Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #9731 2 grudnia 2013, 11:52

Dorota93 Supermama
Hej :) zamiast kregli bylo kino :) co u was? Ja dzis robie pierogi a wigilie chyba spedzamy w 2 :) ale to nic pewnego. Witam nowa mamusie, wyprawke szykowac juz mozesz moim zdaniem. Ja wczorqj zamowilam na allegro wszystko co potrzeba :)

Zgłoś nadużycie #9732 2 grudnia 2013, 12:10

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witajcie :) )
Babeluniek niepsodzianka baaardzo się udałoa :D tata zaskoczony,było śmiechu co nie miara gdy zobaczyli kto jest na torcie :D a tata najbardziej :) widać że było Mu miło że mimo tego,że jestem w ciąży nie ma mam już za dużo siły na wypieki to torcik standardowo jak co roku był i w tym ;)
Noo powiem Wam,że w poniedziałki ja zwykle siedziałam godzinę,nawet dwie ,żeby Was nadrobić od czwartku-piątku w w ten weekend taki tu spokój i cisza... tylko dwie strony :)
Ece piernik wygląda baaardzo apetycznie :) polałabym go polewą i zjadła całego sama :D
Dorotka dobrze,że było kino a nie kręgle,bo jednak nie wolno nam się już wycilać,a pewnie byłoby Ci smutno tylko patrzeć jak inny grają.

Zgłoś nadużycie #9733 2 grudnia 2013, 12:16

AgataDuSo Zaprawiona w bojach
Ja dopiero zaczełam oglądać w sklepach ciuszki bo moja mama i siostra powtarzają że jeszcze za wcześnie. I nie wiem czy kupywac czy nie bo jak nie którzy mówią że nie kupuje sie wyprawki wcześniej bo to przynosi pecha.

Zgłoś nadużycie #9734 2 grudnia 2013, 12:28

Niutka26 Gotowa na wszystko
Agata witaj a forum :)
Ja też to ciągle słyszę i dziewczyny także,nawet żeby nie nazywać dziecka po imieniu jeżeli jeszcze się nie urodziło,bo to też przynosi pecha...
takie brednie aż gotują krew w żyłach...
ja mam juz całą wyprawkę-łącznie w wózkiem,łóżeczkiem czy kosmetykami i nie zamierzam czekać do stycznia,kiedy spadnie śniegi może być siarczysty mróz,żeby posłusznie biegać po sklepach i to wszystko kompletować - raz -nie bęzie mi się już chciało,bo już teraz jest mi cięzko ustać w kolejce,a nikt nie zapyta nawet czy może Panią przepuścić,wszak ciąża to nie choroba-niech stoi .
po drugie-nie mam zamiary biegać od sklepu do sklepu,gdzie ludzie kichają,smarkają i zgrzana,spocona wyjdę z takiego sklepu i mnie rozłoży przed samym porodem.
A po trzecie-niektóre rzeczy trzeba wcześniej wyprać,wyprasować,nie chce mi się w to bawić na ostatnią chwilę,bo pogoda nie będzie już sprzyjała szybkiemu wysychaniu ubrań,a na taką dziecinkę trochę tego trzeba.
I ostatnie po czwarte-ile jest teraz przypadków,że dzieci rodzą się przed czasem i ostatni miesiąc trzeba leżeć,żeby nie pojechać na porodówkę dużo przed terminem?.. pomyśl sama .Ja nie wyobrażam sobie męża samego na takich zakupach,bo ja jeszcze dużo nie wiem( co trzeba,a co nie)a On już tym bardziej...
Dlatego jeśli mam Ci doradzić-nie słuchaj się innych tylko powoli kompletuj wszystko i ostatni tydzień przed świętami zostaw sobie na wigilijne przygotowywania,,a styczeń -na odpoczynek i szykowanie torby do szpitala ;)

Zgłoś nadużycie #9735 2 grudnia 2013, 12:40

babeluniek Gotowa na wszystko
Właśnie, Niutka napisała chyba wszystko, nic dodać niż ująć :P
Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę nasz komfort psychiczny, ja się uspokajam jak kompletuję wyprawkę, wtedy bez stresu mogę czekać na przyjście maluszka :)
A tymi zabobonami to nie ma co się przejmować, nie żyjemy w średniowieczu :)

Zgłoś nadużycie #9736 2 grudnia 2013, 13:03

Dorota93 Supermama
Niutka co racja to racja :) ja juz mam wszystko, niedlugo robie pranie co do swiat sie wyrobic a w styczniu lezec do gory brzuchem, co by maly wytrzymal do poczatku lutego :) niutka suoer, ze niespodzianka udana :)

Zgłoś nadużycie #9737 2 grudnia 2013, 13:04

Dorota93 Supermama
Agata a na kiedy termin masz?

