Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #8311 15 listopada 2013, 10:55

Konto usunięte
Anett haha twarda sztuka :D ja też widzę coraz więcej brzuchatek wszędzie :D nawet moj lekarz stwierdził że ostatnio same ciężarne przychodzą na wizyty :) chyba ten rok macierzyńskiego jednak coś podziałał :P
Kinia ja nie mam wcale długich włosów ! Chciałabym takie do pasa mieć :) cały czas zapuszczam ,a po ciązy pewnie mi wszystkie wyjdą :D Jeszcze pracujesz ? Podziwialm :)
Diaglab o ruchy się nie martw ,jak ruszy się 10 razy dziennie to jest wszystko ok :) ( tak w szpitalu mi mówili i kazali liczyć) a skoro mówisz że rano był aktywny ,to na pewno to 10 razy się poruszył :) jeśli jednak dalej się martwisz to poproś męża/mame/tate czy koleżanke aby przyłożył ucho do Twojego brzucha i powiedział Ci co słyszy :) jak ja się denerwuje że mnie nie kopie ,to mąż kładzie ucho na brzuch i mi opowiada co tam słyszy :) bardzo mnie to uspokoja :) dopochwowe też mam ale jakiś gyno femidazol. Będzie dobrze! Wyzdrowiejemy :)

Zgłoś nadużycie #8312 15 listopada 2013, 10:56

diaglab Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

Diaglab prawidłowo, łap się za pazurki :) ale się odstrzelimy.. :)
A z oknami u mnie by nie przeszło, że same by się umyły, nie z mamą pedantką, nawet jakby dom stał cały pusty w święta to trzeba wszystko szorować... Aczkolwiek nie ma się co zawzinać, my już okna bardzo powoli umyłyśmy, a jedno największe nawet 2 razy (po co? cały czas się zastanawiam hihi) ale wiem, że teraz jest coraz ciężej... Prosty przykład, zamiotłam teraz parę okruszków z dywanu szczotką i cały brzuch mi zesztywniał, musiałam klapnąć.
A wracając do ciężarnych, niby dużo ale wiecie że na razie na mojej wiosce jestem sama, może jeszcze się odkryją jakieś brzuchy, mam nadzieję...

Kiniaa a test białej rękawiczki był ?? hihi

Ale usmialam się z testu białej rękawiczki hihi :-D ja też lubię mieć czysto na blask ale odpuscilam sobie jak zaczęły mi się skurcze brzucha i te plamienia. Nawet mąż na mnie krzyczy jak chce poodkurzac, zaraz sam się za to bierze. Nie chce przyspieszyć sobie porodu, nie wybaczylabym sobie tego, okna mogą poczekać chyba się nie obrazą :-D wszystko na spokojnie na wiosnę porobie, w dodatku kg po ciąży się spali :-P poza mężem też nie ma mi kto pomóc, a jego też za każdym razem nie chce męczyć bo padniety z pracy wraca.
Mnie też tak brzuch boli jak się schylam. Ciężko mi już nawet nogi umyć czy założyć buty :-D muszę na sposób się wziąć :-D

Zgłoś nadużycie #8313 15 listopada 2013, 10:57

Anett napisał(a)

Diaglab prawidłowo, łap się za pazurki :) ale się odstrzelimy.. :)
A z oknami u mnie by nie przeszło, że same by się umyły, nie z mamą pedantką, nawet jakby dom stał cały pusty w święta to trzeba wszystko szorować... Aczkolwiek nie ma się co zawzinać, my już okna bardzo powoli umyłyśmy, a jedno największe nawet 2 razy (po co? cały czas się zastanawiam hihi) ale wiem, że teraz jest coraz ciężej... Prosty przykład, zamiotłam teraz parę okruszków z dywanu szczotką i cały brzuch mi zesztywniał, musiałam klapnąć.
A wracając do ciężarnych, niby dużo ale wiecie że na razie na mojej wiosce jestem sama, może jeszcze się odkryją jakieś brzuchy, mam nadzieję...

