Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10331 13 grudnia 2013, 11:16

qasha Fajna mama
Ece dokładnie tak jak ty uwielbiam jezdzic autem i nie wyobrazam sobie zebym z tego zrezygnowala od 7 m-ca :) nie zauwazylam tez spowolnionych reakcji u siebie, a chyba wrecz przeciwnie jezdze bardziej ostroznie z oczami w okol glowy :)

Dorota my tez wigilie w 3 :) pozniej pierwszy i drugi dzien swiat mamy gosci, takze cale swieta w domku :)

Zgłoś nadużycie #10332 13 grudnia 2013, 11:17

Anett Gotowa na wszystko
Oczywiście ja tez nie zamierzam zrezygnować z jeżdżenia :)

Zgłoś nadużycie #10333 13 grudnia 2013, 11:36

basza Fajna mama
Dzień dobry Dziewczynki. Dorotka rozumiem Twoj strach jak są tąpnięcia,.mam to samo jak W. jest na dole. Kincia ale.masz boski brzuszek, pisz bo brak Ciebie. Diaglab to szybko ogarnij wszystko i wracaj. Ewus dobrze ze.super sie czujesz tylko uwazaj na siebie. Aaa Diaglab mi na poczatku ciazy pojawil sie mini hemoroid.i wykosilqm.go.sudocremem bardzo szybko, moze.sprobuj. A co do uszek to wlasnie tak jak pisala Diaglab male koleczka i potem sie zlepia rogi tego mini pierozka. A Ja mam pytanie o szczepie.ia? Bo znajomy mi mowil zeby absolutnie wykupic szczepionki prywatnie i nie pozwalac.szczepic tym co w szpitalu, bo.sa jakies gorsze. Wiecie cos ??

Zgłoś nadużycie #10334 13 grudnia 2013, 11:37

basza Fajna mama
Anett a co do Twojego materacyka to na kilka miesięcy taki zwykly na pewno wystarczy i sie nie odkształci :-) ,

Zgłoś nadużycie #10335 13 grudnia 2013, 12:06

Anett Gotowa na wszystko
Basza ja to dokładnie nie wiem jak to jest ze szczepieniami, w ogóle pierwsze słyszę że szczepią już w szpitalu, moja przyjaciółka robiła w przychodni darmowe i nie narzeka... Ale ja nie wiem jak to u nas będzie. Ja z M jesteśmy objęci prywatną opieką przez jego firmę, jak się da to też wciągniemy malucha, zawsze to jakieś badania albo szczepienia będą tańsze :) ale to się okaże...

Powoli trzeba się wziąć za obiadek, rybkę dziś zamierzam usmażyć i do tego kapucha kiszona.
A co dobrego u Was? :)

Zgłoś nadużycie #10336 13 grudnia 2013, 12:34

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej :)

Ece, ja uwielbiam piątki 13 :) W taki dzień rozpoczął się mój związek z M. tak oficjalnie 7 lat temu :) Moja psinka urodziła się też w piątek 13 :P I ogólnie dobre rzeczy mnie zazwyczaj spotykają :)

Qasha, tak sobie myślę, jak zadowolony musi być z Ciebie Twój pracodawca jako pracownika :)

Anett, ja już od pewnego czasu zrezygnowałam z jazdy samochodem. Od dawna jestem strasznie rozkojarzona, choć duża to zasługa leków na nadciśnienie, które muszę brać, zaburzają sprawność psycho-ruchową niestety :(

Kincia, brzusio piękny, taki fajny wybity do przodu. Mój to taki rozlany na boki. I witaj w gronie kobiet, które przegrały z rozstępami. Choć u mnie są one umiejscowione w zupełnie innym miejscu, wokół pępka, a boki mam zupełnie gładkie JESZCZE :P
Dobrze, że remont na finiszu, układanie to będzie przyjemność :)

Niutka, co do ruchów... U mnie ostatnio było kilka dni spokoju i też byłam przerażona. Najważniejsze, że nasze maluchy powróciły do dawnej aktywności. Choć weźmy też pod uwagę fakt, że mają coraz mniej miejsca :)

