Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #9711 1 grudnia 2013, 8:45

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Faktycznie weekendowe u nas-pustawo.
Qasha-jak mija weekend u teścia?
Kincia-co u Ciebie - czy powtarzałas juz posiew no i gratki skończonego kolejnego tygodnia.
Ewcia-gratki udanej wizyty-super,ze Malutki rośnie i wszystko ok.
Lorelei-mam nadzieję,ze andrzejki udane :-) .
Dorotko-biedulko-tulę Cię mocno-nie wiem skąd Ty czerpiesz energię,żeby funkcjonować skoro dalej te wymioty nie odpuszczają.Mam nadzieję,ze dobrze się bawilas na urodzinach :-) .
Kiniaa-dużo zdrowia dla Kornelki-serce się kraje jak patrzy się na chore dziecko.A Ty Kochana uważaj żebyś nie zaraziła się od malej.
Anett-ja wczoraj serwowalam na kolacje sałatka jarzynową i galaretkę drobiową.A sledziki giżyckie też lubię.
A co u pozostałych dziewczyn?
My wczoraj pieklismy tradycyjny piernik,który powinien lezakowac do Wigilii :-) .Jeden fajnie nam wyszedł.Jak mi się uda wkleję fotkę.Udanego niedzielnego wypoczynku :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #9712 1 grudnia 2013, 10:34

Dorota93 Supermama
Ece takich piernikow to nie robilam nigdy, zeby lezakowac musialy. ciekawe napewno są :)
Anett co się będziesz męczyć na uczelni, dobrze robisz :D
JA wróciłam z imprezki wczoraj cośkolo 23:30, było fajnie wesoło :)

Zgłoś nadużycie #9713 1 grudnia 2013, 10:58

Konto usunięte
Ece dziękuje :* i Tobie również gratuluje skończonego tygodnia :) posiew z moczu będę robić 16-stego w poniedziałek ,bo chcę być pewna że te wszystkie antybiotyki mi z organizmu wyjdą i wynik będzie wiarygodny :) wizytuję dopiero 20 -stego w piątek i wtedy będę miała robiony posiew z szyjki macicy i Wy dziewczyny pewnie też będziecie miały za jakiś miesiąc robione to badanie ,bo ono jest obowiązkowe :) wklej koniecznie fotke piernika i poproszę o przepis ! :) buziaki ! :*
Dorota Ty imprezowiczko :P

Zgłoś nadużycie #9714 1 grudnia 2013, 11:01

Dorota93 Supermama
haha Kincia , powiesz imprezowiczka xD

Zgłoś nadużycie #9715 1 grudnia 2013, 11:29

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witajcie!
Rzeczywiście pusto ostatnio że hej ;)
Ja powoli zbieram się do taty na urodzinki,zabieram torcika i jedziemy konsumować :) ma być tylko jenda siostra,ale zawsze to tatko się ucieszy z niespodzianki ;)
Lecę,napiszę więcej wieczorem :)
A Wam kochane życzę udanej i miłej niedzieli!

Zgłoś nadużycie #9716 1 grudnia 2013, 14:22

Dorota93 Supermama
udanej imprezki :)
jest ktos? mam dzis okazje isc na kregle, ale nie wiem...mozna grac?

Zgłoś nadużycie #9717 1 grudnia 2013, 14:48

babeluniek Gotowa na wszystko
Dorota, ja bym nie grała na Twoim miejscu... Same kule są ciężkie. Ja zawsze po kreglach bylam cala obolala. W ciąży bym nie zaryzykowała...

Zgłoś nadużycie #9718 1 grudnia 2013, 14:59

Dorota93 Supermama

babeluniek napisał(a)

Dorota, ja bym nie grała na Twoim miejscu... Same kule są ciężkie. Ja zawsze po kreglach bylam cala obolala. W ciąży bym nie zaryzykowała...

