Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10291 12 grudnia 2013, 14:45

diaglab Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

Anett- takie ubranka to super sprawa, może nie do noszenia przez malucha, ale jedno warto sobie zostawić na pamiątkę :)
Diaglab spacerki są fajne, ale w racjonalnych ilościach, teraz zasłużyłaś na drzemeczkę :)

Ja już po lekarzu, ale raczej zdołowana, bo zmienił mi leczenie z jednych sterydów na mocniejsze, jak do wtorku nie będzie poprawy to czeka mnie szpital i oddział dermatologiczny :/ już nawet mi skierowanie dał. O tyle dobrze, że od razu skonsultowałam leczenie z moją gin i nie była zachwycona, ale powiedziała, że jak to ma być leczenie przez 9 dni, to nie powinno dziecku zaszkodzić. "Śmieszne" w tym wszystkim jest to, że podobno w ciąży takie rzeczy przebiegają łagodniej a u mnie wprost przeciwnie :/

Ale, żeby specjalnie nie smęcić, zabieram się za obiad- dziś będą klopsiki w sosie pieczarkowym :)

ojej Lorelei wspolczuje :( mam nadzieje ze pomoga Ci te leki a nie zaszkodza dzidzi :(

Zgłoś nadużycie #10292 12 grudnia 2013, 14:47

Mam podobny dylemat- wykupilam leki na hemoroida i na ulotce jest napisane ze nie mozna brac ich w ciazy :( a lekarz mowil ze sa niby bezpieczne. Nie wiem czy je brac...

Zgłoś nadużycie #10293 12 grudnia 2013, 15:01

babeluniek Gotowa na wszystko
Lorelei, przykro mi. Mam nadzieję, że będzie lepiej po zmianie leków.

Diaglab, skoro lekarz Ci przepisał lek, to myślę, że wiedział co robi :) Podobno te wzmianki w ulotkach, żeby nie przyjmować w ciąży to takie zabezpieczenie ze strony producenta, bo tak naprawdę nikt tych leków na ciężarnych nie testuje. Ale zaufaj lekarzowi, takie moje zdanie :)

Ece, moje piersi też swędzą ale mam też na nich tak delikatną skórę, że boję się je drapać...

Zgłoś nadużycie #10294 12 grudnia 2013, 15:12

Anett Gotowa na wszystko
Ece napisałaś, że u Ciebie coleslaw na obiad a ja znów się zastanawiałam co to jest, bo ostatnio byłam w barze Burger Mama i tam było coś takiego w zestawie ale nie brałam bo nawet nie wiedziałam co to..... Ja dziś patrze w Google a to sałatka hi hi człowiek uczy się całe życie :)

Ja dziś na obiad ugotowałam zupę zacierkową, nawet zaciery ładne mi wyszły tylko ziemniaki przegotowałam, no trudno :)

A mnie nie swędzi skóra na piersiach tylko sutki i to koniuszek najbardziej :/

Zgłoś nadużycie #10295 12 grudnia 2013, 16:47

lorelei_l Fajna mama
ja dostałam krem dla kobiet w ciąży i karmiących do pielęgnacji piersi i jak mam właśnie taką przesuchoną skórę to stosuję. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26371

Zgłoś nadużycie #10296 12 grudnia 2013, 16:47

lorelei_l Fajna mama
ja dostałam krem dla kobiet w ciąży i karmiących do pielęgnacji piersi i jak mam właśnie taką przesuchoną skórę to stosuję. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26371

Zgłoś nadużycie #10297 12 grudnia 2013, 17:35

Anett Gotowa na wszystko
Oj żebyście wiedziały jaki ja mam dziś dylemat, przeglądam materace i oczywiście nie wiem na co się zdecydować...
Bo jaki bym nie wybrała to i tak będzie skracany na moje niewymiarowe łóżeczko a posłuży góra pół roku, więc też szukam jakiegoś niedrogiego... Chyba się zdecyduję na piankowy po prostu...będzie łatwiej go uciąć a jak już mały z tego wyrośnie to wtedy zainwestuję w jakiś porządniejszy gryczany czy kokosowy.
Co o tym myślicie moje kochane doradczynie? :)

Zgłoś nadużycie #10298 12 grudnia 2013, 17:51

Anetti, może rzeczywiście piankowy jest w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem :) A jakie masz wymiary łóżeczka? I dlaczego na pół roku tylko? :)

Zgłoś nadużycie #10299 12 grudnia 2013, 17:57

Anett Gotowa na wszystko
Wymiary 50 x 90 cm i bez regulacji, bardzo płytkie więc wydaje mi się, że długo nie posłuży, no nie wiadomo kiedy mały zacznie siadać wtedy od razu będzie wymiana na większe, żeby z niego nie wypadł...

