszkaniu, kazde robilismy od 0. Diaglab łączę się z Tobą i bardzo wspolzuje, Ja tez juz 3 rygor lozkowy, ale ten ju konca... ale.leze juz od 7 listopada, takze juz ponadmiesiac minal... plecy mi strasznie daja popalic a ich nie wolno masowac przy zagrozeniu porodem, moj maz jest poza swoim gorniczym zawodem.instruktorem.odnowy wiec i masazysta, no i uda i lydki mi.masuje, chociaz.i tak.widze juz zanik miesni. Byle do stycznia potem juz zaczynam troche sie poruszac, w pon. tez zreszta juz nie wytrzymalam i zaczelam szafe lazienkowa skladac i potem sie zaczelo... dlatego ko.iec. A wigilia no trudno Ja tez w lozku spedzam, mimo ze.mam rodzicow 500m od siebie, kolacje jemy z Wiktorem a potem.wszyscy przyjda na chwile.do Nas. Ja to sie nawet spowiadam na lezaca i komunie przyjmuje, na szczesxie ksiadz super i zawsze moge go poprosic o prYjscie, msza w tv :-) . Teraz tylko blagam te moja core jeszcze 12 dni do stycznia, a potem juz rob co chesz. Diaglab My to najpierw plamienia, teraz to.... jak sobie przypomne pierwszy trymestr to pamietam jak myslalam byle tylko pierwszy minal, a potem to juz z gorki...ale cos ta gorka to jakies.Kilimandzaro hehhe.

Zgłoś nadużycie #10806 19 grudnia 2013, 18:28

basza Fajna mama
A Niutka zapomnialam napisac sukienka swietna, na pewno slicznie wygladasz :-)

Zgłoś nadużycie #10807 19 grudnia 2013, 18:36

basza Fajna mama
A Diaglab i przy lezeniu straaj sie jeszcze wiecej pic i jesc rzeczy z blonnikiem, bo niestety trawienie zwolni i witajcie zaparcia....

Zgłoś nadużycie #10808 19 grudnia 2013, 18:49

kirsti30 Gotowa na wszystko
Halo i ja się witam :)

I również pytam :) gdzie dorotke wywiało? Bo ona pędzi to nasze forum ;) .
Ja dzisiaj również po hardcorowym dniu...ponownie na wariackich papierach.Jak chłop w domu to nie mogę przestać wymyślać...a to i tamto ;) . A później cierpie tak jak teraz :( eh. Ale łóżeczko złożone elegancko i materacyk, teraz muszę się wsiąść za pranie, ale pewnie po nowym roku bo teraz nie stać nas na ekstra wydatki.
Zaplanowałam już co na wigilie zagości w naszych żołądkach, przydałoby się te pierniki upiec, ale boje się że moimi połamiemy sobie zęby :D

Niutka ja kupiłam tę samą(niebieską) i mega wygodna :) -to ta gdzie mój stwierdził że to piżama :D hihi. A ogólnie to współczuje ci kochana tego dzielenia mieszkania.łoj łoj ;)

Zgłoś nadużycie #10809 19 grudnia 2013, 18:51

kirsti30 Gotowa na wszystko
Basza mega jesteś, podziwiam że jesteś jedną z niewielu niewiast które przyjmują komunie w domu. W dzisiejszych czasach i przy obecnej reklamie kościoła katolickiego coraz mniej ludzi tak postępuje. Wspieram i popieram :)

Zgłoś nadużycie #10810 19 grudnia 2013, 18:58

basza Fajna mama
Piżama hihi facecie :-) . Co do akosciola to jestem zdania, ze to My wierzacy go tworzymy i choc nie zamykam oczu na to co zlego sie w Nim dzieje... to wiem jedno Diabel dziala wszedzie wiec i w Kosciele stara sie namieszac, a ze My ludzie jestesmy slabi to ulegamy. Czesto zapominamy o tym ze Bog jest Nasza najwieksza tarcza... a Ja tak duzo dostaje od Boga kazdego dnia... tak malo niestety dajac od siebie, ale pracuje nad soba i prosze o wieksza laske wiary... i znajac potege Boga na pewno ja dostane. Kirsti dziekuje i buziak ode mnie, modlitwa oczywiscie tez :-)