Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #8291 14 listopada 2013, 19:21

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witam znów :) jestem już w domku :)
Anett-ja też to słyszałam-najtrafniejszy jest pierwszy wyznaczony z usg termin-im starsze dziecko tym ciężej przewidzieć datę porodu.
Ja mam podobne daty jak Dorotka -czyli z miesiączki 15 luty a z 1 i 2 usg 7 luty.
Zobaczymy jak Dominis będzie chciał się z nami przywitać :)
Glukoza zaliczona :) martwią mnie te wyniki - szczególnie niskie żelazo... z przedziału 50-170 ja mam tylko 21.9 .... hemoglobina tez -mam 10.0 przy czym przedział 1-16.5
zobaczymy co powie lekarz bo wizyta juz w poniedziałek..

Placki ziemniaczane mm mmm... już od dawna za mną chodzą :)
Anett ja tez zaplanowałam lepienie pierogów z kapustka w sobotę :) mama gotuje kapuchę ja działam dalej :)

Zgłoś nadużycie #8292 14 listopada 2013, 19:26

Niutka26 Gotowa na wszystko
miało być 11-16.5 hemoglobina

a propos glukozy czy Wasze szkraby tez były takie aktywne po wypiciu?
bo mi dziś mało brzuszka nie rozerwał na korytarzu gdy czekałam na drugie pobranie :D
było nas dwie,jak weszłam to Pani pytała jak się czułam po mowie ze dobrze ale ze Mały strasznie się uaktywnił aż brzuszek podskakiwał :D
a dziewczyna po mnie mówiła to samo :D

Zgłoś nadużycie #8293 14 listopada 2013, 19:29

qasha Fajna mama
Niutka tak, po wypiciu mój Stasiu się uaktywnił baaardzo :D kopał aż brzuch podskakiwał :D

Zgłoś nadużycie #8294 14 listopada 2013, 20:08

Anett Gotowa na wszystko
Ooo widzicie jak u nas pierogowo, kapuchowo, krokietowo :) ja właśnie próbuję czy barszczyk się udał, mmm... taki mocny - moje smaki :)

Niutka26 to na pewno będziesz musiała się mocno zaprzyjaźnić z żelazem przy takiej hemoglobinie :) właśnie dlatego ja już zostałam przy tych Walentynkach, nie zmieniam tego terminu.. :)

Zaszalałam hi hi aż mnie plecy zabolały, niewiele widać ale można sobie resztę wyobrazić :)

Zgłoś nadużycie #8295 14 listopada 2013, 20:11

Anett Gotowa na wszystko
A co do glukozy, to mój Niko też wtedy nabrał mocy, wtedy pierwszy raz zauważyłam jak mi brzuch podskoczył... :)

Zgłoś nadużycie #8296 14 listopada 2013, 20:47

lorelei_l Fajna mama
Witajcie Dziewczęta :)

Ja dziś późno, bo po szkole rodzenia. Nie myślałam, że oddychanie przeponą jest takie skomplikowane :D trzeba będzie ćwiczyć.

Też tak miałam po glukozie, że dziecko mega kopało, ale trudno się dziwić taka dawka energii :)

Zgłoś nadużycie #8297 14 listopada 2013, 21:26

diaglab Gotowa na wszystko
Niutka ja też mam Hb 10 z niewielkim kawałkiem po przecinku i żelazo mam przepisane , a witaminy w których jest żelazo prawie 200% dziennej dawki też mam brać- teraz nie powinno mi go zabraknąć :-D
Pewnie lekarz też Ci przepisze jakieś tabletki. A po glukozie mój synek też nieźle fikał :-D
Anett cóż za inwencja twórcza :-) piękne paznokietki :-)
Za o 22 biorę antybiotyki, trochę się przeraziłam bo jeden z nich jest niewskazany w ciąży, ale dobrze że mam je właściwie wziąć tylko tej nocy, poslucham się lekarza, mam nadzieję że skarbowi nie zaszkodzi :-( trzymajcie kciuki bym wytrzymała jak najdłużej bez siusiania w nocy :-D nocy lekarz tak mi kazał bo antybiotyk wtedy dłużej podziała i powybija to badziewie w moim pecherzu :-)

Zgłoś nadużycie #8298 14 listopada 2013, 21:27

Lorelei zadowolona jesteś z zajęć w szkole rodzenia? :-)

Zgłoś nadużycie #8299 14 listopada 2013, 22:06

Ece Gotowa na wszystko
Hej!

