Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10151 9 grudnia 2013, 23:30

kirsti30 Gotowa na wszystko
Halo Halo kochane.
My już po USG, nasza klucha ułożona jest główką w dół, ma 2 rączki, 2 nóżki, wspaniałe serducho i eleganckie nerki. Klucha waży 2kg :) hihi nawet doktor się zdziwił :) no i 99% chłopak :) , wszystko ok ale....małe ma pępowinę wokół szyi i jednym słowem muszę mega uważać. Jutro idę do ginekologa, który ma określić plan porodu i seanse KTG :( oj martwie się na maksa teraz.
Pozostał jeden dzień do ślubu :) jutro przyjeżdza rodzina mojego a mój wspaniały tato wyrzucił mnie dzisiaj ze swojego domu....hm. Nie chce za dużo się rozpisywać, ale ogólnie coś jest nie tak z moim ojcem.Eh...jak każdy ważny dzień w moim życiu mój ojciec daje plamę, tym razem ja już godzić się nie będe. Nie mam sił na to.
Mam nadzieje że u was ok. Postaram się zajrzeć jutro jeszcze ale wątpie że mi się uda, jeszcze tyle do zrobienia, chwała Bogu że mamcia mi pomaga.

3majcie się i niedługo zaglądam znowu.

Zgłoś nadużycie #10152 10 grudnia 2013, 0:12

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Kirsti-gratki udanej wizyty-gratuluję Darusia-b.duża z Niego klucha ;-) .Wspolczuje problemów z tatą zwykle w takim momencie rodzic powinien wspierać, a nie rzucać kłody pod nogi.Mam jednak nadzieję,że to nie zmąci Waszego szczęścia i ślub będzie idealny. Trzymamy kciuki i czekamy na relację i fotki :-) .
Lorelei-l-w przyszłym tygodniu też do Ciebie dołącza,coraz ciężej mi wstawać i wysiedzieć w pracy te godziny-dziś bylo mi wyjątkowo źle-marzylam by choć na pol godziny wyciągać kopytka i poleżeć.Od piątku jakoś gorzej mi się oddycha i robi słabo przy dłuższym staniu.Może to znowu żelazo,jutro się Przekonam,bo mykam na badania :-) .
Qasha-super,ze weekend udany :-) .U nas tez śnieg stopniał,a na jutro zapowiadają 8 stopni-mam jednak nadzieję,ze do świąt pojawi się troszkę białego puchu.
Kiniaa-gratki skończonego tygodnia :-) .
Kincia-z remontami tak już jest,ze zwykle pojawiają się jakieś nieprzewidziane okoliczności.
Dorotka-a co się stało ze musialas jechać do mechanika?
Niutka26-gratki udanej wizyty,super,ze Dominiś ładnie się ułożył. Nie przejmuje się Kochana tymi dodatkowymi kg,nie mamy na to wpływu-organizm sam najlepiej wie ile zapasów zmagazynowana,zęby wykarmić maleństwo. :-)
Ewcia-faktycznie chyba dziewczyny SA pochłonięte przed świąteczna krzataniną-sprzatanie,prezenty,wyprawka.Ja tez dziś miałam intensywny dzień i na dobre zladowalam w chalupce po 18- bo praca,szybki obiad,zebranie w szkole,potem wizyta u mojej chrzesniaczki z okazji urodzin,odrabiania lekcji z Martyski,kolacja,male pranie,szykowanie się na jutro a właściwe dzisiaj,bo zegar właśnie wybił północ.Jak dla mnie doba mogła by mieć jakieś 10 godzin dodatkowo, to może bym się wyrobila ;-) :-) .
Zmykam Kobietki troszkę odpocząć.Spokojnych kolorowych snów :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #10153 10 grudnia 2013, 0:38