Zgłoś nadużycie #9738 2 grudnia 2013, 13:27

Anett Gotowa na wszystko
Hejo! Ja dopiero powolutku wracam do rzeczywistości, nie wyspałam się dziś jakoś, wymęczył mnie wczorajszy dzień na wykładach a później obiadek u teściów :) ale odprawiłam już M. na drugą zmianę do pracy i czas się wziąć za porządki bo jutro przyjeżdża siostra ma :D
Kiniaa cieszę się, że udało się ze zwolnieniem i że malusia wraca do zdrowia :) uśmiech na twarzy dziecka już dużo świadczy :)
Ece u mnie też była sałatka jarzynowa, no i jeszcze jest :) a ten piernik wygląda rewelacyjnie, ja jeszcze nigdy nie piekłam tego ciacha ale w tym roku z Twojego przepisu chyba spróbuję :)
Kincia posiew z szyjki macicy będę miała już za 2 tyg :) hihi ja chyba jeszcze nie chrapię ale skoro to normalne to nie ma się czym przejmować :) no i co Kochana zaliczyłas ten Kaufland?
Dorotka kino też fajna sprawa :) a kręgle faktycznie można sobie darować w tym stanie :) to mówisz, że poimprezowałaś :) ekstra :)
Qasha szef szefów to poważna sprawa :) koniecznie daj znać jak minął dzień :) och pranie ubranek to juz tak pozwala się wczuć w 'ten' klimacik :) i już będziesz miała z głowy :)
Lorelei własnie już w wielu miejscach czuć aurę Świąt, zwłaszcza że mamy grudzień, w radio już lecą gwiazdkowe hity :) kocham to! :)
Bąbeluniek wreszcie przeprowadzka :) szybko zleci dlatego spokojnie możesz rozpocząć pakowanie :)
A Święta - u nas jak zawsze rozinnie tzn, wigilia w takim domowym gronie, Rodzice i dziadkowie ale już pierwszy i drugi dzień to jest zjazd tak samo u mnie jak i u M. do tego pierwszy dzień będzie z hukiem gdyż siostra M. robi chrzciny :) będzie się działo :)
Ewka90 ja myślałam, że się wybierałaś na gotową imprezkę andrzejkową a Ty sama zorganizowałas :) to miałas troszke zamieszania hihi a jak wróżby? :)
Niutka26 cieszę się, że udało się zrobić niespodziankę tatkowi. Tym bardziej, że nawet w tym stanie nie przyszło Ci namyśl odpuścić, tatuś na pewno był baaardzo szczęśliwy :)
AgataDuSo po poście Niutki nie mam nic do dodania to chyba było wystarczająco przekonujące że najwyższy czas zacząć zbierać wyprawkę! Niepoważne jest wierzenie w takie zabobony :)

Biorę się za sprzątanie... :)

Zgłoś nadużycie #9739 2 grudnia 2013, 13:28

na 15 lutego

Zgłoś nadużycie #9740 2 grudnia 2013, 13:30

Anett Gotowa na wszystko

AgataDuSo napisał(a)

na 15 lutego

Najwyższy czas...

Zgłoś nadużycie #9741 2 grudnia 2013, 13:33

Dzisiaj pogadam z meżem żebysmy sie wybrali do sklepu gdzie widziałam tanie ciuszki dla maluszków. Modle sie żeby mała urodziła się na walentyki fajny by był prezent walentykowy.

Zgłoś nadużycie #9742 2 grudnia 2013, 13:34

Anett Gotowa na wszystko
Ja mam na Walentynki termin ale wątpię, że to się uda :)

Zgłoś nadużycie #9743 2 grudnia 2013, 13:45

Dorota93 Supermama
No to jak 15 luty to pora sie brac za to. Nikomu nie musicie o tym mowic :) ja poza tym nie slucham takich rad bo jak teraz beda widziec, ze sie slucham to co po porodzie bedzie. Jestesmy dorosle i skoro zdecydowalysmy sie na dziecko to podejmujmy decyzje same. Inni powiedza co i jak robic a urodza za nas? Wychowaja? Nie. To nasza sprawa, nasze zycie i nasze dzieci :) anett super jak siostra przyjezdza, zawsze to kolejna rozrywka hihi

Zgłoś nadużycie #9744 2 grudnia 2013, 13:58

Anett Gotowa na wszystko
Dorotka dobrze gadasz, polać Ci! :)
a tak poważnie to szczera prawda, wszyscy chca być mądrzejsi a to tylko i wyłącznie nasza sprawa, nie ma co się czaić tylko wszystkich 'doradców' tak ustawić by nie próbowali więcej czegoś komentować...

