Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #8651 20 listopada 2013, 10:29

basza Fajna mama

kincia napisał(a)

Basza dobrze że już jesteś w domu ! I :* super że wszystko u Was dobrze :) też słyszałam w szpitalu na odziale że trzeba uwarzać na twardniejący brzuch...

Teraz tylko żeby dotrwac w dwupaku chociaż do 35 tygodnia, ale muszę dac radę, rodzinka mnie oszczędza, dogadza i rozpieszcza... nie lubię tego czasu ciążowego wiecznie w stresie. Kincia a jak Twój pęcherz?

Zgłoś nadużycie #8652 20 listopada 2013, 11:03

Anett Gotowa na wszystko
Witaj Basza :) wreszcie z nami :) dobrze, że sytuacja pod kontrolą :) odpoczywaj jak najwięcej zwłaszcza, że masz tyle pomocy wokół siebie :) jak trzeba leżeć to trzeba...

Dorotka niania? :)

Kincia no przecież ciężarne mają tyyyle czasu, mogą wchodzić wszędzie ostatnie i przepuszczać wszystkich :) logiczne hahah :) dobrze, że wreszcie dostałaś kaskę :)

Poprawiłam trochę look, wymodelowałam włoski i idę na chwilę do dziadków przed wyjazdem do stolicy...

Zgłoś nadużycie #8653 20 listopada 2013, 11:07

Dorota93 Supermama
Witaj basza :*:* teraz nadgonisz kilogramy, lez i jedz hii :)

Zgłoś nadużycie #8654 20 listopada 2013, 11:08

ewka90 Gotowa na wszystko
Basza dobrze, że jesteś już w domu :) Ale pamiętaj nadal o odpoczynku :)

Kincia niestety nie jest tak kolorowo dopiero 5 grudnia będę miała przelew (dzwoniłam tam) okazało się, że oni to nazwiskami dzielą i mimo, że jestem z Rybnika to mi Tychy wypłacają zasiłek, a oni wypłacają tylko w czwartki w we wtorki tydzień wcześniej zapisują przelewy. Mi zatwierdzili dzisiaj przelew dopiero (po 2 tygodniach od decyzji) czyli na 28 się nie załapałam, bo wczoraj zamknęli listę i dopiero na 5 grudnia. Zastanawiam się czy gdzieś nie złożyć jakiejś skargi bo przecież od 2 września na L4 jestem... 3 miesiące bez dochodu ale ich nie interesują kobiety w ciąży...

Zgłoś nadużycie #8655 20 listopada 2013, 11:14

diaglab Gotowa na wszystko
Basza witaj Kochana! jak dobrze, że już jesteś z nami :) napewno dotrwasz do 40 tygodnia, gdzie tam do 35 :) zaczełyśmy dziś 27 tydzień, jest dobrze :) jeszcze 13 nam zostało, damy radę:* najważniejsze jest to , że masz wsparcie rodziny i możesz leżeć i pachnieć, musisz duużo teraz odpoczywać :) Dobrze, że już jesteś w domu, a utracone kilogramy nadrobisz :)
Anett fiu fiu napewno wyglądasz olśniewająco :) miłego przedpołudnia z dziadkami :)
Babeluniek powodzenia u dentysty, oby wiztya szybko przebiegła i co najważniejsze - bezboleśnie :) spodobało mi się określenie "dziad" na zęba hihi :)

Zgłoś nadużycie #8656 20 listopada 2013, 12:37

Ece Gotowa na wszystko
hejka!
Na początku tradycyjnie gratki skończonych tygodni Kochane Moje :-) .
Basza-super że jesteś w domku :-*,lez grzecznie a zobaczysz,że jeszcze bedzię trzeba Ninkę wywoływać żeby wyszła.A z kilogramami to nie ma sprawy chętnie Tobie ze dwa odstąpię ze swoich 7 ;-) :-) .
Kincia-jeśli posiew z szyjki wychodzi pozywtywny (wzrost bakterii)przed porodem to podaje sie w trakcie porodu antybiotyk mamie(żeby ją chronic przed powiklaniami) i dzidziusiowi,więc spokojnie .
Ewka90-ten ZUS to nie mam dla Ciebie litości,dodatkowo stresować kobietkę w ciąży.Ja chyba zaryzykowałabym skargę,tym bardziej że zwłoka w wypłacie nie jest z Twojej winy tylko z ich złej organizacji pracy.
Anett-ale się uśmiałam z tego babola-my tak w pracy sobie mówimy na błędy :-) .Gdzie ja kurczak metr 50 na obcasach ;-) ,który muchy nie skrzywdzi mogłby komuś przyłożyć :-) ) ;-) .
Babeluńku-trzymaj się u dentysty-dobrze,że już będziesz miała z głowy tego ząbka-mam nadzieję,że tym razem już nie będzię Cię meczyc tak dentysta jak ostatnio przy przepychaniu tych kanałów.
Kirsti30-trzymaj się Kochana,jesteśmy z Tobą myślami.
Dorotka-jak tam dzisiaj,plamy bledna,kiedy wybierasz się do dermatologa/alergologa?
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #8657 20 listopada 2013, 12:44

