Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #9291 26 listopada 2013, 11:31

basza Fajna mama
buziaki, udanych zakupów :-)

Zgłoś nadużycie #9292 26 listopada 2013, 12:13

Dorota93 Supermama
jestem :)
ale tu naprodukowałyście no no :)
basza to Ninka przerosła mojego Ogórka :) ale super, że rośnie i jest zdrowa, bardzo się cieszę !!
Ewka udanych zakupów :)
ja se dziś wycieczkę zrobiłam, no nie powiem xD zmarzłam strasznie, ale załatwiłam wszystko co trzeba i zahaczyłam o sklep. kupiłam Igorkowi sweterek, body i śpiochy :)
później zrobiłam obiad, koktajl truskawkowy i się upijam nim właśnie , ale zimny brrrr pychotka :D a zakupy takie zrobiłam, że myślałam, że tego nie dodaszczę do domu :D

Zgłoś nadużycie #9293 26 listopada 2013, 12:22

Dorota93 Supermama
no tak jestem ja, to nikogo nie ma :(

Zgłoś nadużycie #9294 26 listopada 2013, 12:23

Niutka26 Gotowa na wszystko
Hej mamusie :)
Ile stron od soboty :) ale przeczytałam wszystko uważnie :)
Anett u mnie w porządku,dzięki :) dieta wprowadzona,jeszcze muszę ją porządnie rozkręcić,ale to już postanowione żeby nie wracać już do szpitala.
Co do tych materacyków to to połączenie Qashy jest najlepsze z tego względu ,że na początku dziecko śpi na jednej stronie-na kokosie,a gdy jest większe i już sobie może stać oparte o poręcz łóżeczka to przekręca się materacyk na twardszą stronę-gryki,a pianka w środku.
Kiniaa córeczka prześliczna! w ogóle super zdjęcia macie :) ładna pamiątka :) my z mężem mamy takich kilka z jesieni ,kiedy jeszcze brzuszek nie był taaaki duży jak teraz,masz rację,że to super pamiątka na kiedyś,bo jak inaczej łapać takie szczególne chwile ?.. :)
Ewa gratuluje pełnego tygodnia! :) Wiesz z tym zwolnieniem to mi się wydaje,że innego lekarz nie może wypisać,bo jakbyś mogła chodzić to dla zusu to potwierdzenie,że pracować także,a jak jest leżące to nie ma bata,żebyś mogła pracować,bo musisz odpoczywać i leżeć.. Ja też mam leżące,choć raczej wizyty się nie spodziewam,bo dostane marne 63zł zasiłku.ale mimo to siedzę w domu do tej 15-tej..
Basza mój Dominiś tez już prawie 1200 waży :) zrobili mi usg w szpitalu,w 28 tygodniu ( 3 usg jest między 28 a 32 właśnie) nie wiem,czy po to by mieć to ostatnie już z głowy czy przy okazji wizyty w szpitalu..?
Trafiłam na jakąs nadąsaną lekarkę,bo nawet mi nic nie pokazała ,gapiła się sama w monitor i nic nie zobaczyłam,była taka oschła,że nawet nie chciałam pytać czy go odwróci w moją stronę :( pójdę prywatnie do mojego lekarza prowadzącego,może coś się więcej dowiem no i mąż synka tez zobaczy :) ciekawe ile już urósł na monitorze :D
Co do wózków- my już wybraliśmy i chyba dziś idziemy kupić,bo od stycznia może być wyższa cena,poza tym Pani w sklepie powiedziała nam wczoraj,że przed świętami to już ostatni gwizdek,bo po świętach dużo firm ma remanenty i ciężko go będzie zamówić,a bez fotelika teraz nie wypuszczają ze szpitala z maleństwem,więc chyba nie ma sensu czekać do samego końca..
Byliśmy wczoraj w sklepie ,bo kupiliśmy resztę wyprawki.Był szał zakupów :D hehe
może nie aż taki,bo ciuszków nic nie kupiłam ( na szczęście od koleżanki mamy wszystko) ,ale kupiłam wanienkę za 600zł ...
oczywiście wanienkę z zawartością na tą kwotę :D kosmetyki mają długie terminy-do 2015 roku,więc też już kupiłam wszystko,pościele,kocyki,smoczki,śliniaczki,termometry,podkłady ceratowe,pieluszki tetrowe,narzędzia do pielęgnacji itd itd... Mam już to z głowy :)
Pani widząc mój brzuszek stwierdziła,że bardzo duży jak na ten miesiąc,myślała,że poród na dniach :D hahah
A mi już zwyczajnie w świecie ciężko poruszać się po sklepach,stać w tych nieszczęsnych kolejkach i szukać ,gdzie taniej.. Kupiliśmy wszystko w jednym ,Pani ładnie doradziła,co się przyda,a z czego można zrezygnować,bo wyjdzie w praniu,czy to takie niezbędne( jak podgrzewać czy laktator) no i dostaliśmy 10 % rabatu :)