Basza, ja kiedyś czytałam o szczepionkach. Podobno te szpitalne zawierały jakąś substancję szkodliwą, nie pamiętam jaką i z tego względu ludzie woleli szczepić swoimi, zakupionymi przez siebie. Jednak z tego co wiem, wtedy zaszczepią dziecko na Twoją odpowiedzialność, bo szczepionka musi być odpowiednio przechowywana a lekarz, który szczepi nie ma pewności, że ta, którą przywiozłaś nie straciła swoich właściwości przez nieodpowiednie przechowywanie, transport itp. Jednak z tego co się dowiadywałam, w gdańskich szpitalach szczepią już tymi szczepionkami bez tej szkodliwej substancji więc problem z głowy. Jednak podpytam położnej, jak się z nią niebawem spotkam :)

Ja z rana wybrałam się do tesco, kupiłam trochę drobiazgów na prezenty świąteczne a teraz przymierzam się do dalszego pakowania. Niby tyle już spakowane a jeszcze tyle zostało :(

Zgłoś nadużycie #10337 13 grudnia 2013, 12:34

diaglab Gotowa na wszystko
Jejku padnięta jestem a nawet łazienki jeszcze nie skończyłam sprzątać, ach ta zadyszka :-P a chwila odpoczynku i dalej zabieram się do dzieła :-D
Anett mój miał czkawkę może 2 x jak do tej pory, u nas to rzadkie widowisko niestety :-( ja mam na obiad zupę fasolową ze wczoraj jeszcze :-) a jak tam zaparcia-uporałaś się już z nimi?pomaga Ci coś?
Basza dzięki za radę :-) jestem bardziej za takim rozwiązaniem bo te leki co mam to na bazie wyciągu z pokrzyku wilczej jagody są-a to trująca roślina. W leku napewno stężenie tego składnika jest niewielkie i działa obkurczajaco ale boję się mimo wszystko. Może zacznę od metod domowych przez parę dni a jak nie pomogą to wezmę leki.tym bardziej że i tak widzę wyraźnie że zmniejszył się. Zresztą w czasie tej ciąży przyjęłam tyle tych leków co przez całe życie tyle nie wzięłam.
Niutka trzymam kciuki za Twojego męża :-) daj znać po

Zgłoś nadużycie #10338 13 grudnia 2013, 12:36

Wiem! Te "złe" szczepionki zawierają ponoć rtęć! Nagle mnie olśniło :P

Zgłoś nadużycie #10339 13 grudnia 2013, 12:38

Co do szczepień to też słyszałam różne opinie...sama nie wiem co o tym myśleć i na co się zdecydujemy.

Zgłoś nadużycie #10340 13 grudnia 2013, 12:40

babeluniek napisał(a)

Wiem! Te "złe" szczepionki zawierają ponoć rtęć! Nagle mnie olśniło :P

No coś Ty?! Rteć?! Przecież ona " lubi" kumulować się w organizmie

Zgłoś nadużycie #10341 13 grudnia 2013, 12:42

Ale i tak to jest wielka batalia koncernów farmaceutycznych. Tak naprawdę niewiadomo co jest też w tych "lepszych" . Oczerniają inne produkty byle swoje sprzedać. Dobra mykam dalej sprzątać :-)

Zgłoś nadużycie #10342 13 grudnia 2013, 12:43

diaglab napisał(a)

No coś Ty?! Rteć?! Przecież ona " lubi" kumulować się w organizmie

Noo... Chodzi też chyba o to, że ta dawka rtęci jest tak duża, że dorosły człowiek by tego nie odczuł a były podawane noworodkom :(
Później postaram się poszukać tych artykułów, w których jest to wszystko opisane..

