Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #9451 27 listopada 2013, 10:59

Ece Gotowa na wszystko
Lovela mleczko jest super-ładnie pachnie także polecam,u Martyśki zdała egzamin rewelacyjnie.Z jelpa nie byłam zadowolona,szarzały mi ubranka, znaczy Martynce ;-) .

Jeśli zaś chodzi o farby,to my jesteśmy na etapie malowania i polecam wam dulux famili zone-jest nietoksyczna,zapach powiedzmy do wytrzymania-a ja mam bardzo czuły nos,pięknie kryje-wystarczą dwie warstwy-kolorki też fantasytyczne,cena może niezachęcająca,ale warta z całą pewnością tych pieniążków . :-)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #9452 27 listopada 2013, 11:26

basza Fajna mama
Dzień dobry dziewczynki, ale dzisiaj miałam cztania :-) . Wszystkim kończącym tygodnie - gratki, wszystkim niewyspanym mogę zaśpiewac kołysankę, wszystkie źle czujące przytulam :-) . Dzisiaj ogólnie, bo z moją pamięcią nie jest najlepiej i pomieszałabym wszystko, aaaaa i do pracusi apeluję - wolniej ;-) . Ja mam termin z om 22.02, a z 1 usg 17.02. No, ale Ja mam miec cc więc pewnie będzie ok 10.02. o ile ta moja narowista córa tyle wytrzyma :-D

Zgłoś nadużycie #9453 27 listopada 2013, 11:29

Anett Gotowa na wszystko
Mój tatko zajmuje się malowaniem od czasu do czasu, bo to właściwie złota rączka do wszystkich robótek domowych i wykończeniowych ale ja nie wiem, jeszcze z nim o tym nie rozmawiałam :) ale Ece będę miała na uwadze Twoje porady :)

Mleczko do prania tak? a gdzie Lovelę można znaleźć najczęściej? :)
Moja przyjaciółka używa tego i też jest zadowolona :)

A jeszcze jedną sprawę chciałabym przedyskutować ponieważ iż :) szwagierka ma kupony rabatowe do Rossmana na pampersy i oferowała się, że może nam coś kupić jak chcemy ale nie wiem jak się za to zabrać :) mamusie doświadczone powiedzcie jak wygląda zużycie i jak na początek się zaopatrzyć?

Zgłoś nadużycie #9454 27 listopada 2013, 11:30

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witajcie!
Rzeczywiście-piszecie dziś w mega szybkim tempie :D
Na początek gratuluje wszystkim okrągłych tygodni ( tj.Qashy,Dorotce- idziecie równiutko :) ,Diaglab,mam nadzieję,że nikogo nie pominęłam).
Co do terminów - u mnie 6 i 15 luty. Zobaczymy jak się to sprawdzi :)
Proszek zamierzałam kupić z Loveli i płyn do płukania również,choć ostatnio zastanawiałam się właśnie nad tym Jelpem,ale Ece nieco mi wyjaśniła,więc już wybór dokonany :)
U nas Babcia ,z którą tymczasowo mieszkamy chora i coś niestety czuje po plecach,że i mnie rozbiera... :( pije gorącą herbatę z cystyną i miodem,oby coś pomogła,bo nie mogę być chora ;( i nie chcę ;(
czekam wciąż na pierwszy śnieg,kilka km dalej już sypał,a tutaj nic.. w końcu się doczekam.Może ;)

Zgłoś nadużycie #9455 27 listopada 2013, 11:32

basza Fajna mama

Anett napisał(a)

Mój tatko zajmuje się malowaniem od czasu do czasu, bo to właściwie złota rączka do wszystkich robótek domowych i wykończeniowych ale ja nie wiem, jeszcze z nim o tym nie rozmawiałam :) ale Ece będę miała na uwadze Twoje porady :)

Mleczko do prania tak? a gdzie Lovelę można znaleźć najczęściej? :)
Moja przyjaciółka używa tego i też jest zadowolona :)

A jeszcze jedną sprawę chciałabym przedyskutować ponieważ iż :) szwagierka ma kupony rabatowe do Rossmana na pampersy i oferowała się, że może nam coś kupić jak chcemy ale nie wiem jak się za to zabrać :) mamusie doświadczone powiedzcie jak wygląda zużycie i jak na początek się zaopatrzyć?

