Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #7591 6 listopada 2013, 11:18

Anett Gotowa na wszystko
ojoj ryż z masłem i cukrem podczas wymiotów? chyba bym leciała prosto do kibelka po tym :) nie urażając nikogo oczywiście, po prostu to nie jedzenie dla mnie :)

Baby jakie macie problemy z tymi legginsami i getrami hi hi :p a mi wynikł właśnie też nia mały problem, szykowałam się na wesele w sukience w której ostatnio byłam, i to jeszcze za luźnej a dziś wkładam i za ciasna och.. teraz muszę do soboty cos wykombinować... i biustonosz nowy by się przydał bo te co mam to już mnie tak uciskają, a kasy nie widać :(
ale lekarz powiedział, że w naszym stanie najlepiej by było chodzić bez :)

Zgłoś nadużycie #7592 6 listopada 2013, 11:21

Dorota93 Supermama
Doktorek kazal kleik na wodzie zrobic.
I co teraz z sukienka? :p
Bez stanika ?? To bym chyba nie wytrzymala :p

Zgłoś nadużycie #7593 6 listopada 2013, 11:27

kirsti30 Gotowa na wszystko
Dorota ty to normalnie po lutym powinnaś sobie odbić całą tą diete w Mcdonaldzie a na poprawke KFC, no i Subway i przy okazji cukiernia :) hihi.

Ja umieram za ciastem czekoladowym....z kremem....polewą...Aiiiiiiiiiiiiii i zgaga :)

Zgłoś nadużycie #7594 6 listopada 2013, 11:31

Dorota93 Supermama

kirsti30 napisał(a)

Dorota ty to normalnie po lutym powinnaś sobie odbić całą tą diete w Mcdonaldzie a na poprawke KFC, no i Subway i przy okazji cukiernia :) hihi.

Ja umieram za ciastem czekoladowym....z kremem....polewą...Aiiiiiiiiiiiiii i zgaga :)

Ej spoko ja dopoki nie zaczelam wymiotywac niczego sobie nie odmawialam :D takze luzik, moze przynajmniej z jakies 2kg miepotrzebne zleci :d ale mc donald mmm teraz by mnie zabilo, ale doczekam sie :D
Dzis mezowi podgrzewam w piekarniku na szybko pizze z giuseppe (mmmmmmm) na obiad, zeby go np nie zarazic jakby faktycznie grypa jakas byla, a ja....kaszka manna matko haha chyba sie odwodnie, ale ze slinotoku jak on pizze bedzie pochlanial :D

Zgłoś nadużycie #7595 6 listopada 2013, 11:42

Konto usunięte
wróciłam i mam tyle wiedzy że chyba w mózgu tego nie zmieszczę :D

Zgłoś nadużycie #7596 6 listopada 2013, 11:44

Dorota93 Supermama

kincia napisał(a)

wróciłam i mam tyle wiedzy że chyba w mózgu tego nie zmieszczę :D

Pisz pisz pisz!!!

Zgłoś nadużycie #7597 6 listopada 2013, 11:51

Ece Gotowa na wszystko
Hej!

Qasha,Dorotka i Basza gratki skończonego kolejnego tygodnia!!

Ewcia-dziękuję Kochana :-*,ale ja śmigam tylko w leginsach,bo tak mi teraz najwygodniej ,a poza tym ja rozmiarowo to tak 34/36,bo drobna jestem,a jak dobrze pamiętam to rozmiar tych rureczek to 38/40 ;-) .

Dorotka-chyba Cię dopadło jakieś zatrucie,bo ta gorączka przy wymiotach na to wskazuje.Ja z kolei na wymioty polecam słone paluszki i zimne potrawy w małych ilościach,ale często.kleik b. dobry pomysł,ale dobrze ostudzony.My dzisiaj na obiad też po włosku-c.d. spagetti bolonese :-) .

Anett-ja nie polecam chodzenia bez stanika w ciąży,bo piersi bolą bardziej bez podpory,a poza tym większe prawdopodobieństwo,ze będą wylądały mniej atrakcyjnie.Także czym prędzej kup większy rozmiar.

kirsti30-czekoladowe z polewą pycha ;-) .Ja niedawno wciągnęłam rogalika z dżemem i porawiałm jabłecznikiem.Teraz chyba czas na drugie śniadanko-serek wiejski :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #7598 6 listopada 2013, 11:54

Dorota93 Supermama

Ece napisał(a)

Hej!

