Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #7931 9 listopada 2013, 11:51

qasha Fajna mama
Basza i ja przyłączam się do życzeń - sto lat kochana!!! :)

Zgłoś nadużycie #7932 9 listopada 2013, 11:52

Niutka26 Gotowa na wszystko
lorele_i, qasha, Kiniaa, Anett dziękuje :)
rzeczywiście jest tego trochę,ale to dobrze,bo gdyby przyszło nam to wszystko kupić,to nie wiem ile musielibyśmy na to wydać....
a większość ciuszków ubierzemy raz lub dwa i zostaje... także dobra opcja taka koleżanka,która na ten czas użyczy nam tego co potrzeba i potem co się nada-będzie do zwrotu,gdy będą mieć kolejnego bobasa ;)

Kinia zdrówka życzę -mówią ,że I i III trymestr najgorszy,bo na początku nudności i wymioty,a na koniec ciężar i wszystko rośnie i się rozciąga...
byle do lutego ;)
Basza i ja życzę sto lat!!!
qasha ja tez poprosze o linka do tych koszul :)
Anett ale mialas przygody :) dobrze ze tak sie skonczylo ;)
lorele_i mi najbardziej podoba sie pierwszy -ewentualnie drugi obrazek

Zgłoś nadużycie #7933 9 listopada 2013, 12:01

qasha fajne te koszule :) już zapisałam do zamówienia :)

Zgłoś nadużycie #7934 9 listopada 2013, 12:04

Anett Gotowa na wszystko
Qasha słodkie te koszule :) też je przeglądałam :)
Niutka26 na pewno jakbyście sami kompletowali ubranka to nie byłoby takiej ilości bo to na prawdę się nie opłaca, ale co innego jak się dostaje hi hi wtedy na każdą godzinę inny ciuszek żeby zdążyć to wszystko założyć :)

Dorotka dla Ciebie :) tylko to już końcówka więc zebra powoli zanika bo tak to po całości ma takie cienkie paski jak na dole :)

Zgłoś nadużycie #7935 9 listopada 2013, 12:05

qasha Fajna mama

Niutka26 napisał(a)

qasha fajne te koszule :) już zapisałam do zamówienia :)

takie najzwyklejsze bawelniane :) nie chce na nie wydawac kupe kasy bo zaraz sie poplami, niespiore itp. lepsze kupie sobie jak juz bede w domku oswojona z maluszkiem :)

Zgłoś nadużycie #7936 9 listopada 2013, 12:24

Anett Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

A napisz przepis, daj zdjecie i moze mi sie uda :D

Zapomniałam o przepisie :)
- 3 szkl. mąki (mam taki zwyczaj, że przesiewam przez sito :)
- 1 1/2 szkl. cukru i 1 cukier wanilinowy
- 3/4 szkl. oleju
- 3/4 szkl. mleka (lekko ciepłego)
- 5 jaj
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia
- 3 łyżki kakao

Białka i żółtka ubijaj oddzielnie z cukrem na sztywną pianę. Do żółtek dodaj olej, mleko i mąkę z proszkiem, na koniec dodaj białka i wymieszaj z czułością hihi. Podziel na 2 równe części i do jednej z nich dodaj kakao i na po łyżce wlewaj do blaszki, jedną na drugą, najładniej wychodzi w tortownicy, ale ja robię w podłużnych blaszkach i jest spoko. Piec 45 min w 180 stopniach :) jak masz jakiś aromat to też dobrze dodać, ja wczoraj miałam tylko nalewkę wiśniową pod ręką więc kieliszek wlałam :)

A polewę zrobiłam tak:
1/3 kostki margaryny
1 łyżka wody
1 łyżka kakao
4 łyżeczki cukru

Lekko gotować aż się cukier rozpuści, wczoraj miałam jeszcze czekoladę więc odjęłam jedną łyżeczkę cukru a dodałam 3 kosteczki czekolady, jak wystygło posypałam jeszcze wiórkami czekoladowymi i kokosowymi.

