Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10311 13 grudnia 2013, 9:12

qasha Fajna mama
diaglab - ja dzisiaj w domku, ale nastepny tydzien jeszcze pracuje :) i to na jakich obrotach.... poniedzialek i wtorek mam wyjazdowy - codziennie po około 500 km bede robiła ;)
a pozniej po swietach pracuje z domku, nie ide w ogole na L4 :)

Zgłoś nadużycie #10312 13 grudnia 2013, 10:15

Ece Gotowa na wszystko
hej!
Ja dziś ostatni dzień w pracy,ale w tym tygodniu ;-) .W przyszłym jeszcze do wtorku mam zamiar pracować :-) .
Qasha-super,że masz możliwość pracy z domu-fajne rozwiązanie,ale u mnie niestety nie wchodzi w grę :-( .Kuruj się Kochana,żebyś mogła znowu zacząć śmigać w te dalekie trasy :-) .

Lorelei_l-b.aktywny przed Tobą.Gratki skończonego tygodnia :-) .

Ewcia-to prawda,że im bardziej jest się aktywną w ciąży tym lepiej i mamusia i dzidziuś się czują.A spacerki bardzo dobrze przygotowują do porodu.Oczywiście mówimy o ciąży bez zagrożenień typy skracająca się szyjka czy przedwczesne skurcze itd.

Dorotko-Tobie też miłego dzionka ;-) .Co tam u Ciebie i mojego Chrześniaczka forumowego ;-) :-) ?

Diaglab-ja myślę,że to swędzenie to kwestia tego,że skóra robi się bardzo cienka,bo nawilżona jest do granic możliwości.Czasem aż czuję taki tłusty film,a swędzi i tak i do tego czerwieni.
I jak wdrożyłaś już leczenie tego hemoroida?

Co u pozostałych Kobietek- proszę się meldować :-) .
Udanego piątku Wam życzę :-) .Wierzycie w przesądy z wiązane z dzisiejszą datą?
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10313 13 grudnia 2013, 10:19

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
Qasha dla mojej teściowej krawcowej to nie problem zrobić takie zmianki, także niech się pobawi a zresztą sama zaproponowała... :) ale sobie wykombinowałaś z tym zwolnieniem, wymarzony pracownik :)
Mój M. to już nie bardzo pozwala mi samej jeździć, nasłuchał się gdzieś że kobiety w ciąży od 7 m-ca powinny unikać siadania za kółko bo to już inne reagowanie itp i teraz mi tak truje, a jeszcze jakbym pracowała tak jak Ty to chyba by oszalał, dawno by mnie wygnał na zwolnienie :)

Ewka90 popieram Twoje słowa, że im więcej zajęć tym sił witalnych jakoś przybywa, wiadomo że nie ma co przesadzać ale jednak ruch to zdrowie, również dla nas :) no ale swoją drogą Kochana ale narzuciłaś tempo! uważaj na siebie przy tym.. :)

Dorota miłego dnia, a co Ty taka zabiegana? :)

Ece nie zazdroszczę tego swędzenia, wyobrażam sobie jakie to musi być uporczywe, mnie często tak nos swędzi to idzie zwariować hihi odkąd jestem w ciąży piątek13 zmienił dla mnie znaczenie, aczkolwiek nigdy w to nie wierzyłam, ale 13 września w piątek mój mały pierwszy raz mnie kopnął i to 3 razy z rzędu :) także wiadomo...

Lorelei udanych zakupów! No troszkę się oswoisz z dzieciami, ale między takim bobkiem a noworodkiem to już duuuża różnica :)

Diaglab właśnie ja też zauważyłam, że mały ma już swoje pory buszowania i odpoczywania, to strasznie słodkie, łatwo mi to ocenić bo prawie cały czas czuję małego :) a jeszcze dziś przed śniadaniem dostał czkawki, nie wiem czym on się najada :) zawsze coś dla siebie znajdzie.. :)

Niutka nie martw się ruchami zwłaszcza, że i tak często czujesz małego, one też już mają swoje humory i czasem muszą odpocząć :) poleniuchować.. :)

Miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #10314 13 grudnia 2013, 10:19

Dorota93 Supermama
hej Ece a u nas dobrze, ale mały dokazuje , wydaje mi się że jest nisko i boli mnie brzuch dlatego dziś zwalniam obroty i sobie pospisuję przepisy na wigilie itp bo wszystko sama robie.
Igorek pozdrawia Ciocię i Adę, co u Ciebie? :)

Zgłoś nadużycie #10315 13 grudnia 2013, 10:22

Dorota93 Supermama
Anett ja nie zabiegana , tzn nie dzis. OGladam film z wesela i sie oderwac nie umie :D

Zgłoś nadużycie #10316 13 grudnia 2013, 10:23

Anett Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

Anett ja nie zabiegana , tzn nie dzis. OGladam film z wesela i sie oderwac nie umie :D

Aaaaaa to wszystko rozumiem... :)

Zgłoś nadużycie #10317 13 grudnia 2013, 10:26

Dorota93 Supermama
kurcze zatrzęsło ziemią nie cierpie tego ! Tymbardziej jak Kamil w pracy ale to nie jego teren na szczęście ale co się strachu najem zanim wróci ...

Zgłoś nadużycie #10318 13 grudnia 2013, 10:32

Anett Gotowa na wszystko
Dorotka nie dziwię się, że się martwisz ale będzie dobrze!
Ja jestem w szoku słysząc 'zatrzęsło ziemią', nie mam pojęcia co to za uczucie w ogóle.....

Zgłoś nadużycie #10319 13 grudnia 2013, 10:37

Dorota93 Supermama
no normalnie slyszysz jak Ci szklanki trzaskają w szafce ! :D

Zgłoś nadużycie #10320 13 grudnia 2013, 10:38

Ece Gotowa na wszystko
Dorotko u nas wszystko ok.Ada kopie,właśnie sprawdza jak bardzo może walić pod moimi żebrami ;-) .Przepisy mam już uporządkowane i zbieram siły na pierogi i uszka-u nas dziś paskudnie,leje i zimno,więc zakupy nie są przyjemnością,więc podejrzewam,że popołudnie poświęcimy na lepienie pierogów i uszek.
A Ty możesz liczyć na jakąs dodatkową pomoc przy przygotowaniach,bo trochę pracy te potrawy wymagają.My zasze robimy razem z M i z Martyśką-pierogi,ciasteczka-Młoda ma przy okazji frajdę i taka fajna atmosfera jak się coś w gromadzie robi :-) .
Uważaj na brzusio i pogłasz Igorka od Ciotki :-) .

Anett-co to za teorie z tym prowadzeniem auta-jak nie mam zamiaru zrezygnować z tego do końca-Z Martynką tęż prowadziłam auto do samoego końca-Piłeczka w niczym nie przeszkadza,pas swobodnie zapinam,kierownica jest jeszcze daleko-a jeździć uwielbiam.Poza tym mieszkam na preyferiach i wszędzie mam daleko,więc poniekąd jestem skazana na jazdę autem.Na fotelu pasażera siadam jak jedziemy do miasta z M,od jakiś 2 tygodni,bo dopiero teraz czuje się na tyle pewnie za kierownicą,żeby znowu jeździć.
A o tym piątku 13 we wrześniu to nigdy nie zapominisz :-) .Ja też pamiętam pierwszy kopniak Martyśki-to były walentynki 2006.Z Adą teraz nie pamiętam,ale chyba sobie gdzieś zapisałam :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10321 13 grudnia 2013, 10:42

Dorota93 Supermama
ja pierogi tez musze zrobic na nowo bo juz zjedzone co zrobilam a te uszka kurcze nie umie :D