Qasha,Dorotka i Basza gratki skończonego kolejnego tygodnia!!

Ewcia-dziękuję Kochana :-*,ale ja śmigam tylko w leginsach,bo tak mi teraz najwygodniej ,a poza tym ja rozmiarowo to tak 34/36,bo drobna jestem,a jak dobrze pamiętam to rozmiar tych rureczek to 38/40 ;-) .

Dorotka-chyba Cię dopadło jakieś zatrucie,bo ta gorączka przy wymiotach na to wskazuje.Ja z kolei na wymioty polecam słone paluszki i zimne potrawy w małych ilościach,ale często.kleik b. dobry pomysł,ale dobrze ostudzony.My dzisiaj na obiad też po włosku-c.d. spagetti bolonese :-) .

Anett-ja nie polecam chodzenia bez stanika w ciąży,bo piersi bolą bardziej bez podpory,a poza tym większe prawdopodobieństwo,ze będą wylądały mniej atrakcyjnie.Także czym prędzej kup większy rozmiar.

kirsti30-czekoladowe z polewą pycha ;-) .Ja niedawno wciągnęłam rogalika z dżemem i porawiałm jabłecznikiem.Teraz chyba czas na drugie śniadanko-serek wiejski :-) .

Taka drobinka z ciebie? :) dziekuje za gratki :) :*:*

Zgłoś nadużycie #7599 6 listopada 2013, 11:55

Niutka26 Gotowa na wszystko
Witajcie mamusie :)
Dorotko,Basza,Diaglab,Qasha- gratuluje skończonych tygodni :) to zaczynamy trzeci sezon :)
legginsy fajne,przydałyby się do jakiejś sukieneczki na święta,powoli się rozglądam za taką,ale nie wiem ile rezerwy szukać,bo wiadomo jak brzuszek urośnie do wigilii?
Dorotko mam nadzieję,że wymioty już Cię tak nie męczą,tak jak lekarz powiedział-najlepsza rada to dzień o sucharach,ale ile tak można.I duuużo picia-żeby się nie odwodnić,bo to najgorsze.
Co do ubierania maluszka po wyjściu ze szpitala-najlepiej sprawdza się zasada,że zawsze trzeba go ubierać o jedną warstwę więcej niż my się ubraliśmy-więc jak nam zimno,to trzeba to wziąć pod uwagę i założyć Mu coś więcej.Ja mam przygotowany ciepły,gruby kombinezonik z rękawiczkami od razu,do tego na pewno ze dwie warstwy pod spodem,ciepła czapeczka,nie zapominajcie o kremie na twarz( ogólnie na odsłonięte części ciała po wyjściu z domu) oraz o kocyku.Trochę tego jest,ale to pierwsze wyjście dziecka na zewnątrz,trzeba Go dobrze przygotować.
Ja miałam wczoraj doła,w ogólne mam takie lekkie podminowanie,nie jestem przyzwyczajona do siedzenia w domu,odkąd nie pracuje czuję się niepotrzebna,bezużyteczna,ehh...
Dobrze,że jest ze mną cały czas ta iskierka w brzuszku,która rano budzi się ze mną i wygina na wszystkie strony,po uderza,powyciąga się,pokopie i doda sił na cały dzień...
Miłego dnia Wam życzę.

Zgłoś nadużycie #7600 6 listopada 2013, 11:57

Dorota93 Supermama
No i ja gratuluje pelnych tygodni, samolubna ja :)

Zgłoś nadużycie #7601 6 listopada 2013, 12:00

Dorota93 Supermama

Niutka26 napisał(a)

