Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #9791 3 grudnia 2013, 10:20

Anett Gotowa na wszystko

kirsti30 napisał(a)

dobre ale go przechytrzyłam, ja uwielbiam tą reklame PZU z kurą, tzn z kogutem :D hihi

No no dobra jest też :)

Zgłoś nadużycie #9792 3 grudnia 2013, 10:21

ewka90 Gotowa na wszystko
U mnie nic nie widać Kirsti ale jestem dobrej myśli :) Tak mi piersi się powiększyły, że chyba gdzies te mleczko tam jest... :) No to w takim razie też muszę kupić laktator :) Ja już też powoli wszystko kupuję :) Ubranka mam prawie wszytskie co potrzebuje, łóżeczko też, wózek kupiony... Teraz zostały drobne rzeczy czyli te wszytskie kosmetyki, termometry, pampersy, proszki no i wanienka pościel do łóżeczka... Hehe i tak tego dużo, a wydawało mi się, że już tyle mam :)
Może któraś z Was ma fotelik maxi cosi cabrio fix? Bo się zastanawiam właśnie nad nim i chcielibyśmy kupić ten z bazą...

Zgłoś nadużycie #9793 3 grudnia 2013, 10:29

kirsti30 Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

Kirsti30 u mnie nic nie płynie, tzn na sutkach mam taki żółty osad jakby zaschnięta siara ale nie wiem czy się tam pocieszać, bardzo bym chciała karmić ale często mam koszmary że nie mam pokarmu...
A do szpitala na wszelki wypadek zabiorę porcję sztucznego mleka

To dokładnie ta sama sytuacja którą ja mam, jakby zaschnięta siara, także pewnie jest ok.

No cóż, ja ubranek nie mam wcale jeszcze, jedynie łóżeczko, wózek i wanienke, w sumie to coś. Może w tym tygodniu kupie jakieś ubranka, jak się dowiemy płci bąbelka :) No i powoli zaczełam kompletować torbe do szpitala, ale widzę że też dużo jeszcze brakuje :) .

Co dzisiaj gotujecie mamuśki? Ja warzywną zupke, naszło mnie :) hihi.

Zgłoś nadużycie #9794 3 grudnia 2013, 10:40

Anett Gotowa na wszystko
Ewka90 ten maxi cossi to nie mały wydatek ale na warsztatach tak był chwalony, że szok :) co z tego że przez producentów hihi

Kirsti30 u mnie dziś zupka szczawiowa :p
Phi, to zaskakujące że w takim zaawansowanym stadium jeszcze jest płeć nieznana, Kochana musisz ścignąć lekarza! :)

Cholera ja przeglądam materacyki i nie wiem....

Zgłoś nadużycie #9795 3 grudnia 2013, 10:42

No przyznam, że to nie mały wydatek ale my dość dużo podróżujemy, a bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze... A tym bardziej, że mamy nadzieję, że będziemy mieli później kolejnego dzieciaczka czyli byłby wykorzystany :)

Zgłoś nadużycie #9796 3 grudnia 2013, 10:47

Anett Gotowa na wszystko

ewka90 napisał(a)

No przyznam, że to nie mały wydatek ale my dość dużo podróżujemy, a bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze... A tym bardziej, że mamy nadzieję, że będziemy mieli później kolejnego dzieciaczka czyli byłby wykorzystany :)

No to są na pewno przemawiające argumenty :) nie wiem Kochana co Ci doradzić, to są dobre foteliki zwłaszcza z bazą

Zgłoś nadużycie #9797 3 grudnia 2013, 11:22

Anett Gotowa na wszystko
Dziewczynki a powiedzcie mi jeszcze taką rzecz, z kim mam załatwić to żeby wypłata z ZUSu była na konto a nie przez listonosza (bo tak ostatnio mi przyszło) ??

Zgłoś nadużycie #9798 3 grudnia 2013, 11:24

Anett napisał(a)

Dziewczynki a powiedzcie mi jeszcze taką rzecz, z kim mam załatwić to żeby wypłata z ZUSu była na konto a nie przez listonosza (bo tak ostatnio mi przyszło) ??

Myśle że z ZUS-em, podajesz numer konto itp. i to z nimi załatwiasz.