Anett Ja nie doświadczona, ale po rozmowach na początek nie powinno się kupować za dużo pieluch jednego rodzaju, bp bobo może byc uczulone i wtedy d...., także Ja zgodnie z zaleceniem kupuję tylko jedną paczkę pamperaków, potem W. bedzie kupować

Zgłoś nadużycie #9456 27 listopada 2013, 11:40

Anett Gotowa na wszystko
Basza jak tak samo myślę, że nie ma co szaleć, co z tego że rabat (mój M jest zapalony na to) ale myślę, że paczka 1 na początek wystarczy... Właściwie ja nie korzystam z Rossmanna i nie wiem co tam mają ale z tego co teraz spojrzałam są pieluchy Bodydream i Pampers ale chyba zacznę od Pampers, hmm....sama nie wiem...

Zgłoś nadużycie #9457 27 listopada 2013, 11:43

qasha Fajna mama
Anett mój materac ma 9 cm grubości :) mam nadzieje ze wystarczy :)

juz sie lepiej czuje ;)

co do pampersów, ja kupuje 1 paczke new born i na razie nic wiecej. do szpitala tylko wezme a pozniej zobaczymy czy juz bedzie trzeba kupowac 2 czy jeszcze dalej 1. tego w sklepach nie zabraknie :)
a jesli mialby mi ktos teraz kupic to raczej poprosilabym o 2 :)

Zgłoś nadużycie #9458 27 listopada 2013, 11:43

basza Fajna mama

Anett napisał(a)

Basza jak tak samo myślę, że nie ma co szaleć, co z tego że rabat (mój M jest zapalony na to) ale myślę, że paczka 1 na początek wystarczy... Właściwie ja nie korzystam z Rossmanna i nie wiem co tam mają ale z tego co teraz spojrzałam są pieluchy Bodydream i Pampers ale chyba zacznę od Pampers, hmm....sama nie wiem...

Ja chyba też od pampersów, a mój kolega z pracy, który ma 7 miesięcznego bobasa mówił mi, że potem warto kupować te najdroższe pamperaki sensitive chyba - bo wychodzą taniej, bo są baaaaaardzo chłonne i bobo nie ma wilgotnej pupki, takża czasem oszczędności są tylko pozorne

Zgłoś nadużycie #9459 27 listopada 2013, 11:46

qasha Fajna mama
prosze wczoraj w sumie kupilismy Lovelę - 3,6 kg. zaplacilam niecale 40 zł. Yelp tez był ale w sumie nie zwróciłam uwagi na cene bo opinie slyszalam rozne (uczula itp).

ja to w ogole nie chcialabym zbyt dlugo prac w dzieciecym. wolalabym gdyby dziecko sie przyzwyczajalo stopniowo do normalnego dobrego proszku :) moze od 2 miesiaca co ktores pranie bede prala w normalnym ;) hmmm musze poczytac o tym :)

Zgłoś nadużycie #9460 27 listopada 2013, 11:48

basza Fajna mama

qasha napisał(a)

prosze wczoraj w sumie kupilismy Lovelę - 3,6 kg. zaplacilam niecale 40 zł. Yelp tez był ale w sumie nie zwróciłam uwagi na cene bo opinie slyszalam rozne (uczula itp).

ja to w ogole nie chcialabym zbyt dlugo prac w dzieciecym. wolalabym gdyby dziecko sie przyzwyczajalo stopniowo do normalnego dobrego proszku :) moze od 2 miesiaca co ktores pranie bede prala w normalnym ;) hmmm musze poczytac o tym :)

przyzwoita cena tej loveli :-) a czy płyny do płukania też są dla takich maluchów ??

Zgłoś nadużycie #9461 27 listopada 2013, 12:00

Anett Gotowa na wszystko
Z tego co słyszałam płyny są odradzane bo podrażniają hmm... :)

Qasha właśnie dobrze by było gdyby małe szybko się przyzwyczaiło do normalnego proszku :)
A co do zakupu tych pieluch to Kochana ona nam kupi ale nie jako prezent, co to to nie :)

Zgłoś nadużycie #9462 27 listopada 2013, 12:07

basza Fajna mama

Anett napisał(a)

Z tego co słyszałam płyny są odradzane bo podrażniają hmm... :)

Qasha właśnie dobrze by było gdyby małe szybko się przyzwyczaiło do normalnego proszku :)
A co do zakupu tych pieluch to Kochana ona nam kupi ale nie jako prezent, co to to nie :)

buuuu a Ja tak lubię płyny

Zgłoś nadużycie #9463 27 listopada 2013, 12:08

basza Fajna mama
Kincia gdzie jesteś ?? ?? ??