Ewka90-chylę czoła,ja za okna się nie zabieram,bo się boję nadwyrężenia mięśni brzuszka.Dopiero w akcie desperacji gdy już przenoszę Adę,mogę spróbować umyć,żeby przyspieszyc poród.Co do daty porodu to mi od pierwszej wizyty w 7 tyg.wychodzi,że mała jest starsza o około tydzień,ale trzymam się daty wyznaczonej na podstawie miesiączki czyli 13 luty,choć jak znam życie to urodzę po 19(wtedy minie równo 9 miesięcy od poczęcia)-z Martyśką tak było,urodziała się dokładnie po 9 miesiącach i 1 dniu od poczęcia.

Dorotka-super,ze ciśnienie masz ok,oby tak dalej :-) .

Anett-ale niesamowite masz sny,mnie póki co Adusia nie chce się przysnić.

Niutka26-mnie lekarz powiedział na wizycie,że hemoglobina dopiero poniżej 10 wymaga suplementacji żelaza(ja tez mam 10 z kawałkiem) i ten wynik jest odrobinę zafałszowany,bo oznaczenie wykonuje się w 1 mm3krwi ,a w ciąży część płynna krwi czyli osocze ulega znacznemu zwiększeniu i przez to obraz może być nieco zafałszowany.Nie wiem czy jasno to na pisałam,ale moim zdaniem nie ma powodów do niepokoju póki co .
Co do aktywności dzidzi,to moja nieustannie jest pobudzona-kopie w regularnych odstępach czasowych-czasem tak stuka i mam wrażenie,że się przebije przez skórę ;-) .

Qasha-ja też robię krokiety,ale na jutro-pieczarkowo-kurczakowe,do tego kalafiorowa.A na sobotę zaplanowane placki ziemniaczne-mniam.

Lorelei_l-to oddychanie przeponą jest faktycznie niewygodne,ale pomaga przy skurczach-sprawdziłam 7 lat temu ;-) .

Kincia-sliczny brzusio.Jak potrzebujesz zmiany na głowie działaj śmiało ;-) .

Ja mam dziś kiepski dzionek,brzuchol mnie boli od rana.Magnez działa słabiutko,chyba muszę sięgnąć po nospę.Zmykam-dobrej nocki i pięknych kolorowych snów Wam życzę :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #8300 15 listopada 2013, 5:37

qasha Fajna mama
czesc mamuski :)

ja juz przy sniadanku :D i do pracy ale na szczescie dzisiaj piąteczek :)

milego dnia!!

Zgłoś nadużycie #8301 15 listopada 2013, 7:23

lorelei_l Fajna mama
:) Ece na skurcze brzucha jest jeszcze jedna rada- musisz zacząć w końcu więcej odpoczywać :) trzymam kciuki, żeby się udało buchol uspokoić :)

Dialab- w szkole miałam dopiero 3 zajęcia, ale generalnie pomocne, położna mówiła, co brać do szpitala i było tam parę rzeczy, o których nie piszą w poradnikach :) ostatnio zaczęliśmy temat strachu przed porodem, ale jak zaczęła nam tłumaczyć, że w tym okresie oczywiście każdy będzie nam próbował pomoc, jednak dziecko jest najważniejsze, bo ono nie powie, co je boli. I że każda z nas urodzi, choć w dużej mierze od nas zależy jak rozłożymy siły i jak będzie przebiegał poród :) trzeba to trochę w głowie sobie po ustawiać, ale myślę, że ostatecznie uda się przejść z myślenia- boję się porodu, do nie mogę się doczekać spotkania ze swoim maluchem :D

Ja zaraz mykam na wizytę a potem do pracy :) zobaczymy, co moja gin powie na moje uczulenie na żelazo w tabletkach. Miałam hemoglobinę na poziomie 10,6 teraz wzrosła mi do 11,3 a podobno w 3 trymestrze już zaczyna trochę rosną poziom hemoglobiny naturalnie :)

Miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #8302 15 listopada 2013, 7:53

ewka90 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :) Widzę, że Ty Qasha jak zawsze w pracy :) Na prawdę Cię podziwiam za to :)
Ece ja też nie chciałam myć okien w ciąży ale nie ma kto mi ich umyć, mógłby mąż ale jak sobie to wyobrażę to może na święta on umyje ale ja w tym czasie zmyję się z domu, żeby na to nie patrzeć :) Staram się nie przesilać i powolutku sobie myję i nie naciągam się :) Ale jak przenoszę to na pewno umyję wszystkie okna, wypastuję podłogi i może nawet pójdę mamie umyć okna :) )

Miłego dnia dziewczyny!

Zgłoś nadużycie #8303 15 listopada 2013, 8:44

Dorota93 Supermama
Lorelei powodzenia na wizycie :)

Zgłoś nadużycie #8304 15 listopada 2013, 9:17

Konto usunięte
Hej :) wczoraj przyszedł nasz wózek i miałam dzień pełen wrażeń :P pofarbowałam włosy,złożyliśmy wózek i przyszły buty dla mojego kochanego siostrzeńca na roczek :)
Niutka noo po glukozie to było czyste szaleństwo w brzuszku ,ale u mnie nie trwało to długo :( :)
Anett przepiękne paznokcie !!! :) muszę coś zrobić z moimi :)
Lorelei byłaś już w szkole rodzenia ,ale fajnie !!! :) ja chciałam iść ale Pani która prowadzi tą szkołę najpierw mówiła mi że mam przyjść w 28 tc ,a jak do niej dzwoniłam i mówiłam czy mogę przyjść to mi powiedziała że tak w 30-31 tc mam przyjść :D i już mi się odechciało tam iść ,bo nie lubię jak ktoś najpierw mówi mi jedno,a potem drugie :P powodzenia na wizycie !! :*
Diaglab ja też biorę antybiotyki :( ale wierzę w to że lekarze wiedzą co robią i nic nie zaszkodzi naszym maluszką! Jaki antybiotyk dostajesz ? Bo ja FORCID 1000 ,a w szpitalu chyba augumentin też 1000,ale nie jestem pewna ,bo nie mam jeszcze wypisu ze szpitala... :P
Ewka myj te okna po woli :P ja mam takie brudne że szok :D moze mama mi pomoże :P
Hej Dorota,serce Ty moje ! :P jak się czujesz ? :)
Ja zmykam zjeść kanapeczki i wszystkie tabletki ,potem posprzątam ,a i dodaję fotki z wczoraj :)

Zgłoś nadużycie #8305 15 listopada 2013, 9:29

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry :) ja dziś troszkę wcześniej na nogach, sama nie wiem czemu i znów synek mi się śnił, niesamowite... :)

Lorelei fajne takie zajęcia, na pewno się bardzo przydadzą... Ja nie mam takiej możliwości u siebie, wszystko jest odpłatnie :/ i powodzenia! :)

Ewka90 jak już przenosimy to będziemy się łapać wszystkich możliwych sposobów :)
Nie wspominałam Wam chyba, że na tym weselu co byłam w sobotę (pierwszy raz się z tym spotkałam) było mnóstwo ciężarnych, gdzie nie spojrzeć tam brzuch, z 8 na pewno :) mało tego jedna z takim wieeelkim brzuchem szalała na parkiecie że ho ho, dowiedziałam się że to jej 3 albo 4 dziecko więc no już trochę się nie dziwiłam, wiadomo to już inne podejście, ale później jeszcze dowiedziałam się że jest 2 tyg po terminie to już było wszystko jasne hihihi

Miłego dzionka dziewczynki :)

Zgłoś nadużycie #8306 15 listopada 2013, 9:36

Anett Gotowa na wszystko
Kincia no właśnie ja wreszcie zrobiłam coś ze swoimi, muszę się przyzwyczaić bo dawno nie robiłam sobie TAKIEGO manikiuru, jest taki za bardzo aż hihi :) to miałaś wczoraj pozytywny dzień, butki przeurocze a wózek taki mięski hi hi wyrośnie Wam twarda sztuka, nikt nie podskoczy :p włoski też ok :)

Ja też lecę na śniadanie :)

Zgłoś nadużycie #8307 15 listopada 2013, 10:26

Kiniaa Gotowa na wszystko
Dzień dobry wszystkim :) :)

Kincia jak ja bym chciała mieć takie długie włosy....

