Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #10131 8 grudnia 2013, 19:12

kirsti30 Gotowa na wszystko
Odnośnie gotowania na parze, kiedyś widziałam tańszą wersje, można zastąpić duży sprzęt wkładem, podejrzewam że efekt nie będzie taki sam jak z automatu, ale hm...może się skuszę na kupno tego, w sumie przydałoby się zdrowiej jeść.
Dorotka u mnie też dzisiaj dzień wolno płynie i leniwie. Zaraz tylko pizze zrobie na bazie ciasta francuskiego i to koniec, jeszcze nigdy nie używałam ciasta francuskiego ale po twoich przemowach zdecydowałam się i czemu nie.
Małe moje też uciska :( zgaaaaga mega, wierci się klucha na maksa co mnie cieszy. Ale przyznam wam że czuje się naprawde ciężka i powoli zmęczona. Hm.
Jutro dzień na wariackich papierach, przygotowania do przyjęcia. Moje kochane ma wolne cały tydzień to mega się cieszę bo mi pomoże :)

Zgłoś nadużycie #10132 8 grudnia 2013, 19:15

kirsti30 Gotowa na wszystko
kincia jak tam? bo tyś jest i cie nie ma :) jak się czujesz i jak remont?

Zgłoś nadużycie #10133 8 grudnia 2013, 21:59

lorelei_l Fajna mama
Kinicia dzięki za informację, fotek nie trzeba, ale powiedz mi jak z myciem? bo czytałam, że po myciu w zmywarce średnio 6 miesięcy i można pojemniki wyrzucić- rozpadają się. Jakie ty masz z tym doświadczenia?

Zgłoś nadużycie #10134 8 grudnia 2013, 23:27

Konto usunięte
Kristi dzięki :* a u mnie w miarę ok ,tak jak u Ciebie zgaga mnie męczy praktycznie cały dzień,czuję się też już bardzo ciężka ,taka spuchnięta jakaś ... Remont powoli do przodu ,ale zawsze jakaś niespodzianka wyskoczy :/ a to zawór pęknie ,albo okazuje się że rury przeciekają i trzeba od nowa zaczynać..ale powoli widać koniec :) powiedz mi czy już wiesz co za płeć pod serduszkiem nosisz ? :)
Lorelei mam ten parowar od jakiś 2 lat ,zmywarkę jeszcze dłużej i nie zauwarzyłam żeby się rozpadał :)

Zgłoś nadużycie #10135 9 grudnia 2013, 7:49

ewka90 Gotowa na wszystko
Witam się w deszczowy poniedziałek.
Co go parowaru to ja też mam. Ja mam ten:
http://www.tefal.pl/All+Products/Cooking+Appliances/Steamers/Products/Steam+N+Li...

Mam go już jakieś dwa lata i też myję w zmywarce i nic mi się z nim nie dzieje.

Lorelei widzisz jakie życie bez telefonu może być ciekawe :)

Kirsti no to powodzenia dzisiaj w przygotowaniu wszystkiego :) Ostatnie dwa dni stanu wolnego :) )

Kincia dobrze, że remont dobiega końca :)

Współczuję Wam zgagi, słyszałam, że jest to okropne... Siostra też miała prawie od początku ciąży. U mnie jak do tej pory się nie pojawiła.

A co do wagi to na szczęście nie czuję się jeszcze ociężała, ale jak spojrzę w lustro to czuję się jak wieloryb. A najgorsze jest ubieranie się. Czasem się przebieram 10 razy, bo we wszystkim wyglądam jakbym ważyła 100 kg...

Ale dziewczyny już niedługo luty :) ) I będziemy się przejmować innymi problemami niż waga i zgaga... :)

Zgłoś nadużycie #10136 9 grudnia 2013, 7:50

lorelei_l Fajna mama
Witajcie Mamuśki w nowym tygodniu,

Oczywiście jak nie muszę już iść do pracy to i tak wstaję przed 7.00. Ale posprzątam sobie spokojnie mieszkanie, bo w weekend mi się nie chciało :) Byliśmy jeszcze wczoraj na roczku dziecka znajomych i zabawka do wanny zrobiła furorę zwłaszcza wśród facetów, którzy koniecznie musieli sprawdzić, jak ona dokładnie działa.

Powoli się do śniadania zabieram a Wam życzę miłego początku tygodnia.