Dorota93 Supermama

Ece napisał(a)

hejka!
Na początku tradycyjnie gratki skończonych tygodni Kochane Moje :-) .
Basza-super że jesteś w domku :-*,lez grzecznie a zobaczysz,że jeszcze bedzię trzeba Ninkę wywoływać żeby wyszła.A z kilogramami to nie ma sprawy chętnie Tobie ze dwa odstąpię ze swoich 7 ;-) :-) .
Kincia-jeśli posiew z szyjki wychodzi pozywtywny (wzrost bakterii)przed porodem to podaje sie w trakcie porodu antybiotyk mamie(żeby ją chronic przed powiklaniami) i dzidziusiowi,więc spokojnie .
Ewka90-ten ZUS to nie mam dla Ciebie litości,dodatkowo stresować kobietkę w ciąży.Ja chyba zaryzykowałabym skargę,tym bardziej że zwłoka w wypłacie nie jest z Twojej winy tylko z ich złej organizacji pracy.
Anett-ale się uśmiałam z tego babola-my tak w pracy sobie mówimy na błędy :-) .Gdzie ja kurczak metr 50 na obcasach ;-) ,który muchy nie skrzywdzi mogłby komuś przyłożyć :-) ) ;-) .
Babeluńku-trzymaj się u dentysty-dobrze,że już będziesz miała z głowy tego ząbka-mam nadzieję,że tym razem już nie będzię Cię meczyc tak dentysta jak ostatnio przy przepychaniu tych kanałów.
Kirsti30-trzymaj się Kochana,jesteśmy z Tobą myślami.
Dorotka-jak tam dzisiaj,plamy bledna,kiedy wybierasz się do dermatologa/alergologa?

Kochana znika to, to chyba efekt po zmianie proszku, kuoilismy nowy a pranie robimy na 2 plukania :*

Zgłoś nadużycie #8658 20 listopada 2013, 12:47

Ece Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

Kochana znika to, to chyba efekt po zmianie proszku, kuoilismy nowy a pranie robimy na 2 plukania :*

No to dobrze,że jest poprawa :-) .Dobry pomysł z tym podwójnym płukaniem.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #8659 20 listopada 2013, 12:49

Dorota93 Supermama

Ece napisał(a)

No to dobrze,że jest poprawa :-) .Dobry pomysł z tym podwójnym płukaniem.

Ja juz okna umylam, kibelek wyszorowalam i laxienke, male przemeblowanie wnszafie i teraz trzeba za obiadek sie zabrac :)

Zgłoś nadużycie #8660 20 listopada 2013, 12:56

Ece Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

Ja juz okna umylam, kibelek wyszorowalam i laxienke, male przemeblowanie wnszafie i teraz trzeba za obiadek sie zabrac :)

Ty pracusiu jeden,widzę że siły Ci wracają i energia Cię rozpiera.Ja wklepuję dane do komputera i usiłuję coś wymyślić sensownego na jutrzejszy obiad przy okazji,bo dziś mam jeszcze placuszki ziemniaczane z sosem :-) .

Zgłoś nadużycie #8661 20 listopada 2013, 13:01

Dorota93 Supermama

Ece napisał(a)

Ty pracusiu jeden,widzę że siły Ci wracają i energia Cię rozpiera.Ja wklepuję dane do komputera i usiłuję coś wymyślić sensownego na jutrzejszy obiad przy okazji,bo dziś mam jeszcze placuszki ziemniaczane z sosem :-) .

No w koncu sily mam to odrazu robie na zapas xd ja mam ochote na placki ale na racuchy mmmmm

Zgłoś nadużycie #8662 20 listopada 2013, 13:02

Konto usunięte

ewka90 napisał(a)

Basza dobrze, że jesteś już w domu :) Ale pamiętaj nadal o odpoczynku :)

Kincia niestety nie jest tak kolorowo dopiero 5 grudnia będę miała przelew (dzwoniłam tam) okazało się, że oni to nazwiskami dzielą i mimo, że jestem z Rybnika to mi Tychy wypłacają zasiłek, a oni wypłacają tylko w czwartki w we wtorki tydzień wcześniej zapisują przelewy. Mi zatwierdzili dzisiaj przelew dopiero (po 2 tygodniach od decyzji) czyli na 28 się nie załapałam, bo wczoraj zamknęli listę i dopiero na 5 grudnia. Zastanawiam się czy gdzieś nie złożyć jakiejś skargi bo przecież od 2 września na L4 jestem... 3 miesiące bez dochodu ale ich nie interesują kobiety w ciąży...