Zgłoś nadużycie #9295 26 listopada 2013, 12:26

Dorotko witaj! :)
z tymi zakupami tak nie przeginaj :) ja wczoraj poszłam na pocztę i brzuch mi stwardniał,że wstąpiłam do kościoła na chwilę ,żeby odsapnąć no i chwilę pogadać :)
Sweterek prześliczny! :) reszta z resztą też :)
aa co do śpiworków to powiem Wam,że sobie odpuściłam,bo mam 3 grube kombinezoniki na wyjście ze szpitala,minie luty,marzec i może być już cieplej więc nie przyda się taki malutki na długo,wolę później kupić większy na następną zimę :L)

Zgłoś nadużycie #9296 26 listopada 2013, 12:29

babeluniek Gotowa na wszystko
Cześć,
Ewka gratuluję skończonego tygodnia, my tak sobie razem się kulamy, ciekawe czy razem urodzimy ;)
Basza, jaka duża córcia, gratuluję :)
Dorota, ten sweterek mnie aż rozczulił, słodki jest :)
Niutka, właśnie się zastanawiałam co u Ciebie, bo się nie odzywałaś :) Dzięki za rozjaśnienie sytuacji z tym materacem, teraz to ma sens :)
Gdzie jest Kirsti i Ece? :)

Od wczoraj zastanawiam się, czy nie przyspieszyć wizyty u lekarza... Moje ciśnienie coś jest za wysokie od kilku dni a lekarka zawsze jak umawia się ze mną na wizytę to zaznacza, że gdyby było wysokie to mam się odzywać wcześniej. Choć z drugiej strony w ten piątek mam wizytę u położnej, może ona mi coś doradzi? Sama nie wiem...

My wózek będziemy kupować w grudniu. Czeka się 2-3 tygodnie więc zamówimy na początku miesiąca, żeby doszedł do nas przed świętami ale już po przeprowadzce :)

Zgłoś nadużycie #9297 26 listopada 2013, 12:30

Dorota93 Supermama

Niutka26 napisał(a)

Dorotko witaj! :)
z tymi zakupami tak nie przeginaj :) ja wczoraj poszłam na pocztę i brzuch mi stwardniał,że wstąpiłam do kościoła na chwilę ,żeby odsapnąć no i chwilę pogadać :)
Sweterek prześliczny! :) reszta z resztą też :)
aa co do śpiworków to powiem Wam,że sobie odpuściłam,bo mam 3 grube kombinezoniki na wyjście ze szpitala,minie luty,marzec i może być już cieplej więc nie przyda się taki malutki na długo,wolę później kupić większy na następną zimę :L)

to tak jak ja :) bo mam właśnie ten kombinezon :)
super, że zakupy się udały ! :) Powiem Ci, że mi też już cierpliwości brakuje do łażenia po sklpach .... najgorzej będzie w święta :(

Zgłoś nadużycie #9298 26 listopada 2013, 12:31

ewka90 Gotowa na wszystko
Dorotka świetnie zakupy :) Niutka Ty też :) Fajnie, że już większość masz wszystkiego :) Ja to jeszcze dużo zakupów mam przed sobą... A jeśli chodzi o stanie w kolejkach to prawda też czasem nie mam siły już żeby tak stać i czekać...