Zgłoś nadużycie #10137 9 grudnia 2013, 8:15

Dorota93 Supermama
Bry :) jade do mechanika, milego dnia

Zgłoś nadużycie #10138 9 grudnia 2013, 9:53

Dorota93 Supermama
no co wy spicie? ja juz wrocilam ;p

Zgłoś nadużycie #10139 9 grudnia 2013, 10:18

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witajcie!
Podczytywałam Was cały weekend,ale nie miałam weny ,żeby coś napisać.. Cał sobotni wieczór ryczałam do poduszki i do rękawa,na szczęście rozmowa z mężem poprawiła mi humor i wczoraj już było dobrze.. Eh.. Ale to mało ważne..
Kirsti-fajny sen miałaś :) ja też nieraz naoglądam się jakiś głupot w tv na wieczór i w nocy dręczą mnie koszmary typu jakiś psychopata wdziera się z siekierą do domu,albo inne rzeczy nadające się do horrorów..
Ece-Ty to jesteś dzielna kobieta! Podziwiam Cię,jak i reszta naszych lutowych mam :) Dobrze,że nic Wam się nie stało,każdemu się zdarzy ,dobrze tylko że to była taka mała stłuczka a nic poważniejszego. Uważaj na siebie i na Adę !
Kicia,remont jak to remont,dłuży ię i ciągnie,ale mam nadzieję,że już niedługo wprowadzicie się do swojego urządzonego po waszemu gniazdka i powitacie tam swojego maluszka ;)
Dorotko mi też tak cierpną łydki w nocy,szczególnie lewa jak śpię na tym boku.. Nawet poduszka -rogal nie pomaga,bo przyciska mi żyły jak położę na niej prawą nogę,już nie wiem jak się układać...Ja też czasem oglądam ta śmierć na 1000 sposobów i może to przez nią mam te koszmary... :)
lorele_i i ja czasem mam ochotę zgubić swój telefon,żeby mnie nikt nie męczył o 7 rano w poniedziałek albo po 22 w niedzielę ( tak czasem do mnie klienci dzwonią :/ )
Kiniaa smacznego makowca :) sama bym zjadła :) może na święta uda mi się zrobić :)
Ok musze zmykać ,bo za godzinę mam wizytę u lekarza,zobaczymy co tam mi powie-to pierwsza po wyjściu ze szpitala.
Pozdrawiam Was i miłego dnia Wam życzę :)

Zgłoś nadużycie #10140 9 grudnia 2013, 10:33

Dorota93 Supermama
Niutka powodzenia, daj znać po wizycie :)

Zgłoś nadużycie #10141 9 grudnia 2013, 11:43

Dorota93 Supermama
a ja zjadłam ciacho z imprezy, oj ale mi słodko normalnie masakra :D

Zgłoś nadużycie #10142 9 grudnia 2013, 11:57

Dorota93 Supermama
http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/maly-cud-z-rudy-slaskiej,377615.html tu o dzieciaczku z moich stron

Zgłoś nadużycie #10143 9 grudnia 2013, 13:14

Dorota93 Supermama
no tak, ja juz musze uciekac to za chwile tu beda dyskusje i wszystko :( nie umie z Wami sie zgrac. eh no nic

Zgłoś nadużycie #10144 9 grudnia 2013, 14:04

qasha Fajna mama
czesc mamuski :)

jaka tu cisza ;)

ja powróciłam z weekendu - u mnie na Mazurach była prawdziwa zima, wrocilismy do Warszawy - a tu sniegu nie ma :D :D

powodzonka na wizytach wszystkim :)

Dorota - straszne to jest :/

Zgłoś nadużycie #10145 9 grudnia 2013, 14:07

Dorota93 Supermama
Qsha bo snieg dzis zniknal dopiero haha xd

Zgłoś nadużycie #10146 9 grudnia 2013, 19:24

Kiniaa Gotowa na wszystko
Witam się wieczorowo :)
nie było mnie przez weekend ,ale za dużo do nadrobienia nie miałam,słabo skrobiecie z postami kobietki czyżby weny wam zabrakło do pisania ;)
Ja dziś pierwszy dzień w pracy od prawie dwóch tygodni i powiem wam że już tęskniłam za moimi obowiązkami i za moimi koleżankami z pracy ....rano dostałam jakiegoś powera do roboty ;)
Teraz odpoczywam przy tv....naapchałam się jak bąk i zaraz pękne ;)

