Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #771 28 czerwca 2013, 23:25

Alina Początkująca
No mają mi tak zmienic, abym pracowała mniej. Mam wyniki badania krwi i moczu itp i wszystko gites :-)

Zgłoś nadużycie #772 29 czerwca 2013, 8:47

kirsti30 Gotowa na wszystko

Alina napisał(a)

No mają mi tak zmienic, abym pracowała mniej. Mam wyniki badania krwi i moczu itp i wszystko gites :-)

Hej Alinka. Widzę że jesteśmy w tym samym ,prawie'' czasie, jednak zastanawia mnie, chodze do doktora NFZ i badania na mocz i krew kazał mi zrobić dopiero w drugim tygodniu lipca. A najlepsze że jak poszłam do niego i powiedziałam że test pokazał że jestem w ciąży stwierdził że nie ma sensu przebadać mnie o i tak ciąża jest za malutka. Pierwsze usg mam mieć 12 lipca. Dzisiaj ide prywatnie bo nie podoba mi się zainteresowanie mojego NFZ ginekologa :)

Zgłoś nadużycie #773 29 czerwca 2013, 9:01

maniaaa Zadomowiona
Śliczna Majeczka :)
Ja mam chrześnicę Majeczkę :) Zresztą Kornelię też :) Indywidualistki kochane z nich :)

Zgłoś nadużycie #774 29 czerwca 2013, 9:23

jenny123 Zaprawiona w bojach

kirsti30 napisał(a)

Hej Alinka. Widzę że jesteśmy w tym samym ,prawie'' czasie, jednak zastanawia mnie, chodze do doktora NFZ i badania na mocz i krew kazał mi zrobić dopiero w drugim tygodniu lipca. A najlepsze że jak poszłam do niego i powiedziałam że test pokazał że jestem w ciąży stwierdził że nie ma sensu przebadać mnie o i tak ciąża jest za malutka. Pierwsze usg mam mieć 12 lipca. Dzisiaj ide prywatnie bo nie podoba mi się zainteresowanie mojego NFZ ginekologa :)

Powiem tak. Ja nawet nie na NFZ trafiłam na takiego buraka. Teraz chodzę na nfz i już miałam jedno usg, a drugie mam w czwartek. Jak poszłam do niego w 4 tc bo wyszedł test, a ja plamiłam, to podszedł do sprawy bardzo rzetelnie - przepisał Duphaston, zlecił USG i tylko powiedział, że badania zrobi jak się wszystko wyjaśni bo nie wygląda to dobrze. Także uciekaj od dziada jak najdalej bo i na NFZ można się postarać. Niecierpię takich lekarzy. Mam na nich alergię. Właśnie tak straciłam pierwszą ciążę. Wrrrrrrr........

Zgłoś nadużycie #775 29 czerwca 2013, 9:25

Mama_Majki znam kilka Mai (w różnym wieku) i muszę przyznać, że to piękne dziewczyny. Zupełnie jak Twoja :-)

Zgłoś nadużycie #776 29 czerwca 2013, 9:28

Alina napisał(a)

No to super. Badania są bardzo ważne. Ja pewnie dostanę skierowanie teraz jak będę w czwartek.

Zgłoś nadużycie #777 29 czerwca 2013, 10:00

kirsti30 Gotowa na wszystko
I tak zrobie, śmiech na sali z tymi ginekologami. Ja jestem przerażona bo za dobrze nie mam obeznania w tym wszystkim a nie chce stracić mojego pierwszego bobaska.

Zgłoś nadużycie #778 29 czerwca 2013, 10:03

Konto usunięte
widze sie rozkrecacie z pisaniem :) tez miałma byc lutowka ale maluszek ejst wiekszy i termin wedlug usg mam na styczen :)

Zgłoś nadużycie #779 29 czerwca 2013, 11:25

agulinka28 Gotowa na wszystko
Hej. Jestem w 6 tc wedlug badania usg, a wedlug OM w 8. Ciaza mlodsza o 2 tygodnie. U mnie troche to skomplikowane 1 test robilam w dniu kiedy mial wystapic okres wyszlo negatywnie, odczekalam 4 dni zrobilam znowu test tym razem 2 i wyszly pozytywnie. Poszlam do lekarza wedlug OM byl 5 tc lecz na usg nic niebylo dostalam luteine jak to lekarz powiedzial na wywolanie okresu. okresu nie dostalam poszlam w 6 tc byl juz pecherzyk ciazowy, po 2 tygodniach poszlam znowu do lekarza z nadzieja uslyszenia bicia serduszka lecz nic nie bylo lekarz stwierdzil puste jajo plodowe zalamalam sie 7 lat temu przechodzilam przez to samo. Poszlam za 2 dni do swojego lekarza byl pecherzyk ciazowy, pecherzyk zoltkowy i zarodek, lekarz powiedzial ze owulacja sie przesunela i jestem 5-6 tc, serduszka jeszcze nie bylo powiedzial lekarz ze wczesna ciaza. Choruje tez na hashimoto ale wszystko jest pod kontrola. w poniedzialek badanie usg zobaczymy co bedzie. mam nadzieje ze dolacze do lutowych mam :)