Zgłoś nadużycie #10343 13 grudnia 2013, 13:16

Konto usunięte
Diaglab dziękuje :* z tymi szczepieniami to jest masakra ,bo jednak na nas spoczywa jakaś odpowiedzialność co podamy dziecku..oglądałam w tv materiał gdzie urodziła kobieta zdrowe dziecko ,a po podaniu szczepionki przez szpital dostało padaczki :( straszne ! trzęsę się na myśl o szczepieniu !
Niutka z tymi ruchami to jest różnie ,podobno teraz będzie ich mniej ,ale będą bardziej odczuwalne.. ja jak nie czuje małej to też się stresuje ,miała kilka takich dni że pare razy się ruszyła ,a za to dzisiaj wierci się od rana :D no właśnie boje się że nie dam rady tego wszystkiego przenieść do nowej szafy ,ale może jakoś dam rade :)
Trzymam mocno kciuki za Twojego męża!! pewnie będzie wszystko dobrze :) daj znać :)
Anett też się ciesze że koniec remontu ! :) dziękuje :* ale mi się wydaje taki wielki ten brzuch i jakiś niewymiarowy... przypomniało mi się że jak dorastałam i zaczeły mi wychodzić "piersi" to miałam rozstępy na piersiach ..czyli poprostu mam do tego "skłonności" a magiczne drogie kremy nic mi nie dają :D co do czkawki to moja córcia w ogóle chyba jej nie ma :) materacyk myślę że piankowy będzie dobry :) kiedyś były tylko piankowe :) teraz coraz więcej wymyślają producenci i przez to mamy duży dylemat przy wyborze materaca..Ryba ii kapucha to jest to ! :D
Basza dzięki :* ale ten brzuszek coraz cięższy :P co do szczepień to moja położna mówiła mi że lepiej kupić samemu i jakieś 5 w jednym ,bo wtedy tylko 1 raz się dziecko kłuje i ma przy tym mniej stresu i bólu.. cały czas staram się dowiedzieć o tych szczepieniach ,ale im więcej wiem tym wiem mniej xD Powiedz mi jak się czujesz ? mam nadzieje że wszystko oki :)
Bąbeluniek dobrze ze mi o prezentach przypominasz :P ja jeszcze nic dla nikogo nie mam :( :) 7 lat ,ładny czas :) gratulacje i życzę jak najwięcej spędzonych szczęśliwych lat :) razniej mi że nie jestem sama ze swoimi rozstępami :P udanej reszty przeprowadzki! trzymam kciuki :*

Zgłoś nadużycie #10344 13 grudnia 2013, 13:34

basza Fajna mama
Tak Babeluńku to chodziło wlasnie o rtęć. Muszę poytać czym u Nas szczepią i najwyzej poprosic o receptę. Kincia Kochana coraz cięzsze te nasze brzuchacze, niemniej jednak nasz aliczny i taki ksztaltny brzusio. A na rozstepy po porodzie kupisz sobie takie plastry w aptece co sa na blizny, dzialaja rewelacyjnie. Potem.poszukam.jak.to sie nazywa, uzywalam tego po operacjach i naprawde sa fantastyczne,. Ja sie.czuje tak so ie, musze.lezec.bo jak tylko chwile pochodze a nawet.posiedze brzuch jak kamien i boli. A przy tym lezeniu to kregoslup wysiada i moja psychika, czuje sie jakby cos.mnie.omijalo. Duzo pomaga.mi rodzina, modlitwa i Wy moje Kochane. Jakos ostatnio przyjaznie mi sie porozluznialy moze.tez przeze.mnie. Generalnie.czesto czuje.sie. paskudna i nikomu nie potrzebna.... No to sobie ponarzekałam.... Chciałabym juz luty, chociaz coraz czesciej nachodza mnie mysli, czy Ja sobie poradze? A Ty jak Kochana z Twpim pecherzem i ta paskudna bakteria, no i co z porodem sn czy musi byc cc? Bo nie wiem cY juz o tym Kincu pisalas a mi to.umknelo.