Witajcie mamusie :)
Dorotko,Basza,Diaglab,Qasha- gratuluje skończonych tygodni :) to zaczynamy trzeci sezon :)
legginsy fajne,przydałyby się do jakiejś sukieneczki na święta,powoli się rozglądam za taką,ale nie wiem ile rezerwy szukać,bo wiadomo jak brzuszek urośnie do wigilii?
Dorotko mam nadzieję,że wymioty już Cię tak nie męczą,tak jak lekarz powiedział-najlepsza rada to dzień o sucharach,ale ile tak można.I duuużo picia-żeby się nie odwodnić,bo to najgorsze.
Co do ubierania maluszka po wyjściu ze szpitala-najlepiej sprawdza się zasada,że zawsze trzeba go ubierać o jedną warstwę więcej niż my się ubraliśmy-więc jak nam zimno,to trzeba to wziąć pod uwagę i założyć Mu coś więcej.Ja mam przygotowany ciepły,gruby kombinezonik z rękawiczkami od razu,do tego na pewno ze dwie warstwy pod spodem,ciepła czapeczka,nie zapominajcie o kremie na twarz( ogólnie na odsłonięte części ciała po wyjściu z domu) oraz o kocyku.Trochę tego jest,ale to pierwsze wyjście dziecka na zewnątrz,trzeba Go dobrze przygotować.
Ja miałam wczoraj doła,w ogólne mam takie lekkie podminowanie,nie jestem przyzwyczajona do siedzenia w domu,odkąd nie pracuje czuję się niepotrzebna,bezużyteczna,ehh...
Dobrze,że jest ze mną cały czas ta iskierka w brzuszku,która rano budzi się ze mną i wygina na wszystkie strony,po uderza,powyciąga się,pokopie i doda sił na cały dzień...
Miłego dnia Wam życzę.

Ty sie nie zalamuj tylko odpalaj fm zawsze :) ja tu dyzuruje haha bedzie z kim pogadac :p dzis tylko raz lekko zwymiotowalam, jest git.

Zgłoś nadużycie #7602 6 listopada 2013, 12:03

Anett Gotowa na wszystko
Hmm.... ja mam małe piersi także mogę chodzić bez ale nie lubię, dobrze że znalazłam jakiś biustonosz kiedyś kupiłam na oślep za duży to teraz mi starczy póki nie kupię nowego bo uwiera pod biustem już...

A co do sukienki to nie wiem, dziś pogadam z przyjaciółką troszkę szerszą ode mnie może znów coś wymyślimy, a jak nie to dogrzebałam się w swojej szafie do sukienki takiej elastycznej do tej pory raz w niej byłam na poprawinach i nie czuję się w niej jakoś dobrze ale w ostateczności założę ją na poprawiny, może być bo dalej wchodzę...

A ten mój mały wiercioch jeździ mi w dole brzucha chyba nóżkami bo wątpię że tak szybko by się przekręcił... śmieszne uczucie :)

Kirsti30 jesteś niemożliwa, narobiłaś mi takiej ochoty na te wszystkie fast foody a teraz muszę się pocieszyć gulaszem z kaszą wrr... a jeśli chodzi o słodkości to nie mam czekoladowego, ale zapraszam super słodkie ciasto ralaello :p

Kincia opowiadaj! :)

Zgłoś nadużycie #7603 6 listopada 2013, 12:07

Dorota93 Supermama
No nie Anett, kirsti jedno zdanie napisala a smaka na maxa haha . Mi piersi urosly i nawet k mowia, ze wygladaja jakby wybuchnac mialy :D oby takie zostaly fajne sa :d
Anett mam nadzieje, ze wymyslicie cos z sukienka :) bo szkoda kupic na raz, czy dwa :)

Zgłoś nadużycie #7604 6 listopada 2013, 12:19

Konto usunięte
musiałam się najeść :D
dużo się dowiedziałam naprawdę ,dziś miałam lekcje z laktacji za tydzień kąpanie :) nie wiem co opowiadać ,bo nie wiem co chcecie wiedzieć :) na pewno wiem że hartowanie piersi odpada ,to się robiło 50 lat temu :) teraz lepiej tego nie robić.Dowiedziałam się również jak zapobiegać pękaniu sutków podczas karmienia,sekret tkwi w prawidłowym przystawieniu dziecka do piersi.No i podobno liście kapusty działają na piersi jak najlepszy lek na świecie :) ale jest straszna "nagonka" na karmienie piersią.Nastawiają nas psychicznie że mamy sobie mówić że my jesteśmy mamami i będziemy miały najlepsze mleko itp..

