Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #8611 19 listopada 2013, 21:17

Dorota93 Supermama
Ja teraz na tlc patrze. Fajny program o in vitro, lubie to ogladac

Zgłoś nadużycie #8612 19 listopada 2013, 21:20

Konto usunięte
Qasha tak,dziewczynka :)
Babeluniek dziękuje :* to wtedy twardo ćwiczę na piłce :P jeśli chodzi o bloskość,to ja Cię "pocieszę" że u mnie nie ma bliskości od 7 miesięcy :D troche głupio o tych sprawach pisać,ale mój powiedział że nie chce krzywdy zrobić dziecku... :D tłumaczyłam mu 100razy że nie zrobi krzywdy,że dziecko jest wysoko dość itp itd ,ale on nie mógł się " przełamać" na początku było mi trudno,pewnie tak samo jak Tobie teraz ,ale jakoś się przyzwyczaiłam i z tym pogodziłam :)
Dorota dziękuje :* pamiętaj że teraz nasi mężowie mają więcej ciałka do kochania :P ja wiem że mój mnie mocno kocha i mogę ważyć teraz nawet 200kg ,po ciąży szybko to zgubimy :) Twój Kamil na pewno też ma to gdzieś ile teraz ważysz,przecież nisosisz jego synka ,to normalne że tyjesz :)
A ja mam 16 kg na plusie! O i mam wszystko gdzieś :P zjadłam kebaba ,a zaraz biorę się za resztkę tortu :D

Zgłoś nadużycie #8613 19 listopada 2013, 21:24

Dorota93 Supermama
Ty umiesz pocieszyc :) ja sie dzis nazarlam ze hoho. I wiem, ze mu sie podobam itp ale jednak wiesz tak sama do siebie to diwnie. Tymbardziej jak w nic sie nie mieszcze :D

Zgłoś nadużycie #8614 19 listopada 2013, 21:29

kirsti30 Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

Diaglab :-*
Ostatnio mialam moment marudzenia i mówię do M. "ja ci się chyba w tym stanie nie podobam" a on na to "kocham cię przecież"... Faceci :-P

Roześmiałam się, ja swojego dzisiaj przez skajpa pytam: a ty uważasz że jestem nadal ładna. A on takim krzyczącym głosem: no tak no jak nie :) I wiedziałam że kłamie :D hihi.

Dzisiaj po ważeniu u położnej 80 kg., normalna moja waga to było zawsze 72-70kg. Także 8 doszło. Nie chce aby spadło bo to oznacza że cos jest nie tak.

No ja zwarta i gotowa na jutro. Mam odbieże mnie po 8:00 rano i jadym. Chyba rano nerwówka kopnie, nie chce mi się tam iść wole w domu :) wrrr.

Zgłoś nadużycie #8615 19 listopada 2013, 21:29

Dorota93 Supermama
Moj Bobo czkawki dostal

Zgłoś nadużycie #8616 19 listopada 2013, 21:31

Dorota93 Supermama

kirsti30 napisał(a)

Roześmiałam się, ja swojego dzisiaj przez skajpa pytam: a ty uważasz że jestem nadal ładna. A on takim krzyczącym głosem: no tak no jak nie :) I wiedziałam że kłamie :D hihi.

Dzisiaj po ważeniu u położnej 80 kg., normalna moja waga to było zawsze 72-70kg. Także 8 doszło. Nie chce aby spadło bo to oznacza że cos jest nie tak.

No ja zwarta i gotowa na jutro. Mam odbieże mnie po 8:00 rano i jadym. Chyba rano nerwówka kopnie, nie chce mi się tam iść wole w domu :) wrrr.

Kochana dasz rade :) tylko pisz do nas !!

Zgłoś nadużycie #8617 19 listopada 2013, 21:33

Konto usunięte
Dorota zaraz Ci przywiozę kit katy i będziemy jadły aż pękniemy :D ja już też w nic nie wchodzę,mam taki wielki niebieski worek z ciuchami sprzed ciąży i schowałam go za kanapą :D bo nie chce mi się trzymać ciuchów które są za małe na mnie w szafie xD

Zgłoś nadużycie #8618 19 listopada 2013, 21:35

Konto usunięte
dostałam zdjecie usg ,ale tylko z wymiarami i znalazłam fajną interpretacje w necie :) bo po tych symbolach to ja nic nie rozumiałam sama,a teraz wszystko jasne ! :D
AC - obwód brzucha dziecka
AFI - wskaźnik płynu owodniowego
ASP - akcja serca płodu
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia
AUA - średni wiek ciąży wg USG
CER - wymiar poprzeczny móżdżku
CRL - długość ciemieniowo-siedzeniowa, czyli od czubka głowy do końca tułowia dziecka, a dokładnie do kości ogonowej
EDD - przybliżona data porodu
EFW - przybliżona waga dziecka
FHR - bicie serca dziecka mierzone w uderzeniach na minutę
FL - długość kości udowej
GA - wiek ciążowy według ostatniej miesiączki
GS - średnica pęcherzyka ciążowego
HC - obwód główki
HL - długość kości ramiennej
LMP - data ostatniej miesiączki
LV - szerokość komory bocznej mózgu
NB - kość nosowa
NF – fałd karkowy
NT - przezierność karkowa
OFD -; wymiar potyliczno-czołowy
OM - ostatnia miesiączka
TCD - poprzeczny wymiar móżdżku
TP - termin porodu
YS - pęcherzyk żółtkowy