Zgłoś nadużycie #10300 12 grudnia 2013, 18:00

Anett Gotowa na wszystko
Wrrrr.... jak można być takim niezdecydowanym,
pianka jest najpodatniejsza na odgniecenia ale chyba przez niedługi czas nic jej nie grozi....

Zgłoś nadużycie #10301 12 grudnia 2013, 18:02

Myślę, że te odkształcenia nie pojawią się po kilku miesiącach więc spokojnie :) Choć niech się wypowiedzą inne mamuśki :)

Zgłoś nadużycie #10302 12 grudnia 2013, 21:07

lorelei_l Fajna mama
Dorota nie uwierzysz co dziś w Auchanie znalazłam- barwniki do lukru dr. oetker ok 4,50 zł za sztukę, są w kolorach niebieski, czerwony, żółty, zielony :)

Anett ja się nie decydowałam na materac piankowy, bo w opiniach był uważany za mało przepuszczający powietrze, ale jak zamierzasz i tak zmienić po kilku miesiącach, to chyba nie powinno być problemu.

Zgłoś nadużycie #10303 12 grudnia 2013, 21:47

Niutka26 Gotowa na wszystko
Dziewczyny też tak macie,że po dniu rozbrykania się maluszków macie dzień ciszy?
Mój Mały tak zawsze fika,że nawet nie liczę ruchów,bo jest ich strasznie dużo,a dziś od 13-14 naliczyłam tylko 6 :/ są bardzo delikatne,jakby tylko miział pod pęcherzu albo czuję tylko jak się przekręca,też delikatnie..
Trochę się martwię,mam nadzieję,że jak zaraz zjem słodkie i się położę to się uaktywni.
Dobrej nocy od razu Wam życzę.

Zgłoś nadużycie #10304 12 grudnia 2013, 23:50

Ece Gotowa na wszystko
Diaglab-ja też myślę,ze lekarz wie co robi i możesz spokojnie brać te leki na hemoroidy.

Babelunku-u mnie to jest takie straszne swędzenie,ze nie mogę się opanować i nawet przez sen zdarza mi się drapać.

Lorelei-dzięki za link,sprobuję skoro polecasz.Mam nadzieję,ze do wtorku będzie lepiej i poczujesz ulgę.Alergie są straszne,wiem cos o tym,ale sterydy skutkują poprawą,choć wpływają bardzo na cały organizm.

Anett-hihi cale życie człowiek się uczy,ja bardzo długo nie wiedziałam,ze to coleslaw i ze jest tak prosta w wykonaniu :-) .Szybko się ją robi i zawsze mi smakuje :-) .Co do piaskowego materaca to tez jestem zdania ze przez kilka miesięcy nie zdąży się odksztalcić.

Niutka26-moja Ada jest ciągle aktywna,nie ma takich spokojnych dni,ciągle się wierci i ja czuję.Z drugiej strony ja jestem niewysoka,wiec ona malutko miejsca i się musi mocno ropychać :-) .Mam nadzieje, ze jutro Domnis juz normalnie będzie dokazywał. :-)

Spokojnej nocki Brzuchatki :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10305 13 grudnia 2013, 7:40

