Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10271 12 grudnia 2013, 10:35

babeluniek Gotowa na wszystko
Heloł :)
Ewka, ja ciasto na pierogi robię dokładnie takie jak Qasha. Kiedyś próbowałam też z jajkiem ale wtedy ciasto jest twardsze.
lorelei_l, widzę, że nadal działasz :) Ja dzisiaj też się przymierzam do rozmrażania lodówki :)
Anett, super sprawa z tą spacerówką :)
Co do rozstępów... No u mnie niestety się pojawiło kilka. Smaruję od początku dwa razy dziennie a one i tak wyszły :( Więc pewnie mam takie "obciążenie genetyczne" :P
Prezent dla M. kupię pewnie jakiś skromny. My co roku w ramach prezentu kupujemy sobie coś większego wspólnego (np. jakiś sprzęt do domu) ale w tym roku sobie darujemy. Musieliśmy kupić nową lodówkę i kuchenkę więc 2 tys. poszły, do tego chcemy odświeżyć mieszkanie a to kolejne wydatki. Ale też chcę jakiś drobiazg mu kupić, bo wiem, że on też mi coś podaruje. Myślałam o rękawiczkach, bo miał takie fajne podszyte polarkiem ale zgubił ostatnio :) Choć może jeszcze coś mi do głowy wpadnie :)

Zgłoś nadużycie #10272 12 grudnia 2013, 10:40

Ece Gotowa na wszystko
hej!

Melduję się zza biurka.
Mój przepis na pierogi to pól kilo mąki,duża smietana 18%(400g),szczypta soli.Zagniatam ,wałkuję i wycicnam.Chyba mnie to czeka w sobotę,bo zawsze z M my robimy pierogi a ja jeszcze uszka,zresztą wigilia i całe święta u nas,ale w tym roku oddaję kuchnię we władanie szwagierce,no może nie do końca,bo chyba chora bym był,ale będę się oszczędzać.
Anett-ja też nie mam prezentu dla M i co najgorsze pomysłu też-dziś godzinę chodziłam po sklepie i nic.Dobrze,że jeszcze trochę czasu,to coś wykombinuję.Dla pozostałaych osób nabyliśmy wczoraj prezenty,ale powiem szczerze że ledwo sie doczłapałam do auta po tym łażeniu w galerii.Coś czuje że Ada zapikowała głową w dół,bo ciśnie mnie mocno w dół i brzuch mam bardziej do przodu.Rostępy ciągle te same cztery w pępku,ale czuję,że lada dzień pojawią sie na piersiach,bo swędzą tak strasznie,że potrafię sie do krwi nawet zadrapać.
Babeluńku-u mnie twarz ok-cera nienajgorsza,pryszczy brak naczynek też nie mam,za to na prawej nodze-DRAMAT.I co najważniejsze włosy nie wypadają i się nie przetłuszczają i nie myję ich codziennie-jupi!!
Qasha-zdrówka,dobrze,że jutro zostajesz w domku-przetrwaj tylko dziś jakoś to spotkanie :-) .
Miłego dzionka!
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10273 12 grudnia 2013, 10:42

Kiniaa Gotowa na wszystko
Dzień dobry mamuśki :)

U nas mrozny poranek i mąż jadąc do swojej pracy o 7ej wstał już o 5:30 żeby wyskrabać swoje auto i moje żebyśmy mieli z Kornelią gotowe do jazdy :) to jest dopiero kochany mężczyzna :)

Anett wózek weź skoro za darmo zawsze to się przyda moim zdaniem :)
Ja jak na razie roztępów nie mam i licze na to że się nie pojawią dziady...smaruje się dwa razy dziennie kremem który stosowałam również w poprzedniej ciąży ;)

Anett niemartw się bo chyba każda z nas ma problem z prezentem dla swego kochanego/ja kupiłam mojemu bilet na koncert tu w Holandi,koncert zespołu na który chciałby się wybrać z kolegą z pracy ale wiem że nie kupiłby sam tego biletu bo wolałby przeznaczyć te pieniądze na potrzeby dla naszych dzieci,więc dzięki pomocy tego jego kolegi mam prezent pod choinke....już widze jak mu się micha ucieszy ;)
Nie wiem co mogłabym ci doradzić bo nie mam pojęcia co lubi twój chłopak....
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #10274 12 grudnia 2013, 10:43

Ece jak cycki swędzą to już zawczasu może smaruj często oliwką dla dzieci...