Konto usunięte
Niutka gratuluję udanej wizyty !! :) super ze wszystko oki :*
Kristi nic sie nie martw,wszystko będzie dobrze ! Miliony dzieci mają pępowinę wokół szyji :) np ja też miałam :) zaufaj lekarzą ,oni się znają i wiedzą co robić :) trzymam kciuki aby Wasz dzień był cudowny ! :) ja ze swoim tatą też mam podobne sytuacje i rozumiem Cie doskonale .. :( gratuluje syna !! :)
Ece współczuję Ci bo miałaś naprawdę niefajne "przygody" dobrze że nic Wam się nie stało i Martynka i Ada całe i zdrowe ! Mam nadzieje że ten stres nie odbił Ci się na zdrowiu.. Hehe masz racje z tą dobą...spokojnie mogłaby mieć z 32 godziny :D Trzymaj się :*
Miłej i dobrej nocy Mamusie ! :)
A mi jest strasznie gorąco :( czy to normalne w ciąży ?

Zgłoś nadużycie #10154 10 grudnia 2013, 7:35

qasha Fajna mama
Ece no to miałaś intensywny dzień :)

Kirsti kochana na pewno wszystko bedzie dobrze, nic sie nie stresuj :)

ja dzisiaj w nocy miałam niemilosierna zgagę... ale na wlasne zyczenie... o 21 wyjełam goracy chlebek z maszyny i pol z A zjedlismy w łóżku :D ale warto było :D

miłego dnia mamuski :)

Zgłoś nadużycie #10155 10 grudnia 2013, 8:03

lorelei_l Fajna mama
Witacie Dziewczęta :)

Kristi- gratulacje z powodu synka :) widać, że rośnie jak na drożdżach. Wiesz, że z pępowiną to jest tak, że jak się zakręciła, to może się odkręcić, najważniejsze, że o tym wiesz i będziesz mogła kontrolować czy wszystko z nim ok :) Tak jak mówi Ece z rodzicami to już tak czasami jest :) trzeba wyjść z założenia, że jak nie chcą Cię wspierać w takiej chwili, to ich strata, bo później już tego nie nadrobią. Trzymam kciuki za spokojne przygotowania w ostatnim dniu stanu wolnego :D
Ece- powodzenia na badaniach, powiem Ci, że opcji drzemki w dowolnym momencie dnia, jest bardzo kusząca :D Twoja druga połówka już wyzdrowiała?
Kincia- ja zawsze byłam mega zmarźluch- wszyscy w krótkich rękawkach, a ja w kurtce, a teraz jest na odwrót :) dlatego zawsze staram się na cebulkę ubierać :)
Qasha- mój W. ostatnio stwierdził, że może zaczniemy sami piec chleb, ale ponieważ on generalnie w ciągu miesiąca je może pół bochenka, a przepis jednorazowo jest na 3 bochenki to mam duże obawy, powiedz mi proszę czy można taki chleb mrozić i jest potem smaczny?

Dziś planuję się udać do biblioteki po odbiór książek, ale to tak po 10.00, bo nie chce mi sie drapać szyb w samochodzie :)

Zgłoś nadużycie #10156 10 grudnia 2013, 8:19

Dorota93 Supermama
Hej, w koncu cos sie tu dzieje :) kirsti to juz jutro i Twoj luby nie bedzie mial drogi powrotnej hehe :) tata sie nie przejmuj, ja mojego nawet na slub nie zaprosilam ani o ciazy nie powiedzial. Tak sobie przejeb** u mnie jak bylam mlodsza. Pewnie mu brat mowi co sie dzieje u mnie, ale dopoki nie uslysze przepraszam moze o mnie zapomniec . Gratuluje zdrowego chlopczyka ! :* igus ma kolejnego kolege :)
Ece u mechanika bylam, bo na gaz mi sie auto za pozno przelaczalo, powodzenia na wizycie u lekarza, oby bylo wszystko ok. Uwazaj na siebie, my juz przy koncowce, musimy troszke zwolnic :)
Qasha rewelka taki swojski chlebek :)
Lorelei a jakie ksiazki wypozyczylas? :)