Kiniaa a test białej rękawiczki był ?? hihi

Ale usmialam się z testu białej rękawiczki hihi :-D ja też lubię mieć czysto na blask ale odpuscilam sobie jak zaczęły mi się skurcze brzucha i te plamienia. Nawet mąż na mnie krzyczy jak chce poodkurzac, zaraz sam się za to bierze. Nie chce przyspieszyć sobie porodu, nie wybaczylabym sobie tego, okna mogą poczekać chyba się nie obrazą :-D wszystko na spokojnie na wiosnę porobie, w dodatku kg po ciąży się spali :-P poza mężem też nie ma mi kto pomóc, a jego też za każdym razem nie chce męczyć bo padniety z pracy wraca.
Mnie też tak brzuch boli jak się schylam. Ciężko mi już nawet nogi umyć czy założyć buty :-D muszę na sposób się wziąć :-D

Zgłoś nadużycie #8314 15 listopada 2013, 11:02

kincia napisał(a)

Anett haha twarda sztuka :D ja też widzę coraz więcej brzuchatek wszędzie :D nawet moj lekarz stwierdził że ostatnio same ciężarne przychodzą na wizyty :) chyba ten rok macierzyńskiego jednak coś podziałał :P
Kinia ja nie mam wcale długich włosów ! Chciałabym takie do pasa mieć :) cały czas zapuszczam ,a po ciązy pewnie mi wszystkie wyjdą :D Jeszcze pracujesz ? Podziwialm :)
Diaglab o ruchy się nie martw ,jak ruszy się 10 razy dziennie to jest wszystko ok :) ( tak w szpitalu mi mówili i kazali liczyć) a skoro mówisz że rano był aktywny ,to na pewno to 10 razy się poruszył :) jeśli jednak dalej się martwisz to poproś męża/mame/tate czy koleżanke aby przyłożył ucho do Twojego brzucha i powiedział Ci co słyszy :) jak ja się denerwuje że mnie nie kopie ,to mąż kładzie ucho na brzuch i mi opowiada co tam słyszy :) bardzo mnie to uspokoja :) dopochwowe też mam ale jakiś gyno femidazol. Będzie dobrze! Wyzdrowiejemy :)

No teraz tylko ja jestem w domu :-D ale rękę przykladam. Może spi :-) oby te leki pomogły. W pon. Powinnam mieć wyniki posiewu-chyba nie wytrzymam aż tak długo :-P M. Jak przykłada ucho do brzucha to mówi że jakieś bulgotki słyszy :-D

Zgłoś nadużycie #8315 15 listopada 2013, 11:26

Anett Gotowa na wszystko
Kiniaa no to dobrze, że inspekcja była hihi
Kincia fakt też zauważyłam, że na wizyty same ciężarówki czekają :) do mojego gin chodzę już od dawna i do tej pory nie było takiego zaludnienia grubaskami :)
Diaglab a jak się obrażą? ? ? :D to dopiero będzie :)

A co do ruchów niunia to jak się martwię czy wszystko ok, to kładę się na wznak i ręka na brzuch, wtedy mocniej czuję nawet najmniejszy ruch i od razu się uspokajam... 10 ruchów ?? Przez ranek tyle mamy, i jak się nie rusza resztę dnia to mogę być spokojna ?? :) ale z tym nasłuchiwaniem się jeszcze nie próbowałam....

Chyba się zabunkruje w łazience i powolutku sobie posprzątam, masakra jak ten czas leci, dopiero był poprzedni piąteczek, dopiero co sprzątałam tę łazienkę i znów trzeba ehh.... :)

Zgłoś nadużycie #8316 15 listopada 2013, 11:53

Jak się obrażą to na wiosnę im wynagrodze wszystko :-D
Mnie też czeka sprzątanie łazienki :-( ta część mieszkania do sprzątania jest teraz dla mnie najtrudniejsza.
A to nie ma być 10 ruchów na godzinę? Gdzieś tak kiedyś czytałam.

Zgłoś nadużycie #8317 15 listopada 2013, 12:29

Anett Gotowa na wszystko
No ja już wskoczyłam w sanitariaty, tylko M przerwał mi telefonem i teraz nie chce mi się tam wracać :) właśnie to też dla mnie nie jest łatwe, bo mam małą łazieneczkę i sporo trzeba się nagimnastykować... W niektóre zakamarki zaglądam już tylko za pomocą mopa, a zawsze to szorowałam ręcznie ale cóż :)

Diaglab na pewno nie na godzinę, kurcze wydaje mi się że gdzieś o tym czytałam, zaraz może znajdę :)