Co u was mamuśki,jak maluszki? :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #10147 9 grudnia 2013, 19:27

Kiniaa Gotowa na wszystko
my za równy tydzień pędzimy na wizyte do doktorka....juhuuuu :) ciekawe co nasz brzdąc mały robi :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #10148 9 grudnia 2013, 19:43

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witam się znów ;)
już po wizycie :) wszystko dobrze,mam teraz skierowanie na morfologię,żeby sprawdzić jak się żelazo przyswaja,następna wizyta dopiero 30-go grudnia,ale gdyby coś się działo to mam wcześniej się zgłosić.
Pytałam też o ostatnie usg robione w szpitalu,czy to już ostatnie,bo nic mi ta nadęta lekarka nie powiedziała i nie pokazała :/ Stwierdził,że wszystko dobrze,że Dominiś ułożony prawidłowo-główką do dołu ,reszta też w normie,ale i tak chcielibyśmy wybrać się z mężem jeszcze raz prywatnie do niego i przy następnej wizycie mam pytać czy mnie jeszcze tego samego dnia przyjmie wieczorem na prywatne usg. Zawsze to zapytam o wszystko,co mi tylko przyjdzie do głowy,bo na wizytach na NFZ zawsze jest w pośpiechu,czy to tutaj na wizytach czy na usg w szpitalu.. Szybko,szybko i następna..
Znów nieco przytyłam,ważę już 69 kg,czyli 16 kg od początku ciąży.. Powiem Wam,że poszło mi nieco w uda i w pupkę ( w końcu coś musi ten ciężar brzucha unieść :D ) ale najwięcej przytyłam w brzuchu właśnie! Wyglądam jakbym miała zaraz rodzić,a nie za dwa miesiące... Jak patrzę czasem na inne przyszłe mamy w przychodni i dowiaduje się,że mają termin przede mną to nabieram kompleksów... Ale tłumacze sobie,że to już tak musi być-jednym brzuszka w ogóle nie wywala,a mnie wyrzuciło do przodu ..
A jak u Was w wagą?Też macie problem z ubiorem na zimę ? Mnie ostatnio ratowały ciotki kurtkami i płaszczami,ale niestety-w brzuchu nie dopinałam się w ogóle a kurtki na mnie jak worek leżały...
Rzeczywiście stwierdzam bez bicia,że ostatnio nasze forum nieco zwolniło tempo,w sumie to dużo zwolniło,bo nie mam nic do nadrobienia,nie to co wcześniej :) Czyżby te przedświąteczne przygotowania tak nas pochłaniały ? :)
Kiniaa mi pod supermarketem zapachniało i na kolację były frytki z piekarnika( bez grama tłuszczu) ,takie niby nic ale potrafią wywołać uśmiech na twarzy przyszłej mamuśki ;D
Qasha fajnie,że weekend się udał,mam nadzieję,że nie musiałaś stać w takich korkach jakie pokazują w tv.

Zgłoś nadużycie #10149 9 grudnia 2013, 20:33

ewka90 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :) Widzę, że okropna tu cisza...
Niutka cieszę się, że wszystko dobrze po wizycie i Dominiś rośnie :) każda ciąża jest inna więc chyba nie ma co porównywać. U mnie dziś znów była położna i stwierdziła, że mam za mały brzuch i mnie dokładnie badała czy wszystko dobrze. A mi się wydaje, że jak słonica wyglądam...

Miłego wieczoru :) Co Was tak wszystkie pochłonęło?

Zgłoś nadużycie #10150 9 grudnia 2013, 21:20

lorelei_l Fajna mama
Hej :)

no coś dziś u nas cicho :)
Niutka super, że z Maluszkiem wszystko ok, brzuchami i wagą nie ma się co przejmować, skoro lekarz uważa, że jest ok, bo każda kobieta ma inną budowę i inaczej wygląda w ciąży. Ja szczęśliwie mam ciepłą kurtkę o kroju wora pokutnego, więc będzie dobra nawet w 9 miesiącu ciąży.

Dziś na szkole mieliśmy zajęcia dotyczące problemów z laktacją i jak się tego posłuchało, to generalnie poród wydaje się pestką :) na szczęście łatwiej zapobiegać, więc wystarczy karmić dziecko, żeby nie było problemów :)