Zgłoś nadużycie #8619 19 listopada 2013, 21:37

Dorota93 Supermama
Kincia dopiero teraz to odkrylas? :D

Zgłoś nadużycie #8620 19 listopada 2013, 21:40

diaglab Gotowa na wszystko
O ja też lubię o in vitro oglądać na tlc ale najczęściej to powtórki po porodówce oglądam :-D
Kincia gratuluję córki :-) to mnie teraz przestraszyłaś- ciekawe czy u mnie będzie zmiana z niebieskiego na różowe :-D tym bardziej że nie miałam już usg 7 tyg. I nie było jak potwierdzić :-D to ja prawie 6 m-cy w celibacie- przez te plamienia i inne komplikacje a ile jeszcze będzie po porodzie..wolę nawet nie myśleć
O kebaba to i ja bym zjadła ;-)
Kirsti jestem z Tobą telepatycznie :-) zdrowiej :-)

Zgłoś nadużycie #8621 19 listopada 2013, 21:41

Konto usunięte

Dorota93 napisał(a)

Kincia dopiero teraz to odkrylas? :D

ahahah :D no :D czas znowu przefarbować się na blond :D (bez urazy :* )

Zgłoś nadużycie #8622 19 listopada 2013, 21:43

Ja też już taki remanent robiłam jakiś m-c temu i niestety e te rzeczy co zostawilam ostatnio już zaczynam się nie mieścić. Za niedługo faktycznie zostanę goła. Trzeba wybrać się na jakieś zakupy :-D

kincia napisał(a)

Dorota zaraz Ci przywiozę kit katy i będziemy jadły aż pękniemy :D ja już też w nic nie wchodzę,mam taki wielki niebieski worek z ciuchami sprzed ciąży i schowałam go za kanapą :D bo nie chce mi się trzymać ciuchów które są za małe na mnie w szafie xD

Zgłoś nadużycie #8623 19 listopada 2013, 21:44

Dorota93 Supermama
Dajcie se na tvn style :)

Zgłoś nadużycie #8624 19 listopada 2013, 21:46

Dorota93 Supermama

kincia napisał(a)

ahahah :D no :D czas znowu przefarbować się na blond :D (bez urazy :* )

Mi mowią ze tylko kolorku mi brakuje haha

Zgłoś nadużycie #8625 19 listopada 2013, 21:47

Dorota93 Supermama

diaglab napisał(a)

Ja też już taki remanent robiłam jakiś m-c temu i niestety e te rzeczy co zostawilam ostatnio już zaczynam się nie mieścić. Za niedługo faktycznie zostanę goła. Trzeba wybrać się na jakieś zakupy :-D

Ja ciagle cos wyrzucam... a malo co przybywa

Zgłoś nadużycie #8626 19 listopada 2013, 21:53

Konto usunięte

Dorota93 napisał(a)

Mi mowią ze tylko kolorku mi brakuje haha

no mi też :D
idę powoli spać,bo jutro na 9.30 do położnej ,a na 10 do ginekologa ,całe szczęście że to w jednej przychodni ,bo musiałabym zrezygnować ze spotkania z położną :)
dobranocka Mamusie :*

Zgłoś nadużycie #8627 19 listopada 2013, 21:53

Dorota93 napisał(a)

Ja ciagle cos wyrzucam... a malo co przybywa

W końcu mamy teraz jakiś pretekst by częściej chodzić na zakupy hehe :-D

Zgłoś nadużycie #8628 19 listopada 2013, 21:54

kincia napisał(a)

no mi też :D
idę powoli spać,bo jutro na 9.30 do położnej ,a na 10 do ginekologa ,całe szczęście że to w jednej przychodni ,bo musiałabym zrezygnować ze spotkania z położną :)
dobranocka Mamusie :*

Miłych snów dobranoc :-)

Zgłoś nadużycie #8629 19 listopada 2013, 21:55

kirsti30 Gotowa na wszystko
kebab...hm mniaaam...

4 dni bite pewnie bedą mnie trzymać...obym niedzieli nie zachaczyła :( ale hey hou oby małe dobrze się rozwijało i syćko było git majonez.

No kobitki. Całusy odemnie. Dbajcie o siebie, rośnijcie i dalej narzekajcie :) ja niedługo dołącze ponownie hihi. Buźka.

Zgłoś nadużycie #8630 19 listopada 2013, 21:57

Dorota93 Supermama
Kincia dobranoc:*

A ja chyba powtorze glukoze, bo popilam woda tamta. No i jak pilam to mi juz twardniala i ta babka w labo mi dolala wiecej wody. Myslicie, ze powinnam powtorzyc? No i kawalek sie przeszlam, bo bylo duszno i wyszlam na sekunde na dwor.