Zgłoś nadużycie #9464 27 listopada 2013, 12:13

ewka90 Gotowa na wszystko
Ja też kupię jedną paczkę pampersów new born, a jak ktoś zechce mi kupic to na pewno poproszę o dwójki. Siostra już od drugiego tygodnia ubierała małemu dwójki bo jedynki miał za małe, dlatego nawet dostałam pół paczki :)

A co do płynów to też słyszałam to co Anett, że podrazniają więc chyba raczej tylko proszek kupię... I też mam zamiar szybko przyzwyczajać małego do zwykłych proszków... Jak się skończy ten duży Lovela co kupię to później będę już w zwykłym prała chyba, że coś go uczuli...

Zgłoś nadużycie #9465 27 listopada 2013, 12:17

Kiniaa Gotowa na wszystko
jana sam początek kupiłam 2 paczki pampersów takie:
http://www.pampers.nl/pampers-new-baby-sensitive
http://www.pampers.nl/pampers-new-baby-sensitive

chciałam wypróbować czy skóra mojej małej dostosuje się do tych pampersiaków i te pampersy u nas zdały egzamin na bardzo dobry :) jeśli miałabym coś poradzić od siebie to na początek poleciłabym właśnie te Sensitive.Skóra niemowlaczka jest bardzo delikatna i wrazliwa a u nas super się sprawdziły :) to tak odemie...
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #9466 27 listopada 2013, 12:22

Ece Gotowa na wszystko
Ja namierzyłam Lovelę w Leclercu-mają tam oba mleczka do białego i kolorów i płyn do plukania z Loveli.Cen nie pamiętam niestety.
Co do pampków-to też kupię tylko 1 paczkę new bornów,bo nie co gromadzic zapasów-bez przerwy są jakieś promocje,a dzieci szybko rosną i dwójki mogą być nam szybko potrzebne.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #9467 27 listopada 2013, 12:24

Kiniaa Gotowa na wszystko
na temat płynów do płukania czy proszków dla dziecka nie doradzę, tu u nas są całkiem inne dla niemowlaków niż w Polsce więc ten...
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #9468 27 listopada 2013, 12:26

basza Fajna mama

Ece napisał(a)

Ja namierzyłam Lovelę w Leclercu-mają tam oba mleczka do białego i kolorów i płyn do plukania z Loveli.Cen nie pamiętam niestety.
Co do pampków-to też kupię tylko 1 paczkę new bornów,bo nie co gromadzic zapasów-bez przerwy są jakieś promocje,a dzieci szybko rosną i dwójki mogą być nam szybko potrzebne.

czyli jest płyn do płukania... uff... no to będziemy testować hihi

Zgłoś nadużycie #9469 27 listopada 2013, 12:30

ewka90 Gotowa na wszystko
Dokładnie Basza będziemy testować... Musimy się nauczyć naszych dzieciaczków :) Niektórych nic nie uczula, a niektóre dzieciaczki na wszystko reagują uczuleniem... Zobaczymy :)

Zgłoś nadużycie #9470 27 listopada 2013, 12:30

diaglab Gotowa na wszystko
Anett dałaś czadu z tym że stanie przyszłemu mężowi Kirsti...pizza w gardle :-D
Co do proszku ja też planuje zakupić lovelle tak jak kiedyś radziłyście i myślałam ostatnio nad płynem. Ale skoro mówicie że proszek lepszy to kupię go zamiast płynu :-)
I tak jak Qasha i Ewa planuje co jakiś czas prac ciuszki w zwykłym. Moja siostra odrazu prała w zwykłym i jej synka nie uczuliło ale ja jakoś się boję. Co do pieluch to też jedne newborny do szpitala a po drodze po wypisie zawsze można dokupić. Słyszałam że pieluchy biedronkowe chyba Dada się nazywają, że są bardzo dobre- nie uczulaja i są bardzo chłonne