Chyba prostszego ciasta już nie ma :)

Zgłoś nadużycie #7937 9 listopada 2013, 12:36

qasha Fajna mama
Anett ja zebre pamietam z dziecinstwa jak mama albo babcia robily jako tzw szybkie ciasto :)

te koszule zobacze gatunkowo jak przyjda i wam powiem jakie są :) czy warto czy nie :)

Zgłoś nadużycie #7938 9 listopada 2013, 14:33

basza Fajna mama
Dzień dobry dziewczynki! Jeszcze nie nadrobiłam co pisałyście, mam dzisiaj straszny dzień, byłam u gin. bo miałam bóle, skurcze i twardy brzuchol i okzazało się, że skróciła mi się szyjka macicy. Kategoryczny nakaz leżenia, płakać mi się chce i tyle... mam nadzieję, że u Was wszystko ok. ŚCISKAM mocno :-)

Zgłoś nadużycie #7939 9 listopada 2013, 14:49

qasha Fajna mama
basza, kochana - leż i pachnij. teraz ty i maleństwo jestescie najwazniejsi! :)

Zgłoś nadużycie #7940 9 listopada 2013, 14:53

basza Fajna mama
leżę i staram się nie płakać... jakieś czarne myśli mi ciągle przychodzą do głowy. Dzięki Qasha. Ty chyba dzisiaj już po glukozie i jak ?? Wiem, że dałaś radę Ty dzielna Babka ;-) jesteś

Zgłoś nadużycie #7941 9 listopada 2013, 14:54

Anett Gotowa na wszystko
Basza jesteśmy z Tobą, nic się nie martw tylko leż jak lekarz zalecił i wszystko będzie dobrze :*
Qasha no właśnie to jest typowe ciasto dzieciństwa :) też mam miłe wspomnienia i często do niego wracam :)
Ja już włos i makijaż zrobione, w porę mi się przypomniało że jeszcze nóg nie wydepilowałam hihi ale powinnam zdążyć :)

Zgłoś nadużycie #7942 9 listopada 2013, 14:58

basza wypoczywaj,myśl pozytywnie ( tylko),
dużo zdrówka dla Was!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #7943 9 listopada 2013, 15:07

diaglab Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny :)
Basza trzymaj się kochana , tulę mocno:* jestem z Tobą myślami. Będzie dobrze :) odpoczywaj ;) i wszystkiego naj naj naj:*
ja po badaniach i tez nie jest różowo;/ cukrzycy nie mam ale mam strasznie patologiczny mocz i morfologie;/ az boje sie isc do lekarza z tymi wynikami....Jak na złość zapomniałam wziąć cytrynę i ledwo co wypiłam tą glukozę.
Anett to niezłą miałaś przygodę, ale przynajmniej jest później co wspominać :) dobrze, że wszystko skończyło się w porządku :)
Ja mam dziś gości więc jutro się odezwę, miłego popołudnia:*

Zgłoś nadużycie #7944 9 listopada 2013, 15:26

diaglab , basza - tak dla Was ,dla pocieszenia,żeby poprawic Was humorki :)
http://kobiecegadzety.pl/12184,S%C5%82odka_sesja%E2%99%A5_Bo_wszystko_co_ma%C5%8...

( nie trzeba polubiac,można wyłączy x)

Zgłoś nadużycie #7945 9 listopada 2013, 15:32

qasha Fajna mama
basza - dałam radę i zniosłam jakoś :) nie było nawet tak źle :)

Anett miłego wieczorku.

diaglab - nic się nie stresuj kochana, moze nie jest wcale zle :) milego wieczorku z goscmi i zrelaksuj sie. fajnie ze masz od razu wyniki. ja dopiero we wtorek :/

ja zaraz jade po mojego A i jedziemy kupic farbe i tapete i jutro robimy pokoik dla Stasia :)

Zgłoś nadużycie #7946 9 listopada 2013, 15:37

qasha Fajna mama
kupiłam dla Stasia :) nie za dziewczęcy? :D

http://allegro.pl/show_item.php?item=3685095971

Zgłoś nadużycie #7947 9 listopada 2013, 15:46

qasha napisał(a)

kupiłam dla Stasia :) nie za dziewczęcy? :D

http://allegro.pl/show_item.php?item=3685095971

fajny :) w sam raz dla chlopca :)