Zgłoś nadużycie #10345 13 grudnia 2013, 13:36

basza Fajna mama
Acha a o tych 5 w 1 to tez czytalam ze lepiej jednak pojedynczo.... ale oczywiscie.nie pamietam dlaczego. Wraz z postepem ciazy ubywa mi.rozumu, mam nadzieje, ze.przynajmniej to Nina z tego korzysta :-)

Zgłoś nadużycie #10346 13 grudnia 2013, 13:38

Dziewczyny spróbujcie może olej tamanu na te rozstępy. Ja go wprawdzie używam na wypryski ale ma on o wiele innych zastosowań między innymi na rozstępy a nawet opryszczkę. Ja kupuję go na stronce www.biochemiaurody.com w zakładce "oleje roślinne".

Zgłoś nadużycie #10347 13 grudnia 2013, 13:46

Basza nawet tak nie mów że jesteś nikomu niepotrzebna. Masz kochającą rodzinę i Oni bardzo Cię potrzebują a o Nince nawet już nie wspomnę :-) chyba zauważyłaś też jak Nam tu na forum bardzo Cię brakowało. Wiem że lezenie cały dzień niestety tak wpływa na psychikę bo sama to przerabiałam i nikomu naprawdę tego nie życzę ale pomyśl że już niedługo i obok Ciebie będzie Ninka leżała :-) i nie mów mi że czujesz się paskudnie bo jesteś piękna :-)

Zgłoś nadużycie #10348 13 grudnia 2013, 13:48

Może dziewczyny które mają już swoje pociechy podzielą się z Nami jakich szczepionek używały?

Zgłoś nadużycie #10349 13 grudnia 2013, 13:52

Ece Gotowa na wszystko
Kincia-Sliczny brzusio :-) .A ogarnianie wszystkiego to rzecz naturalna,bo im więcej człowiek ma na głowie to tym bardziej jest zorganizowany-u mnie to zawsze to się sprawdza :-) .

Babeluniek-szczepionki ponoć lepiej wybierać te 5, 6 w 1-mniej kłuć za jednym razem-ja Martynce dawałam pentaxim.

Basza-z tego co wiem to w szpitalu maluszki dostają chyba tylko wzwb po urodzeniu.Pozostałe szczepionki dopiero na wizycie w przychodni i wtedy można już przyjśc ze swoją.A co do rtęci to tylko producenci szczepionek wiedzą co tak naprawdę w nich jest.

Dorotka-jeśli chodzi o uszka to ja wycinam kółeczkiem do faworków trojkąty,na środek kładę odrobinkę farszu,składam na pól i sklejam rogi.Potem sklam jeszcze dwa ramiona ze sobą i wychodzi taka czapeczka albio i nie ;-) .te niekształtne też są pyszne.A z tą wstęgą chyba też tak zrobię,bo nie mam prezentu dla M jeszcze ;-) .

Anett-dobrze,że Twój M się troszczy, w każdym razie jeśli sama dobrze się czujesz za kólkiem,to nic nie stoi na przeszkodzie żeby jeździć.Co do czkawki,to dziś u nas była dopiero raz,ale średnio dziennie zaliczamy 3,4 razy.Martyśka też tak miała i po porodzie przez pierwsze miesiące też długo miała czkawkę.

Niutka26-dziś w kalendarzu ciąży czytałam,że tak jak mówi Babeluniek nasze szkraby maja tam ciasno i mogą się mniej ruszać w związku z tym -powodów do niepokoju w kazym razie nie ma ;-) .Trzymam kciuki za męża :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10350 13 grudnia 2013, 13:56

Basza, nie tylko Ciebie nachodzą takie myśli. Próbuję sobie to tłumaczyć hormonami :)

Wiecie co :P Mam okropnego żylaka i jest on umiejscowiony w takim miejscu, że podkolanówka do niego nie dosięga a rajstop nie lubię. Szukałam pończoch ale nigdzie nie było więc kupiłam przez internet i właśnie przyszły. Założyłam, wzięłam się za dalsze pakowanie i nagle mignęło mi moje odbicie w lustrze :P Wyglądam śmiesznie :P Bluza z kapturem, kolorowe majtki, wielkie pluszowe kapcie i seksi pończoszki :D Aż rolety musiałam opuścić, żeby nikomu nie fundować takich widoków :P