Zgłoś nadużycie #10275 12 grudnia 2013, 11:08

Anett Gotowa na wszystko
Kiniaa myślę, że Twój mąż będzie wniebowzięty :) to jest właśnie prezent od serca. :)
Ja swojego za słabo obserwowałam w tym roku i na prawdę nie wiem z czego by się ucieszył, ehh nie znam swojego chłopa :( hihi no ale w grę wchodzi tez kwestia finansowa, w tym roku będą to tylko symboliczne prezenciki wiadomo z jakich powodów...

A mój bąbel dziś upodobał sobie pęcherz, strasssne, jak go tak kocham a on co? :)

Zgłoś nadużycie #10276 12 grudnia 2013, 11:12

Anett masz racje ,na pewno z małego upominku równie się ucieszy Twój kochany ;)

Zgłoś nadużycie #10277 12 grudnia 2013, 11:19

ewka90 Gotowa na wszystko
Dziękuję za przepisy na pierogi, zapewne z któregoś skorzystam :) A jakiś smaczny farsz? Bo nawet nie wiem z czym mogłabym zrobić... :)

Anett u mnie rozstępów narazie brak, smaruję się kremem ale znając swoje szczęście pewnie się pojawią... Z cerą ani naczynkami nie mam problemu... A co do prezentu też nie mam pomysłu. My sobie kupujemy wzajemnie z całą rodziną prezenty więc już od miesiąca myślę i wymyśleć nie mogę...

Ece dobrze, że kupowanie prezentów masz już za sobą... :)

Kiniaa świetny prezent :)

Zgłoś nadużycie #10278 12 grudnia 2013, 11:30

Anett Gotowa na wszystko
Właśnie ja też rozstępów jaka takich nie mam ale chyba coś sie będzie wytwarzało bo jedno miejsce podejrzanie wygląda :)

Ewka na pewno sobie poradzisz z tymi pierogami :)
Domyślam się, że kupowanie prezentów całej rodzinie jest wyzwaniem, u nas nie ma takiego zwyczaju ale widziałam jak moja przyjaciółka się z tym męczyła :) ale też dość wcześnie zaczęła, że już wszystkie prezenty gotowe... :)

Zgłoś nadużycie #10279 12 grudnia 2013, 11:55

Niutka26 Gotowa na wszystko
Hej :)
Ja już po śniadanku i po dawce witaminek,czyli rutynowo jak co dzień -kwas foliowy,żelazo i magnez :) A wieczorową porą do tego jeszcze syropek na zaparcia.Z tymi suszonymi morelami i śliwkami też słyszałam,że bardzo pomagają,mi na szczęście syrop daje kopa i wspomaga pracę jelit ;)
Anett fajnie,że dostaliście taką propozycję z tą spacerówką :) jak za darmo to nie ma się chyba nad czym zastanawiać :) Mimo to,gdybym miała taką kupować to nigdy bym się nie zdecydowała,bo za dużo złych opinii już słyszałam na jej temat,ale jak całkiem za darmo to zawsze się przyda :)
Ewkaa ja jeszcze do ciasta dodaję łyżkę margaryny ( takiej śniadaniowej do smarowania pieczywa ) żeby ciasto było miękkie i lepiej się wałkowało,i koniecznie ciepła woda.A farsz... hmm chyba standardowe ruskie pierożki sa najlepsze :) i do tego z kapustą i grzybkami :) lubię oba rodzaje :)

Ja na razie rozstępów nie mam i oby się nie pojawiły w ogóle.Staram się smarować przynajmniej raz dziennie,ale ostatnio całkiem zapominam.. Włosy,skóra i paznokcie baaaardzo się poprawiły w ciąży,za to męczą mnie wyraźne żylaki i popękane naczynka w ich miejscu na lewej nodze :( Mam nadzieję,że znikną po porodzie,lub chociaż nieco wyblakną ..
Co do prezentu to ja chyba już wiem co kupię mężowi pod choinkę ,ale jeszcze nie wiem jak mam się tam dostać,bo samą nigdzie mnie nie puszcza ,wszędzie razem jeździmy,trzeba zatem obmyślić plan działania :D Ja się wczoraj wzięłam za drugą bombkę z cekinów i wstążek ,jeszcze zostały mi dwie do skończenia,tak to jest jak już nie ma co w domu robić :)
No i Mikołaj ( a raczej Pan listonosz ) w piątek znów przyniósł mi całą paczkę ubranek dla Misia od koleżanki ,troszkę małych a reszta na 6-9 i 12 miesięcy. :) Trafił w dobry dzień :)

Zgłoś nadużycie #10280 12 grudnia 2013, 12:00

Anett Gotowa na wszystko
Właśnie jak za darmo to jasne, że się skusimy :)
Niutka jaki syrop na zaparcia? Mi dziś mama dała do poczytania ulotkę COLON C takiego proszku na bazie błonnika i probiotyku, babcia to uzywała na zaparcia i jej bardzo pomogło. Poczytałam też trochę w necie i znalazłam dużo pozytywnych opinii od ciężarnych, chyba z tym spróbuję...