Zgłoś nadużycie #10322 13 grudnia 2013, 10:43

diaglab Gotowa na wszystko
Qasha to coś musiało mi się pomylić :-D odpoczywaj i zdrowiej :-)
Ece dziś zacznę leczyć tego hemoroida ale zauważyłam że zmniejszył się być może pod wpływem wyciągu z kory z dębu który mam w żelu do higieny intymnej.
Anett widzę że bez czkawki to dzień stracony :-D
Dorotko odpocznij sobie dziś, jeszcze jest trochę czasu :-) nie martw się wigilią we dwójkę ( właściwie) trójkę :-) też to ma swoje uroki :-) ale smutne jest to że z rodziny nikt nie chce Was zaprosić :-( a trzęsienie ziemi też jest dla mnie obce, nie martw się mąż napewno cały i zdrowy :-)
Ewa i lorelei to pracowity dzień przed Wami, ale pamiętajcie też o odpoczynku :-)
Dla mnie 13 piątek zawsze był szczęśliwy :-)

Zgłoś nadużycie #10323 13 grudnia 2013, 10:45

Konto usunięte
Hej kobiety :* u mnie koniec remontu !! :D tylko teraz czekam na szafe ,którą przywiozą nam 20 stycznia :O haha mam nadzieje że nie urodzę z wrażenia układania ciuchów :P Za tydzień wizyta i posiew + dalej L4 bo ja nie jestem taka pracowita i nie mam sił nic robić ,to muszę w domu się trochę poobijać :D czuję się jak foka taka megaa duża :D aa i bio oil cudownie pomógł na rozstępy ! wcale ich nie mam! (patrz na zdjęciu) jestem załamana! myślałam że jak będe smarować to nic mi nie wyjdzie...chyba rozstępy ma się faktycznie w genach..
Ewka a bazę do fotelika masz tą family fix ? ja mam i jak ją zamontowaliśmy w samochodzie żeby sprawdzić czy wszystko pasuje ,to ona tak dziwnie troszkę "lata" i dopiero fotelik jest w 100 % sztywny jak się pasem jeszcze zapnie,ale chyba nie można zapinać pasem i w bazę jednocześnie.. Pamiętałaś o składce zdrowotnej ? mi się na ostatnią chwilę przypomniało :P
Ece to trochę jeszcze popracujesz.. jak Ty to ogarniasz ? :) siebie ,Martynkę męża i prace ? :)
Dorota naprawdę wkręciłaś się w film :D chyba dobra komedia :D
Anett i dobrze że nie pozwala Ci tyle kierować ,martwi się o Ciebie i dzidzie :) wiesz sama jak to w ciąży..

Zgłoś nadużycie #10324 13 grudnia 2013, 10:48

Dorota93 Supermama
wiesz diaglab to nie jest tak do końca, bo pewnie nas zaproszą, ale Kamil powiedział, że jemu na rękę wigilia w "3" :) Że on tak chciał i nawet jak teraz już ktoś zaprosi to on mówi, że nie i koniec :)
na 1 i 2 dzień świąt pewnie pójdziemy gdzieś, ale wigilia zostaje dla nas.
Obwiążę się wstążką i wpakuję się pod choinkę :D !
aaaaa raczej WSTĘGĘ ! :d

Zgłoś nadużycie #10325 13 grudnia 2013, 10:51

Dorota ja uszek nigdy nie robiłam ale moja babcia tak i robi się tak samo jak pierogi- tyle że wykrawała ciasto od kieliszka do wódki nakładała farsz z kapusty i grzybów przykladala palec na środek i tak łączyła oba rogi by taki kształt charakterystyczny dla uszek nadać :-)
Co do jazdy autem nie wypowiadam się bo prawka nie mam ale wiem jak to jest jak facet nasłucha się przesądów i nic Ci nie da zrobić :-P także Anett doskonale Cię rozumiem :-D
Idę sprzątać w mieszkaniu, dopiero wróciłam z miasta :-)
Miłego dnia :-)

Zgłoś nadużycie #10326 13 grudnia 2013, 10:52

Dorota93 Supermama
diaglab a to z kolek tez mozna?