Zgłoś nadużycie #9799 3 grudnia 2013, 11:28

Anett napisał(a)

Ewka90 ten maxi cossi to nie mały wydatek ale na warsztatach tak był chwalony, że szok :) co z tego że przez producentów hihi

Kirsti30 u mnie dziś zupka szczawiowa :p
Phi, to zaskakujące że w takim zaawansowanym stadium jeszcze jest płeć nieznana, Kochana musisz ścignąć lekarza! :)

Cholera ja przeglądam materacyki i nie wiem....

Wiem :( i cała rodzina się czepia, bo chcą ubranka kupowac a tu nic. Własnie siedze na telefonie i szukam gabinetu żeby zrobić usg i to w jakości d ;)

Zgłoś nadużycie #9800 3 grudnia 2013, 11:32

Anett Gotowa na wszystko

kirsti30 napisał(a)

Wiem :( i cała rodzina się czepia, bo chcą ubranka kupowac a tu nic. Własnie siedze na telefonie i szukam gabinetu żeby zrobić usg i to w jakości d ;)

Ehh.. to nie jest powód do czepiania ale jednak dobrze by było wiedzieć, już najwyższy czas na zakupy :)

To w takim razie muszę zadzwonić do tego Zakładu :)

Zgłoś nadużycie #9801 3 grudnia 2013, 12:14

Niutka26 Gotowa na wszystko
hej!
Anett gratuluje 30 pełnego tygodnia! :)
Kirsti to już w tą sobotę... ale zleciało :) Fajnie,że już przyszły mąż z Tobą :) zawsze to we dwoje :)
Denerwujesz się przez zamążpójściem? :)
Agata ja też mam termin z miesiączki na 15 luty,ale jak to dzieciaczki-wyjdą kiedy zechcą ;)
A propos laktatora słyszałam już kilka opinii,żeby nie kupować na razie,bo może się wcale nie przydać ( gdy na przykład nie będzie pokarmu,lub nie będzie jego nawału). W razie czego sklepy( choćby tesco) otwarte całodobowo i mąż podjedzie i kupi,gdy np.potrzebny będzie już w szpitalu..
Z praniem chyba wybiorę się do mamy,posiedzę ze dwa dni,nawet gdy nie będzie pogody żeby wyschło na podwórku to rodzice mają jeszcze w domu takie stare,kaflowe piecyki,gdzie jak się napali jest cieplutko i pranko moment ładnie schnie :) Nie mam dużo prania,bo koleżanka wszystko wyprała nim wysłała,ale chyba przydałoby sie chociaż co nieco poprasować..Zobaczymy ;)
Jak tam Wam mija dzień?
Qasha ja bym bez jedzenia tak długo nie wytrzymała :D apetyt mam jak się patrzy :D
Dorotko a te wymioty i mdłości chociaż trochę Ci przeszły? czy dalej się odzywają?
Miłego dnia Wam życzę :)

Zgłoś nadużycie #9802 3 grudnia 2013, 13:32

Dorota93 Supermama
Anett mam tak samo, to żółte w sutkach :P P
Niutka narazie przeszło, tzn mdłości mam i dźwiga mnie ale broń Boże nie wymiotuję, co by Kamil nie widział, bo on to odrazu by mnie wywiózł do lekarza !
ja mam fotelik maxi cosi, ale bez bazy bo chyba w aucie czegoś tam nie mamy, żeby to przypiąć :p ale daliśmy coś około 500zł za fotelik

Zgłoś nadużycie #9803 3 grudnia 2013, 13:37

Dorota93 Supermama
basza halo gdzie jesteś i jak Ninka słoninka? ODezwij się, zawsze z rańca pisałaś a teraz cisza. Nie podoba mi sie to :/

Zgłoś nadużycie #9804 3 grudnia 2013, 13:39

Dorota93 Supermama
kirsti nawet jak jakość będzie najlepsza a mały/a odwróci się pupką to nic nie zobaczysz :D :P P mi ostatnio na USG nie było widać siusiaka od Igora :P Bo pokazał się od pupy strony hihi

Zgłoś nadużycie #9805 3 grudnia 2013, 13:43

Dorota93 Supermama

ewka90 napisał(a)

U mnie nic nie widać Kirsti ale jestem dobrej myśli :) Tak mi piersi się powiększyły, że chyba gdzies te mleczko tam jest... :) No to w takim razie też muszę kupić laktator :) Ja już też powoli wszystko kupuję :) Ubranka mam prawie wszytskie co potrzebuje, łóżeczko też, wózek kupiony... Teraz zostały drobne rzeczy czyli te wszytskie kosmetyki, termometry, pampersy, proszki no i wanienka pościel do łóżeczka... Hehe i tak tego dużo, a wydawało mi się, że już tyle mam :)
Może któraś z Was ma fotelik maxi cosi cabrio fix? Bo się zastanawiam właśnie nad nim i chcielibyśmy kupić ten z bazą...

wiem, że kincia ma jakiś fotelik z bazą ;)

Zgłoś nadużycie #9806 3 grudnia 2013, 14:43

Dorotka a ten fotelik fajny?

