Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10251 11 grudnia 2013, 21:06

lorelei_l Fajna mama
ja pamiętam, jak chyba z 2 lata temu się 3 dni naszukałam barwników spożywczych do lukru i musiałam się poddać, bo ich nigdzie nie było. Chyba też zostanę przy białym lukrze lub czekoladzie

Zgłoś nadużycie #10252 11 grudnia 2013, 21:12

Niutka26 Gotowa na wszystko
Dorotko pierniczki super :) na pewno będą smaczne i w mig znikną z talerza :)
ja na jutro zaplanowałam robienie chatki z piernika i mniejszych pierniczków,zobaczymy jak mi pójdzie :)
Diaglab super że wizyta się udała i że u Maluszka wszystko dobrze,na pewno jeszcze się przekręci do porodu,trzymam kciuki :)
Basza-zdrówka dla Ciebie i Ninki.
Uciekam nieco poleżeć na boku,bo Mój szkrabik tak dziś rano figlował łapkami,że aż mnie obudził :) Ale robił to bardzo delikatnie i bezboleśnie,mimo to otworzył mamie oczka i domagał się głaskania po brzuszku :)
Kolorowych Wam życze :)

Zgłoś nadużycie #10253 11 grudnia 2013, 21:15

Kiniaa Gotowa na wszystko
Dorota a jacie myślałam poważnie ze 100-tki dobiłaś ;)
ja przy takiej wadze to bym się chyba już tylko toczyła a nie chodziła ;)
kucharka z ciebie że hoho....fajne te pierniczki jak ustoiłaś :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #10254 11 grudnia 2013, 21:18

Dorota93 Supermama
Nie no jeszcze nie mam nawet 80 haha xD
Ja tez bede chciala robic chatke z piernika ale kusi , nie kupic w ikei foremki na domek bo ja nie mam takiej estetyki i nie umie rowno ciac

Zgłoś nadużycie #10255 11 grudnia 2013, 21:19

Dorota93 Supermama
Kusi mnie mialo byc xd

Zgłoś nadużycie #10256 11 grudnia 2013, 21:19

Dorota93 Supermama
Lorelei bo takie chyba najlepsze :)

Zgłoś nadużycie #10257 11 grudnia 2013, 22:46

Anett Gotowa na wszystko
M. skradł mi czas wieczorem, poleżeliśmy przed tv ale padł biedaczek i już go wciągnęłam do łóżka a sama siadłam do lapka :)

Diaglab, Basza cieszę się, że wizyty się udały :) wiedziałam, że będzie dobrze! :)
Diaglab dobrze, że hemoglobina podskoczyła i możesz się pożegnać z żelazem, zobaczysz że szybko minie czas do usg i wreszcie zobaczysz swoją kruszynę a teraz najważniejsze, że serducho jak dzwon :) a do porodu na pewno ułoży się prawidłowo :)
Basza jestem przekonana, że Ninka będzie grzeczna i jeszcze spokojnie poczeka :) a to mały pasibrzuszek, nic się z mamą nie podzieli kilogramami :)

Kiniaa wiem co czujesz, takie pakowanie na wyjazd jest najgorsze, ale wierzę że dasz radę i niczego nie zapomnisz :) no proszę już choinka - ekstra :)

Bąbeluniek no fakt to też jest jakiś plus, że tak się nie objesz hihi ja już sobie wyobrażam jak będę się mordować :)

Dorota Ty grubasku, nie składaj na wagę! hehe :p :p

A co ja kupiłam? butelkę Avent, zestaw szczotek do mycia, 10 pieluch tetrowych, rożek, kocyk, skarpetki, pudełeczko i klips do smoka, no to chyba na tyle...

A wiecie co... właściciel mieszkania, które mój M. wynajmuje chce nam oddać spacerówkę X lander, mocno mnie zaskoczył...ale pozytywnie :)

Zgłoś nadużycie #10258 11 grudnia 2013, 22:49

Anett Gotowa na wszystko
Miłych snów! :)

Zgłoś nadużycie #10259 11 grudnia 2013, 22:49

Anett Gotowa na wszystko
Miłych snów! :)

Zgłoś nadużycie #10260 11 grudnia 2013, 23:56

Ece Gotowa na wszystko
Basza-gratki wizyty.Faktycznie masz całkiem sporego pasożyta ;-) .Spora juz Ninka. :-)

Diaglab :-) -gratki udanej wizyty-super posłuchać serducha :-) .