Zgłoś nadużycie #10281 12 grudnia 2013, 12:20

Niutka26 Gotowa na wszystko
Mi lekarz przepisał Lactulosum -pomarańczowy syrop do rozpuszczania w szklance wody,w zależności od stanu zaparć podaję się od 20 do 40 ml w 1 lub 2 dawkach na dobę. Mi pomaga i smakuje co najważniejsze :)

Zgłoś nadużycie #10282 12 grudnia 2013, 12:30

lorelei_l Fajna mama
ufff z lodówką skończyłam, zaraz się wybieram do alergologa, więc rzeczy już poustawiam jak wrócę :)

tam maszynka z tych, co to "krawaty wiąże i usuwa ciąże", bo nie dość, że ma wagę w sobie, miesza ciasto to jeszcze je wypieka :) pewnie jak się dużo w kuchni siedzi to się opłaca.

Odnośnie prezentów to u mnie jest tak, że każdy losuje jedną osobę z puli, a dodatkowo wszyscy piszą list do świętego mikołaja z 3 życzeniami, więc jest łatwiej trawić w gust i potrzeby. Z moim M. stwierdziliśmy, że dla siebie kupujemy wspomniane wcześniej urządzenie do gotowania na parze :) ale będę chciała jakiś drobiazg mu kupić jeszcze- zobaczę jutro albo rękawiczki jakieś ciepłe, albo np jakąś książkę z przepisani na wędzenie, bo coraz bardziej się w to wkręca :)

Zgłoś nadużycie #10283 12 grudnia 2013, 12:32

Anett Gotowa na wszystko

Niutka26 napisał(a)

Mi lekarz przepisał Lactulosum -pomarańczowy syrop do rozpuszczania w szklance wody,w zależności od stanu zaparć podaję się od 20 do 40 ml w 1 lub 2 dawkach na dobę. Mi pomaga i smakuje co najważniejsze :)

A pewnie ten o którym ja pisałam wcale nie smakuje ale na szczęście można go rozcieńczyć w soku :)

Zgłoś nadużycie #10284 12 grudnia 2013, 12:41

Anett Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

ufff z lodówką skończyłam, zaraz się wybieram do alergologa, więc rzeczy już poustawiam jak wrócę :)

tam maszynka z tych, co to "krawaty wiąże i usuwa ciąże", bo nie dość, że ma wagę w sobie, miesza ciasto to jeszcze je wypieka :) pewnie jak się dużo w kuchni siedzi to się opłaca.

Hehehe, ale się uśmiałam :)
ale pewnie to duże udogodnienie...
Dobrze, że już się uporałaś z lodówką :)

Moja mama wzięła się za porządki na poddaszu i co znalazła... walizę z moimi ubrankami hehe śmiechowe :) niestety nie nadają się do użytku :)