Zgłoś nadużycie #7605 6 listopada 2013, 12:25

Dorota93 Supermama

kincia napisał(a)

musiałam się najeść :D
dużo się dowiedziałam naprawdę ,dziś miałam lekcje z laktacji za tydzień kąpanie :) nie wiem co opowiadać ,bo nie wiem co chcecie wiedzieć :) na pewno wiem że hartowanie piersi odpada ,to się robiło 50 lat temu :) teraz lepiej tego nie robić.Dowiedziałam się również jak zapobiegać pękaniu sutków podczas karmienia,sekret tkwi w prawidłowym przystawieniu dziecka do piersi.No i podobno liście kapusty działają na piersi jak najlepszy lek na świecie :) ale jest straszna "nagonka" na karmienie piersią.Nastawiają nas psychicznie że mamy sobie mówić że my jesteśmy mamami i będziemy miały najlepsze mleko itp..

Kincia a ty placisz za te spotkania, jak to wyglada?

Zgłoś nadużycie #7606 6 listopada 2013, 12:30

kirsti30 Gotowa na wszystko
Anett uwaga udaje się w twoim kierunku :) miauuuur ciasto rafaello. Ja właśnie wszamałam zupe ogórkową i poprawiłam orzechowym grzesiem :) hihi zawsze coś.

Niutka to nie tylko ty czujesz się tak. Ja na początku myślałam że oszaleje, mam 30 lat, zawsze niezależna, swoja kasa i gdzie chciałam to jechałam...teraz gdyby nie weekendy u rodziców to padłabym, gdyby nie mój nie byłabym na wszystkich usg. Osobiscie uważam że same musimy sobie poukładać w głowie ze to jest ten etap i trzeba to przetrwać, taki inny od poprzedniego zwariowanego. Dla mnie jest jeszcze gorzej bo nie mam koleżanek tutaj, plus mój wprowadz się dopiero w Grudniu także listopad to miesiąc walki dla mnie.Niutka zrób coś co zawsze sprawiało ci przyjemność a później jak dasz rade zrób coś dla innych :)

Zgłoś nadużycie #7607 6 listopada 2013, 12:31

Konto usunięte

Dorota93 napisał(a)

Kincia a ty placisz za te spotkania, jak to wyglada?

nie nie płacę ,tu gdzie chodzę na kasę chorych do ginekologa w przychodni jest położna środowiskowa ,która również przychodzi po porodzie do mnie do domu.A teraz mam z nią spotkania w szkole rodzenia :) wystarczy być mieszkańcem gminy mojego miasta i ta szkoła jest za darmo :)

Zgłoś nadużycie #7608 6 listopada 2013, 12:35

Dorota93 Supermama

kincia napisał(a)

nie nie płacę ,tu gdzie chodzę na kasę chorych do ginekologa w przychodni jest położna środowiskowa ,która również przychodzi po porodzie do mnie do domu.A teraz mam z nią spotkania w szkole rodzenia :) wystarczy być mieszkańcem gminy mojego miasta i ta szkoła jest za darmo :)

Tez sie musze w koncu zainteresowac :) ale fajnie sie masz zazdroszcze :)

Zgłoś nadużycie #7609 6 listopada 2013, 12:36

Dorota93 Supermama
[QUOTE=kirsti30;2048486]Anett uwaga udaje się w twoim kierunku :) miauuuur ciasto rafaello. Ja właśnie wszamałam zupe ogórkową i poprawiłam orzechowym grzesiem :) hihi zawsze coś.

Niutka to nie tylko ty czujesz się tak. Ja na początku myślałam że oszaleje, mam 30 lat, zawsze niezależna, swoja kasa i gdzie chciałam to jechałam...teraz gdyby nie weekendy u rodziców to padłabym, gdyby nie mój nie byłabym na wszystkich usg. Osobiscie uważam że same musimy sobie poukładać w głowie ze to jest ten etap i trzeba to przetrwać, taki inny od poprzedniego zwariowanego. Dla mnie jest jeszcze gorzej bo nie mam koleżanek tutaj, plus mój wprowadz się dopiero w Grudniu także listopad to miesiąc walki dla mnie.Niutka zrób coś co zawsze sprawiało ci przyjemność a później jak dasz rade zrób coś dla innych :)

Zgłoś nadużycie #7610 6 listopada 2013, 12:37

Dorota93 Supermama

Dorota93 napisał(a)

Daj znac co ci powiedza :) szkola rodzenia jest w szpitalu gdziensie rodzi prawda?

Cos sie popsulo :(