Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #8391 16 listopada 2013, 19:40

Anett Gotowa na wszystko
Kristi30 jak nie zapomnę to jutro Wam opowiem, bo teraz M kręci mi się za plecami to nie będę go obgadywać hihi :) podczas rozpalania w piecu - też mocne :D :D

Kincia faktycznie, zapomniałam z tymi bananami, to zrób jak uważasz ale myślę że sama tez będziesz chciała spróbować swojego wypieku... :) właściwie na nic nie polujemy, dziś byliśmy tak przy okazji a skończylo się na hot dogu w Ikei za 2 zł i lodzie za 1 zł xD za miesiąc a dokładnie jak wykończymy poddasze to będziemy czatować na komodę na rzeczy dla dzidzi ale teraz nie miałabym gdzie jej podziać :) zapraszam na sałatkę, na prawdę dobra :) i akurat porcyjka została :)

Zgłoś nadużycie #8392 16 listopada 2013, 20:17

Konto usunięte
Anett dobrze że wspominasz o komodzie.. Bo ja muszę też jakąś upolować... :D jak będziesz widziała gdzieś jakąś praktyczną ,to daj znać :) a hot dogi z ikei zawsze spoko :D

Zgłoś nadużycie #8393 16 listopada 2013, 20:54

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Kincia-gratki skończonego tygodnia :-) /Figurki na tort prześliczne :-) .

Kirsti30-jeszcze raz wielkie gratki-pierścinek cudny,róże też :-) .

Lorelei-l-śliczne zdjątka synka ,cieszę się że wszystko ok po wizycie.Spory już Twój synek.
Co do prania ciuszków,to myślę,że początek stycznia to optymalny czas.Wcześniej mogły by się zakurzyć,choc zawsze można je popakować w torby foliowe.Ja w kazdym razie zaplanowałam sobie to właśnie na początek stycznia-tez przeraża mnie to prasowanie,ale takim maluszkom trzeba bezwzględnie.Na siedziąco damy radę ;-) .

Dorotka-łaczę się z Tobą w drapaniu-tak mnie swędzi skóra,że do szału mnie to doprawadza-wysypki póki co, nie mam.Smaruję się nawet 3 razy dziennie balsamami do ciała bez wyrażnej poprawy.Zastanawiam sie czy powodem nie są mandarynki,bo wciągam ich całkiem sporo teraz,a w przeszłości często właście w okresie przedświątecznym pojawiała mi się wysypka i swędzenie-właśnie po mandarynkach.-z tym że zwykle to atakowała nogi-teraz natomiast swędzą mnie piersi,plecy i czoło i skronie.Dziś już zjadałm tylko 2,jutro postaram się wcale ich nie jeść i zobaczę czy będzie.

Anett-mam nadzieję,że jutro szybko zlecą Ci zajęcia na uczelni.A śmiech to zdrowie,więc śmiej się do woli :-) .
Ja też chcę do IKEA ;-) .

Diaglab-ten Monural to bardzo silny antybiotyk,mam nadzieję ,że pomoże na Twój pęcherz.Ma szerokie spektrum działania.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #8394 16 listopada 2013, 23:21

Konto usunięte
Halo halo wszyscy śpią ? :P

Zgłoś nadużycie #8395 17 listopada 2013, 8:48

Konto usunięte
Hej Mamusie miłego dnia!!! :)
Ja muszę zjeść antybiotyki,do później :D

Zgłoś nadużycie #8396 17 listopada 2013, 9:45

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Ja nie śpię :-) ,ale jeszcze nie wstaję-niedziela to można poleniuchowac,bo jutro znowu obowiązki.
Kincia-a jak Twój pęcherz-pomaga ten antybiotyk?Jak wyszło ciacho dla siostrzeńca-poproszę fotkę :-) .
Dorotka-i jak pomiary cisnienia-dalej w normie?
Paola50-czy dopisać Cię do naszej tabelki-link jest nad moimi suwaczkami. Jeśli tak to poproszę o pw z danymi :-) .
Basza-co u Ciebie i Ninki,nie odzywasz się wiec pewnie dalej Was trzymają w szpitalu-napisz choć parę slow jeśli możesz :-) .Sciskam Was i trzymam kciuki za szybki powrót do domku :-) .
Udanej niedzieli :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #8397 17 listopada 2013, 9:57

Konto usunięte
Ece ja też mam zamiar dzisiaj poleniuchować :) muszę troche zwolnić tępo...za dużo robie ,bo czuję się ok,a potem padam z sił :D powiem Ci szczerze że niby mnie nie boli już pęcherz,ale jeszcze go troche czuje...zobaczymy co pokaże posiew po braniu antybiotyku.. A ciasto będę robić dzisiaj,a dekorować jutro,także juto będzie fotka :)

Zgłoś nadużycie #8398 17 listopada 2013, 10:05

Dorota93 Supermama
Ece, tak w miare sa ok :) kincia a ty uwazaj na siebie jak juz sama widzisz, ze jest cos nie tak ! :*

Zgłoś nadużycie #8399 17 listopada 2013, 11:42

paola50 Świeżo upieczona
Witam pewnie że chcę być z wami :) a gdzie te dane podać?

