Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10611 17 grudnia 2013, 8:30

basza Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

Lorelei moj caly czas glowka w dol wlasciwie od poczatku. Kaskader :) trzymam kciuki aby Twoje malenstwo sie przekrecilo!!

Moja astronautka tez :-)

Zgłoś nadużycie #10612 17 grudnia 2013, 8:31

Dorota93 Supermama

basza napisał(a)

Dorotka i to byl.wlasnie moj objaw przy skroconej.szyjce, mala strasznie napierala na dol.brzucha.... Kochana to Twoje zle.samopoczucie juz.za dlugo trwa, Ja polecam kontrole.u lekarza. Pewnie nic zlego sie nie.dzieje, ale lepiej sprawdzic. Ja nie.chcialam jechac do lekarza i jakby nie.upór mojego W. i to.dwukrotnie.to nie bylabym dzisiaj w.dwupaku o czym jasno.poinformowal mnie lekarz.

No to polac Twojemu chlopu soku za refleks! Chlopy to kochane jednak. Ja jutro mam spotkanie z polozna w szpitalu to poprosze, zeby do mnie "zajrzeli" bo wizyta mam po swietach ;)
A za kropki nie przeszkadzaj ja tez byk na byku przez telefon :P

Zgłoś nadużycie #10613 17 grudnia 2013, 8:33

basza Fajna mama
Wizytujemy razem 27 hihi. Juz nie moge sie doczekac :-)

Zgłoś nadużycie #10614 17 grudnia 2013, 8:35

diaglab Gotowa na wszystko
Dziękuję Basza:-* nic nie szkodzi za te kropki ja też w wiekszosci piszę z tel. I wiem jak to jest= niewygodnie :-)
Dorota to niedobrze że masz cały czas twardy brzuch :-( bierzesz nospe lub magnez? I te wymioty.. Oj biedulko :-( nie martw się jak przyjdzie co do czego mąż napewno stanie na wysokości zadania :-) takiego momentu nie przegapi :-D
Lorelei jedziemy na tym samym wózku- mój bąbel też jeszcze się nie przekrecił, codziennie widzę go że jest poprzecznie ułożony a za półtorej tyg. mam usg i szczerze też zaczynam wątpić czy się przekreci. Na ostatniej wizycie lekarz nie bardzo był zadowolony z tego że synek nie obrócił się główką w dół.

Zgłoś nadużycie #10615 17 grudnia 2013, 8:36

lorelei_l Fajna mama
Basza teraz to już się zbliżasz do bezpiecznego okresu, bo po 32 tygodniu płuca dziecka są już prawie gotowe :) więc teraz tylko dbać o siebie :) żeby mała siedziała w środku do właściwego terminu :)

Dorota masz jakoś chyba wizytę po świętach? może skonsultuj się faktycznie ze swoim lekarzem choć telefonicznie, żebyś się nie odwodniła przez te wymioty i czy masz coś jeszcze brać na te skurcze.

Ja się dziś zabieram za szorowanie łazienki :) a potem jak już się zrobi w miarę ciepło to się wybiorę na spacerek :) pewnie będzie tak, że teraz grudzień ciepły będzie, a w lutym -23 stopnie :)

Zgłoś nadużycie #10616 17 grudnia 2013, 8:40

Dorota93 Supermama
ooo basza to super , jak razem ! :D :)
lorelei mnie juz nie dziwią cieple swieta :( ale szkoda, ze jak nasze kluchy powychodzą, to może być zimno :(
diaglab tak biorę magnez ale na niewiele się to zdaje, nospę też mogę brać . Ale jutro coś wymyślę, co by w szpitalu zrobili mi KTG do pewności, jak już będę :P
lorelei zazdroszcze tych spacerków :) :)

Zgłoś nadużycie #10617 17 grudnia 2013, 8:42

lorelei_l napisał(a)

) a potem jak już się zrobi w miarę ciepło to się wybiorę na spacerek :) pewnie będzie tak, że teraz grudzień ciepły będzie, a w lutym -23 stopnie :)

Znając życie to pewnie tak będzie :-P
Co do rozwoju płuc to słyszałam że odwrotnie- lepiej urodzić w 7 m-cu ciąży niż w 8

Zgłoś nadużycie #10618 17 grudnia 2013, 8:44

Dorota93 Supermama

diaglab napisał(a)

Znając życie to pewnie tak będzie :-P
Co do rozwoju płuc to słyszałam że odwrotnie- lepiej urodzić w 7 m-cu ciąży niż w 8

tez tak slyszalam, a podobno w ogole do 37 tyg to dają sterydy na rozwinięcie płucek

Zgłoś nadużycie #10619 17 grudnia 2013, 8:45

Ale Wam fajnie że znacie przyrost wagi Waszych dzieciaczków ...mój miał ostatnio 388 g hihi czyli 10 tyg. Temu :-P