Ja dzis zrobie pierniczki chyba, jakos nie umie znalesc sobie zajecia ostatnio. Chodze po domu i nie wiem co robic :/

Milego dnia :)

Zgłoś nadużycie #10157 10 grudnia 2013, 8:52

lorelei_l Fajna mama
Dorota- po przeczytaniu Millenium Stiega Larssona przeżywam chwilową fascynację szwedzkim kryminałem :) a że więcej ludzi tak ma, to dziś odbieram książkę, którą zamówiłam na początku listopada, ale dopiero ktoś oddał. W weekend koleżanka mi pożyczyła "język niemowląt", więc pewnie będę na zmianę czytać :)

Zgłoś nadużycie #10158 10 grudnia 2013, 9:06

Dorota93 Supermama
No to widze naczekalas sie na ksiazke :) )

Zgłoś nadużycie #10159 10 grudnia 2013, 9:42

Dorota93 Supermama
fajny "program" o porodzie, zobaczcie sobie :) http://www.tvzabrze.eu/aktualnosci/publicystyka/-miesiecy-bez-tajemnic-szczesliw...

Zgłoś nadużycie #10160 10 grudnia 2013, 9:42

Dorota93 Supermama
a tu III trymestr :) http://www.tvzabrze.eu/aktualnosci/publicystyka/-miesiecy-bez-tajemnic-iii-tryme...

Zgłoś nadużycie #10161 10 grudnia 2013, 9:47

Dorota93 Supermama
fajnie gadają, ale wku***** mnie ta muzyczka :D

Zgłoś nadużycie #10162 10 grudnia 2013, 10:10

ewka90 Gotowa na wszystko
Witam Mamuśki :)

Kirsti cieszę się, że jesteście po USG :) Gratuluję syna :) No a co do pępowiny to zgadzam się z Kincią, mnóstwo dzieci ma owiniętą pępowinę i lekarze wiedzą co robić. Ja akurat nie miałam ale mój brat tak i kawał z niego chłopa teraz :) ) No i dzieciątko duże już :) ) Współczuję sytuacji z ojcem, mam nadzieję, że jeszcze do jutra się ułoży... No i dziś dzień relaksu przed Tobą :) )

Ece zgadzam się z Tobą, że doba mogłaby być troszkę dłuższa, bo też często się nie wyrabiam... Ale znów czasem mam takie dni, że tak się nudzę... Ale już niedługo :) )

Qasha czasem warto zrobić coś takiego! :) A konsekwencje się nie liczą ;)

Dorotka jakie pierniczki chcesz zrobić? :)

Zgłoś nadużycie #10163 10 grudnia 2013, 10:13

diaglab Gotowa na wszystko
Hej Kobietki :-)
Niutka i Kirsti gratuluję udanych wizyt :-) cieszę się że kolejnego chłopaka w Naszym gronie mamy :-) Kirsti nie przejmuj się ojcem, ciesz się że za chwilkę rozpoczniesz kolejny miły nowy etap w życiu :-)
Ece i Kincia mi też jest duszno czasami mam napady gorąca i coraz ciężej mi cokolwiek zrobić w domu bo zadyszki dostaję.może to przez to że nasze szkraby uciskają nam przeponę?
Ewka nie przejmuj się położną, brzuszek napewno masz taki jaki ma być :-)
Qasha ja też uwielbiam chlebek własnego wypieku ale dawno już nie robiłam :-) u Nas za szybko schodził hehe :-)
Cieszę się że miałaś udany weekend :-) d u mnie też śnieg wczoraj stopniał, ale nie bójmy żaby napewno jeszcze sypnie :-D
Lorelei uwielbiam kryminały, ale szwedzkiego nigdy nie czytałam :-P zachęciłaś mnie :-)
Miłego dzionka i wizytujacym udanych wizyt :-)