Zgłoś nadużycie #8400 17 listopada 2013, 12:57

Dorota93 Supermama
Napisz Ece w wiad prywatnej :)

Dziewczyny parzy mnie w okolicach biustu, brzuszka i nizej. Nawet nogi i stopy. 3 dzien bez poprawy... tylko jak wypije wapno to chwila spokoju....

Zgłoś nadużycie #8401 17 listopada 2013, 14:03

Konto usunięte
Dorota chyba czeka Cię wizyta u lekarza :( ale ciekawe co spowodowało u Ciebie taką reakcje alergiczną :( :*

Zgłoś nadużycie #8402 17 listopada 2013, 17:16

Konto usunięte
Dzisiaj chyba pracowity dzień był :P taka tu cisza... :D

Zgłoś nadużycie #8403 17 listopada 2013, 17:39

diaglab Gotowa na wszystko
Hej :-) oj Kincia u mnie był pracowity :) narobiłam bardzo dużo gołąbków i jestem w trakcie robienia ciasta na piernik lezakujacy na święta :-) robię go pierwszy raz i mam nadzieję że się uda.
Ece mam nadzieję że przeszło mi po tym antybiotyku, choć nadal czuję od czasu do czasu swedzenie w okolicy cewki moczowej :-( chyba zrobię jeszcze raz posiew po.

Zgłoś nadużycie #8404 17 listopada 2013, 17:44

AKirsti przepiękny i pierścionek i róże :-) następnym razem jak będziesz panikować i mieć doła to szykuj się na kopniaka ode mnie :-P więcej optymizmu i uśmiechu kochana :-)
Dorota, Ece -Oj bidulki z tymi plamami/wysypkami- mam nadzieję że Wam szybko to przejdzie.

Zgłoś nadużycie #8405 17 listopada 2013, 18:00

Konto usunięte
Diaglab to życzę Ci udanych wypieków pracusiu :) wiesz że ja też czuję lekkie pieczenie w okolicy cewki ,ale jeszcze mam kilka antybiotyków do zjedzenia ,to może przejdzie! Mam nadzieję że pozbędziemy się tych dolegliwości ! :)

Zgłoś nadużycie #8406 17 listopada 2013, 18:15

Ja niestety miałam tylko na jedną noc :-( i tak od wczoraj mnie swędzi ale nie cały czas. Mam nadzieję że infekcja się nie nawrocila :-(

Zgłoś nadużycie #8407 17 listopada 2013, 18:25

Konto usunięte
Na życzę Ci aby się nie nawróciła! :) a będziesz sobie robić posiew z szyjki ? Ja chcę zrobić posiew moczu i posiew z szyjki macicy ,tylko wezne wszystkie antybiotyki i poczekam troche aż antybiotyk "wydali" się z organizmu,myślisz ile poczekać tydzień wystarczy ?

Zgłoś nadużycie #8408 17 listopada 2013, 19:00

lorelei_l Fajna mama
Hej Dziewczęta,

Dziś też miałam pracowity dzień- zabawiałam gości, bo mój małżonek się zajmował wędzeniem mięsiw i kiełbas, a że co chwilę biegał do wędzarni, to ktoś musiał robić dobre wrażenie :)

Zgłoś nadużycie #8409 17 listopada 2013, 19:32

kincia napisał(a)

Na życzę Ci aby się nie nawróciła! :) a będziesz sobie robić posiew z szyjki ? Ja chcę zrobić posiew moczu i posiew z szyjki macicy ,tylko wezne wszystkie antybiotyki i poczekam troche aż antybiotyk "wydali" się z organizmu,myślisz ile poczekać tydzień wystarczy ?

Myślę że tydzień wystarczy :-) ja tylko posiew moczu, posiewu z szyjki nie zrobię bo wizytę u gina mam za m-c, no chyba ze to swedzenie nasili mi się to pójdę szybciej.

Zgłoś nadużycie #8410 17 listopada 2013, 20:42

Ece Gotowa na wszystko
Dorotka-chyba nie obejdzie się bez konsultacji u lekarza-musisz wziąć coś silniejszego na alergię,ale dawkę musi dobrać lekarz. U mnie dziś lepiej-mandarynki odstawione,nie mniej jednak wieczorem wezmę prysznic z oliatum,bo ładnie nawilża skórę,a moja jest maksymalnie przesuszona.

Diaglab i Kincia-czy wy dziewczęta bierzecie jakieś probiotyki typu provag ,lacidofil,bo antybiotyki zaburzają naturalną równowagę i w miejsce bakterii często pojawiają się grzyby Candida a z nimi uporczywe swędzenie.Doraźnie pomoże pimafucot albo clotrimazolum.Co do wykonania powtórnego posiewu po leczeniu odczekanie tygodnia po ostatniej dawce antybiotyku to niezbędne minimum,jesli wykonacie posiew za wcześnie wynik może być fałszywie ujemny.Co do posiewu z szyjki macicy to polecam najpierw zrobić sobie ten test w domowym zaciszu-ja kupuję go w Rossmanie,jak wyjdzie nieprawidłowe pH,to znaczy że może być jakaś infekcja w drogach rodnych i wtedy warto zrobić posiew z szyjki macicy.Wklejam link:
http://www.domowelaboratorium.pl/ph-test.html

Lorelei_l-domowa wędzonka pyszności-mój tata zawsze robił takie rarytasy na święta.