Kiniaa-ja chodzą jak kaczka jak Ada dręczy moje krocze.Mam wtedy wrażenie,ze zaraz rozwali mi cala miednicę.

Babeluniek-tesciowa bije rekordy z tym barszem z paczki :-) .

Anett-to zakupy udane :-) .

Dorotka przyznaj się ta wagą :-) -to po tych smokowitych piernikach.
Qasha-sto lat dla A.

Spokojnej nocki
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10261 12 grudnia 2013, 5:29

Dorota93 Supermama
Anett to super gest no i spacerowka :) zavto mozecie kupic sam gleboki :) ece a co u ciebie? Ja zjadlam wczesnie kolacje i teraz gloda mam :(

Zgłoś nadużycie #10262 12 grudnia 2013, 8:02

Dorota93 Supermama
snilo mi sie dzis, ze siostra bylej dziewczyny mojego brata ukradla mi jakblka ! :D
ja chce moje jablkaaaaa !

Zgłoś nadużycie #10263 12 grudnia 2013, 8:13

qasha Fajna mama
hahaha Dorota co za sen :D

Anett suuuper gest :)

Dorota - zjedz porzadne i dobre sniadanko ;) a jabłuszko na deser ;) hihi :)

dziękuję za życzenia dla A :) wczoraj zjedlismy obiado-kolacje, zjedlismy torcik i w lozeczku ogladalismy filmik az zasnęłam :D

dzisiaj czuje sie troszkę lepiej, musialam przyjsc do pracy bo mam wazne spotkanie. ale jutro posiedze w domku :)

milego dnia!!! :)

Zgłoś nadużycie #10264 12 grudnia 2013, 8:26

basza Fajna mama
Dzień dobry! Dorotka nie.oddawaj.swoich jablek o nie!!!! Anett no o super.z tym.wozkiem :-) . A.z zaparciami.naprawdE polecam.zalewac morele.i sliwki.wrzatkiem.i.jeszcze.cieple.bardzo.dobrze.wymieszane.i "podziabane" pić. Qasha a Ty babolu ;-) się kuruj, w.koncu..zwalniasz.obroty i.od razu chora bedziesz pracusiu :-) .Ece Kochana a co u Ciebie? Mnie dzisiaj me dziecko o 4 obudzilo i tyle, a.do.1 wczoeaj.tez buszowala, bardzo lubi wizyty u doktorka - Ja zreszta tez :-) , ale juz za 2 tyg nastepna, a potem.13 stycznia :-) .

Zgłoś nadużycie #10265 12 grudnia 2013, 8:29

basza Fajna mama

Niutka26 napisał(a)

Dorotko pierniczki super :) na pewno będą smaczne i w mig znikną z talerza :)
ja na jutro zaplanowałam robienie chatki z piernika i mniejszych pierniczków,zobaczymy jak mi pójdzie :)
Diaglab super że wizyta się udała i że u Maluszka wszystko dobrze,na pewno jeszcze się przekręci do porodu,trzymam kciuki :)
Basza-zdrówka dla Ciebie i Ninki.
Uciekam nieco poleżeć na boku,bo Mój szkrabik tak dziś rano figlował łapkami,że aż mnie obudził :) Ale robił to bardzo delikatnie i bezboleśnie,mimo to otworzył mamie oczka i domagał się głaskania po brzuszku :)
Kolorowych Wam życze :)

Niutka.chatka.z piernika podziwiam :-) . A te nasze Szkraby to juz potrafią mieć siłę na niezłe wygibasy w naszych brzuchaczach ;-) .