Zgłoś nadużycie #10620 17 grudnia 2013, 8:46

lorelei_l Fajna mama
Diaglab no właśnie położna na szkole mówiła, że jest taka obiegowa opinia (też to słyszałam), ale oczywiście dla dziecka najlepiej jest, żeby siedziało grzecznie do 40 tygodnia :D z tym, że od tego 32 tygodnia wcześniaki się bardzo dobrze trzymają :)
Położna ze szkoły pracuje też w jednym z wrocławskich szpitali i mówiła, że mają wcześniaka z 27 tygodnia, który ważył 750g :) i dość długo już jest w szpitalu (2 miesiące), ale teraz zaczyna już oddychać samodzielnie, więc pewnie nie długo będzie wychodził :)

Zgłoś nadużycie #10621 17 grudnia 2013, 8:47

Dorota93 napisał(a)

tez tak slyszalam, a podobno w ogole do 37 tyg to dają sterydy na rozwinięcie płucek

A surfaktant w 7 m-cu, bo ponoć w 8 m-cu już nie mogą czy jakoś tak i jest dużo komplikacji ogólnie. Także oby do 37 tyg. :-P

Zgłoś nadużycie #10622 17 grudnia 2013, 8:48

lorelei_l Fajna mama
więc podsumowując historię (bo za wcześnie mi się wkleiła) jak widać żadna z nas już się nie musi specjalnie martwić, bo maleństwa są już bezpieczne :)

Zgłoś nadużycie #10623 17 grudnia 2013, 8:50

lorelei_l Fajna mama

diaglab napisał(a)

Ale Wam fajnie że znacie przyrost wagi Waszych dzieciaczków ...mój miał ostatnio 388 g hihi czyli 10 tyg. Temu :-P

Aż Cię podziwiam :) ja bym chyba tyle nie wytrzymała :) nie, żeby się jakoś martwić, ale jak mam zobaczyć maleństwo to się nie mogę doczekać :) a lekarz robi usg na każdej wizycie, więc mogę od razu Kamila podejrzeć :)

Zgłoś nadużycie #10624 17 grudnia 2013, 8:51

Lorelei położna napewno wie najlepiej, ja tylko piszę co zasłyszałam :-) ale podniosłaś mnie trochę na duchu :-)
Widzę że Wy wszystkie położne macie wybrane a ja nie i raczej chyba nie będę bo i tak nie wiem do którego szpitala zdążę zajechać :-D

Zgłoś nadużycie #10625 17 grudnia 2013, 8:52

Dorota93 Supermama
kurde dziewczyny ja juz zaczynam panikowac, bo czytam o zatruciach ciazowych i o tym, ze jest to niebezpieczne dla matki i dziecka.. ze sa komplikacje no masakra, na glowe zaczynam dostawac ;/

diaglab to ciekawe ile Twoj ma :) a kiedy sie dowiesz?

lorelei bo jak jest dobry sprzet to wczesniaki sobie dobrze radza, moja przyjaciolka urodzila takie dwa kurczaczki i dzis sa zdrowe silne i sliczne :)

Zgłoś nadużycie #10626 17 grudnia 2013, 8:56

lorelei_l napisał(a)

Aż Cię podziwiam :) ja bym chyba tyle nie wytrzymała :) nie, żeby się jakoś martwić, ale jak mam zobaczyć maleństwo to się nie mogę doczekać :) a lekarz robi usg na każdej wizycie, więc mogę od razu Kamila podejrzeć :)

Wiesz jak jest ciężko wytrzymać tyle? :-) mój lekarz niestety nie ma aparatu usg w gabinecie, więc trzeba osobno robić ale po połówkowym nie kazał robić aż do 32 tyg. Też mnie zżera ciekawość jak wygląda mój synek :-) 10 tyg. To zdecydowanie zbyt długo :-P nie polecam

Zgłoś nadużycie #10627 17 grudnia 2013, 8:57

lorelei_l Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

kurde dziewczyny ja juz zaczynam panikowac, bo czytam o zatruciach ciazowych i o tym, ze jest to niebezpieczne dla matki i dziecka.. ze sa komplikacje no masakra, na glowe zaczynam dostawac ;/

diaglab to ciekawe ile Twoj ma :) a kiedy sie dowiesz?

lorelei bo jak jest dobry sprzet to wczesniaki sobie dobrze radza, moja przyjaciolka urodzila takie dwa kurczaczki i dzis sa zdrowe silne i sliczne :)

Dorota nie pankuj, bo zatrucie ciążowe przede wszystkim widać w badaniu moczu. Też o ty czytałam, bo mnie ludzie straszyli, że te moje plamy uczuleniowe, to pierwszy objaw zatrucia ciążowego. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to kontaktuj się ze swoim lekarzem, bo nie powinnaś się denerwować, zwłaszcza jak masz wysokie ciśnienie na co dzień.

Zgłoś nadużycie #10628 17 grudnia 2013, 8:58

Kurczaczki hehe Ty to masz określenia Dorotko :-D zadzwoń do lekarza lub położnej żebyś była spokojna bo te objawy zbyt długo Ci się utrzymują :-(

Zgłoś nadużycie #10629 17 grudnia 2013, 8:59

Usg mam 28 grudnia :-)

Zgłoś nadużycie #10630 17 grudnia 2013, 8:59

Dorota93 Supermama
mam ślad białka w moczu ale powtórzę badania, bo wtedy byłam chora jak robiłam badania.
Ale wiem, że internet nie jest przyjacielem :) hi