Dzięki kochana, wezmę pod uwagę Twoje słowa :) Najwyżej sobie rzucę parę razy od Kamila z "konta: a tak to se posiedzę i pośmieję się :)

Zgłoś nadużycie #9719 1 grudnia 2013, 17:47

lorelei_l Fajna mama
:) Widzę, że dziś każda z nas jest pochłonięta innymi rzeczami niż forum :) mam nadzieje, że miło i rodzinnie spędzacie czas :)

Ja się w końcu wybrałam na jarmark bożonarodzeniowy i podjadłam dobre rzeczy :) ale pogoda ciężka, bo silny wiatr i potem deszcz zaczął padać. Choć mimo wszystko dzięki dekoracjom, kolędom i świątecznym smakom udało się trochę poczuć zbliżające się Boże Narodzenie :)

Zgłoś nadużycie #9720 1 grudnia 2013, 21:09

Ece Gotowa na wszystko
Wklejam fotke obiecanego ciazowego piernika :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #9721 1 grudnia 2013, 21:21

Ece Gotowa na wszystko
A tu przepis i normalne sztuki.
piernik  wigilijny przygotowywany tradycyjnie w andrzejki
4 i poł szklanki mąki
25dkg miodu sztucznego
3 łyżki miodu  pszczelego
2 szklanki cukru
6 jajek
20dkg margaryny
1/2 łyzki sody
2 łyzki kakao
duża śmietana 400 ml
przyprawa do piernika
bakalie-orzechy,rodzynki,żurawina,migdały 
Zrobić karmel ze szklanki cukru-najlepiej w garnku z grubym dnem.Dodać  do karmelu miód,margarynę, przyprawę i kakao,porządnie wymieszać.Drugą szklankę cukru utrzeć z żółtkami najlepiej w makutrze,dodać smietanę i wlać do masy karmelowej wymieszać.Dodawać porcjami mąkę i mieszać,potem rozpuszczoną w wodzie sodę.Odstawić na 20 minut.Potem dodać ubita pianę z białek i bakalie.Przełożyć do formy wysmarowanej tłuszczem lub wyłożonej pergaminem-wlewać do połowy wysokości formy,bo ciasto mocno rośnie.Piec godzinę w 170-190 st.C.
Nam z tej porcji wychodzą trzy długie formy,mała gwiazdka i 6 muffinek.Na świeżo też jest przepyszne-bo mufinnek już nie ma i połowy jednej rynienki też.
Żeby dobrze sie przechował,trzeba przez tydzień przechowywać go na powietrzu np. w kuchni na blacie.Potem zawijamy w ściereczkę i chowamy do woreczka.Co kilka dni zaglądamy do środka i wietrzymy piernik,żeby nie spleśniał.Przed wigilią zdobimy polewą i posypkami.

Zgłoś nadużycie #9722 1 grudnia 2013, 21:39

Kiniaa Gotowa na wszystko
Dziewczyny dziekuje za wszystkie wasze miłe słowa w strone mojej córeczki :) niech wam Bóg wynagrodzi w zdrowych dzieciaczkach ;) :)
Oj czasu brak na forum :( moja Kornelka już czuje się lepiej,w piątek dostała gorączki biedactwo i pojechaliśmy do lekarza, dostała leki więc po tych lekach coraz zdrowsza.Dzisiaj nawet zjadła sporo i przez cały dzień się bawiła,uśmiechała. Przez ten tydzień zostajemy jeszcze w domku,musi całkiem wydobrzeć bo za niedługo lecimy do Polski na swieta, także dziecko ma mi być zdrowe :)
Chwała dla mojego szefa który bez żadnego "ale" dał mi zwolnienie na tydzień :) wzięłam trochę pracy do domu bo powiem wam szczerze bardzo lubie to moją robótke papierkową... ;)

A u was jak leci dziewuszki i wasze maluszki :) :) :) ?? ?
mój to skopie mi nie raz wszystkie organy ;) bokser mały rośnie :)

Mykam do łóżka bo czuje się zmęczona po całym dniu :)
DOBRANOC wszystkim :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #9723 2 grudnia 2013, 7:15

Konto usunięte
Hejka Laski ! Chrapie w nocy tak głośno że nawet kot nie chce ze mną spać :D
Ece dzięki za przepis ! Mam nadzieję że w tym roku z Twoim przepisem uda mi się piernik ,zawsze wychodził mi taki strasznie twardy :(
Kinia trzymaj się Kochana ,bo chore dziecko to masakra :( pewnie ciężko Ci patrzeć jak Kornelka cierpi :( życzę jej dużo zdrówka ,oby jak najszybciej wyzdrowiała ! No i gratki skończonego tyg ! :)
Dorota kręgle ? :D też bym sobie poszła , ale chyba faktycznie nie za bardzo można grać w ciąży... :(
Bąbeluniek dalej chce Ci się tak pić ? Czy Ci to przeszło ? Bo mnie teraz dopadł jakiś gigantyczny kac ! :D
Miłego dnia ,bez żadnych dolegliwości ! :)