Zgłoś nadużycie #10266 12 grudnia 2013, 8:37

ewka90 Gotowa na wszystko
Witajcie Mamuśki :)

Dorotka ale sen... :) Chyba musisz iść do sklepu i kupić te jabłka :)
Qasha no posiedź w domku, bo nie może Cię choroba rozłożyć...
Diglab gratulację udanej wizyty.
Basza faktycznie Ninka Słoninka to taki klocuszek :) Wszystko mamusi wyjada dlatego wszystkie kilogramy przyjmuje dla siebie a Tobie nic nie oddaje :) Cieszę się, że wszystko ok :)
Babeluniek dokładnie zawstydź teściową i zrób barszczyk :) )

Wstyd się przyznać ale nigdy nie robiłam pierogów... U nas nie ma tej tradycji na Święta, a chciałabym zrobić w tym roku. Macie jakieś przepisy?

Miłego dnia!

Zgłoś nadużycie #10267 12 grudnia 2013, 9:23

qasha Fajna mama
ewa ja pierogów w zyciu to juz sie narobiłam :)

sa dwie szkoly: ze robimy tylko z zaparzonej wrzatkiem rody i szczypty soli, druga - ze jeszcze do tego dodajemy jajko :) ja jajka nie daje i super cienkie i miekkie ciasto mi wychodzi :)

wysypujesz kg mąki na stolnice lub do duzej miski, robisz dolek i wlewasz powoli stopniowo wrzatek. mieszasz na poczatku łyżką a pozniej już ręką i dolewasz wody w razie potrzeby tyle zeby ciasto było odpowiedniej konsystencji. do mąki dajesz szczypte soli :) i voila :)

Zgłoś nadużycie #10268 12 grudnia 2013, 9:28

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
Ta spacerówka jest podobno troszkę uszkodzona tzn. porysowana czy coś w tym stylu ale to prawie nic, i też od razu pomyślałam, że można zrezygnować z tej funkcji kupując wózek ale M. twierdzi, że przyda się. Będzie domowa i wyjściowa phi :) no zobaczymy...

Qasha no tak, jak Ty byś przeżyła bez pracy :p jutro odpoczniesz.. :)

Dorota co za sen, wszystko tylko nie jabłka! :)

Basza dziękuję, na pewno spróbuję bo te zaparcia są prawdziwym utrapieniem. To prawda - te nasze bąble już mają sporo więcej mocy niż jeszcze niedawno.. Mój młody to jak czasem się wypcha to mam wrażenie, że w końcu kiedyś się przebije przez pępek hihi

Ewka90 wiesz, że u nas na święta też nigdy nie ma pierogów... babcia na to konto robi takie babeczki z kapuchą i grzybami, ale to tylko taki nasz kaprys bo ogółem pierogi chyba są wszędzie :p no ale mimo to moją mamę (i pewnie mnie) czeka produkcja pierogów dla takich znajomych :)

Mój M pojechał z moim tatą do pomocy w pracy, mam nadzieję że jakoś wytrzymają ze sobą hihi

Miłego dnia dziewczynki :)

Zgłoś nadużycie #10269 12 grudnia 2013, 9:36

lorelei_l Fajna mama
Witam się i ja :)

U nas na święta pierogi zawsze robi ciocia (bo jest bardzo ścisły podział kto, co robi) i używa do tego jakiejś super mega maszyny za kilka tysięcy, więc nikt się nie wtrąca w przepis, ważne, że pierogi są smaczne :)

Ja dalej w ferworze porządków rozmrażam lodówkę :) pewnie wpadnę później jak już się uwinę ze wszystkim.

Zgłoś nadużycie #10270 12 grudnia 2013, 10:18

Anett Gotowa na wszystko
No tak jak maszyna za kilka tysięcy to pierogi muszą być na prawdę super, aż szkoda jeść :) my mamy tylko taką maszynkę do lepienia, kiedyś mama dostała od sąsiadki, obstawiam że teraz kosztowałaby ze 2zł hihi
Lorelei tylko nie przesadź z tymi porządkami! :)

Kochane męczy mnie parę pytań do Was :)
Po pierwsze jak tam Wasze brzuszki? pojawiają się już jakieś rozstępy?

Po drugie macie już upatrzone prezenty dla swoich mężczyzn? ale mam z tym problem.....

Tak samo nie wiem co kupić 9miesięcznemu chłopcu hmm.....