Zgłoś nadużycie #780 29 czerwca 2013, 11:34

babeluniek Gotowa na wszystko
agulinka28, witamy serdecznie :)
U mnie też owulacja się przesunęła w związku z czym mam młodszą ciążę. Widziałaś zarodek więc mam nadzieję, że już na następnej wizycie serduszko będzie biło :)

Zgłoś nadużycie #781 29 czerwca 2013, 11:39

babeluniek a o ile masz mlodsza ciaze ?? mnie to wszystko przeraza lekarz mowi ze jest dobrze a ja i tak mam w glowie zle mysli do tego biore luteine dopochwowo i wydzielina zmienila kolor byla biala a teraz jest zolto-szara :(

Zgłoś nadużycie #782 29 czerwca 2013, 11:49

babeluniek Gotowa na wszystko
agulinka28, u mnie prawie tydzień młodsza ciąża. Mam długie i nieregularne cykle.
Wiem, że się denerwujesz, bo sama to przechodzę i nie mogę się wyzbyć złych myśli ale skoro lekarze mówią, że jest dobrze to choć na chwilę odetchnijmy :)

Zgłoś nadużycie #783 29 czerwca 2013, 15:12

agulinka28 witamy w gronie :-) . Babeluniek ma racje, że taki rzeczy jak przesunięcie owu jest normalne. Będzie dobrze. Głowa do góry. A my trzymamy kciukaski. A tak btw ja też mam hashimoto i ostatnio brałam luteinę do 18tc. Prowadził mnie znany prof z Karowej i powiedział że to konieczność ze wzg na przeciwciała.

Zgłoś nadużycie #784 29 czerwca 2013, 15:18

Alina Początkująca

kirsti30 napisał(a)

Hmmmm. Ja jestem strasznie upierdliwa. Ale jeden jak bylam w 6-tym tygodniu to powiedzial ze to jeszcze wczesnie i mam tylko usg zrobic. Tylko ze ja do prywatnej kliniki chodze (maz ma taki pakiet w pracy), wiec pewnie troche inaczej to wyglada.

Zgłoś nadużycie #785 29 czerwca 2013, 15:26

Kristi30 pytaj jakby co. Co będziemy mogły to pomożemy. O której masz dzisiaj wizytę?
Gatta a poprzednim razem urodziłaś zgodnie z terminem z OM czy USG, bo ja wg USG miałam rodzić dużo wcześniej, a urodziłam 10 dni po terminie OM.

Zgłoś nadużycie #786 29 czerwca 2013, 15:32

Justyna84 widzę, że Ty masz dzieci rok po roku. Powiedz mi jak to praktycznie rozwiązałaś? Kupiłaś wózek rok-po-roku czy chodziłaś na spacery oddzielnie albo z kimś. Jak wygląda opieka nad dziećmi przy tak małej różnicy? Rodziłaś SN czy CC?
Ja właśnie jestem w takiej sytuacji i jestem lekko spanikowana więc chciałabym dopytać się bardziej doświadczonej :-)

Zgłoś nadużycie #787 29 czerwca 2013, 15:34

Mam nadzieje, żę będzie dobrze. Pierwszy lekarz mimo,że wszystkie znajome mi go polecały nie potraktował mnie poważnie i zbagatalizował fakt że mam chorą tarczyce, więć w 8 tygodniu poszłam do swojego lekarza który zna już mnie i moją chorobe, odrazu zwiększył mi dawkie luteiny. A znacie jakieś przypadki,że ciążą była mlodsza na samym początku o 2-3 tygodnie a wszystko skończyło się dobrze ?? Martwi mnie właśnie to, że ta ciążą mlodsza jest według usg. Pocieszam się tym, że faktycznie może tak być skoro 1 test wyszedł negatywnie, a na 1 usg nic nie było mimo że to powinien być 5 tc.

Zgłoś nadużycie #788 29 czerwca 2013, 15:38

maniaaa Zadomowiona
Ja bylam u gin wczesnie bo w dniu spodziewanej @.I wtedy robil od razu usg.Pozniej kazal przyjsc po tygodniu i zas usg zrobil-wyszlo jajo ale puste i po tygodniu juz serduszko.Chyba nie dalabym rady tyle czekac do wizyty z usg...
I to wszystko zalezy od lekarza.Ja na NFZ jestem bardzo porzadnie traktowana.A czasem i na prywatnych wizytach lekarze olewaja sprawe.Zalezy na kogo sie trafi.

Zgłoś nadużycie #789 29 czerwca 2013, 15:48

camelkova Zaprawiona w bojach
Hej dziewczynki :) mnie to nikt nie przebije z niezgodnością terminu wg OM i USG ;p
bo wg ostatniej miesiączki powinnam rodzić w listopadzie :D :D
Tak, tak, nie miałam @ od marca. Więc to w sumie taki mały cud, że jestem w ciąży :)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmVppXjtV1DNdC1LRVVEak1rSFdsX29WaTl...
Udało się ! Będę młodą mamą :)

Zgłoś nadużycie #790 29 czerwca 2013, 15:51

maniaaa Zadomowiona
osz Kurde a czemu to tak.Az tak neiregularne cykle ??
Szok :)