Zgłoś nadużycie #9807 3 grudnia 2013, 17:45

lorelei_l Fajna mama
Hej Dziewczęta :)

Ja dziś po badaniach krwi jestem z siebie bardzo dumna :) bo mimo odstawienia żelaza z powodu alergii wyniki mi się bardzo nie pogorszyły :) co dzienne jedzenie buraków przyniosło efekt.

Qasha marzę o takim wyspaniu :) ale jako że to ostatni tydzień pracy, jest szansa na dłuższe spanie za niedługo
Laski :) ja też planuję pranie na styczeń, bo jak będzie duża przerwa między praniem a używaniem, to chyba to całe prasowanie nie spełni swojej funkcji, a termin mam na środek lutego :)
Z laktatorem też się zastanawiam czy i kiedy zakupić i chyba się skłaniam ku ręcznemu przed szpitalem, bo wydatek stosunkowo nieduży, a wolę być przygotowana.
Anett- odnośnie fotelika- u Was na warsztatach też prezenter podnosił do góry nogami nad głowę fotelik z prawdziwym dzieckiem, żeby udowodnić, że z niego nie wypadnie?

Zgłoś nadużycie #9808 3 grudnia 2013, 18:09

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny.
Mam dziś okropny dzień. Byłam z rana oddać mocz do badań i wyniki nadal książkowe. Jednak w nocy tak mnie bolał brzuch, że niewiele spałam. Boli przede wszystkim przy zmianach pozycji.
Wracając do domu, siedziałam w autobusie i nagle zrobiło mi się niedobrze, gorąco, szybko zdjęłam szalik i rozpięłam kurtkę, nagle moja głowa zrobiła się tak ciężka, przed oczami ciemno, czułam tylko jak mi pot po czole spływa... Zaczęłam oddychać głęboko, jak wstałam do wyjścia, zrobiło mi się lepiej. Wysiadłam i siedziałam na przystanku przez ponad pół godziny, polepszyło mi się i ruszyłam do domu.
Ostatnie ruchy małej czułam ok. 12. I nie były to takie ruchy jak zawsze, tylko jakby w dół takie delikatne. Nawet nie jestem pewna, czy to była ona.
M. wraca 0 19:30, jeśli do tego czasu nie zacznie mnie porządnie kopać, jadę na ip...

Zgłoś nadużycie #9809 3 grudnia 2013, 18:40

Witam babelunku.
To musiałaś się nie źle na strachać w tym autobusie :/
Powiem Ci,że ja tez miewam czasem takie noce,że przy każdej zmianie pozycji mnie boli brzuch,a przekręcić się z leżenia na plecach ( mimowolnie w nocy się właśnie na nie przekręcam) na lewy bok to już jakiś koszmar :/
Ale tak tylko czasem mam.Bardzo pomaga mi ta poducha którą polecała qasha-kolec dla ciężarnych-trzyma mnie nieco w ryzach i nie pozwala się przekręcić na wznak,bo brzuch już uciska cały krzyż-w tym tą żyłę główną ,która biegnie z prawej strony kręgosłupa i ciężko mi się w nocy oddycha. Nawet ostatnio mówił o tym lekarz na szkole rodzenia-że od 32 tyg.( lub tak jak w moim przypadku przy większym brzuszku) lekarze zwracają nam uwagę na spanie tylko na lewym boku,gdyż inne pozycje utrudniają oddychanie,może robić się duszno,a długotrwałe leżenie na plecach może nawet powodować niedotlenienie u dziecka..
Przekonywał też jeśli tylko czujesz się źle,coś Cię niepokoi lub nie odczuwasz -tak jak normalnie-ruchów dziecka nie ma co zwlekać tylko spakować torbę,zabrać kartę ciąży i od razu jechać na pogotowie-bo niczego w tak wysokiej ciąży nie wolno nam bagatelizować.

Zgłoś nadużycie #9810 3 grudnia 2013, 18:42

babelunku gratki z okazji skończonego tygodnia i trzymam kciuki,aby wszystko było dobrze !