Zgłoś nadużycie #9299 26 listopada 2013, 12:31

Dorota93 Supermama

babeluniek napisał(a)

Cześć,
Ewka gratuluję skończonego tygodnia, my tak sobie razem się kulamy, ciekawe czy razem urodzimy ;)
Basza, jaka duża córcia, gratuluję :)
Dorota, ten sweterek mnie aż rozczulił, słodki jest :)
Niutka, właśnie się zastanawiałam co u Ciebie, bo się nie odzywałaś :) Dzięki za rozjaśnienie sytuacji z tym materacem, teraz to ma sens :)
Gdzie jest Kirsti i Ece? :)

Od wczoraj zastanawiam się, czy nie przyspieszyć wizyty u lekarza... Moje ciśnienie coś jest za wysokie od kilku dni a lekarka zawsze jak umawia się ze mną na wizytę to zaznacza, że gdyby było wysokie to mam się odzywać wcześniej. Choć z drugiej strony w ten piątek mam wizytę u położnej, może ona mi coś doradzi? Sama nie wiem...

My wózek będziemy kupować w grudniu. Czeka się 2-3 tygodnie więc zamówimy na początku miesiąca, żeby doszedł do nas przed świętami ale już po przeprowadzce :)

a może zadzwoń do lekarza? a jak Twoje ciśnienie, tzn ile masz?

Zgłoś nadużycie #9300 26 listopada 2013, 12:32

Dorota93 Supermama

ewka90 napisał(a)

Dorotka świetnie zakupy :) Niutka Ty też :) Fajnie, że już większość masz wszystkiego :) Ja to jeszcze dużo zakupów mam przed sobą... A jeśli chodzi o stanie w kolejkach to prawda też czasem nie mam siły już żeby tak stać i czekać...

mnie jeszcze nigdy nikt nie przepuścił....

Zgłoś nadużycie #9301 26 listopada 2013, 12:33

babeluniek Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

a może zadzwoń do lekarza? a jak Twoje ciśnienie, tzn ile masz?

Minimum 150/85, wczoraj wieczorem 160/90... :( A już miałam takie ładne a tu znowu...

Zgłoś nadużycie #9302 26 listopada 2013, 12:33

Babeluniek dziękuję i również gratuluję :) No ciekawe jak to będzie z naszymi porodami :) A jak masz wysokie ciśnienie to może faktycznie lepiej do lekarza się zgłosić wcześniej...

Dorotka też się obawiam też gorączki zakupowej przed świętami, a jeszcze muszę tyle prezentów kupić... Więc już się zastanawiam jak to będzie :)

Zgłoś nadużycie #9303 26 listopada 2013, 12:35

Dorota93 Supermama

babeluniek napisał(a)

Minimum 150/85, wczoraj wieczorem 160/90... :( A już miałam takie ładne a tu znowu...

kochana to dzwoń do lekarza, bo jest bardzo wysokie. Tylko Ci pomoże :)

Zgłoś nadużycie #9304 26 listopada 2013, 12:36

Dorota93 Supermama

ewka90 napisał(a)

Babeluniek dziękuję i również gratuluję :) No ciekawe jak to będzie z naszymi porodami :) A jak masz wysokie ciśnienie to może faktycznie lepiej do lekarza się zgłosić wcześniej...