Ewa wyobraz sobie że mój mąz tydzień temu w sobote wyszorował w domu wszystkie okna i sam się wcześniej zadeklarował że to zrobi i zrobił to jak perfekcyjna pani domu hehe ,ale porządki w domu wolę robic sama, jedynie odkurzanie do niego należy ;) ;) Także pozwól męzowi się wykazac swoją zdolnością ;) ;)

Anett-smacznego :) :)

Ja w pracy i luzy dzisiaj mamy , mało papierów do przerobienia i tylko do 13ej siedzę a później jade po córę do żłobka i całe popołudnie dla nas :) :) :)

Miłego dnia i udanych wizyt mamusie :) :) :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #8308 15 listopada 2013, 10:31

Dzień dobry mamusie :-) ja dziś niewyspana, miałam fatalną noc przez ten pęcherz,dopiero nad ranem mocniej przysnełam.
Kincia miałam Monural w postaci zawiesiny do wypicia jedną saszetke i globulke gynoxin ( właśnie ten jest niewskazany w ciąży, tak jest na ulotce) i to wszystko miałam wziąć tej nocy. Mały strasznie bombardował mi brzuch w nocy, teraz słabo go czuję :-( mam nadzieję że wszystko z nim jest ok :-( włoski masz śliczne i takie długie...aż zazdroszczę :-D a bamboszki w moim typie, bardzo cieplutkie :-) pewnie niezłą frajdę przy składaniu wózka mieliście :-)
Anett no widzisz, przynajmniej sama z dzidzią w brzusiu nie byłaś na weselichu :-) ostatnio też zauważyłam że dużo kobiet jest teraz w ciąży. Za każdym razem jak gdzieś wychodzę to zawsze widzę jedną czy ze dwie kobietki w stanie błogosławionym :-) aż miło popatrzeć :-) może jakiś przyrost naturalny będzie :-D Anett zmotywowałaś i mnie z pazurkami :-) dziś sobie zrobię wieczorek manicure :-)
Lorelei daj znać jak na wizycie :-) trzymam kciuki :-) ja też chciałabym chodzić do szkoły rodzenia ale boję się że skurcze mnie złapią, po drugie mój M. Nie chce w nich uczestniczyć a sama chodzić nie chce i musiałabym dojeżdżać z 50 km a sama busem kołatać się w zimie nie chce :-(
Ewka podziwiam :-) ja już od dawna odpuscilam sobie mycie okien najwyżej śnieg mi je umyje hihi :-D my i tak wyjeżdżamy na święta więc nikt nie zobaczy że mam brudne okna :-) raz poprosiłam męża jeszcze w lecie by je umył i byłam pod wrażeniem-zrobił to lepiej ode mnie :-P więc zastanów się wcale to nie jest zły pomysł :-P

Zgłoś nadużycie #8309 15 listopada 2013, 10:44

Anett Gotowa na wszystko
Diaglab prawidłowo, łap się za pazurki :) ale się odstrzelimy.. :)
A z oknami u mnie by nie przeszło, że same by się umyły, nie z mamą pedantką, nawet jakby dom stał cały pusty w święta to trzeba wszystko szorować... Aczkolwiek nie ma się co zawzinać, my już okna bardzo powoli umyłyśmy, a jedno największe nawet 2 razy (po co? cały czas się zastanawiam hihi) ale wiem, że teraz jest coraz ciężej... Prosty przykład, zamiotłam teraz parę okruszków z dywanu szczotką i cały brzuch mi zesztywniał, musiałam klapnąć.
A wracając do ciężarnych, niby dużo ale wiecie że na razie na mojej wiosce jestem sama, może jeszcze się odkryją jakieś brzuchy, mam nadzieję...

Kiniaa a test białej rękawiczki był ?? hihi

Zgłoś nadużycie #8310 15 listopada 2013, 10:49

Kiniaa Gotowa na wszystko
Anett inspekcja musiała być ;)
Natanek :)