Ale mam leniuszka :) po obiedzie zacznę ogarniać... :)
No tydzień nie było siostrzyczki to już się stęskniłam :)

Zgłoś nadużycie #9745 2 grudnia 2013, 14:03

Dorota93 Supermama
A ja kucharze hehe na obiad kamilowi robie ryz z curry, kurczak i sos slodko kwasny, robie juz farsz na pierogi i tak bym jeszcze pranie chciala puscic od malego, jasne rzeczy ale nie wiem czy sie chwytac wszystkiego naraz, bo pralke umyc tez musze. Tam gdzie sie proszek wsypuje to mam tak chocby resztki proszku z prania, kurde iagle mi to zostaje. Oszalec mozna a mam pralke od gory ladowana.

Ja to za bratem sie stesknilam, ale chyba nie jest dane nam sie spotkac, ciagle cos dlatego az zazdroszcze wizyty siostry :)

Zgłoś nadużycie #9746 2 grudnia 2013, 14:29

Anett Gotowa na wszystko
Dlaczego nie jest dane Wam się spotkać ?? jak nie teraz to Święta są najlepszą okazją... :)
Dorotka powolutku, nie wszystko na raz! Zdążysz jeszcze zrobić pranie Kochana, nie ma co się zawzinać. :)
Ale z pralką nie pomogę niestety...

Wsunęłam kurze udo i muszę się wreszcie wziąć za sprzątanie! Muszę muszę muszę! :)

Ach a te gwiazdkowe piosenki dają mi takiego poweru :)

Zgłoś nadużycie #9747 2 grudnia 2013, 16:18

Ja to zaczynam sprzątać 2 lub godzine wcześniej przed przyjściem z pracy męża. a wiekszę sprzątanie zostawiamy na weekend jak jesteśmy we dwoje w domu.

Zgłoś nadużycie #9748 2 grudnia 2013, 17:39

qasha Fajna mama
ufff przezylam dzisiaj dzien :)

szef szefow - super koleś ;) w fajnym nastroju minal dzien ale bardzo intensywnie. od 5 rano do 14 nic nie jadlam bo nie mialam jak, kiedy i gdzie, takze jak siedlismy do obiadku to kazdy mega glodny :d a moj Staś to chyba najbardziej bo dal mi popalic i odczuc ze jest zly bo jesc mu za dlugo nie daje ;) hehe ;)

pranie sobie chyba dzisiaj odpuszcze bo ledwo siedze :/ nawet obiadku nie chce mi sie dla A wstawic ;)

musze troszke odpoczac i wtedy zobacze ;) moze chociaz selekcje zrobie tych ubranek ;)

Zgłoś nadużycie #9749 2 grudnia 2013, 17:45

Dorota93 Supermama
a wiesz Anett ta moja rodzinka to zawiła historia :)
Agata też to jest zawsze sposób :) Ale u mnie podobnie chociaż nieraz jak wpadne w szał sprzątania, to nie ma mocnych :)
qasha ja też wstawiłam dziś pranie :) I powiem Wam... nie ma co ukłądać wcześniej :D masakra. A selekcja wcześniej wskazana. Ja sobie robiłam syf i sprzątałam i tak na zmiane :D hihi
fajnie, że miałaś udany dzień :) Nie denerwuj już Stasia !! ;)

Zgłoś nadużycie #9750 2 grudnia 2013, 18:27

Anett Gotowa na wszystko
No Qasha to troszkę przetrzymałaś siebie i małego bez kalorii :) dobrze, że dał Ci popalić hihi zapamiętasz na przyszłość, że tak nie można.. :p a poza tym cieszę się, że dzień udany a szef szefów nie jest taki zły jak to brzmi :)
Odpoczynek jak najbardziej zasłużony, myślę że Twój mąż zrozumie i poradzi sobie z obiadem sam :)

Dorotka nie wnikam w szczegóły ale mogę się tylko domyslać, z rodzinką różnie bywa to prawda...
A jednak wstawiłaś :) no coż będzie z głowy :) właśnie ja na dziś zaplanowałam selekcję ubranek. Bo już sama nie wiem co mam a co potrzebuję :)

Dopiero skończyłam sprzątać i muszę przyznać, że konkretnie się zmęczyłam :) ale przynajmniej moja część chałupki teraz lśni aż miło popaczeć :)