Śmiech na sali te ich przepisy! No ale życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki ,abyś jaj najszybciej dostała kaskę :)

Zgłoś nadużycie #8663 20 listopada 2013, 13:03

Anett Gotowa na wszystko
I już wróciłam, do babci przyjechała siostra, uwielbiam tę ciocię, trochę poplotkowałyśmy o porodach w tamtych czasach i o dzieciach :) no a teraz czas na obiad i zaraz muszę się wziąć za dalsze szykowanie :)

Diaglab olśniewająco to ja dopiero będę wyglądać hihi żartuję oczywiście :)

Ece no wiesz, cicha woda brzegi rwie, nie ma rzeczy niemożliwych, nawet nie wiesz jakie kurczaki mogą być waleczne hihi :)

Dorotka już wróciłaś do siebie i znów porządku, pracusiu Ty :p

Zgłoś nadużycie #8664 20 listopada 2013, 13:37

Dorota93 Supermama
Anett u mnie dzis wigilia. Barszcz z uszkami :)

Zgłoś nadużycie #8665 20 listopada 2013, 13:52

Anett Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

Anett u mnie dzis wigilia. Barszcz z uszkami :)

O jacie jak apetycznie :)

Dziewczynki żegnam się :) pokażę się jutro :)
Dam znać co tam mądrego się dziś nauczyłam hihi

Miłego popołudnia! :D

Zgłoś nadużycie #8666 20 listopada 2013, 15:14

Dorota93 Supermama
Ale sie najadlam...

Zgłoś nadużycie #8667 20 listopada 2013, 16:07

babeluniek Gotowa na wszystko
Ja już w domu, ząb załatany, mogę spać spokojnie :)
Niestety spotkałam teściową (dentyste mam niedaleko nich) i zaciągnęła mnie na herbatę. O dziwo była dziś w dobrym humorze, tylko babcia jak zwykle próbowała mnie przekonać, że lepszy jest poród przez cc :P

Zgłoś nadużycie #8668 20 listopada 2013, 17:09

lorelei_l Fajna mama
Witajcie Mamuśki :)

Basza :) Super, że już Cię wypuścili i zaradzili problemom :) teraz możesz się skupić na odpoczywaniu w bardziej komfortowych warunkach i mniejszym stresie :)

Anett jak przeczytałam o tym biciu przez Ece jakiejś baby, to wybuchnęłam śmiechem. U mnie też babol oznacza określenie błędu. :)

Dorota cieszę się, że u Ciebie już lepiej, bo znam ten ból ciągłego swędzenia.

Babeluniek- widzisz, że nie masz co się przejmować teściową, nawet jak na nią nawrzeszczysz, to i tak się nie przejmuje :) a ciekawe czy babcia o tym cc mówi z własnego doświadczenia czy tak się gdzieś nasłuchała

Zgłoś nadużycie #8669 20 listopada 2013, 18:23

babeluniek Gotowa na wszystko

lorelei_l napisał(a)

Babeluniek- widzisz, że nie masz co się przejmować teściową, nawet jak na nią nawrzeszczysz, to i tak się nie przejmuje :) a ciekawe czy babcia o tym cc mówi z własnego doświadczenia czy tak się gdzieś nasłuchała

Sama ma jedną córkę urodzoną właśnie przez cc więc nigdy nie doświadczyła porodu sn... Jak jej powiedziałam, że cc to operacja, przecinanie powłok brzusznych itd. to stwierdziła, że technika poszła do przodu i już nie przecinają :P Jaka nowoczesna! :D A mnie chyba coś ominęło, bo nie słyszałam o technice wyjęcia dziecka przez brzuch bez nacinania powłok brzusznych :P

Zgłoś nadużycie #8670 20 listopada 2013, 18:41

Konto usunięte
No dokładnie cc to operacja,przecinanych jest chyba aż 6 warstw ,także to nie jest takie tylko sobie przecięcie skóry...
Zaraz chyba mi głowa pęknie!! Wziełam żelazo i magnez ,wypiję jeszcze więcej wody mam nadzieje że pomoże :)