Zgłoś nadużycie #9724 2 grudnia 2013, 7:33

qasha Fajna mama
czesc mamusie :)

ja powróciłam po weekendowych wojażach i juz pisze z pracy :)

weekend minął intsnsywnie ale bardzo sympatycznie :)

Wszystkim mamom skonczonych tygodni gratuluję :)

Ewa suuuper ze u lekarza wszystko ok.

mmmm ale mi smaka narobilyscie tymi wypiekami :) mniaaaam, apetycznie wyglądają :)

dzisiaj mam tez intensywny dzien w rpacy bo mam szefa wszystkich szefów :D i pol dnia spotkanie z nim.

po powrocie do domku, jak w miare normalnie wróce, to planuje zrobic pierwsze pranie ubranek małego :)

milego dnia mamusie :)

Zgłoś nadużycie #9725 2 grudnia 2013, 8:28

ewka90 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :) Wracam po intensywnym weekendzie :) W sobotę organizowałam u mnie andrzejki więc poranek spędziłam w kuchni, a później objadając się przy stole :) ) W niedziele odwiedzili mnie teściowie więc dobrze, że miałam ciasta z soboty :) A dzisiaj mam zamiar cały dzień spędzić w łóżku :) Muszę nadrobić odpoczywanie, bo lekarz kazał... A Wy jak tam się czujecie?

Qasha czyli zaczynasz mega pranie :) ) Powodzenia!
Kincia chrapania to częsty problem w ciąży... Mnie jeszcze nie dopadło ale kto wie...
Kiniaa życzę powrotu do zdrowia dla Kornelki, bo na Święta musi być zdrowa :) )

Zgłoś nadużycie #9726 2 grudnia 2013, 9:50

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej :)

Niutka, jak po wizycie u taty? Pewnie ucieszony z niespodzianki :)

Qasha, życzę powodzenia dziś w pracy skoro masz taką wizytację :)

Ece, ten piernik wygląda super :) Ja w tym roku zrobiłam małe pierniczki, które już od pewnego czasu sobie leżakują :)

Kiniaa, jak Kornelka? Mam nadzieję, że już lepiej :)

Kincia, u mnie w kwestii "kaca" niewiele się zmieniło... Piję nadal jak słonica i ciągle mi gorąco.. :/ I też chrapię w nocy :) Chrapałam na samym początku ciąży, potem przeszło i teraz znowu :P

Ewka, po takim weekendzie to odpoczynek Ci się należy :) Leniuchuj ile wlezie :) Ja udam się do sklepu i dołączam do lenistwa :)

Dorota, i jak tam wypad na kręgle? Mam nadzieję, że uważałaś na siebie :)

Gratuluję skończonych tygodni :)

Cieszę się, że już grudzień :) Coraz bliżej lutego, poza tym mam nadzieję, że szybko mi zleci ten miesiąc. Za 2 tygodnie się przeprowadzamy więc na spokojnie, żeby się nie przemęczać chcę już w tym tygodniu zacząć pakowanie i sprzątanie obecnego mieszkania. No a później święta. Co robicie na święta? W domku czy odwiedziny u rodziny? :)

Zgłoś nadużycie #9727 2 grudnia 2013, 10:28

Ja też się cieszę, że już grudzień :) Coraz bliżej luty :) )) Już nie mogę się doczekać lutego... :)

Zgłoś nadużycie #9728 2 grudnia 2013, 10:39

Mamuśki gdzie Wy się wszystkie podziewacie? :)

Zgłoś nadużycie #9729 2 grudnia 2013, 11:36

AgataDuSo Zaprawiona w bojach
Dziewczyny jestem w 30tyg ciązy mam pytanie czy już powinnam szykować wyprawke do szpitala czy jeszcze poczekać?

Zgłoś nadużycie #9730 2 grudnia 2013, 11:36

AgataDuSo Zaprawiona w bojach
Dziewczyny jestem w 30tyg ciązy mam pytanie czy już powinnam szykować wyprawke do szpitala czy jeszcze poczekać?