Zgłoś nadużycie #10164 10 grudnia 2013, 10:19

basza Fajna mama
Dzień dobry, jestem z.Wami cały czas,.ale dopiero dzisiaj będę miała lapka i w końcu będE mogla pisac bo na telefonie i tablecie dostaje szału. Cieszę się, że wszystkie nadal turlamy się w dwupaku :-) oby jak najdłużej. Dorotka jak Twoja przyjazn z kibelkiem ?? Ece jak przeczytalam Twoje przygody to normalnie SZok - ale co to dla Ciebie ;-) , dobrze ze w koncu wybirasz sie na l4. Qasha daj kawalek tego chlebka. Mi Nina tak siadła na zoLądku ze musze jesc porcjami jak dla niemowlaka inaczej umieram. Z tego co widzę latwo z Nią nie bedzie charaktwrek po tatusiu ;-) . Kirsti no To tuz tuz Twoj dzien, nikim i niczym sie nie przejmuj :-) . Kincia sliczny ten Twoj brzusio :-) .

Zgłoś nadużycie #10165 10 grudnia 2013, 10:21

basza Fajna mama
Diaglab a jak Twoje skurcze?

Zgłoś nadużycie #10166 10 grudnia 2013, 10:23

Basza a jak Twoje skurcze? Minęły? No i czy leżysz tak jak lekarz kazał? Będziemy Cię pilnować :)

Zgłoś nadużycie #10167 10 grudnia 2013, 10:23

Dorota93 Supermama
basza od pewnego czasu spokój , wczoraj miałam jeden konkretny epizod. ale tak to spoko , dzieki kochana. a jak Ty sie czujesz? :)
tam w tym 3 trym co Wam posłałam jest o snach i dusznościach też :)

Zgłoś nadużycie #10168 10 grudnia 2013, 10:25

A tak w ogóle to zaczęłam wczoraj świąteczne porządki i wysprzątałam wczoraj całą kuchnię, każdą szafkę w środku, kafelki na ścianach itd :) Ale jestem z siebie dumna :) )

Dziś chyba zabiorę się za kolejny pokój w którym mam taką duużą szafę pod sufit... I w niej jest wszystko :) Musiałabym to przejrzeć i tam poukładać :) ) Ale przynajmniej będę miała już gotowe na przywitanie Maluszka w domu :)

Zgłoś nadużycie #10169 10 grudnia 2013, 10:31

basza Fajna mama

ewka90 napisał(a)

Basza a jak Twoje skurcze? Minęły? No i czy leżysz tak jak lekarz kazał? Będziemy Cię pilnować :)

CześC Ewuś. A jak u Ciebie odpoczywasz więcej zgodnie z zaleceniami lekarza? Moje.skurczybyki są jak bumerang, wracają...niestety jestem przykuta do łózka, generalnie brzuch mnie.boli.prawie na okrągło, ciągnie, kurczy się, stawia i napina...ale dzięki Bogu dzieñ za dniem moja, czas leci, Słonimka rośnie więc Ja tez jakos pozytywniej na to.wszystko.patrze. Jutro wizyta. A i przyszly mi koszule do karmienia tylko troche przedobrzylam z rozmiarem hihihi, ale Mama powiedziala ze przerobi :-) . Wydaje mi zie ciagle ze jestem wieksza niz w rzeczywistosci jestem :-) .

Zgłoś nadużycie #10170 10 grudnia 2013, 10:32

basza Fajna mama

ewka90 napisał(a)

A tak w ogóle to zaczęłam wczoraj świąteczne porządki i wysprzątałam wczoraj całą kuchnię, każdą szafkę w środku, kafelki na ścianach itd :) Ale jestem z siebie dumna :) )

Dziś chyba zabiorę się za kolejny pokój w którym mam taką duużą szafę pod sufit... I w niej jest wszystko :) Musiałabym to przejrzeć i tam poukładać :) ) Ale przynajmniej będę miała już gotowe na przywitanie Maluszka w domu :)

no to odpoczywasz faktycznie, po pupie dostaniesz :-)