Dorotka też się obawiam też gorączki zakupowej przed świętami, a jeszcze muszę tyle prezentów kupić... Więc już się zastanawiam jak to będzie :)

ja wolę nie myśleć o prezentach !! :(

ide pranie powiesic

Zgłoś nadużycie #9305 26 listopada 2013, 12:37

My właściwie mamy już wszystko-brakuje dosłownie kilka rzeczy :) nie czekam na sam koniec,bo denerwują mnie te głupie gatki z przesądami- pod koniec różnie to bywa,dzieci rodzą się też przed czasem,a jak już będzie wszystko gotowe to nie będzie niespodzianki.. I będzie co ma być ..
Babeluniek nam tak tłumaczyła wczoraj ta Pani ze sklepu,bo kupiliśmy gdzie indziej materacyk z 90% kokosu a reszta pianka,a jednak takie połączenia jak Qashy są najlepsze dla dziecka.
Myślę,że nie czekaj jeśli to ciśnienie utrzymuje się już kilka dni,bo mi też zawsze mówi,że powyżej 90(to dolne) jest już groźne dla dziecka i należy bezzwłocznie udać się do lekarza.

Zgłoś nadużycie #9306 26 listopada 2013, 12:37

basza Fajna mama
Dorotka nie szalej z siatkami, sweterek po prostu szał. Mówiłam Ci, ze Ninka słoninka.
Niutka - cieszę się, ze u Ciebie lepiej i zazdroszczę, ze juz wszystkie wyprawkowe rzeczy zakupiłaś. Ja też się nad spiworkiem zastanawiam. A co do zwolnienia to wcale nie musi byc lezace - Ja mimo tego, ze musze lezec to zwolnienie mam chodzące ;-) .

Zgłoś nadużycie #9307 26 listopada 2013, 12:42

Basza to widać zależy od lekarza :)
Mój Mały się wierci w brzuszku ,aż boli nie raz :D silny chłopaczek będzie ;) Daje popalić ostatnimi czasy :)
W poniedziałek i tatuś odczuł na własnej skórze-leżałam na lewym boku,zaczął chwilę masować brzuszek a tak 1-2-3 kopniaczki w tym miejscu :D za chwilę to samo! hehe ale miał mąż radoche :D albo się przeciąga albo wierci przeokropnie :D u Was też tak się uaktywniły maluszki ostatnio?

Zgłoś nadużycie #9308 26 listopada 2013, 12:49

Dorota93 Supermama

Niutka26 napisał(a)

Basza to widać zależy od lekarza :)
Mój Mały się wierci w brzuszku ,aż boli nie raz :D silny chłopaczek będzie ;) Daje popalić ostatnimi czasy :)
W poniedziałek i tatuś odczuł na własnej skórze-leżałam na lewym boku,zaczął chwilę masować brzuszek a tak 1-2-3 kopniaczki w tym miejscu :D za chwilę to samo! hehe ale miał mąż radoche :D albo się przeciąga albo wierci przeokropnie :D u Was też tak się uaktywniły maluszki ostatnio?

mój był strasznie aktywny w pewnym czasie a teraz złapał go leń. i jak widzę, że ma lenia to silnie nasłuchuję tych 10 ruchów bo aż się boję. Ale on to jak ma pare dni szaleństwa, to potem cicho siedzi :/

Zgłoś nadużycie #9309 26 listopada 2013, 12:50

Dorota93 Supermama

basza napisał(a)

Dorotka nie szalej z siatkami, sweterek po prostu szał. Mówiłam Ci, ze Ninka słoninka.
Niutka - cieszę się, ze u Ciebie lepiej i zazdroszczę, ze juz wszystkie wyprawkowe rzeczy zakupiłaś. Ja też się nad spiworkiem zastanawiam. A co do zwolnienia to wcale nie musi byc lezace - Ja mimo tego, ze musze lezec to zwolnienie mam chodzące ;-) .

sweterk szał a wiecie ile dałam za to wszystko kasy? :D

Zgłoś nadużycie #9310 26 listopada 2013, 12:53

Dorotka ile zapłaciłaś?
Babeluniek nie czekaj tylko zadzwoń sobie do lekarza.