Zgłoś nadużycie #8318 15 listopada 2013, 12:32

Anett Gotowa na wszystko
Niepokoić może sytuacja, gdy aktywność dziecka zmniejszyła się z dnia na dzień, jego ruchy są znacznie słabsze, a także, gdy nagle dziecko stało się bardzo gwałtowne. Sygnał alarmowy to mniej niż 4 ruchy na godzinę i zupełny ich brak. Konieczna jest wtedy kontrola zapisu czynności serca dziecka (KTG), a czasem również USG.
Trudno dokładnie powiedzieć, jak często powinnaś odczuwać ruchy dziecka. Zwykle ciężarne mówią, że dzieje się to kilkadziesiąt razy dziennie, ale warto pamiętać, że każde dziecko ma swój rytm. Jedno jest spokojne, drugie bardziej aktywne. Poza tym lokator w brzuchu ma też okresy snu i czuwania, kiedy nie rusza się wcale.
Jeśli masz wrażenie, że twoje dziecko długo nie daje żadnych znaków, warto policzyć jego ruchy. Połóż się na lewym boku i przez godzinę notuj wszystkie ruchy: i słabe, i mocne. W czasie okołoporodowym powinno być ich przynajmniej 10. Jeśli jest ich mniej, zjedz lekki posiłek. Ruchy powinny się nasilić, bo po jedzeniu podnosi się poziom glukozy. Następnie połóż się i licz jeszcze raz.

Zgłoś nadużycie #8319 15 listopada 2013, 12:41

Konto usunięte
Mi w szpitalu gdy poczułam 10 ruch ,to kazali zapisać godzinę :) i mówili że jak się czuje 10 dziennie to znaczy że wszystko ok. Ja różne rzeczy słyszałam,nawet przyszła na odział dziewczyna w 34 tc i mówiła że czuje za intensywne ruchy ,ja sie z tego śmiałam że pewnie cukierków się najadła i dziecko ruchliwe,a mnie pielęgniarka pouczyła że jak za bardzo się czuje to też źle :D także ja tam do końca nie wiem :) mi kazali liczyć do 10 :)

Zgłoś nadużycie #8320 15 listopada 2013, 12:52

Dorota93 Supermama
Hej :) a moim zdaniem to roznie, bo dzieciaczki tez maja gorsze i leniwe dni. Ja napewno nie czuje 10 ruchow na godzine.... czyli zle?
Kincia serce moje dobrze wszystko, babke robilam :)

Zgłoś nadużycie #8321 15 listopada 2013, 12:52

Dorota93 Supermama
Hej :) a moim zdaniem to roznie, bo dzieciaczki tez maja gorsze i leniwe dni. Ja napewno nie czuje 10 ruchow na godzine.... czyli zle?

Zgłoś nadużycie #8322 15 listopada 2013, 12:53

Dorota93 Supermama
Zdjecie na bok nie wiem czemu :p

Zgłoś nadużycie #8323 15 listopada 2013, 12:57

Dorota93 Supermama
http://www.wykop.pl/link/1733898/blizniaki-ktore-nie-zorientowaly-sie-ze-jest-ju...

Zgłoś nadużycie #8324 15 listopada 2013, 12:58

Anett Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

10 dziennie! :)

Zgłoś nadużycie #8325 15 listopada 2013, 13:00

Anett Gotowa na wszystko

Anett napisał(a)

10 dziennie! :)

Ooo sama nie dokładnie przeczytałam ten tekst i się mądrze....
10 w czasie okołoporodowym więc Dorota jeszcze jest czas, nie ma się czym martwić...

Zgłoś nadużycie #8326 15 listopada 2013, 13:04

Dorota93 Supermama
No to musimy jeszcze poczekac ;)

Zgłoś nadużycie #8327 15 listopada 2013, 13:04

Anett Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

http://www.wykop.pl/link/1733898/blizniaki-ktore-nie-zorientowaly-sie-ze-jest-juz-po-narodzinach/

Jak słoooodko :)

Zgłoś nadużycie #8328 15 listopada 2013, 13:07

Dorota93 Supermama
Baaardzo nie? :)

Zgłoś nadużycie #8329 15 listopada 2013, 14:31

Anett Gotowa na wszystko
No tak się przytulają, że ciepło na serduszku się robi podczas oglądania :)
Stało się, pierogi ulepione i zjedzone :) jestem wniebozwzięta... :D na podwieczorek pierogi i na kolecje też pierogi hihih

Zgłoś nadużycie #8330 15 listopada 2013, 14:59

Dorota93 Supermama
Ja tez bym mogla non stop pierogi wcinac :D a u mnie byla kolezanka na kawce :)