Zgłoś nadużycie #10327 13 grudnia 2013, 10:58

Kincia super że już po remoncie :-) ! A brzusio cudowny :-) !
Dorota dobry pomysł z tą wstążką :-D jaką tam wstęgą, bez przesady :-D a film z wesela oj wciąga :-D wiem po sobie :-D to dobrze że chociaż w pozostałe dni spedzicie z rodzinką święta :-)
Dobra lecę bo znów wciągnę się z Wami w rozmowę i nic nie zrobię hihi :-D później się odezwę:-*

Zgłoś nadużycie #10328 13 grudnia 2013, 11:00

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witajcie :)
Dominik trochę pofikał wieczorem i od razu się uspokoiłam :) Ale wczoraj miał prawdziwy dzień lenia,rzadko ma takie dni,ale wcale MU się nie dziwie,że czasem i On musi odpocząć i pospać cały dzień :) Tylko,że to rzadko bywa i dlatego zaraz się martwię i liczę jak lekarz kazał...
Dziś już o 7 rano 10 naliczyłam,bo zasnąć nie mogłam,włączyłam sobie film o założycielu facebooka i tak sprawdzałam Jego aktywność :) Także jest dobrze :)
Kincia fajnie,że już koniec :) Jak wpadniesz w wir układania to nie wyjdziesz z pokoju :)
Dorotko,nie martw się,to pewnie nic złego,ale rozumiem Cię doskonale,mój mąż też pracuje w niebezpiecznych warunkach ( choć nie tak niebezpiecznych jak Twój) ale mimo to,aż ciarki mnie przechodzą jak nie raz opowiada gdzie był i co robił,albo że jakiś śmiertelny wypadek był w Jego pracy...
Co do tego piątku 13-go to raczej nie wierzę w takie rzeczy,ale dziś mój mąz ma bardzo ważny dzień w pracy i oby okazał się szczęśliwy,bo w innym wypadku zwolnią go po 6 latach pracy :( Trzymajcie kciuki ,żeby wszystko się udało,wczoraj biedak tak się tym wszystkim przejmował,że aż brzuch go rozbolał i o niczym innym nie mówił... Od tego dnia wszystko zależy.
Dziękuje za Wasze dobre słowo odnośnie ruchów :)
Miłego dnia wszystkim życzę!

Zgłoś nadużycie #10329 13 grudnia 2013, 11:03

Dorota93 napisał(a)

diaglab a to z kolek tez mozna?

Wg mnie tak robi się najlepiej pierogi i uszka. Jak zrobię ciasto, rozwałkowuje je cienko wykrawam szklanką jak robię pierogi nakładam farsz i "zamykam". Kiedyś robiłam inaczej jak ja to nazywam "węża" z ciasta-podobnie jak kopytka się robi i te kawałki dopiero wałkowałam ale długo przy tym schodziło i nierówne były krążki

Zgłoś nadużycie #10330 13 grudnia 2013, 11:11

Anett Gotowa na wszystko
Diaglab daj spokój, poleniuchuj z nami trochę :) hihi żartuję, jak mus to mus, odzywaj się później :)
Aj tak czkawka jest obowiązkowa :)
a w ogóle Wasze berbecie nie czkają tak często?

Kincia dobrze, remont za Tobą :) myślę, że spokojnie ułożysz sobie ubranka w szafie, a jak nie Ty to Twój facio na pewno sobie poradzi :) no ja nie byłam przekonana do kremów, jak mają być rozstępy to będą mimo wszystko. :) Twoje są piękne, uroki ciąży hihi no ale brzuś to już w ogóle rewalka! taki kształtny :)
Może teraz będziesz z nami więcej bo brakuje tu Ciebie!

Dorota taka Wigilia we dwoje, ups we troje na pewno ma swój urok :) a z mężusiem jakos ogarniecie te potrawy :) prezent pod choinkę super :)

Ece teraz to mój szczęsliwy 13 :)

A z tym prowadzeniem auta to mój tak przeżywa po jakimś wypadku ciężarnej, który ona spowodowała i wtedy tak się wypowiadali specjaliści na ten temat. A że on jest z tych martwiących i zapobiegających to teraz mam suszenie :) czy bym jechała 1km czy 100 to zawsze słyszę to samo....