Zgłoś nadużycie #7948 9 listopada 2013, 19:56

Chyba coś dzisiaj Wam sobota pracowicie mija ,bo pustki tutaj :)
ja już w domku ,byłam u rodziców na wsi,mąż remontuje mój dawny pokój,nawet dziś i ja pomagałam w remoncie przy układaniu paneli :)
hehe -stojąc i obciążając panele gdy mąż wkładał nową :D D
a poza tym pierwszy raz robiłam dzisiaj bigos,wyszedł nieco przepieprzony,ale małż wylizał talerz więc chyba smakował :D
ok.uciekam odbębnić cotygodniowy rytuał- tv paka lay's ów fromage i mam talent na tvn-ie :) )
miłego wieczoru :)

Zgłoś nadużycie #7949 9 listopada 2013, 20:07

kirsti30 Gotowa na wszystko
Qasha super wybór, ja tez kupiłam jedna taką rozpinaną a drugą najzwyklejszą z rozpięciem na rodku, a na poród biorę starą, jak będzie się działo to ja założe nie będzie mi szkoda :)
basza - bierzemy się w garść i zmieniamy nastawienie na silne i walczymy :) dla swojej pociechy dasz rade :)

Zgłoś nadużycie #7950 9 listopada 2013, 20:18

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Basza-Sto Latek Kochana i bardzo dużo zdrówka dla Ciebie i Ninki.Leż i odpoczywaj,bo wszystkie wytrwamy do lutego i dopiero wtedy będziemy się rozpakowywać.Wierzę,że wszystko będzie dobrze-a dostajesz coś na tę szyjkę i skurcze-luteinę,magnez?Tulę Cię mocno Kochana :-) .
Anett-ale imprezujesz Kobietko,niezłe te twoje nocne przygody,najważniejsze,że udało sie wymienić to koło i jakoś dotrzeć do domku :-) .Co do zebry,to ja stanowczo protestuję- ;-) to nie jest najprostsze ciasto świata-to jedno z niewielu ciast,które zawsze wychodzi mi z zakalcem-chyba nie mam do niego ręki,poza tym w moim przepisie od teściowej jest oranżada.W każdym razie mojej teściowej wychodzi zawsze i jest to jej popisowe ciasto,natomiast mi nigdy nie.Twoja zebra wygląda imponująco i może się skuszę i spróbuję zrobić wg Twojego przepisu.
Qasha-dobrze,że juz masz glukozę za sobą -trzymam kciuki za dobre wyniki :-) .A pajacyk dla Stasia śliczny i wystarczająco chłopięcy ;-) .
Diaglab-kurcze niedobrze,że Ci się te wyniki nie poprawiają,przecież wcześniej po tej paskudnej infekcji też były niedobre.Może to jakaś infekcja w drogach moczowych i powinnaś sobie zrobić posiew moczu.Czym prędzej powinnaś się zgłosić do lekarza, nie masz się czego bać -on ma pomóc.Trzymam kciuki,żeby udało się wytropić przyczynę tych gorszych wyników.A póki co udanego wieczoru z goścmi :-) .
Niutka26-chylę czoła,ale się wczoraj naukładałaś ubranek-kolekcja imponująca.
Kincia-Gratki skończonego kolejnego tygodnia!I jak wzięłaś ten antybiotyk,bo to może być przyczyna gorączki-oraganizm zaczyna walczyć z bakteriami.Ściskam Cię mocno i mam nadzieję,że poczujesz się wkrótce lepiej.
Dorotka-widzę,że masz z coraz lepiej,oby tak dalej :-) .
Kirsti30-oglądałam wczoraj ten film z linka,który podesłałaś-zryczałam się strasznie.
Lorelei_l-ale zdolna z Ciebie kobietka-nie wiem czy potrafiłabym zdecydować się na jedną z propozycji-wszystkie prześliczne.Niezależnie na którą się zdecydujesz będzie to dobry wybór i piękna pamiątka dla dzidziusia Twojej koleżanki.
Ja dziś troszkę się poszwendałam poza domem,drobne zakupy spożywcze.Naszarpałam się w Biedronce z uszkodzonym wózkiem na zakupy,w którym kółko się zepsuło.Troszkę mnie przez to brzuszek pobolewał,ale teraz już odpoczęłam i jest dużo lepiej.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0