Zgłoś nadużycie #10285 12 grudnia 2013, 13:36

diaglab Gotowa na wszystko
Hej :-) Anett na zaparcia kup sobie otręby żytnie i dodawaj sobie do jogurtów, zageszczaj tym sosy itd. Do tego jak Basza wspominała suszone morele i śliwki, do tego ogólnie jogurty, mleko i hektolitry wody :-) mi to bardzo pomogło a stosuje odkad hemoroid się pojawił. Jest o niebo lepiej :-) a i jeszcze codziennie woda z cytryną :-)
Wózek super, ja bym brała pomimo niewielkiego uszkodzenia :-) gondole można kupic osobno.
Qasha cieszę się że lepiej się czujesz :-) oby czas w pracy szybko zleciał :-)
Basza duża już Twoja Ninka :-) cieszę się że zdrowa jest i niech jeszcze te 10 tygodni posiedzi w brzuszku :-) pessar napewno wytrzyma :-) a Ty dużo odpoczywaj :-)
Kiniaa ja też ledwo co chodzę :-) jak pingwin na boki hehe :-D
Dorota Ty to masz sny :-) udanych wypieków :-D
Ewa pierogi możesz zrobić z mięsem, ruskie, kapustą i grzybami a nawet z kasza gryczaną-ostatnio pierwszy raz je robiłam i posmakowały mi :-) a i jeszcze ze szpinakiem i serem :-) . Na święta robi się przeważnie 3 pierwsze w/w :-)
Ja narazie póki co rozstepow ani zylakow nie mam, xa to bardzo cera się poprawiła ( od ponad 10 lat borykałam się z tradzikiem przed ciążą i żadne leki mi nie pomagały, nawet nie pamietam co to gładka cera :-D ) rzadko pojawiają się wypryski-ale to przeważnie moja wina bo po słodyczach hehe :-D a paznokcie też szybko mi rosną.
Co do prezentów ja mojemu chciałam koszule kupić ale on nie chce choć przydałaby mu się jakas nowa więc też mam dylemat :-( dla Jego rodzinki już mamy bo u nich będziemy spędzać świeta.
Lorelei Ty pracusiu :-) mnie te porządki dopiero czekają :-) a za tydzień też będę piekła piernika :-) ciasto już dojrzewa od paru tygodni :-) też miałam chęć na ten domek z piernika ale zacznę chyba od lampionów, obawiam się że domek nie wytrzymalby podróży do teściów bo to ok. 150 km a poza tym nie chce rzucić się odrazu na głęboką wodę :-D
Dzisiaj 2 razy musiałam iść na pocztę ( raz bo chciałam wysłać kartki na święta mojej rodzinie, później wróciłam do mieszkania i w skrzynce było awizo od listonosza, musiałam się z nim minąć :-D )przez co brzuch nieźle mnie rozbolal :-( ale odpoczelam i już jest ok :-) za długi spacer sobie zrobiłam :-D
Ale się rozgadałam :-D

Zgłoś nadużycie #10286 12 grudnia 2013, 13:38

diaglab Gotowa na wszystko
Anett sszkoda że ubranka po Tobie się nie nadają :-D fajnie by to wyglądało :-D

Zgłoś nadużycie #10287 12 grudnia 2013, 14:32

lorelei_l Fajna mama
Anett- takie ubranka to super sprawa, może nie do noszenia przez malucha, ale jedno warto sobie zostawić na pamiątkę :)
Diaglab spacerki są fajne, ale w racjonalnych ilościach, teraz zasłużyłaś na drzemeczkę :)

Ja już po lekarzu, ale raczej zdołowana, bo zmienił mi leczenie z jednych sterydów na mocniejsze, jak do wtorku nie będzie poprawy to czeka mnie szpital i oddział dermatologiczny :/ już nawet mi skierowanie dał. O tyle dobrze, że od razu skonsultowałam leczenie z moją gin i nie była zachwycona, ale powiedziała, że jak to ma być leczenie przez 9 dni, to nie powinno dziecku zaszkodzić. "Śmieszne" w tym wszystkim jest to, że podobno w ciąży takie rzeczy przebiegają łagodniej a u mnie wprost przeciwnie :/

Ale, żeby specjalnie nie smęcić, zabieram się za obiad- dziś będą klopsiki w sosie pieczarkowym :)

Zgłoś nadużycie #10288 12 grudnia 2013, 14:42

Ece Gotowa na wszystko
Kiniaa-ja nawet 3 razy się smaruję dziennie,ale bez efektów-skóra ciągle jakaś przesuszona,a skłonności do rozstępów niestety zawsze miałam.Słabe geny ;-) .

Ewcia-ja też robię z kapustą kiszona obgotowaną,cebulką i grzybami,a druga wersja dla Marytyśki i dbających o wątrobę to poczciwe ruskie-kartofelki,twaróg,cebulka,mięta,sól i pieprz.

Anett-coloc c mogę spokojnie polecic,da sie go wypić-jest troche jak kleik bez smaku i pomaga na zaparcia.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10289 12 grudnia 2013, 14:42

Anett Gotowa na wszystko
Diaglab te ubranka były mocno dziewczęce, chyba bym na syna nie założyła... nie mogłabym hihi
Kochana to się dziś nalatałaś, odpoczywaj teraz! :) a co mnie zaciekawiło, wysyłacie sobie kartki ?? świetna sprawa :)
Ja swojemu szukam bluzy jakiejś bo dawno nic sobie nie kupował.

Lorelei niestety mama już mnie uprzedziła i wszystko spłonęło na ognisku, nie będzie pamiątki :(

Zgłoś nadużycie #10290 12 grudnia 2013, 14:44

Ece Gotowa na wszystko
u mnie colesław(wczoraj zrobiłam) i panierowana pierś z indyka.Pędzę do szkoły po córę i do garów :-) .