Cześć śpiochy :-D
Anett ja też będę kupować materac w połowie piankowy w połowie gryczany bo łóżko które chcemy kupić ma niestandardowe wymiary i tylko taki znaleźliśmy. Myślę że dzidzia na początku nie jest przecież taka ciężka i nie odkształci szybko takiego materacyka z samej pianki.
Ece ja też mam takie napady swedzenia piersi czasem są aż czerwone od zadrapań. Jak tylko mogę to smaruje je oliwką i pomaga na jakiś czas :-)
Niutka mój synek też ma po paru dniach silnej aktywności ciche dni. Wczoraj np. Mało się ruszał bo przez ten spacer chyba tak go ukołysałam że spał cały dzień. O dziwo jak mąż przyłożył rękę do brzucha to po paru min dał znak życia :-) a dziś znów od rana dokazuje i daje do zrozumienia że chce już jeść więc muszę wstać :-D
Ece i Qasha dziś ostatni dzień w pracy? Oby szybko zleciał :-)

Zgłoś nadużycie #10306 13 grudnia 2013, 8:12

lorelei_l Fajna mama
Hej Mamuśki :)

Qasha teraz wiem o czym mówiłaś z jedzeniem chleba w nocy, bo mój W. w sklepie zobaczył jakąś gotową mieszankę i wczoraj/dziś ok. północy jedliśmy gorący chleb z masłem :) mam nadzieję, że obejdzie się bez sensacji.

Dzięki wszystkim za życzenia zdrowia :) na razie sterydy pomagają, zobaczymy tylko czy to będzie leczenie czy po prostu zatrzymanie postępu uczulenia :) ale jestem dobrej myśli

Niutka u mnie maluch ma bardzo jasno określone momenty snu i aktywności :) i na razie ich przestrzega, fajnie byłoby, gdyby był taki grzeczny również potem :D

Za moment się zbieram pod prysznic i na miasto po zakupy świątecznych prezentów. A na koniec dnia jeszcze kawka z koleżanką z byłej pracy. Będę mogła się z dzieckiem oswoić, bo ma 7 miesięcznego synka :)

Miłego dnia dla wszystkich Mam :)

Zgłoś nadużycie #10307 13 grudnia 2013, 8:21

ewka90 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :)
Niutka mój Maluch też ma czasem aktywne dni, a czasem prawie w ogóle go nie czuję, ale nie zaczynam się martwić, bo codziennie wieczorem i w nocy tak szaleje, że wiem, że nic mu nie jest :)
Lorelei widzę, że aktywny dzień przed Tobą... :) Uważaj na siebie.

Ja ostatnio cały czas na pełnych obrotach i wbrew pozorom czuję się bardzo dobrze :) ) Nic mnie nie boli nic nie dokucza więc jest dobrze :)
Codziennie mam wycieczkę na zakupy pieszo, bo nadal mam problem z prezentami i tylko chodzę codziennie i staram się coś kupić... Potem gotowanie obiadu.. W między czasie dokładne porządki :) Dziś zabieram się za kafelki w łazience i toalecie :) Już mi niedużo zostało większość zrobione. Po południu codziennie u siostrzenicy, pomagam siostrze, bo ma drugie dziecko i staram się ją odciążyć trochę więc z Zuzką na roraty codziennie i wracam do domu tak około 20.00 :) Ale czuję się świetnie :) Ja chyba potrzebuję ruchu :) )

Zgłoś nadużycie #10308 13 grudnia 2013, 8:55

qasha Fajna mama
czesc mamusie :)

Ewa - to masz tak jak ja :> chociaz dzisiaj ja jeszcze w łóżeczku :D leniuchuje dzisiaj i dochodze do zdrowka :)
ja jak jestem w ciagłym ruchu to dobrze sie czuje :)

wczoraj juz mnie nie bylo po pracy, bo pojechalismy kupic w koncu jakies lozko do pokoiku Stasia :)

Anett to masz łóżeczko prawie takie jak ja kołyskę, bo moja kołyska będzie miała 90x40 :) ale takie materace są więc może kup mniejszy materac i zabezpiecz te 10 cm czymś (kocem, ręcznikiem) a nie bedziesz musiala ciąć :)

miłego dnia mamusie :)

Zgłoś nadużycie #10309 13 grudnia 2013, 8:57

Dorota93 Supermama
Milego dnia wszystkim :)

Zgłoś nadużycie #10310 13 grudnia 2013, 9:10

qasha Fajna mama
lorelei - taaak, to ja mówiłam :D miałam zgagę w nocy po nim ale warto było :) pyyyszniutki taki cieplutki, co? :)